A ​tékozló fiú (Frankenstein 1.) 78 csillagozás

Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Deucalion ​a rejtélyes, tetovált szemfényvesztő évszázadok óta járja a világot, miközben rettenetes titok nyomasztja. Nem anya szülte és nem is Isten teremtette, hanem egy ember, az őrült Frankenstein, akit mindenki mással együtt ő is rég halottnak hisz.
A mai New Orleansben a régi lángok ismét fellobbannak, a hajdani rémtörténet alakjai ismét az élő emberek között mozognak. Nem csupán Frankenstein teremtménye maradt életben, de maga a tébolyult tudós is. Él, alkot, új terveket sző, és Victor Helios néven, a legmodernebb technikával teremti az Új Faj egyedeit, hogy velük váltsa valóra eddigi legeszelősebb tervét.
Senki sem állíthatja meg Victort. Senki, talán csak egy cinikus nyomozónő, és a társa, valamint Frankenstein legelső teremtménye: a tékozló fiú.

A klasszikus regény szerzője, Mary Shelley beérte azzal, hogy megmutassa a világnak a legendát, Frankensteint és teremtményét. Talán nem is sejtette, hogy halhatatlan hősöket alkotott, olyan lényeket, akik… (tovább)

Eredeti cím: Prodigal Son

Eredeti megjelenés éve: 2005

Szukits, Szeged, 2006
386 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634971261 · Fordította: Szántai Zsolt

Deucalion

Dorka50 P>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Ritka alkalmak egyike, amikor azt mondom, hogy a feldolgozás jobban tetszik, mint az eredeti! Remek újragondolása a Frankenstein történetnek, átültetve a mai világba. Izgalmas, véres, kegyetlen és szomorú. Nagyon örülök, hogy sorozat lett belőle, mert ebben a sztoriban sokkal több van, mint egy könyv. És természetesen nem kellett csalódni, vége is pont akkor lett, amikor nem kellett volna.

Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Mihez kezdenél egy rémségekkel teli világban, ahol minden lehetséges? Valósak lehetnek-e a legendák és lehet-e folytatásuk? Mi történne, ha különböző féle félelmetes lények elszabadulnának a Földön és mindegyik más-más céllal készülne gyilkolni? Te képes lennél együtt élni évszázados titkaiddal vagy megtébolyodnál? Indulj el és kezdj el nyomozni, hogy a feltett kérdésekre megtaláld a válaszokat!

Razor P>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Koontz Frankenstein-ciklusa hosszú ideig radar alatt volt nálam (főleg, hogy egy darabig úgy tűnt, be se fejeződik itthon a sorozat, bár ebben a külföldi kiadás is ludas volt), aztán Szukitsék leakciózták az egész sorozatot, így gondoltam teszek vele egy próbát. Így az első kötet alapján azt kell mondanom, hogy nem volt rossz döntés. Koontz a bevezetőben említi, eredetileg tv-sorozatnak készült a történet, majd ennek a projektnek a bukása után írta át regénnyé. Nem ismerem az író stílusát (ez az első könyvem tőle), de én ennek tudom be, hogy a cselekmény meglehetősen gyors, rengeteg rövid fejezettet használ, így végig fenntartva az olvasóban az izgalmat és a feszültséget. A sorozatalap abban is felfedezhető, hogy az első kötet sok szálat elindít, de azok csak részben, vagy egyáltalán nem kerülnek lezárásra.
A szereplőket illetően túl sok meglepetéssel nem szolgál a könyv: Victor a céltudatos gonosz, Deucalion az erős, ám gyengédségre képes szörny, Carson és Michael párosa pedig a jó öreg se veled, se nélküled rendőrpáros. Utóbbi kettő szolgáltatja a regény fő humorforrását, én személy szerint jókat derültem a csipkelődéseiken és Michael beszólásain.
Kíváncsian várom, miként folytatódik a történet.

Szukits, Szeged, 2006
386 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634971261 · Fordította: Szántai Zsolt
KBCsilla P>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Úgy tűnik, újabban elkapott a vámpírok, túlvilági és mesterségesen előállított lények szele.
Ebbe a csapdába véletlenül, de szerencsésen estem bele.
Nem gondoltam, hogy magával ragad, mert nem önszántamból – annak ellenére, hogy a saját könyvem – kezdtem el olvasni, hanem kimondottan egy kihívás számára. Ehhez képest szenvedés volt, amikor le kellett tennem, mert a buszom a végállomásra érkezett, pedig nem is ott kellett volna leszállnom.
Krimiként is tetszett, horrorként is, egyetlen bajom a vége volt. Befejezetlen, hiszen sorozat része, és ez engem most nagyon bosszant.
De ha rendesen belegondolok, akkor kedveltem a szereplőket, még ha ide-oda is járkáltak a fejemben, hiszen jött itt a Fantom, Quasimodo, Pinokkió, meg a csuda tudja még, hogy kik kerültek a képbe.
Mindenesetre élveztem az olvasást.
Az Erika-sorozatot sajnáltam, Victort kinyírnám, Deucationt pedig felfogadnám testőrnek magam mellé.
Még az is a bajom, hogy most nekiállhatok keresni a következő részét.
De hoppá, az is a polcomon csücsül.

