Szabadíts ​meg a gonosztól (Shaw és Katie James 2.) 24 csillagozás

David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Beadom ​magának ezt. Semmit sem fog érezni, miközben lehántom a bőrét, de látni fogja az egészet. Ezért hagytam meg a fél szemét.

Evan Waller egy szörnyeteg. Vagyont gyűjtött azzal, hogy készségesen elad-megvesz bármit… és bárkit. További lehetőségek után kutatva most új üzleti vállalkozásba fog, amely világszerte milliók halálához vezethet. Ebben igyekszik megakadályozni Shaw, A tiszta igazat titokzatos embere. Egyetlen esélye kínálkozik, hogy elbánjon Wallerrel, méghozzá a lehető legvalószínűtlenebb helyen: egy idillien békés, derűs provence-i faluban. Waller azonban még romlottabb és könyörtelenebb, mint Shaw hinné. És Provence-ban még valaki Waller nyomába ered, egy nő – Reggie Campion, egy ódon angol kastélyban székelő, önjelölt igazságosztó titkos csoport megbízottja, akinek megvannak a maga indítékai is. Shaw és Reggie egymás küldetéséről mit sem tudva üldözik ugyanazt a férfit, eközben idegek és elmék gyilkos párbajába keverednek.

David Baldacci ma a világ… (tovább)

Európa, Budapest, 2014
538 oldal · ISBN: 9789630797269 · Fordította: Komáromy Rudolf

PRicsmond >!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Na ez a rész már hozta azt a színvonalat, amit Baldaccitól megszokott az olvasó. Izgalmakban gazdag történet, amely több csavart is tartogat, végig fenntartja a figyelmet, fokozatosan adagolva a feszültséget. Shaw visszatér és ismét egy nehéz küldetést kap munkaadójától Frank-től. A milliomos Evan Wallert kell likvidálnia, aki a látszattal ellentétben nem csak egy sikeres üzletember, hanem az egyik legveszélyesebb bűzöző. Igen ám, de nem csak ő szeretné eltenni láb alól ezt a nehéz célpontot, hanem az új főszereplő Reggie Champion és csapata. Miközben egymástól függetlenül várnak a megfelelő alkalomra, hogy lecsapjanak útjuk keresztezi egymást, és idővel felelősnek érzik magukat a másik biztonságáért. Ám hiába az alapos tervezés mindig kerül hiba a legtökéletesebb tervbe is pláne egy olyanba ahol kevés idő volt a felkészülésre. A szerepek idővel felcserélődnek a vadászból vad lesz, és Wallerről kiderül, hogy sokkal veszélyesebb, mint azt előre gondolták volna.
Baldacci talán itt alkotta meg a legellenszenvesebb főgonoszát, Evan Waller karaktere az akit az abszolút gonosz kategóriájába sorolhatunk, egy ilyen karakterről olvasva pedig még jobban drukkolunk hőseinknek, hogy a végső összecsapásból ők kerüljenek ki győztesen.

David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Baldacci könyve nemcsak egy thriller, sokkal inkább egy bosszú története. A moralizálást minimálisra csökkentve (azért kapunk abból is persze) egy rendkívül feszes akcióthrillerrel rukkolt elő, amelyben inkább az akcióra és az összezártság okozta konfliktusokra helyezte a hangsúlyt. Evan Waller (Náci háborús bűnös, aki minden erejével a parancs teljesítésére koncentrált, félretéve minden erkölcsi morált. Ugyanakkor teljes mértékben elégedett, lelkiismeret furdalás nélkül működteti a „rendszert”, a jelenben is.) személyében pedig sikerült bemutatni, milyen is az emberi gonoszság igazi arca. Egy összetettebb, ijesztő emberi lényt, akinek a hatása alól azok sem tudja kivonni magukat, akiket éppen erre képeztek ki (náci-vadászok), és akik minden idegszálukkal csak erre koncentrálnak. Precízen adagolt feszültséggel, sok – sok akcióval, (kevés romantikával) és pszicho thrilleri elemekkel megtűzdelt könyv, amely a végén……… de ettől még minden további nélkül kellemes izgalmakat tartogat. spoiler

David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Bár ebben a történetben Katie valóban csak „kellék” volt, nem is hiányzott. Reggie remekül illett Shaw mellé. Ügyesen játszadoztak egymással, ugyan azért a célért.
Baldacci nagyon tudja, hogyan kösse le az olvasó figyelmét. Az első 250 oldal adrenalinbomba, pergő és akciódús. Aztán a szokásokkal ellentétben, itt porszem került a gépbe… újratervezés.
A befejezés jött túl egyszerűen, a gonosz kíméletlenebb, szenvedősebb halált érdemelt volna, bár lehet a gyors kiiktatása célratörőbb volt. Nem semmi karakterek, a gonosz, nagyon gonosz, a lány szép és okos, ráadásul ügyes is, az ír fickó, pedig heves és kissé hülye, a remekül felépített történetet élmény volt olvasni ismét.
Baldacci nagyon tud valamit. Izgalmas és szórakoztató kalandban nincs hiány. Semmi felesleges kör.

