Hürrem, ​Szulejmán ágyasa (Hürrem 1.) 63 csillagozás

Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Szulejmán, és a szépségéről, intrikáiról hírhedt Hürrem szultána szenvedélyes kapcsolatán keresztül megismerhetjük az Oszmán Birodalom fénykorát és a szultáni hárem birodalomformáló szerepét. Kettejük szerelme mellett bepillantást nyerünk a háremhölgyek, az agák és a nagyvezír hatalmi harcába, és a szultáni család szenvedéllyel, gyűlölettel és cselszövéssel átitatott mindennapjaiba.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szulejmán Trivium

Trivium, Budapest, 2014
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155334214 · Fordította: Sastyin Gergő

Anarchia_Könyvblog>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

„Elvarázsolt egy olyan világba, amivel kapcsolatban még sosem olvastam és sosem ’utazhattam’ a szavak alapján. Hürrem története szinte tökéletesen lett megfogalmazva. Letehetetlen a könyv! (..) Néhol sírtam, néhol nevettem. Az én érdeklődésem végig feltartotta és nagyon sok minden újdonságot is szolgáltatott számomra."

Teljes ajánló: https://anarchiakonyvblog.wordpress.com/2018/03/08/deme…

Karcsika>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Aki a sorozat kiegészítésének céljából szeretné elolvasni ezt a könyvet, annak egyáltalán nem ajánlom, sem a szereplő, sem a történések nem ugyanazok.
Ettől függetlenül nekem tetszett, egyszeri olvasásra jó, de nem hagyott bennem túl mély nyomokat. Illetve ami még egy kicsit levont az értékéből, hogy annyira nyálas, végletekig szerelmes szultán vázolt fel nekünk az írónő, hogy néha tényleg erősen vakartam az államat, hogy mégis, hogy gondolta ezt az író?! :D

ThePaleEmpress P>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

A sorozatot nem láttam, csak tiktok videók által szereztem róla jobban tudomást. Így nem igazán figyeltem oda arra, hogy mennyire lesz hasonló hozzá a könyv. Így aztán nem is csalódtam benne, ellenkezőleg. Szórakoztató és romantikus felhőbe vonja azt a kort, a Topkapı palotai életet. Nyárra tökéletes olvasmánynak tartom. Az egy csillag levonást is az itt-ott felbukkanó hibák miatt kapja.

2022.12.25.:
Újraolvasva még jobban megtetszett, még szórakoztatóbbnak és romantikusabbnak találtam.

hablaty P>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Nem láttam a sorozat első évadát, igy képes voltam elvonatkoztatni …
Izgalmas, érdekes történet, igaz, az utolsò fejezet olyan nagyon ugarott időben, ami zavarba ejtő volt, mintha kivágtak volna pár fejezetet…tökéletes nyàri olvasmàny.

Heniko_Sakka IP>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Az RTL-es Szulejmán után szabadon, mondanom se kell, hogy mennyire izgatni kezdett ez a témakör és a háremvilág. Tetszett a könyv verzió is, mégha volt különbség Hürrem életének felvezetését illetően.

Catherinne>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Egyetlen részt sem láttam a sorozatból, ezért izgalmas és új világba kalandoztam a könyvvel. A török vilàg sokszínűsége teljesen elvarázsolt. A történet egy kissé lassú volt, de tetszett Hürrem karaktere és jellemfelépítése. A könyv az első gyermekének születéséig terjedő időszakot meséli el, a gyermekkortól kezdve. Biztos, hogy folytatom a sorozatot :)

Ketrina>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

A kiadó így jellemzi a könyvet: „hiteles, történelmi események ihlette, zseniálisan megírt és lebilincselően izgalmas regény”. Én ezzel vitatkoznék, ugyanis ettől még a sorozat is sokkal közelebb áll a valósághoz; én pedig azt reméltem, hogy a könyv nélkülözi majd a ferdítéseket, de csalódnom kellett.
Már a legelső oldalakat után is felháborodtam azon, amit olvasnom kellett. Maga Alexandra például sosem járt a krími palotában (olyan formában, mint ahogyan azt a könyvben írják, semmiképp), egyszerű rabszolgaként került az isztambuli palotába; Hürrem első terhessége alatt pedig nem a rodoszi hadjárat zajlott, hanem akkoriban a szultán épp Magyarország ellen vonult. Ezek elég nagy tévedések, így nem lett volna szabad kiadni ezt a könyvet. Pláne nem ilyen szlogennel.
Tény, hogy vannak benne érdekes dolgok, pl. a halvetre való előkészülés menete, de mindez még egy szedett-vetett rajongói oldalon is szebben, érthetőbben van megfogalmazva.
Egy szó mint száz, én haraggal tettem le a könyvet, miután végigolvastam, és csak a borító miatt kapott 3,5 csillagot.

