Ibrahim ​és Hatidzse (Hürrem 3.) 16 csillagozás

Demet Altınyeleklioğlu: Ibrahim és Hatidzse Demet Altınyeleklioğlu: Ibrahim és Hatidzse

Egy ​sorscsapások után újjászülető hercegnő és egy nagyravágyástól elvakult szadrazam. A végzet egymás karjaiba sodorja őket.

Egyikőjük az egyetlen leánya Javuz Szelim szultánnak, kinek haragja élesebb a kardnál s dühe felér ezer halállal; és Hafsza szultánának, kinek bölcs tanácsai segítik a túlélést a veszélyekkel teli palotában. Ő a leendő szultán, Szulejmán húga. Hatidzse szultána. Álmaiban azonban ő az ókori Iránt uraló Tomirisz királynő.

Másikuk egy nagyra törő ábrándokat dédelgető rabszolga, akit gyermekkorában kalózok szakítottak el a családjától. Képességeinek és szerencséjének köszönhetően egy özvegy szeretőjéből és borászatának igazgatójából csakhamar Szulejmán legbizalmasabb barátjává válik. S egyúttal a szultán ágyasaként a trónra áhítozó Hürrem legádázabb riválisává lesz. Pargali Ibrahim. Képzeletében pedig ő a makedón hódító, Nagy Sándor.

Az élet szörnyű megpróbáltatási csak az ellenszenv tüzét hagyják lángra lobbanni szívükben. Hatidzse a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szulejmán Trivium

Trivium, Budapest, 2016
Trivium, Budapest, 2016
312 oldal · ISBN: 9786155334849 · Fordította: Sastyin Gergő
Trivium, Budapest, 2015

jagoka1984 P>!
Demet Altınyeleklioğlu: Ibrahim és Hatidzse

Szerencsére ezt a könyvet is úgy olvashattam, hogy előtte a filmet nem láttam. Magam képzelhettem el a karaktereket, személyeket. Részletes leírásokkal könnyen beleélhette magát az ember az eseményekbe.

Vikiwi>!
Demet Altınyeleklioğlu: Ibrahim és Hatidzse

Nem értem, hogy az Ibrahim és Hatidzse 1. és 2. rész miért van egyben? Minden más sorozatnál is külön-külön van molyos oldaluk az egyes részeknek. Itt nincs.
De ha már egybe lett véve az 1. és 2. rész akkor egyszerre írom meg az értékelést.
Az első rész érdekes volt; az előzményekről szólt. A második pedig miután már összeházasodtak. Ahhoz képest, hogy a TV-sorozatban ki nem állhattam Ibrahimot és Hatidzse-vel sem szimpatizáltam túlzottan, itt mindketten semlegesek maradtak számomra.
Néhol érdekes volt, néhol vontatott, de összességében egyszer olvasható.

Cheril>!

Az uralkodás és hatalom ragyogó ékszernek tűnik, ha nem rendelkezel vele. Ha azonban eljössz és megkérded azokat, akik birtokolják, azt a választ kapod, hogy az uralkodás olyan, mint egy tánc a halállal.

Hürrem sorozat · Összehasonlítás