A ​milliárddolláros kém 6 csillagozás

David E. Hoffman: A milliárddolláros kém

Amikor ​1978. február 16-án este a kirendeltségvezető kihajtani készült a moszkvai amerikai követségről, ismeretlen férfi kocogtatta meg a kocsija ablakát. A járdaszegélyen toporgó orosz egy borítékot adott át neki. Ami benne lapult, megdöbbentette az állomáshely hírszerzőit: szupertitkos dokumentumok voltak a szovjet haditechnikai kutatásokról és fejlesztésekről; olyanok, amilyenekről az Egyesült Államok eddig hírből sem hallott. Az elkövetkező években Adolf Tolkacsev, egy radarokkal foglalkozó szovjet rádiótechnikai intézet tervezőmérnöke több tízezer oldalnyi titkos anyagot juttatott el a CIA embereihez.
Mindez lehetővé tette az Egyesült Államok számára, hogy olyan fegyverrendszereket építsen, amelyek földön és levegőben le tudják győzni a szovjet radarokat. Eközben belebonyolódtak a hidegháború egyik legizgalmasabb sakkjátszmájába is, hiszen Tolkacsev csak a legfurfangosabb trükkökkel tudta kicselezni a KGB kopóit. E veszélyes játék szabályait mindenki ismerte: aki… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mont Blanc válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2016
378 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632613703 · Fordította: Béresi Csilla

David E. Hoffman: A milliárddolláros kém

Nagyon érdekes, bepillantani a kémek valós és veszélyes világába. Nekem már túl részletes, volt, sok szereplővel és dátummal, titkosítás alól feloldott száraz adatokkal, sokszor nem is tudtam követni, hogy éppen hol tartunk.
Igazából egy történelmi regényes könyvre számítottam, a kémek világából, nem egy tényeken alapuló dokumentum könyvre. Persze annak nagyon is jó, és akit a hidegháború, valamit a két klasszikus titkosszolgálat versengése, mélyebben érdekel, azoknak nagyon is ajánlom.

Manoli>!

A KGB az 1950-es évekre maga mögött tudta a sztálini tisztogatások három véres évtizedét, amelynek során leszámoltak mindenkivel, aki fenyegetést jelenthetett a szovjethatalomra. Ők csenték el az amerikaiaktól az atombomba készítésének titkát is. Egy külföldi még csak beszélgetést sem kezdeményezhetett Moszkvában anélkül, hogy ne nézzenek rá gyanakvással.
A CIA ezzel szemben most kezdte a szakmát, s tele volt ifjonti energiával, naivitással és derülátással – olyan volt, akárcsak az amerikaiak.

Kapcsolódó szócikkek: CIA · KGB

Népszerű triviák

Manoli>!

A hidegháború sok nemzetközi feszültséggel járó korszak volt 1947 és 1989 között, amelyet a két szuperhatalom, az Amerikai Egyesült Államok és a Szovjetunió közötti folytonos rivalizálás jellemzett. A szó szoros értelmében vett háború nem tört ki a két ország között – a hidegháború a második világháború két nyertes nagyhatalmának ideológiai, kulturális, társadalmi, gazdasági, politikai összecsapásából állt. Ebben az időszakban volt kézzelfogható a nukleáris fenyegetés és ekkor indult fegyverkezési verseny és az űrverseny is, a propaganda mellett.

[hu.wikipedia.org]

Kapcsolódó könyvek: David E. Hoffman: A milliárddolláros kém