Boldogság ​esetén 27 csillagozás

David Foenkinos: Boldogság esetén

Jean-Jacques, ​egy pénzügyi tanácsadó cég alkalmazottja, nyolc év után unni kezdi szépséges feleségét, Claire-t, és szenvedélyes viszonyba bonyolódik az erotikus köztes térből kibontakozó Sonia nevű gyakornokkal. Nem sejti, hogy a neje átlát ügyefogyott alakoskodásán, és titokban magándetektívvel, a kórosan félénk Igorral figyelteti. Egy könyörtelenül kötelező, örökkévalóságnak tűnő családi ebéd végén jön az érzelmi sokk, Claire nem túl tragikus mozdulattal, egyszerűen csak szép lassan feláll és határozott léptekkel elindul a függőágyban vegetáló, fincsi ebédtől eltelt, tunya férjurához, és valami különös felsőbbrendűséggel közli: „Elhagylak.”

Jean-Jacques szerelmi szenvedélyét rögvest lehűti a váratlan fordulat, kétségbeesésében magándetektívvel, Ibànnal keresteti a köddé vált asszonyt. Claire először a gátlásos Igor karjaiban keres vigasztalást, de egy rövid berlini utazás után ráébred, hogy nem szereti igazán. Mindeközben Ibàn kénytelen szembesülni a ténnyel, hogy a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

Európa, Budapest, 2007
218 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630783538 · Fordította: Orbán Gábor

Edit_Zsuzsa_Nagy>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

A mi szerelmünk a Nathalie második életével kezdődött,aztán a 2012-es dedikáláson folytatódott amikor th-val írta a nevem és örökre beleszerettem az íróba-igen,ilyen banális dolgoktól el tudok ájulni- :) Egy gyanútlan könyvvásárló napon a sérült könyvek között találtam erre az alkotásra.A francia életérzés kvintesszenciája,a két pillanat közti pillanat csodája.Imádom,ahogy David zsonglőrködik a szavakkal,a megismételhetetlen metaforákkal,azokat a mondatokat,amelyeket újra és újra elolvasok,mert annyira gyönyörűek.A történet érdekes volt,kicsit szürreális részekkel megspékelve,tetszett,hogy a jövendő dolgokat két mondatba foglalva előrevetítette. Mindenkinek ajánlom,aki szereti a francia kortárs irodalmat,annak aki függőágyat akar venni (mint egyébként én is,de az olvasottak után elgondolkozok rajta :D),aki szerelmi csalódás ért és egy kicsit nevetne a szereplőkkel /+a szereplőkön.Az utolsó 70 oldal alatt pedig elkészítettem egy finom mézes mustáros csirkét :) Éljen a szabi,éljenek a könyvek,éljen az Élet és éljen David Foenkinos!

meseanyu P>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

Jaj, nagyon bírom ezt a pasit! Olyan nagyon nekem valóan ír, viccesen, líraian, bölcsen. Könnyed, franciásan frivol, de mégis mély. Valahogy úgy látja a világot, ahogy én, ezért is tetszik nagyon.

David Foenkinos: Boldogság esetén

Bajban vagyok az értékeléssel és dühös is. Egyszerűen nem tudom, hogy egy jó könyvet hogy lehet az utolsó 20 oldallal totálisan elszúrni!
Ott kezdem, hogy ha a fülszöveget elolvastam volna, bele se vágok, mert az alapján ez egy tizenkettő egy tucat love story. De nem az. Mégpedig az író miatt nem az – igazából a regényt a szerző másik nálunk megjelent könyve miatt olvastam el; imádtam a stílusát, és ebben az írásban ezt ugyanúgy megtaláltam. Hozzám közel álló humor, csipetnyi bölcselkedés, gördülékeny sztori. Nem is volt vele gondom, ahogy említettem, egész a végéig – ott aztán az író beletolt a történetbe egy klasszikusan „halivudi”, moziba illő jelenetet (már vártam, mikor táncolnak a tetőn, miközben elered az eső, brrrrrrrrrrr, de szerencsére egyik se volt), mégis ez az egész agyoncsapta a regényt.
Dühös vagyok Szerző Úr, mert már épp néztem, mi lesz a következő, amit magától olvasnék! Mivel kis hazánkban még nincs újabb könyve, még most szedje össze magát…

lenli>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

„Senki sem tudta, mi a teendő boldogság esetén. Léteztek biztosítások halálesetre, autóra vagy autóban bekövetkező halálesetre. De ki fog megóvni minket a boldogságtól? Ekkor értette meg, hogy ez a boldogság, azzal, hogy ilyen erőssé vált, a legrosszabb dolog, ami megeshet vele.”

