A ​Démoncsászár fejvadászai (Mysterious Universe: Shark&Lez Agency 1.) 26 csillagozás

Dave Howard: A Démoncsászár fejvadászai

A ​Birodalombiztonsági Hivatal által is elismert fejvadász szervezet, a Shark&Lez Agency két alapítóját a színe elé rendeli IV. von Anstetten császár, miután elfogták a Hosszúkörmű Gwandolyn hercegnő egy szökésben lévő katonáját. A hírhedt Démoncsászárnak megbízása van a fejvadászok számára: ki kell menteni két szorult helyzetben levő katonát egy távoli bolygóról. Thomas Craft és Brad Butcher elvállalják a feladatot, már csak azért is, mert nincs más választásuk.
A két bajba jutott katona praetoriánus, a Feketecsuklyás testőrség tagjai. Név szerint: Paul Wittgen és Brett Shaw.
Craft és Buther beizzítják feltunningolt űrhajójukat, és elindulnak arra a küldetésre, amire a császár nem merte elküldeni a Feketecsuklyásait. A távoli bolygón leszállva megoldhatatlan helyzettel szembesülnek. Brett Shaw a csuklyamodulban ragadt a lét és nemlét, a mágia és a valóság határán és ez az egész bolygó pusztulásához vezethet. Wittgen pedig egyáltalán nem… (tovább)

Tuan, Budapest, 2010

ppayter>!
Dave Howard: A Démoncsászár fejvadászai

Ahogy a Káosz-Őrség esetében Vasziljevre írtam, itt Mészáros László nőtt fel a világalkotó szerzőkhöz – és annak ellenére, hogy ez az első regénye, máris kimondottan jót és (amennyire ez egy sorozat keretei között lehetséges) egyedit alkotott.

A történet IV. von Anstetten, a híres-hírhedt Démoncsászár idejében játszódik, ami viszonylag megszokott a sorozatban, ellenben olyan helyszíneket és szereplők kerültek bele, amikről-akikről korábban csak utalásszinten olvashattunk. Hogy ne menjek messzire, ilyen például a Shark&Lez Agency (ezzel kapcsolatban ld. a könyv adatlapján a szerzővel készített interjúra mutató linket), melynek két tagja (a fülszöveg szerint alapítója, viszont a 142. oldalon leírtak szerint már előttük is létezett a szervezet) a címszereplő fejvadászok. A feladatuk pedig Harrison Fawcett, avagy Fonyódi Tibor legendás hősének, Brett Shawnak a megmentése, de legalábbis a körülötte kialakult problémás helyzet megszüntetése. Ez pedig elsőre lehetetlennek látszik, később pedig még nehezebbnek…

Khadris>!
Dave Howard: A Démoncsászár fejvadászai

Kicsit fura volt egy Brett Shaw-sztorit más szemszögéből olvasni, és a legendás karaktertől mintha tartott volna az író, túlmagasztalta. Wittgen kényszeresen laza lett, Blindáról el nem tudom képzelni, hogy több ízben is ilyen könnyen eldobja a méltóságát, és a többiek is túl sarkítottak. Engem kifejezetten zavart a sok nézőpont is, és hogy megismertük mindenkinek a gondolatait. Jobb lett volna, ha csak a császári család és a fejvadászok alakítják a történetet, a többieket pedig csak kívülről látjuk. Vannak történetbeli figyelmetlenségek is, például Wittgen a Roxoláni kaland előtt nem ismerte személyesen Heritest… Ezen felül viszont a sztori jó volt, a két ügynök karaktere is rendben van, és a könyv érdemben is hozzátett a MU történelméhez. Szórakoztató, pörgős regény, önmagában tisztességgel megállja a helyét, csak ne Fawcett után olvassa senki :)

Gábor_Hernádi>!
Dave Howard: A Démoncsászár fejvadászai

A Lez&Shark Agency első önálló kalandja, mágiával, elszabadult csulyamodullal, a Démoncsászár intrikáló lányaival…. Minden, amit a Mysterious Universe kedvelői csak szeretnének.

Sonnenschein>!
Dave Howard: A Démoncsászár fejvadászai

Mágia, asztrálsíkok, lélek, varázslás, parakinetikus(?) és egyéb nem szokványos mentális képességek jellemzik a könyvet.
Melegen ajánlom a stílus rajongóinak.

Bővebben és szubjektíven itt: http://byblosbookz.wordpress.com/2011/10/11/635/

Sunshine>!

– […] De ha meg akartunk volna ölni titeket, rátok omlaszthattuk volna a hegyet.
– És miért nem tettétek meg?
A halmeri elmosolyodott.
– Szeretjük a hegyet.

Sunshine>!

– El tudsz képzelni egy sárkányt, amint teázik?

Kapcsolódó szócikkek: sárkány
Sunshine>!

– Ettől a vöröstől megőrülök – célzott a kabin vészvilágítására. – Tudna vele csinálni valamit?
– Kikapcsolhatom.
– Akkor sötét lesz.
– Remek következtetés.

Sunshine>!

– Waseman, felejtsen el mindent, amit eddig gondolt!
– Süllyedjek le az ön szintjére? – gúnyolódott a másik.

Sunshine>!

– Egyezzünk ki egy köztes megoldásban, Butcher! Nem válaszolok egyenesen a kérdésére, mert a figyelmeztetést megkapta. Élek a régi szófordulattal, miszerint, ha elmondanám, meg kellene ölnöm.
– Hallgatom – közölte vele Butcher.
Wittgen fejében megfordult a gondolat, hogy a Shark&Lez Agency kötelékeibe való belépéshez elengedhetetlenül szükséges, hogy valaki ne legyen normális.

Sunshine>!

Egy ideig úgy tekintett az életre, mint kikerülhetetlen szenvedésre.

Sunshine>!

Legalábbis sorfalat fognak állni Waseman előtt. A harcászati komputerem ki fogja őket röhögni.

Sunshine>!

Akik olyan bölcsek, hogy az idő kér tőlük útmutatást. Akik olyan öregek, hogy a halál már meg is feledkezett róluk.

Mysterious Universe: Shark&Lez Agency sorozat · Összehasonlítás