Keresztesek ​aranya (Jack Howards 2.) 13 csillagozás

David Gibbins: Keresztesek aranya

Gibbins új regényében izgalmas, ám halálos veszéllyel fenyegető kaland bontakozik ki a mexikói dzsungel és a grönlandi jégfjordok mélyén. A kutatás során egy olyan titkos társaságra is fény derül, amelynek sötét titkai nemcsak a legnagyobb viking hódítót, Harald Hardradát, de a nácik különleges alakulatát és a mai Vatikánt is behálózzák.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Partvonal, Budapest, 2009

Leobelo>!
David Gibbins: Keresztesek aranya

Nem volt rossz könyv, de valahogy Atlantisz jobban lekötötte a figyelmemet. Nekem egy kicsit hiányzott Katya, Maria nem tudta pótolni, viszont Jeremyt bírtam.
Sajnálom, hogy több rész nem jelent meg magyarul.

RosszQtya>!
David Gibbins: Keresztesek aranya

Sokkal jobb lett mint amire számítottam, mondom ezt annak ellenére, hogy a jéghegyes résznél már majdnem megzakkantam a sok technikai információtól
és kezdtem attól félni, hogy a továbbiakban is folytatódik ez a vonal. Szerencsére nem így történt és egész jól meglódult a cselekmény, végig fenntartva az érdeklődésemet.
Sok áthallást és ismerős hivatkozást találtam benne a közelmúltban olvasott vikinges könyveimből, ami kifejezetten tetszett. Van itt minden: vikingek(hála Thornak, ez a nagyobb rész), keresztesek, maják, toltékok, holokauszt, nácik, titkos társaságok, stb.
Szóval, ha a technikai részleteket egy kicsit hanyagabbul kezelte volna az író és erősített volna egy cseppnyit a misztikus szálon, akkor ez egy remek regény lett volna.
Ezen apróságot leszámítva, így is nagyon tetszett.

renasava>!
David Gibbins: Keresztesek aranya

Rengeteg régészeti és történelmi leírást tartalmaz, de ez szerencsére nem megy nagyon a cselekmény rovására. Szerintem egy igazi jó könyv történelemimádóknak.

minett>!
David Gibbins: Keresztesek aranya

Nem rossz könyv, de messze elmarad az általam kedvelt Berry történetektől. Az erőssége ennek a könyvenk is az autentikus történelmi alap, melyet megfűszerez egy napjainkban játszódó „kincskereső” kalandos sztorival.
Érdekes volt olvasni a vikingekről, mely általában inkább a perifériára szorul.

Csiper>!
David Gibbins: Keresztesek aranya

Első könyvem a szerzőtől, ezért kicsit zavartak az előző könyvére való visszautalgatások. Azonban a vikingek történelmének egy fontos részének megismerése/megismertetése egyértelműen a könyv pozitívumai közé tartozik. A maja szál már kicsit hihetetlenebb volt számomra. A kalandok megfelelően izgalmasan voltak leírva, bár egy kicsit zavart, hogy mindegyik kutató nagyon penge az éppen szóba kerülő történelmi ténnyel, személlyel kapcsolatban, azért senki sem ennyire tökéletes. Egyszeri olvasmánynak jó volt, mivel szórakoztatott.

RosszQtya>!

Amint partra szálltak, vita tört ki közöttük, talán a nőkkel kapcsolatban, valami mélyen gyökerező ellenségeskedés alapján, ami oda vezetett, hogy Freydis és a grönlandiak megvadultak, és egyetlen szörnyű ámokfutásban lemészárolták az izlandiakat. Maga Freydis megölte az öt izlandi nőt és talán a gyerekeiket is.