yumechan>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

A legfontosabb: Aki azért olvassa a könyvet, mert rá találták írni/mondani, hogy a sorozat kiegészítője, vagy ilyesmi… az inkább el se olvassa. Egy teljesen más történetet kaptunk, Alekszandra teljesen máshogy kerül a palotába, az ottani fogadtatása, és későbbiekben a helyzete is teljesen más. Szümbül aga spoiler ezt pedig nagyon sajnáltam.
A szolgálók neve is teljesen más… ez egy kicsit zavart. De, hogy Gülbaharnak hívják Mahidevrant! Miért?
Na de elvonatkoztattam a sorozattól, (azért remélem, ha lesz későbbi kiadás, eme vásárlóvonzó megjegyzést leveszik a borítóról…) és egy olyan történetet olvastam, ami végülis nem volt rossz. Nekem tetszett… az író stílusa nagyon megfogott. Szerintem szépen leírja a dolgokat, a történteket, érzelmeket…
Maga a könyv pedig gyönyörű. Szép nagy, szépen díszített lapokkal, szép borítóval.
Már rég elkezdtem, de zavart, hogy sokáig nem találkozunk Szulejmánnal, így jó időre abbahagytam… természetesen pont a lényeg előtt. A találkozásukat már nagyon vártam, és ezután sorra történtek az olyan dolgok, amik érdekesek voltak, ha már Szulejmán ágyasáról van szó… (fél könyv az előzményekről szól)
Ami zavart, az két fejezet volt, amikor a keresztények rendezkedtek… hát ha a könyv Hürremről íródott, akkor kit érdekel a bíboros, meg a pápa, meg ilyenek?
Ezeken kívül sok volt benne a szimpatikus karakter, Hürrem épp olyan rafinált, mint a sorozatban, és ez tetszik. Én kedveltem Szulejmán anyját, és a könyvben sokkal pozitívabb szereplő számomra. Az viszont, hogy Hatice alig kerül még csak említésre is… Ibrahimmal ellentétben -_– na, ez zavaró volt.
Hürrem elég fiatal lány a történetben, de nekem sikerült elképzelnem a vörös hajú, kékes szemű lányt anélkül, hogy Meryemre gondoltam volna. Igazából szinte minden karaktert sikerült elképzelnem kicsit máshogy, mint ahogy a képernyőn láthatjuk őket.
Nekem tetszett a könyv… remélem másnak is sikerül majd úgy olvasnia, hogy nem gondol a tv-ben leadottakra.

Vikiwi>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Nagyon szeretem a sorozatot, s ezért olvastam el a könyvet is. Az előttem szólókkal egyetértve vajmi kevés köze van a sorozathoz, ezért aki azt várja, ami ott van, nagyot fog csalódni. Én is jobbat vártam. Legalábbis mást.
Sajnáltam, hogy nagyobb részben az előzményekkel foglalkozott, s csak kis mértékben a háremben lévő történettekkel. Azokat pedig gyorsan lezavarta.
Mindenesetre elolvasom a foytatást.

sepsiklaudia>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa

Kikapcsolódásnak jó volt olvasni, de senki se várjon tőle történelmi hitelességet, vagy szép, barokkos körmondatokat. Egyszerű kis regény.

ThePaleEmpress P>!

Tudod-e Hürremem, hogy az egyetlen dolog, amire mind a népnek, mind az uralkodóknak szükségük van, az a békesség és nyugalom? Ennek ellenére miért fojtogatja egymást az összes nemzet, az összes vallás? Hát nem ugyanannak az Allahnak az alattvalói volnánk?

p_m_linda>!

– A szerelem türelmet igényel, leányom. És ez a türelem mindig a nőkre rótt feladat.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem · türelem
Volk P>!

„Ki keveset tud, sokáig él,” oktatta mindig a kezdő szolgákat.

Volk P>!

Istenem, imádkozott Ruszlána, Jézus Atyánk, Mária Szűzanyánk, kérlek; hadd lásson meg engem. Kiteszek értetek egy gyertyát az első templomban, amit meglátok. Nem két gyertyát, nem, nem, egy kötegnyi gyertyát is akár.

Volk P>!

A háremaga most valóban bonyolult helyzetben találta magát. Vaskos, sötét nyaka a bolond orosz lány és a szultán akarata közé szorult. Ha lefelé köpött, ott a szakálla volt, ha felfelé, ott pedig a bajsza. Kétségbeesetten sóhajtozva hagyta el Hürrem lakosztályát.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Hafsza szultána azonban azonnal észrevette a kőkemény akaratot
az orosz lány természetében. A lány nemcsak,
hogy olyan törékeny volt, mint egy rózsaág, hanem olyan éles is, mint a kard. Tudta, hogyan kell ellenállni. Ő biztosan leszakítaná azt, amit egyszer megragadott. Ő aztán nem börtönözné be szenvedélyét az ágylepedők alá. Nőies volt, szép volt, de látszott, hogy tudja azt is, miképp tartsa nagyobbra eszét a szépségénél. A fiamnak pedig egy ilyen asszonyra van szüksége , gondolta.
Aki leszakítja, amit megragad, támogatja őt akaraterejével. Szívet ad Szulejmán magányosságának. Kivilágítja lehangolt szellemét, világát.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Vajon a lány képes lesz-e felizzítani a kihűlt parazsat Szulejmán szívében?
Ismerem a fiamat, szólt a nő magában.
Egy szikra elegendő lenne, hogy a szerelem tüzébe zuhanjon. Már csak
olyasvalakire van szükség, aki kipattintja ezt a szikrát.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Szulejmán kiszabadította tekintetét a lány szemének börtönéből, ám nem
jutott messzire; rögtön a vörösesszőke, göndör fürtök fogságába esett. Tincsei
úgy terültek szét a vállán, mint a hanyatló nap vörös sugarai. Majd pillantásuk ismét összefonódott.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Egy élet története, amely úgy vonult el,
mint egy vihar,
és oly élesen vágott,mint egy kés…

Előszó

Trivium_Kiadó KU>!

Ó, én mosolygó arcom, egy uralkodó legnagyobb szerelme az állam. Az állam még nálad is féltékenyebb. Őt nem lehet ám csak úgy elhanyagolni. Azon nyomban megragadja a férfit a gallérjánál és magyarázatot követel. Ráadásul a magyarázat, amit az állam igényel, nem olyan, mint a tiéd. Annak nagy az ára.

244. oldal, 26. fejezet (Trivium, 2014)

Hürrem sorozat · Összehasonlítás