A ​szerzetes (Odd Thomas 3.) 80 csillagozás

Dean R. Koontz: A szerzetes

Odd Thomas, a különösen erős hatodik érzékkel megvert-megáldott fiatalember, a kaliforniai sivatagban fekvő szülővárosából egy szeles, hófútta hegyvidéken álló kolostorba vonul vissza, hogy magára találjon, s újra teljes életet élhessen. Ám a bajok valahogy mindig rátalálnak. A gonosz ott ólálkodik a kolostor körül, s Oddnak jut a feladat, hogy megvédje tőle az apátság kórházában élő sérült gyerekek életét. Csakhogy fogalma sincs mi ellen kell védekeznie. A titokzatos ellenség ugyanis olyan természetfeletti tulajdonságokkal bír, amilyeneket még ő sem látott soha…

Eredeti megjelenés éve: 2006

Animus, Budapest, 2008
394 oldal · ISBN: 9789639884045 · Fordította: Balázs Ildikó

Odd Thomas

Roszka >!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Egyre jobban tetszik Odd és az ő történetei. Annyira jól van megírva a kolostor, a havas téli táj, és a szerzetesek. Szinte látni őket olvasás közben. Sérült gyerekek, kedves apácák és egy titokzatos férfi, aki nem Odd.

Dorka50 P>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Ezt a kötetet egy picit gyengébbnek találtam, mint az előző kettőt. Nem mondom, hogy nem volt érdekes, de valami még is hiányzott belőle. Maga a környezet egy erős alapot adott a sztorihoz, ami elég természetfeletti volt ahhoz, hogy szeressem. De itt nagyon érződött az általános Koontz „hiba”. Túl egyszerű volt a vége. Annak örültem, hogy spoiler

PRADASound>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

A sorozatból eddig egyértelműen ez a legjobb, mint krimi is érdekes, meglehetősen vicces, többször is felnevettem rajta, és kivételesen jól be is fejezi a sztorit. Csak az az utolsó mondat/gondolat ne lett volna!! Az annyira túlzás volt és blőddé tette a végét. Az nagyon nem kellett volna már. Egyébként még rá toltam volna egy fél csillagot. De az előző szar rész után meglepően jól kiforralta a karaktert. Megszerettem ezt a figurát igazából már az első részben, mert ugyan elég bugyuta ötlet, mégis olyan „szuperhős”, akivel az adottságai és a személyisége miatt, extrém és vicces dolgok történhetnek meg.

Balázs_Erőss>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Szórakoztató történet, bár sok párhuzamot véltem felfedezni a Shadow Street 77-el. Mindenesetre ez az Odd Thomas-epizód sem volt rémisztő, viszont lehetőséget adott némi gondolkodásra. Ráadásul, még idézhetőt is találtam benne, amire elég kevés könyv képes.

peterszebeni I>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Ismét hangoskönyvben hallgattam, mint a korábbi részeket. Érdekes, de Odd Thomas történetei közül talán ez tetszett a legjobban. Jót tett a karakternek a közegéből való kiszakadás, nagyon tetszett a vallás ábrázolása, hogy a szerzetesek mind szerethető valódi karakterek voltak, nem amolyan fanatikusok, és az egész téli kolostor hangulat vitte a hátán az egészet.

HTimi2>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Jaj végre, ez igazán üdítő volt a „lélekgyűjtő” után, mert az borzalmas volt. Megint lehetett agyalni picit, kik a rosszfiúk, és kik a jók. Bár igazából tényleg csak picit, mert egy rutinos olvasó gyorsan a helyére rakja a kockákat, de ettől még élvezhető és olvasmányos volt. Valójában a történet egy krimi, amit misztikusság leng körül. Természetesen az Odd Thomashoz köthető természetfeletti adag sem hiányzott a könyvből, csak most nem teljesen ezen volt a hangsúly. Ami most még emelt is a történeten szerintem.

