Terminator ​3 – A gépek lázadása (Terminátor filmkönyvek 3.) 22 csillagozás

David Hagberg: Terminator 3 – A gépek lázadása

John Connor tizenkét évvel a T-1000-es pusztulása után magányos csavargóként lézeng,nem találva helyét abban a világban, amelyet ő védett meg az Ítélet Napjától. Azt azonban nem is sejti, hogy a jövő gépei számára még mindig ő az elsődleges célpont. A Skynet visszaküld az időben egy újabb gyilkológépet, a minden korábbi típusnál fejlettebb Terminatrixot, hogy megölje Johnt, és vele együtt mindazokat, akik a jövőben az ellenállás vezetői lesznek. Ezúttal számít rá, hogyJohn ismét gondoskodik önmaga védelméről, ezért a gyönyörű nőnek álcázott T-X-et felkészíti a hozzá képest elavult T-800-as elleni harcra is. John Connor tudja,ha meghal,az emberiségnek már csak múltja lehet. Csupán két segítőtársa akad: egy lány, akit még kamaszkorában ismert meg, és a Terminator, akit visszaküld, hogy újra megvédje életét.

Szukits, Szeged, 2003
284 oldal · ISBN: 9639441864 · Fordította: Szántai Zsolt

ValerinLanz P>!
David Hagberg: Terminator 3 – A gépek lázadása

Nem volt annyira rossz ez sem, csak azt sajnáltam, hogy John már felnőtt, de azért még így is tetszett a kapcsolat közte és a Terminátor között, akit spoiler. Halványan emlékeztem az új szériára a filmből, főleg a nő „merevségére”, meg a bőrruhájára. :D Az is rémlett, hogy spoiler
Igazság szerint egész szép az az ív, amit a három könyv felépített, nagyjából logikusan el van magyarázva, mi miért történik, a szereplők is kedvelhetőek, és persze ott van az a hatalmas „karakterfejlődés”, amin a Terminátor megy át. :D

Rileey>!
David Hagberg: Terminator 3 – A gépek lázadása

Bár sokan kritizálják a harmadik filmet, én mint elfogult Terminátor rajongó szeretem, ha elvonatkoztatok az erőltetett csúsztatásoktól, megoldásoktól stb. Így a könyv is kellemes olvasmány volt számomra, bár olvasás közben szinte magam előtt láttam a filmet, főleg a szó szerinti párbeszédek miatt. Azonban nagy pozitívum, hogy sikerült hozzátenni a meglévő alapanyaghoz valami újat is, van előzmény, ami a jövőben játszódik, az már más kérdés, hogy ezzel egy újabb logikai bakit sikerült belecsempészni a cselekménybe, ami elég orbitális tévedés volt: SPOILER John Connor életben van, amikor visszaküldik a Terminátort, holott ugye azért Kate parancsait követi a robot, mert Connor addigra már meghalt SPOILER vége. Külön tetszett az a rész, amiben megtudjuk, hogy ki is volt az, akiről a T-800-at mintázták, ez megvalósulhatott volna a filmben is.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4
Stílus (írói): 4
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 3
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 2
Érzelmek (ábrázolása): 2
Izgalom: 4

A sorozatokat általában összetartozó egységként kezelem, ezért az értékelésem is rendszerint egyben vonatkozik a könyvsorozat egészére.
Nagyszerű olvasmányélményt adott a könyv, nehezen bírtam letenni. David Hagberg jó író, kedvelem a stílusát. Eredeti ötletből született a történet, ami az emberek és az öntudatra kelt gépek közös sorsának alakulását, a két faj ellenségeskedéseinek, majd kialakuló együttműködésének történetét dolgozta fel, olvasmányos, regényes formában. A tartalom közepesen kidolgozott, a mondanivaló nagyjából átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából a történet nem igazán meggyőző, a könyv világa néhol nehezebben átélhető. Hagberg nem helyezett különösebb hangsúlyt a szereplők érzelmeinek ábrázolására. A történet meglehetősen izgalmas, érdekfeszítő.

jszentgroti>!
David Hagberg: Terminator 3 – A gépek lázadása

Mint általában, jobban tetszett a könyv, mint az elkészült film.
Bár nem vártam csodákat, azért néhány logikai ellentét megakasztott.
Például: spoiler
Összegezve nem vártam csodákat, de viszonylag ritkán találkozom ilyen logikai bukfencekkel. Ha valamit én nem értettem meg, kérlek írjátok emg, hogy mit nem vettem észre.

GoneTom>!
David Hagberg: Terminator 3 – A gépek lázadása

Nagyon rég olvastam…nem egy nagy szám, de olvastam már film alapján készült könyvek közül sokkal rosszabbat is. Jelenleg azt tervezem, hogy a Terminátor témában íródott összes többi könyvet is elolvasom, mert maga a témakör érdekel.

CoyoteStarrk>!
David Hagberg: Terminator 3 – A gépek lázadása

A történet kissé halvány, de a 2. után felesleges volt még 1. kiborg visszaküldését erőltetni. Ellenben a könyv néhol remekül kiegészíti a filmet és bőven kapunk pluszt. Igaz elfogult vagyok, mert nagyon szeretem az összes terminator könyvet.

En_Passant>!

A jövő, amiről a Terminátor beszámolt, komor, zord és… embertelen volt.

En_Passant>!

A gépek ellen vívott háború intenzívebbé válása miatt az elmúlt húsz évben az utazás – bármi is volt a célja – gyakorlatilag lehetetlenné vált az emberek számára.

En_Passant>!

Központi egysége előkereste az agresszív emberekkel való bánásmód lehetséges verzióit, az elfogadható cselekvéssorokat beépítette a primer tevékenységek közé. A rendelkezésére álló információk alapján átrendezte a testét, pontosabban a fejét takaró szerves réteget (ezt a folyamatot az emberek “az arcvonások megváltozásának” nevezik), aminek köszönhetően “gúnyos félmosoly” jelent meg az ábrázatán

Baraby P>!

Az emberiség, amely egykor vakító fáklyaként lobogott a bolygó felszínén, fel-felvillanó, kihúnyófélben lévő parázzsá változott.

Baraby P>!

– Jó lenne enni valamit. Meg egy kis víz se ártana – mondta Connor. – Egyébként megkérdezhetem, hová viszel minket?
– Meg – felelte a Terminátor.

Baraby P>!

Csak csináld, amit csinálnod kell, és majd kiderül, mit érhetsz el.

enesbcs>!

– A vidámság jó – jegyezte meg a Terminátor. – Enyhíti a feszültséget és csökkenti a halálfélelmet.

Terminátor filmkönyvek sorozat · Összehasonlítás