Végítélet 70 csillagozás

Dean R. Koontz: Végítélet

Egy verőfényes vasárnap, egy dél-kaliforniai bevásárlóközpont parkolójában Christine Scavello és hatéves kisfia, Joey, egy különös idős asszonnyal találkozik. – Tudom, hogy ki vagy! – rivall rá az öregasszony a gyermekre, aki egyszeriben egy fanatikus vallási szekta, a Végítélet Egyháza támadásának célpontjává válik. A gyülekezet megszállott tagjai azt tartják küldetésüknek, hogy elpusztítsák a gonoszt, ezért törnek Joey életére, akiben ki tudja miért, az Antikrisztust vélik felismerni. Megindul a hajtóvadászat a kisfiú után, aki – anyja és egy magánnyomozó, Charlie Harrison segítségével – menekül fanatikus üldözői elől.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Animus, Budapest, 2002
702 oldal · ISBN: 9639307475 · Fordította: Danyi Andrea

tominho68>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Elsőre nem rossz, talán csak az érthetetlen egy picit, hogy eddig miért nem olvastam Koontz könyveit. Egy nagy hajsza az egész történet, némi szektás, szerelmetes és önmarcangolós beütéssel – és pár tucat feleslegesnek tűnő oldallal. Az őrült szekták felépítéséről, működéséről nyilván nem ebben a könyvben kapunk részletes elemzést, ennek ellenére mindenki tudja, miről is van szó. Az pedig, hogy a vége kellőképpen hagyja az olvasót bizonytalanságban – Antikrisztus?, látó?, vakszerencse? – csak előnyére válik a történetnek. Külön érdekessége a könyvnek, hogy spoiler

Tinka_GothMortuary P>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Nagyon élveztem minden oldalát. Izgalmas, pörgős és érdekes. Tény, hogy régi stílusú és kicsit néha sablonos, de eredeti és remek sztori. A legjobb benne, hogy megmutatja az emberben rejlik gonoszt és jót egyaránt.

cinegér>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Nagy Koontz rajongóként sajos igazat kell adnom az eddigi értéeléseknek.
Nagyon gyenge könyv, unalmas. Jobban hasonlít egy romantikus füzethez, csak ahhoz túl vastag.
Nem tudtam eldönetni, hogy van e benne misztikum, vagy sem. Lehet hogy az író sem tudta.

Cicamama>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Jó kis szektás, üldözős könyv. Nekem ez tetszett az egyik legjobban Koontz-tól.
Az őrült szektások is megfelelően ijesztőek benne. A végén is nagyon tetszett a csattanó. Az volt talán a legjobb az egészben. A nőci és a férfi viszonya kicsit már romantikus lányregénybe ment át itt-ott, de Koontz-tól talán ez már nem meglepő.

Fater>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Mindenekelőtt azt fontos leszögezni, hogy nem keverendő össze Stephen King azonos című regényével! :-) Annál is inkább, mert a történet is egészen másról szól. De, ha már SK-t említettem, a mindkét szerzőnél gyakran visszaköszönő „gyerekszereplős” motívum ebben a regényben is megjelenik.
Tipikusan filmszerű, klasszikus „üldözős” történet, változatos helyszínekkel, sok halállal. (A kergetőzés zajlik a városban, erdőben, barlangban stb.)
Sokadik kergetőzős, hóviharos sztori, a már jól megszokott recept szerint, de nem mehetünk el a Koontz által mindenféle vallási fanatizmussal szemben megfogalmazott – jogos – kritika mellett sem.

Andrée>!

Érdekes egy könyv.
Annak ellenére, hogy ha az ember sokat olvas Koontztól, egy idő után kicsit sablonos a történetek némely mozzanata.
Egyedülálló, üldözött valaki, aki aztán szerelembe esik élete nőjével-pasijával és persze a kutya is :)
De ez igazából engem nem különösebben zavar, mert a többi történés, mint pl ebben a könyvben is egész másmilyen mint amiket már olvastam, és ebben az írásban is voltak meglepő érdekes fordulatok.
Szóval tetszett.

