A ​bűn városa 18 csillagozás

David Levien: A bűn városa

Paul ​és Carol Gabriel élete egyik pillanatról a másikra összeomlik, amikor egy átlagosnak tűnő reggelen tizenkét éves fiuk nem tér haza az újságkihordásból. Kétségbeesésükben megtesznek mindent, amit ilyenkor csak lehet. Rendőrség, hirdetések, internet, profi magánnyomozó irodák, de minden módszer csődöt mond.Egy év reménykedés után már nem bíznak semmiben és senkiben. Csak azért keresik meg az egyéni módszereiről és nem éppen simulékony modoráról híres Frank Behrt, hogy legalább bizonyosságot nyerjenek Jamie sorsáról. Behr – személyes érintettsége miatt – vonakodik elvállalni az ügyet, mivel évekkel korábban ő is elveszítette a kisfiát. Végül azonban igent mond a házaspár kérésére.
Akkor még nem sejti, hogy élete legnehezebb ügyével fogja szembetalálni magát…
A feszült hangulatú, váratlan fordulatokkal teli krimi az utolsó pillanatig bizonytalanságban tartja az olvasót.

David Levien a filmszerűen pergő eseménysorok mestere: nem csak regényei, de… (tovább)

Eredeti cím: City of the Sun

Eredeti megjelenés éve: 2008

Kelly, Budapest, 2009
268 oldal · ISBN: 9789639667686 · Fordította: Draskovics Mariann

bambali>!
David Levien: A bűn városa

Izgalmas, feszült krimi, végig bizonytalanságban tart, vajon él-e még a fiú, a másik szálon pedig azért, hogy a nyomozó hogyan veszítette el a saját fiát. Hamar végeztem vele, mert nagyon kíváncsi voltam, mi lesz a vége. Tényszerűen, érzékletesen ír, kedvelhetőek a szereplők. Jó kis könyv.

MrBones>!
David Levien: A bűn városa

Nehéz témát feldolgozó, de sajnos csak akciószinten működő krimi. A legjobb, amit elmondhatok róla, hogy bővelkedett filmszerűen pörgő jelenetekben. Talán kicsit izgalmas is volt..

geryyah>!
David Levien: A bűn városa

Most fejeztem be a könyvet, és egyszerűen nem jutok szóhoz… Ez egy tipikus olyan könyv, amit egy huzamban végig lehet olvasni. Aktuális témát dolgoz fel, ami a mai világban sajnos nagyon is könnyen elképzelhető. A könyv hangulata, a szereplők és a történet együttesen adagolják az olvasásélményt. Egyszerűen csak ajánlani tudom, nem könnyen fogom elfelejteni ezt a történetet, azt már most látom.

Royal>!
David Levien: A bűn városa

A történet jó, és felkavaró hogy a mai világba igen is ezek a dolgok megtörténnek, a vége kicsit elhamarkodott lett de ettől még jó könyv.

Ramada>!
David Levien: A bűn városa

Nem volt rossz könyv. Egészen az utolsó fejezetig semmi bajom vele.
Vagyis nem volt vele baj, de hiányérzetem van. Túl gyorsan és snassz a lezárása.