A ​gyűjtők (A Teve Klub 2.) 27 csillagozás

David Baldacci: A gyűjtők

A Teve Klub-ban megismert csapat rejtélyes múlttal rendelkező négy tagja arra tette fel az életét, hogy kiderítsék, mi folyik valójában az amerikai politika legfelsőbb szintjén a zárt ajtók mögött. A legújabb magyarul megjelenő Baldacci-regényben hátborzongató kapcsolatot vélnek felfedezni az amerikai képviselőház elnökének meggyilkolása és a Kongresszusi Könyvtár egyik igazgatójának halála között, akinek holttestét egy belülről bezárt páncélteremben találták meg. Amikor a klub vezetője, a magát Oliver Stone-nak nevező furcsa férfi rájön, hogy valaki kiárusítja az USA legféltettebb titkait, olyan nagyszabású kémhistóriába keveredik a csoport, amely akár térdre is kényszerítheti Amerikát.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Európa, Budapest, 2010
460 oldal · ISBN: 9789630789769 · Fordította: Komáromy Rudolf

David Baldacci: A gyűjtők

Újabb nagyszerű történet Baldacci tollából. Az első részben megismert Teve klub tagjai ismételten az igazság kiderítésén fáradoznak ebben a fordulatokban gazdag könyvben. Caleb Shaw a Teve klub egyik tagja munkahelyén holtan találja a Kongresszusi könyvtár egyik igazgatóját, aki bár látszólag természetes halált halt, de a klub vezetője Oliver Stone erről nincs meggyőződve. Miután Calebet bízzák meg elhunyt barátja otthoni könyveinek gondozásával újabb érdekes események történnek, ami alapján egyre biztosabbá válik, hogy bár a múzeum igazgató közelében senki sem volt, mégis gyilkosság áldozatává vált. Ezalatt Washingtonban a kormány tagjaiban valaki titkokat ad el jó pénzért a Közel-Keletre. Eközben egy másik történet szálon megismerhetünk egy svindler bandát, akik nem mástól nyúltak le negyven milliót, mint Atlantic city legveszélyesebb kaszinó tulajdonosától. Dolguk végeztével menekülniük kellene, de vezetőjük Annabelle csatlakozik a Teve klub nyomozásához, akik ekkor még nem is sejtik mekkora szükségük lesz, hogy túl éljék a rájuk váró feladatokat, a gyilkos elfogását és az árulók leleplezését. Baldacci ismét hihetetlen volt, ez a több történetszálból felépített történet méltó folytatása az első résznek, az új karakterek, mind nagyon érdekesek, Oliver is méltó ellenfelet kap, kicsit jobban megismerhetjük a Teve klub többi tagját is, és ismét izgulhatunk hőseinkért, miközben gyorsvonatként robog a cselekmény.

bokrichard>!
David Baldacci: A gyűjtők

Méltóan jó folytatás egy ígéretes kezdésnek. Nem a kedvenc Baldacci sorozatom eddig, mégis hozza azt a színvonalat, amit elvárok. Izgalmas, pörgős, kellően összetett. A Teve klubba megérkezik a femme fatale! Olyan az egész, mint a jó mozifilmek a sok svindlivel, átveréssel, igazi Ocean's sok! Mindemellett ott a nagybetűs mocskos politika és a kémkedés, amiből sosem lehet elég. (Lehet uncsi lesz már a sok dicséret annak ellenére, hogy tényleg nem ez a kedvenc. :) )

David Baldacci: A gyűjtők

A történet központi helye a Kongresszusi Könyvtár, ami úgy tűnik veszélyes munkahely. A Teve Klub kiegészül néhány nagyon profi és rátermett figurával, így még érdekesebb izgalmasabb lesz a történet. Persze az ellenfél sem piskóta.
Nem akar magas irodalomnak látszani, nem is az. Csupán „csak” profi módon szórakoztató és fordulatos kémtörténet. Sok sok érdekes mellékszállal, adalékkal: hogyan lehet negyven millió dollárt lenyúlni egy kaszinótulajdonostól, miért és hogyan is kell roppantul ötletesen megölni egy könyvtárost? Hemingway magánélete és sok érdekes „gyűjtemény” is felbukkan a könyvben Nem csak könyvritkaságokat lehet gyűjteni. A cím nagyon találó, a folytatás pedig mi más is lehetne ezek után, mint A bosszú.