36. oldal (Európa, 2007.)

David Foenkinos : Boldogság esetén

Maate>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

Kicsit túl életszagú, nem vicces, de szellemes, a narráció és a francia légkör miatt kicsit Amelie-s.

Régi_Hédi>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

Hát igen… Foenkinos… Olvastam tőle A feleségem erotikus potenciálját, anno. És igen-igen tetszett. És hát ez…. Nagyon jó kis olvasmány… Kacagtató, de elgondolkodtató. Egyszerű nyelvezetű, rövid és frappáns mondatok, bohózatba illő történetcsavarás… Mindenki szerethető benne. És a történet is nagyon szerethető. Édes-bús mese. Ajánlom bárkinek… Illetve mindenkinek:)

Novbert>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

Kicsit kevéssé ütős mint a Feleségem erotikus potenciálja, kevesebb eredeti ötlettel, de a stílusát továbbra is imádom.

Szumire>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

Írjon.Írjon, Írjon!!!! még ilyen könnyed kis franciás regényeket egyszerűen imádom :)

Tercia>!
David Foenkinos: Boldogság esetén

Ó, időnként mindegyiknek tudtam volna a fején ugrálni.
Hogy ilyen tesze-tosza, béna, maga-sem-tudja-mit-akar népek vannak benne.
Tisztára, mint igaziból.
Engem időnként idegesített…

Sárhelyi_Erika I>!

Vannak csodálatos emberek, akikkel az ember rosszkor találkozik.
És vannak emberek, akik azért csodálatosak, mert az ember jókor találkozik velük.

44. oldal (Európa, 2007)

Zonyika P>!

A nap kellős közepén, mint egy tétova meteorit, megszólalt a telefon.

Sárhelyi_Erika I>!

[…] van egy hely, amely kívül áll az időn.
A könyvtár.

135. oldal (Európa, 2007.)

Zonyika P>!

– Ugye, neked nagy tapasztalatod van a nőknél?
Íme a kérdés, amelyre egyetlen férfi sem képes nemmel felelni.

Zonyika P>!

Jean-Jacques arra gondolt, hogy a mai nők tényleg csodálatosak. Vagy szeretik, vagy nem szeretik az embert, a férfiaknak végeredményben nem sok mindent kell tenniük. Elég, ha önmagukat adják, kedvesen gyávák, tisztességesen puhányak. A nők vagy a lábuk elé vetik magukat, vagy nem. Így nem kell annyi időt elpazarolni; a párok gyorsabban válnak, a kikosarazással is hasonló a helyzet: alig nézünk rá egy lányra, máris az értésünkre adja, hogy eszünkbe se jusson próbálkozni.

XII, 158. o. Európa, 2007

Zonyika P>!

Depresszió idején nincs jobb, mint meglátogatni egy depresszióst.

XII, 164. o. Európa, 2007

Zonyika P>!

A fekete felhők tétova meteorológiai keringőt lejtettek a rózsaszín felhőkkel.

XI, 131. o. Európa, 2007

Sárhelyi_Erika I>!

A párkapcsolat az az ország, ahol a legalacsonyabb a várható élettartam.

9. oldal (Európa, 2007.)

Sárhelyi_Erika I>!

Sohasem a kapcsolatok őrlődnek fel: a világ és az emberiség többi része foglalja vissza a helyét; lassanként visszaveszik, amit egy pillanatra átengedtek a szerelemnek.

55. oldal (Európa, 2007.)

Zonyika P>!

Claire esőkabátot viselt, és fojtogatóan szép volt, mint azok a nők, akik kézzel-lábbal ellenkeznek, anélkül, hogy igazán ellenkeznének. Akik ellökik maguktól a férfit, mielőtt megcsókolják.