ValerinLanz P>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Érdekes, jobb volt ez a könyv, mint amire számítottam, és mint amit a borító sugall. Lendüljünk túl rajta, és koncentráljunk a történetre.
Nagyon tetszett az alapkoncepció, miszerint Victor még ma is él, sőt, legelső teremtménye is. Deucalion szimpatikus volt a legelejétől, egyáltalán nem olyan volt, mint amilyennek lefestették az eredeti regényben a szörnyet. A neve meg hát… gondolkodtam, honnan ismerős, aztán csak beugrott (Teen Wolf, valaki?). Tetszett, mennyire megváltozott a teremtése óta, és ahogy mondta, ő szörnyből lett már-már ember, Victor meg épp fordítva.
Victor veszettül ellenszenves egy karakter. Nagy ideái vannak, meg akarja változtatni a világot, eltörölni az emberiséget. Sajnálom őt, amiért nem látja meg a világunkban, bennünk a szépet. Erika négynek pedig már sikerült spoiler.
A két kedvencem természetesen Carson és Michael! Mert Valerint mivel lehet levenni a lábáról? Egy jó csapattal! Persze milliószor olvashattam már két rendőrről, akik oltogatják egymást, de még mindig imádom. spoiler
A gyilkos tisztára olyan beteg volt, mint Victor. spoiler A másik gyilkos engem is meglepett, de végül is logikus. spoiler
Akinek a részeit annyira nem szerettem, az Randal Hat. spoiler
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra!

bbedyy>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Nagyszerű első rész, megismerhetjűk a szereplőket, a hátterüket, innen lehet majd nyomonkövetni a fejlődést, változást.
A Frankenstein sztori jól be lett mutatva, szépen adózva Mary Shelley munkássága előtt.
Megfogott ez a sorozat úgyhogy holnap irány is vissza a könyvtár hátha megvan a folytatás is.

tojunkies>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Egyszeruen nagyszeru, teljesen uj megvilagitasba helyezi a jo oreg Frankenstein sztorit :D

Lanore P>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Végre!!! Olyan könyvet akartam olvasni, ami letehetetlen, beszippant, és magával ragad… Koontz-tól megkaptam :) Azt nem tudom, hogy a társszerző, Kevin J. Anderson mennyit tett hozzá, de a végeredmény egy izgalmas, misztikus, modern Frankenstein történet lett, felesleges sallangok, és időhúzás nélkül. Deucalion karakterét imádtam… a nevét, az összetákolt, torz alakját, a tetovált arcát, és hogy mindezek ellenére egyre több emberi vonást fedeztem fel benne. Kedvenc!

baluguru>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Koontz nálam a No.1. Minden könyve megvan! Ezért örömmel írom le, hogy VÉGRE! Annyira vártam már egy olyan könyvet Koontz-tól mint a Virrasztók. Nem a történt, hanem az izgalom, a pörgés és az az érzés, hogy nem tudod letenni, kíváncsi vagy, hogy mi lesz a következő oldalon és az azutáni oldalon és így tovább…

Kozitu>!
Dean Koontz – Kevin J. Anderson: A tékozló fiú

Nagyon tetszett, ahogy ezt a misztikus világot beleépítette az író a jelenbe. Ahogy szövögette a nem kevés elvarratlan szálakat. A váltott szemszögek számomra túl gyorsan jöttek egymás után és ezt a kilencven fejezet sem könnyítette meg. Olvastam volna többet Deucalion szemszögéből, ő érdekelt a legjobban, de nagy bizakodással vetem bele magam a következő kötetbe.

Lunemorte P>!

– Van egy olyan érzésem, hogy ha macska volnál, most felborzolnád a szőrödet, és az égnek meresztenéd a farkad.
– Szerencséd, hogy nem vagyok macska, mert még ideszartam volna a kertedbe…

Kapcsolódó szócikkek: macska
Lunemorte P>!

Kétszáz év alatt rájött, hogy a saját társaságát kedveli a legjobban. A többi ember úgysem érhet fel vele.

Lunemorte P>!

– Oké, számomra tényleg eljött a takarodó ideje. De te mit fogsz csinálni?
– Hazamegyek, és megnézem a Drágán add az életedet.
– Már legalább ötvenszer láttad.
– Minden egyes alkalommal egyre jobban tetszik. Mint a Hamlet.

Lunemorte P>!

– Te olvasni is szoktál? Mr. DVD egy könyvvel a kezében?
– Egy DVD-lejátszó használati utasítását vettem ki.

Razor P>!

– Hallottam a hírekben, hogy kivágták a veséjét – mondta a tótumfaktum, miközben megállt a 2D jelű ajtó előtt, és a kulcs után kotorászott a zsebében.
– A szívét – javította ki Carson.
– Még jobb…
– Ezek szerint nem kedvelte Bobby Allwine-t?
Az öreg kinyitotta az ajtót.
– Alig ismertem. De most, hogy meghalt, ötven dolcsival emelkedett a lakás értéke. Carson és Michael hitetlenkedő arcát látva hozzátette: – Akadnak, akik így többet fizetnek érte.
– Kik? – kérdezte Michael. – Az Addams family?

Lunemorte P>!

– Egyes emberek kedden még teljesen normálisnak tűnnek, és csütörtökre totálisan bediliznek.
– Miféle emberekre gondolsz? – kérdezett vissza Carson.
– Nem tudom. Mondjuk, Sztálinra.
– Sztálint már kedden sem lehetett ép elméjűnek nevezni. Mellesleg ő nem bolond volt, hanem gonosz.

Kapcsolódó szócikkek: Sztálin
Lunemorte P>!

– Nem félek a fájdalomtól – mondta Deucalion.
– Az élet nem más, mint a fájdalmak tengere.

Kapcsolódó szócikkek: Deucalion
Lunemorte P>!

– Szörnyek járnak közöttünk, akik közönséges embernek álcázzák magukat. Ez az emberiség legősibb félelme…
– A lehetetlen mindig magában foglalja a lehetségest is – felelt Carson.
– Mi ez? Valami zen bölcsesség?
– Nem tudom. Inkább valami Star Trek. Talán Mr. Spock mondta.

Frankenstein sorozat · Összehasonlítás