Elmer (Elmer) 52 csillagozás

David McKee: Elmer

Elmer nem olyan, mint a többi elefánt a dzsungelben. Ő mindig tréfál és megnevetteti a többieket. Ja, és ő ráadásul egy patchwork elefánt. Egy színpompás, foltokból varrt elefánt.

Elmer, a kockás elefánt címmel is megjelent.

Könyvmolyképző, Szeged, 2006
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639708038 · Fordította: Arató Dániel

csucsorka IP>!
David McKee: Elmer

Nem tudom, akkor is ennyire imádtam volna, ha Elmer bármilyen más állat, de így, hogy éppen elefánt lett, nyert ügye volt nálam.
Persze kellett a kedvesen egyedi megfogalmazás és a szívet melengető humor és hogy egy ilyen nyúlfarknyi könyvből többféle tanulságot is magammal vihetek a foltvarrás-létről és az elefántszínűségről is.

JPityu I>!
David McKee: Elmer

Jaj, hát ezért szerettem meg ezt a sorozatot annyira, mert Elmerben magamra ismertem. Nem vagyunk átlagosak, nem akarunk olyanok lenni, mint a savanyú szőlő.
Elmer az én mesebeli alteregóm.

Lahara IP>!
David McKee: Elmer

Szép színes, mintás, kockás meg ilyesmi. Pedig a szürke is egy szín, elefntszín.

Dün P>!
David McKee: Elmer

Milyen kár, hogy nem a foltvarrás-elefántok az elterjedtebbek!
Meg az is eszembejutott, hogy de jó lenne tudni, mikor van az az egy bizonyos nap, amikor ha szürke elefántot látok, az biztosan Elmer, hogy megismerjem, ha látom valahol.

Chöpp >!
David McKee: Elmer

Nagy kedvenc a foltvarrott, viccelődő elefánt: Elmer. Már azt sem tartom számon, hányszor olvastuk.

Pekkka>!
David McKee: Elmer

Nagy-nagy kedvenc! Nagyon helyes történet, a rajzok jól követik a történetet. A 2 éves kisfiam imádta Elmert megkeresni a csordában. Bevallom nekem is nagyon tetszik. Most hoztuk ki a „Elmer és Walter”-t a könyvtárból, izgatottan várom, hogy olvassuk, szerintem ma este sorra kerül.

Katrinanya>!
David McKee: Elmer

2 és fél éves kislányomnak és nekem is tetszik. Kedves, aranyos, színes, ráadásul van mondanivalója is.

meduza83>!
David McKee: Elmer

A történet nagyon ötletes, nem egy elcsépelt, sablon mese. Rövid, pont az én kétévesemnek való, aki imádja. Most éppen Elmer a kedvenc.

Ritka_a>!
David McKee: Elmer

Hát ez valami eszméletlen aranyos volt. :) A borítót meglátva jutott eszembe, hogy már egyszer olvastam – vagy legalábbis belelapoztam – korábban. A rajzok nagyon cukik, a szöveg is tetszett, nem volt olyan bugyuta, mint a legtöbb mese és még mondanivalója is van. Sajnos egy ideig még várnom kell, amíg a kislányomnak is olvashatom, így nem tudom mennyire fog tetszeni neki, de biztosan előveszem még. :)