Éjfél 50 csillagozás

Dean R. Koontz: Éjfél

A kaliforniai Moonlight Cove polgárai kivetkőznek régi önmagukból. Egyesek érzelem nélküli bábokká válnak, mások átadják magukat legvadabb ösztöneiknek. És azon keveseknek, akik sértetlenül megőrizték énjüket, szörnyű félelmek közepette kell élniük.

Eredeti cím: Midnight

Eredeti megjelenés éve: 1989

Animus, Debrecen, 1998
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638386568 · Fordította: Both Vilmos
Animus, Budapest, 1994
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638386134 · Fordította: Both Vilmos

marianngabriella P>!
Dean R. Koontz: Éjfél

Az egyik kedvenc Koontz könyvem. Régen olvastam, de tisztán emlékszem rá. Ennél a könyvnél éreztem azt először, hogy talán a sci-fi az én műfajom. És nagyon sokan rossz véleménnyel vannak róla, én valahogy nem tudok velük egyetérteni, nekem teljesen más benyomásom volt róla. (Különösen azt sérelmezni, hogy mennyire lehetséges valami egy horror regényben számomra abszurd, elfogadom mindenki véleményét, de megérteni nem tudom egy olyan oldalon, ahol a legolvasotabb mű a Harry Potter sorozat, más könyveknél meg arról panaszkodnak, hogy az információ benne nem igaz, elavult vagy esetleg lehetetlen… ez egyébént nem az első könyv ahol az egész értékelést erre alapozzák az olvasók, hogy ez a valóságban mennyire lehetetlen)
A regény alapsztorija nagyon érdekes, tipikus génmódosításos sci-fis horror. De nagyon érdekesen viszi végig a történetet. Tetszett az alapötlet, és végig, ahogy kidolgozták az emberek átváltoztatását. A kedvenc jelenetem és emlékszem anno sokat nevettem rajta, mert spoiler.
Nem éppen egy friss írása, és sokszor látom az emberek az ehhez hasonlós sci-fis témákat nem szeretik nála. Pedig jó érzéke van hozzá, sok regényében megjelenik, mint vezérmotívum, főleg a génmódosítás, és bár nem ez a főzsánere, még is szépen ki tudja dolgozni ennek a tudományos hátterét (de azért ebből megérteni nem lehet, szép összeszedett, de nem hiszem, hogy teljesen tudományosan megállná a helyét, de ő megadja ezt a magyarázatot, legyen az helyes vagy helytelen).

Hedina90>!
Dean R. Koontz: Éjfél

Az elsőként és legnagyobb kedvencként olvasott könyve :P

Sparrow>!
Dean R. Koontz: Éjfél

Ez volt az első – és egyben utolsó előtti – regény, amelyet Dean R. Koontz-tól olvastam. Ez tetszett.

E_W I>!

Az éjszaka hatalmasabb volt, mint a nappal, és birodalma mintha több lehetőséget rejtett volna magában.