bokrichard>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Újabb „sorozatba” kezdtem bele Baldacci munkásságából, és ezúttal sem kellett csalódnom. Hihetetlen pörgős a cselekmény, bár akadtak bizonyos döccenők, amiket más esetben nem emelnék ki, de itt mégis csak Baldacci-ról van szó. A karakterábrázolás zseniális, megismerkedtem Shaw-val és Katie James-szel is, igaz ez utóbbival csak futólagos lett az ismeretség. A főgonosz nagybetűs főgonosz, ebben sincs hiba, sőt talán a valaha volt leggonoszabb karakter amit ilyen kategóriában olvastam. Mivel ezzel a kötettel indítottam, fogalmam nincs az előzményekről, amikre utalnak a szereplők a könyvben, de ezzel nem volt probléma, és az sem volt akkora baj, hogy kevés volt a kötet Katie %-a. Megkaptam a napi vérmennyiségemet is, nekem a vége nagyon tetszett emiatt, sok szempontból igencsak drámai lett. Ezután természetesen nem hagyhatom ki az ezt megelőző kötetet sem.

odivne>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Már annyi jót hallottam David Baldacci íróról, hogy elhatároztam, olvasok tőle. A választást a könyvtárosnőre bíztam. Így került hozzám a Szabadíts meg a gonosztól c. alkotása. Külön felhívták a figyelmemet a sorozataira. Mint később kiderült, ez is egy sorozat 2. kötete. De nem zavart az olvasásban, hiszen az előző mű főszereplője itt inkább mellékszereplő.
Van minden ebben a thrillerben: náci bűnösökre vadászó titkos szervezet, volt KGB-s vezető, aki nyugaton ragszolgakereskedelemre adta a fejét. Őrá már két titkos csapat vadászik, útjuk kereszteződik az egyik helyszínen, a festői szépségű Provence-ban.
A megfigyelés és ellenőrzés idején a volt szovjet titszről kiderül szadizmusa, lelketlensége. Őrszemei mindenhol és mindig vele vannak. Néha magányra vágyik, akkor éli ki szadista hajlamait áldozatain. A regény végére az akció embervadászattá alakul.
Először azon gondolkodtam el, érdemes-e ennyire gazdagnak lenni. Az ilyen ember életében egyetlen önfeledt pillanat sincs, örökös az életveszély. Érdemes-e bűncselekményekből származó vagyont uralni? Érdemes-e lelkiismeret nélkül élni? Válaszom mindegyikre nem volt.
A cselekmény sodró lendületű, nagyon sok párbeszéddel.
Nekem mégis sok volt. Előző mondatommal nem vitatom, hogy létezik /het/ ilyen.
Volt náci katonatiszt, volt KGB-s, rabszolgakereskedelem, embervadászat nagyon sok volt egy könyvben.

dpart>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Baldacci most sem okozott csalódást.
A története több szálon fut, és bár lehet, és nem tudok helyesen következtetni, de nem tudom mi fog történni, csak a legvégén áll össze egésszé a kép.
És abszolút így van ez ebben a könyvében is.
És Katie és Shaw páros karaktere is igazán remek. Igaz, az előzményt ismerve még inkább szerethetőek.
Kíváncsian várom a folytatást.

nyolcadikutas>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Baldacci nem tud hibázni.
Történetei alapjában egyszerűek, de a körítése pazar. Regényeiben minden a helyén van, semmiből sincs több, mint amennyi kell, az pedig elképesztő, hogy képes valaki rengeteg regény után is hozni a tőle elvárt magas szintet.
Aki nem ismeri munkásságát, kezdjen bele, mert élményt veszít. Kezdje az elsővel, az Államérdekkel, aztán haladjon szépen sorjában…

András_Lázár>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Baldacci verhetetlen az akció kaland stílusban. Szereplői szerethető karakterek, szinte hozzánk nőnek. Ebben a könyvében ismét kitett magáért. Lendület talán a könyv felénél kicsit megtörik, de így is úgy visz előre, hogy csak a könyv végénénel ébredünk fel, hogy zsuppsz ennek bizony vége. A gonosz igazán kegyetlen volt. Talán a végén mást érdemelt volna, sokkal brutálisabb befejezést vártam.

Sonja>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Baldacci megint nem okozott csalódást. Én nagyon élveztem ezt a könyvet is. A tőle megszokott kalandos, izgalmas történet, tele mindenféle csavarral.

judyt05>!
David Baldacci: Szabadíts meg a gonosztól

Nagyon megszerettem D. Baldacci könyveit! Ez a könyv is tetszett, de közel sem a legjobb könyve az írónak. Érdekes is hogy Katie James történeteként is akarja továbbmesélni, mert nekem az az érzésem hogy közel sem róla szól ez a könyv. Azonban attól még izgalmas maradt.

robinson P>!

– Itt sosem akar működni a mobilom.
– Akkor ideje mobilszolgáltatót váltanod – tanácsolta Whit. – Teát?
– Kávét, minél erősebben. Hosszú volt a repülő út, és nem sokat aludtam.

mate55>!

A gonoszság lehetősége mindannyiunkban ott rejtőzik.

robinson P>!

A kínzás nem működik, ha az alany nem érzi a fájdalmat.

mate55>!

Hiszek. És a hitben sok jó dolog van. Sok jó.

Kapcsolódó szócikkek: hit
robinson P>!

A kilencvenhat éves férfi kényelmes foteljába befészkelődve adta át magát a Sztálin-könyv élvezetének.

PRicsmond >!

Az intelligenciában becsvágy rejtőzik. A becsvágyban pedig romlás.

mate55>!

Soha ne add föl Istenbe vetett hitedet! Az megtart téged a jóban és még inkább a rosszban.

mate55>!

Sztálin az 1930-as évek elején közel tízmillió ukrán életét oltotta ki tömeges éheztetéssel. Minden harmadik ukrán gyermek is az éhinség áldozatául esett.