Marokkói ​szerelem 72 csillagozás

A titokzatos arab világ bűvöletében
Dee Dumas: Marokkói szerelem Dee Dumas: Marokkói szerelem

A nevem Colette, hastáncosnő vagyok. Franciaországban születtem, s itt talált rám a szerelem is. Megismerkedtem egy marokkói férfival, aki egy mesés élet lehetőségével kecsegtetett. Rögvest szülőhazájába vitt és fenekestül felforgatta a világomat. Egy reggel arra ébredtem, hogy egy másik országba, más emberek közé, más kultúrába csöppentem. Azonban a gyönyörű tündérmesém rémalommá, az életem egyik pillanatról a másikra pokollá változott. Szabadulni akartam… Elmesélem azt az utat, amit egy naiv, boldogságra és szerelemre vágyó európai nőnek, egy számára ismeretlen arab országban be kellett járnia. Vajon sikerül-e a szabadulás Colette-nek? Kiderül DEE DUMAS izgalomban és szerelemben gazdag kalandos történetéből.

Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2019
Álomgyár, Budapest, 2018

Bookish_Moments_Blog>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Az arab világ mindig is vonzott egy kicsit, talán pont ezért döntöttem Dee Dumas
regényének beszerzése mellett. A könyv külcsíne keltette fel elsőként az érdeklődésem,
aztán ahogy a fülszöveget is megismertem, úgy éreztem, hogy el kell olvasnom Colette
történetét.

Pozitív élmény volt számomra a mű, szerintem az írónő tökéletesen bevezetett bennünket
az arab kultúra sajátosságaiba, tetszett az, ahogy a főszereplővel karöltve az olvasónak is
lehetősége adódott megismerni ezt a világot, az összes árnyoldalával együtt.

Néhány fejezetnél nem igazán tudtam elmenekülni a Marokkói szerelembe, ez pedig
kihatással volt az összbenyomásomra is. Mindent egybevetve, az oldalak rengetegében egy
cselekményekkel és érzelmekkel teli történet bontakozott ki előttem, ami rengeteg
mélypontot tartalmazott, ugyanakkor olykor felüdülést is nyújtott.

Paulina_Sándorné P>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Mit mondjak olvastam már jobb könyvet is, mely az arab világba kalauzolt el. Nem egy egyszerű világ, sajátos törvényei, szabályai vannak. Az író stílusa nekem fura volt, nem mindenhol kötött le. Colette érdekes lány volt, de sokszor úgy éreztem, hogy fejemben nincs mindig topon. Nem éreztem meggondoltnak, megfontoltnak, amikor Abdul-t válaszotta. Omar-ral szembeni viselkedése is fura volt, spoiler Nem érdemelte meg, amit Abdul miatt elszenvedett. Leila-val kapcsolatos részeket kicsit túlzásnak éreztem. spoiler spoiler Jól helyt állt, tetszett a vége.

Trudiz>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Nos, a borító szép. A történet is alakult, de hiányzott egyrészt a tűz, másrészt a letisztultság. Az írói véna kiforrottsága hiányzott. Volt csavar is benne, de egy-egy leegyszerűsített mondat letaglózott.

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Úgy látszik mostanában csak 5*-os könyvekkel akadok össze(szerencsére).
A Marokkói szerelem már egy ideje ott csücsül a kívánságlistámon,így mikor a könyvhéten ráakadtam,ahogy tudtam elkezdtem. :) Egy számomra teljesen idegen világot festett le,ahol 2 kultúra találkozik. Nagyon jól pörgette az eseményeket az írónő,mert beletett egy olyan csavart amire egyáltalán nem számítottam. Az izgalmamat végig fenntartotta,a leírások pedig igazán élethűre sikerültek. Ezek után már nagyon várom a következő rész megjelenését. ;)

Hársi_Era>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

A könyv borítója lenyűgöző,a történet is jól sikerült. Tetszett, ahogy a könyv az elején elkalauzol az arab világba, ahogy bemutatja az esküvő előkészületeit és az esküvői szertartást. Aztán jöttek a házasság alatti nem várt fordulatok, sok izgalommal. Bár sokszor éreztem, hogy Colette maga tehet a dolgokról, hisz a barátnője figyelmeztette, hogy ne menjen az arab világba és főleg ne legyen egy arab férfi felesége, de a makacssága, a szerelem vaksága miatt ő mégis csak ment a maga feje után, és sokszor ez sodorta bajba. A végén azok a „Leilás” szellemes dolgok…és hogy mégis él Abdul…háát izgultam rendesen, hogy mi lesz. Szerencsére Omar herceg és annak testvére segítségére voltak Colette-nek, így a történet vége is jól alakult.