Magdileona>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Nekem már a kolostor mint helyszín, továbbá a rideg, téli időszak is megalapozta a könyv alaphangulatát. Nem volt üresjárat, végig figyelemfelkeltő, olvasmányos volt a történet.
A misztikum, mely áthatotta a történetet, már önmagában is izgalmat, borzongást keltett.
Számomra remek olvasmány volt.

szogignem>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Hálás helyszín egy jó nyomozós krimihez. Kár, hogy a főellenség és a motiváció egyszerű, mint a faék.

farkas_medve>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Még mindig szertem a könyvsorozatot, de a nyelvezetében és a történetvezetésében néha zavaró, hogy olyan mintha egy egyszerű gondolkodású fiatal szakács írná (mivel ez a főszereplő könyvbeni leírása így gondolom valahol ez volt a cél, de egy regényhez ennél néha kicsit több kellene).
Kikapcsolódásnak hosszú vonatútra ajánlom.

Nusejka_Sentellion>!
Dean R. Koontz: A szerzetes

Nem ez Koontz legjobb könyve, de én szerettem. Van Oddban valami érdekesen bugyuta vonás, ami engem nagyon szórakoztat. :)

Gorkie P>!

Az életet kicselezheted, a halált soha.

100. oldal, 10. fejezet

Gorkie P>!

Itt nincsenek hurrikánok, tornádók, nincsenek aktív vulkánok és gyilkos méhek sem.
Ám itt is van valami, ami sokkal veszélyesebb bárminél. Emberek vannak.

35. oldal, 3. fejezet

Gorkie P>!

Mindig úgy gondoltam, a kutyák valamiképpen segítenek megélni a jelen pillanatot. Ha velük foglalkozunk, nem aggódunk sem a múlt, sem a jövő miatt, nem vágyunk semmire, megszáll minket a nyugalom, s felismerhetjük létünk igazi valóságát.

219. oldal, 29. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: kutya · Odd Thomas
RVivi P>!

Ám mivel a képzeletem pont olyan gazdag, mint amilyen üres a bankszámlám, […].

Dorka50 P>!

Túl sok volt már nekem a halálból. A halál elől menekültem ide, s most újra a karjaiba futottam. Az életet kicselezheted, a halált soha.

Panelmacska>!

Anyám azt mondta… ő azt mondta, hogy ne félj, mert nem azért születtünk, hogy állandóan féljünk. A csecsemők mindenen nevetnek. Arra születtünk, hogy boldogok legyünk és jobbá tegyük a világot… Azt mondta mindenkin… akár gazdag, akár szegény, akár valami nagy ember vagy egy senki, akkor is mindenkin áldás van.

Gorkie P>!

Sokféle sötétség van a világon. Az éjszaka egyszerű és látható feketesége, aztán a halál áthatolhatatlan, képletes sötétsége, s végül egy láthatatlan, de igen makacs fajta: az elménk sötétsége. A bennünk lakó kicsinyesség, önzés, gyűlölet.

166. oldal, 21. fejezet

Balázs_Erőss>!

A pokolban manapság minden bizonnyal nagy a rendezkedés, mert egyre több férőhelyet kell szorítani benne.

17. fejezet, 146. oldal

Nusejka_Sentellion>!

Nem vagyok híve a fegyvereknek. Anyám gyerekkoromban folyton azzal tartott sakkban, hogy megöli magát a pisztolyával, így érthető, hogy ha lehetett, az önvédelem más fajait választottam.
Bár néha csak hajszál híján, de eddigi kalandjaim során mindig megmenekültem a szorult helyzetekből. Fegyvereim rendkívül változatosak voltak: az öklöm, a lábam, a térdem, a könyököm, egy baseballütő, lapát, kés, gumi kígyó, igazi kígyó, három drága, antik porcelán váza, úgy negyvenöt liter olvadt kátrány, egy vödör, csavarhúzó, egy dühödt, kancsal vadászgörény, egy partvis, serpenyő, kenyérpirító, vaj, tűzoltótömlő, és nem utolsósorban egy hatalmas kolbász.

peterszebeni I>!

Az egyház és a tudományok mindig szoros kapcsolatban álltak. Roger Bacon egy ferences szerzetes a 13. század legnagyobb matematikusa volt. Robert Grosseteste püspök volt az első, aki leírta szükség van tudományos kísérletekre. Jezsuiták építették az első teleszkópot, mikroszkópot, barométert, ők számolták ki elsőként a gravitációs állandót, ők mérték meg elsőként a hold hegyeinek magasságát, ők találták meg a módszert, mellyel kiszámítható egy bolygó keringési pályája és még sok hasonló dolgot.

Odd Thomas sorozat · Összehasonlítás