Diosz P>!
David Baldacci: A gyűjtők

Azon gondolkodom, írtam már olyat hogy amit olvastam, jobban tetszene-e filmen, mint regényként? Mert itt bizony ez a helyzet. Frankó kis krimit lehetne forgatni belőle, de az az igazság hogy nem fogott meg különösebben a történet. Az arányokal sem vagyok kibékülve: az első kötethez képest most felbukkant új főszereplők felvezetése kicsit hosszadalmasabbra sikeredett, az új karakterek sem nyűgöztek le különösképpen. Talán mert a világuk, a szerencsejáték sosem érdekelt, és jellemük is talán picit sematikusra sikeredett.
Arra a következtetésre jutottam, szerintem ugyanezt a sztorit más, egy kicsit szofisztikáltabb stílusú szerző sokkal jobban megírhatta volna, mert nagy potencia van benne.
Mindezek ellenére nem bántam meg hogy elolvastam, bár kérdéses, érdekel-e Jerry Bagger bosszúja. Van bennem némi tartás, hogy sablonos lesz a sztori.

Teszic>!
David Baldacci: A gyűjtők

Baldacci megint alkotott, de még milyet. Imádtam minden sorát, mint mindig. Számomra Ő az egyik etalon krimiíró, még sosem csalódtam benne. Annyira szeretem a történetvezetését. Az első részben megszeretett szereplők mellé jött egy nagyon erős női karakter, aki nagyon jót tett a könyvnek. Érdekes, olvasmányos történet a Kongresszusi Könyvtárból. Ki gondolta volna, hogy ilyen veszélyes hely is lehet egy könyvtár. :D A helyszín nagyon jól be lett mutatva, sok érdekes részlet derült ki a könyvből. Érződik, hogy az író tényleg járt ott.
Összességében ismét kedvenc lett, várom, hogy kezdjem a harmadik részt. :)

Goliat1984 P>!
David Baldacci: A gyűjtők

Úgy izgultam Stone és barátai életéért, mintha élő emberek lennének. Szerethető firgura mind a 4 karakter. Akikhez időnként társulnak segítőkész, jó indulatú új ismerősök is. Hajrá Teve Klub. :)

jaspi>!
David Baldacci: A gyűjtők

Kedveltem ezt a könyvet. Érdekes, olvasmányos.
Azt hiszem szépen sorban végig olvasom a Teve Klub sorozatot.

Xerki84>!
David Baldacci: A gyűjtők

Nekem egy kicsit nehezen indult be a könyv. Megy többszálon a történet és főleg az Annabelle részt nem tudtam hova tenni. Aztán ahogy kezdett az a rész is kibontakozni mintha két különböző könyvet olvastam volna. És zseniálisan összehozta őket.
A könyvtáros részektől kész voltam, alig vártam hogy ujra Celeb-bet olvassam. Nekem nagyon vicces volt és sokat nevettem rajta. Szerintem kicsit alulértékelt ez a része.

briggg>!
David Baldacci: A gyűjtők

Ez már hozta a várt színvonalat, ami miatt a Teve Klubbot félbehagytam annak idején. Tetszett és az utolsó 200 oldalt egy lendülettel olvastam végig.

PRicsmond>!

Különös – gondolta Stone –, hogy a világ legszabadabb országában harcolni kell a szabadságért.

robinson P>!

Így vagy úgy mindenki valamiféle gyűjtő, akár tudatosodik benne, akár nem.

PRicsmond>!

A politikusok azonban úgy gondolják, hogy a rakéták teremtenek biztonságot, holott valójában a könyvek képesek erre, mégpedig egyszerű okból. A tudatlanság háborút szül, az olvasott emberek pedig vajmi ritkán tudatlanok.

PRicsmond>!

– Mindenkinek akadhat ellensége. Csak egyeseknél jobban körül kell nézni, hogy megtaláljuk.

PRicsmond>!

Kétlem, hogy a terroristák manapság könyvmolyokat vennének célba, úgyhogy ne dagasszunk ebből újabb nagyszabású összeesküvést, ami a világ sorsát teszi kockára. Kösz szépen, de nekem havonta egy Armageddon fér bele.

robinson P>!

Nem az számít, mekkora a harci kutya, hanem az, hogy mekkora a kutyában a harci kedv.

PRicsmond>!

– Csak hogy értse a helyzetet: amennyiben nem teszi meg, amit kívánok, meghal – mondta Bagger.
Az igazgató arca megvonaglott. – Ön fenyeget engem?
– Nem. Fenyegetés az, ha elképzelhető, hogy nem következik be a dolog. Ez itt most az, amit a szakmában tutibiztosnak szoktunk nevezni.

– Segíthetek, Miss…?
– Charlotte Abruzzio. Igen, egy bizonyos könyvet keresek.
– Akkor jó helyen jár. Elvégre ez könyvtár – nevetett Caleb.

robinson P>!

Ahogy a Teve Klub tagjai elhagyták DeHaven házát, két távcső ikerlencséje irányult feléjük.

robinson P>!

Amint Stone magához tért, rögtön tudta, ez a vallatás sötétje.

A Teve Klub sorozat · Összehasonlítás