Eni95>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Nagyon magával ragadott a könyv. Tele van meglepő fordulatokkal.
Nagyon megszerettem Colette-t.
Amikor eljutottam a könyv azon részéhez, amikor már azt hittem elértük a happy endet, azon gondolkoztam, hogy a hátra lévő kb 100 oldal vajon mit tartalmaz. És akkor jött a legnagyobb meglepetés számomra.

Anasztázia16>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Nehéz dolgom van ezzel az értékeléssel úgy érzem.
Alapvetően nagyon élveztem a könyv olvasását, az olvasási idő erről árulkodik is. Egyáltalán nem erre a befejezésre számítottam. Úgy gondoltam „minden úgy lesz, ahogyan a legelején is volt”. Erre minden megváltozott.
Izgalmas volt, nagyon érdekelt, hogy mi fog történni.
Nem hiszem, hogy többször is elolvasnám, egy olvasásnak tökéletes, viszont szeretnék még olvasni az írónőtől.

Judy22>!

Később…

zsuzso100>!

Dee Dumas: Marokkói szerelem A titokzatos arab világ bűvöletében

Érdekes könyv, sok-sok fordulatta. Én valahogy úgy éreztem többszor, hogy az írónő kissé érzelmektől mentesen írt, vagyis nekem így jött át, de aztán máskor meg szuper volt minden – talán a bővített kiadás miatt érezhettem ezt. Tetszettek a fordulatok, hogy folyamatosan történt valami, nekem kissé meseszerűnek tűnt sok dolog. Talán jobban le lehetett volna írni a személyleírásokat, akkor jobban elképzelhettük volna, de összességében tetszett a könyv, szívesen olvastam, csak elmaradt az a „nem tudom letenni” érzés. Várom az írónő további könyveit. :)

Niitaa P>!

Szeretlek, jobban a szélnél, amely hosszan öleli a fát. Szeretlek, mintha te élnél helyettem, egy életen át.

_Enii_>!

– Kit hív,asszonyom? – tudakolta Rasha.
– A pszichiátriát. – válaszoltam.
– Miért? – kérdezett újra.
– Mert egy szellem jelent meg a nappalimban,és én vele beszélgetek.
– De hát én is látom. – szólt a segítőm.
– Valóban? – kérdeztem. – Akkor két szobát foglalok.

_Enii_>!

Nem az előtted álló út az, ami megvisel, hanem a homokszemek a cipődben.

Niitaa P>!

Sokan mondják, hogy az idő begyógyítja a sebeket, de ez nem igaz. Az idő csak a fájdalmat enyhíti, de a hiányt nem pótolja, és a keletkezett űrt sem tölti be.

Niitaa P>!

[…] addig nem hal meg senki, míg van, aki emlékezzen rá.

Niitaa P>!

A gyűlölet gyűlöletet szül, s tovább tetézi a problémát, főleg, ha az ember nem lát tisztán.

Niitaa P>!

[…] egyszer minden véget ér, a bánat, a szomorúság, még a boldogság is. Semmi sem tart örökké. S talán majd az idő múlása, ha nem is szünteti meg a fájdalmadat, de enyhíteni fogja.

Niitaa P>!

– Miért pont ezt a táncot választottad?
– Mert izgalmas, sejtelmes. Amikor táncolsz, megszűnik a külvilág. Nincs semmi, csak a zene és a mozgás. Olykor még a madarak is elhallgatnak a fákon.

Niitaa P>!

[…] minden döntésnek ára van, s minden döntés felelősséggel jár. Még a rossz döntések is.

Niitaa P>!

Nem lehetsz előítélettel mások iránt, míg meg nem ismered őket.