A ​rózsa szövetsége (Abelard Sanction 1.) 26 csillagozás

David Morrell: A rózsa szövetsége David Morrell: A rózsa szövetsége

Egy titkos szervezet tartja kezében a világpolitika szálait. Köztük van Eliot, a CIA szürke eminenciása, aki árva gyerekeket neveltet tökéletes bérgyilkosokká – Sault és Christ, akik apjukként tisztelik őket, és minden parancsát gondolkodás nélkül végrehajtják. Egy bizonyos pillanatig. Mert akkor olyasvalami történik mindkét fogadott fiúval, amitől kénytelenek mégis elkezdeni a gondolkodást. Ha csak az életük forogna kockán, biztosan nem tennék, hiszen ahhoz már hozzászokhattak – szamurájnevelést kaptak, és a szamurájnak „hű társa a halál.”
De itt sokkal többről van szó. Gyilkos hajsza kezdődik, amelyben sokszor azt sem lehet tudni, ki a vad, ki a vadász.

Eredeti cím: The Brotherhood of the Rose

Eredeti megjelenés éve: 1984

Felolvasta: Gépész
I.P.C., Budapest, 1992
538 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637930361 · Fordította: Feldmár Teréz

mate55>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

Morrell a krimi műfajában alkotó, kiemelkedően tehetséges író, aki már több elismerést kapott az írásaiért. A történetvezetés, a cselekményszálak csavarása, a bizonytalanság és a feszültség folyamatos fenntartása által egy óriásit ütő történet állt most is össze.

Roszka>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

Izgalmas történet árva gyerekekről, akiket a semmiből felbukkanó „kedves bácsi” a pártfogásába vesz, taníttatja és kiképezteti őket, majd ha felnőnek munkát is ad nekik. Ezek az árvák, akár az életüket is adnák érte, néha elő is fordul. Bérgyilkosok lesznek, likvidálnak olyan embereket akit a pártfogójuk megnevez. Cselszövések, árulások, politikai összeesküvések, van ebben minden. Pergő események, izgalmas helyzetek. Inkább pasis könyvnek mondanám.

Morgiana>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

Élvezetes, rendkívül pörgős krimi, némi romantikával (szerencsére nincs túladagolva), megspékelve némi (és komoly) gyerekbántalmazással, titkosszolgálati múlttal, a tetteink miatt történő feloldozáskereséssel és mély barátsággal.
Morrell kitűnően írja meg ezeket a nehéz kérdéseket is, egy remekül összerakott, pörgős regényben.

nagy_anikó>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

„1938. szeptemberében Buenos Airesben, Potsdamban, Lisszabonban, Oslóban, Alexandriában és Montrealban a világ vezető hatalmainak kémszervezetei nemzetközi menedékházakat létesítettek. Ezzel létrejött a védszövetség.”
Eliot árva gyerekekből tökéletes bérgyilkosokat képez ki. Az egyikük Saul, akivel ezt az izgalmas, eseményekben dús történetet végig izgulhattam. Szinte sosem olvasok politikai krimit, mert többnyire „elveszek” az eseményekben. Ez viszont más volt. Szépen végig lehetett követni a cselekményt. Saul visszaemlékezéseiből a miértek is világosak lettek.
Erika segítségével felgöngyölíti a szálakat és még egy kis romantikát is csempész az író általuk a sok szörnyűség közé.

Or_Sheet>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

Meg kell követnem magamat. Lényegében ifjú kamaszként olvastam először, mert Apukámmal sokszor néztük meg a regényből készült tv filmet, és érdekelt miben több a könyv. Akkor nem „jött át”, az életkorból kiindulva ez nem csoda, egyszerűen bizonyos történeteket tizenévesen nem úgy értelmez az ember. Ebben az esetben persze nem azért, mert valami magasröptű olvasmányról lenne szó, egyszerűen csak nincs még annyi rálátása a világra, hogy érteni tudja, Morrell valójában egy olyan sztorit írt meg, ami simán ráhúzható a mai politikára is. Jó, én imádom az összeesküvés elméleteket, emiatt a regény sztoriját simán el tudom hinni, hogy akár valós is lehet.

regulat>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

Tettszett a fim. Elolvastam a könyvet. Morell remek krimiket ír, mintha filmet néznék…

I.P.C., Budapest, 1992
538 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637930361 · Fordította: Feldmár Teréz
Tiger205>!
David Morrell: A rózsa szövetsége

Bár a kedvenc műfajom a politikai krimi…
és sok jó könyv is van köztük…
EZ A LEGJOBB!!!!
Váratlanul került a kezembe, s nem tudtam letenni, míg ki nem olvastam.
Ezt értsétek szó szerint!!!!

Abelard Sanction sorozat · Összehasonlítás