Anó P>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Nehezen viselem, mikor egy gyermek az események vagy félőrült emberek àldozata. Ebben a regényben pedig az volt. Ràadàsul a „jók” folyton csak menekülni kényszerülfek, a „gonoszok” pedig arattak. Így ez a könyv nem tetszett annyira, mint a többi Koontz-regény. Joey csak szenvedett, bàr valôban voltak különleges tulajdonsàgai. Az embematikus golden retriever itt is megjelenik, méghozzà kétszer is. Van hős anya és szerelmes nyomozó, s a kisfiú különleges mivolta a legjobbkor mutatkozik meg, de mégsem lett a könyv a kedvencem.

Beni>!
Dean R. Koontz: Végítélet

Elég hosszúra nyúlt a befejezés. Az utolsó 20 oldalt már csak nyűglődve tudtam elolvasni. Egyébként a történet érdekes.

VERDI>!

Hát igen Ő volt az.
Aki nem értette meg annak ez sokat segít.

geryyah>!
Dean R. Koontz: Végítélet

A könyv vastagsága sok embert megrémíthet, főleg ha megnézi az oldalszámokat. Sokszor ilyen terjedelmű könyveket az ember nem mer elkezdeni, mert fél, hogy a téma vontatott lesz, közben elveszik az érdeklődés. Én is ettől féltem, de tudtam, hogy Koontz-ba nem fogok csalódni. Így is történt. A könyv nagyon olvasmányos, olvastatja magát, és a sztori is nagyon érdekes. Egy percig sem volt unalmas. Megéri elolvasni.

Justabookworm7>!

– Azt hiszem, megtaláltam az élet értelmét.
– És mi volna az? – kérdezte Boo.
– Az, hogy mindannyian csak színészek vagyunk egy kozmikus horrorfilmben, amelyet Isten magánmozijában vetítenek.
-Lehet, hogy igazad van -felelte Boo. – Mert ha beleolvasol a Bibliába, láthatod, hogy Isten sokkal borzalmasabb büntetéseket tud kiagyalni, mint amelyről Tobe Hooper, Steven Spielberg vagy akár Alfred Hitchcock valaha is álmodott.

cassiesdream>!

A spirituális világban ezen a napon a fekete szín uralkodott. Ma reggel, miután felfedezte e zavaró fejleményt, attól tartott, hogy nem fog tudni a spirituális energiáknak megfelelő színekbe öltözni. Nem voltak fekete ruhái. Korábban még sosem volt fekete nap a másik világban. Soha. Szerencsére, az egyik tanítványa, Laura Panken fekete síruhát hozott magával, és mivel a két nőnek hasonló méretei voltak, Grace levetette szürke ruháit, és Laura fekete öltözékébe bújt.

Tinka_GothMortuary P>!

„-Veszélyesek?
– Eddig még nem bonyolódtak semmilyen komolyabb ügybe. A lehetőség azonban ott van, mert erősen fanatikusok. Egy korábbi megbízásunk kapcsán már volt szerencsém hozzájuk.Úgy fél évvel ezelőtt történhetett. A megbízónk felesége megszökött, belépett a szektába, és magával vitte a gyerekeit is, egy három – és egy négyéves kisfiút. Ezek a végítéletet váró idióták nem akarták elárulni neki, hol van a felesége, és nem engedték, hogy találkozzon a gyerekeivel. A rendőrség tehetetlen volt, mint az ilyen ügyekben általában. Ilyenkor rendszerint mindenki attól tart, hogy megsértik a vallási szabadságjogokat. Ráadásul a gyerekeket el sem rabolták, hiszen az anyjukkal voltak. Egy anya pedig oda viheti a gyerekeit, ahova akarja, amíg nem szegi meg a válás után kimondott láthatási megállapodást, itt azonban erről szó sem volt.”