!

Fenevad (Démonvilág 5.) 110 csillagozás

Darren Shan: Fenevad

Grubbs Gradyn mostanáig nem fogott a családi átok, ám egyszerre furcsa és riasztó tüneteket észlel magán teliholdkor. Úgy érzi, közel a rettegett vég, és csak hajszálnyi választja el attól, hogy testét-lelkét elnyelje a feneketlen sötétség. Kicselezte a halált, dacolt a démonokkal, és harcolt a túlélésért, most viszont a varázserő birokra kel a benne rejlő szörnyeteggel. Vajon sikerül-e megfékeznie a fenevadat, vagy őt is maga alá gyűri az átok és vérfarkassá változik?

Eredeti mű: Darren Shan: Blood Beast

Virág_Balázs_Face könyve Darren Shan: Fenevad
1.200 Ft ★★★★★ Eladó
luszika könyve Darren Shan: Fenevad

lengyeldavid I

Az eleje nekem picit túlságosan is magyarázós, szájbarágós volt. Nem azért, mert már ismert információkat kellett újra olvasnom, sokkal inkább a stílus miatt.
Ettől az apróságtól eltekintve jó volt olvasni, fordulatosabb, izgalmasabb volt az eddigi részek bármelyikénél, és még a szerelmi szál is megfelelően volt ábrázolva.
A vége pedig… Hát hűha! Izgalmas helyszínen, izgalmas események közepette ért véget, és már értem, miért függ össze olyan nagyon szorosan a 6. résszel.
Aki ezt a részt olvassa, készüljön fel arra, hogy azonnal olvasni akarja majd a folytatást!

Viki24

Azta…. Ez azèrt egy kicsit durva volt. Habàr annyira mègsem. Frissen olvasva sokkoló viszont nem meglepő. Lehetett szàmítani egy totàlis kàoszra ès persze Vész hercegre is. Spoiler mentesen próbàlok èrtelmesen írni úgy hogy most fejeztem be ès hàt mit mondjak? Nem nagyon sikerül. A lènyeg hogy szerintem nagyon jó volt ez a rèsz is. Letehetetlen. Kicsit kezdem megsajnàlni Grubbsot. Ès Bill-E…. Meg Juni??? Mi a? Nekem Dervishből van kevès. Kicsit több kène az ő humoràból. Van ami nem tetszik a könyvbe de amíg olvastatja magàt addig bàrmi jöhet! :D

Zizifalva

Olyan régen olvastam Darren Shan-t, hogy már elfelejtettem, milyen érzés az, amikor elhiteti velem, hogy végre minden jól alakul, aztán bumm! És jöhetnek a démonok…
Hihetetlenül rövidkének tűnt a könyv, és – bár már megszokhattam volna – a vége még hihetetlenül nyitottabb. Kicsit kuszák voltak a szálak, mert kiesett pár dolog a történettel kapcsolatban, de ettől izgalmasabb lett, és így képtelenség volt előre látni bármit is. Azt pedig egyenesen nem hiszem el, hogy Juni képes volt ilyesmire! Ha nem kapom meg hamarosan a folytatást, nagyon mérges leszek… :D

julcseee P

Nagyon jó volt!!! Alig várom a következő részt! Oké, oké, voltak benne kiszámítható részek, na de akkor is izgalmas volt, főleg a vége?! Szemétség így befejezni :) Még jó hogy nálam van az összes rész, és már kezdhetem is a következőt :))

Bellatrissa

Bár ez a rész úgy ahogy van, kiszámítható, akkor is élveztem. Már rég vártam, hogy Grubbsnál is feltűnjön a farkas, Juniban, még ha itt kedveltem is, a megjelenése óta nem bíztam, aztán ott van Loch meg barlang. Ezek mind kitalálható dolgok voltak, és már előre látom a „koldus” meg az eltűnt vér rejtélyét is, de nem bánom, mert ennek ellenére tetszik, és a vége miatt egyszerűen muszáj folytatnom.

ValerinLanz

Jaj, Grubbs! Kicsit sajnáltam, hogy fiatal kora ellenére ilyen dolgokkal kell megküzdenie. Szerencsére a író nem túlozta el a karaktert, nem egy olyan srác, aki semmitől sem fél, és mindent meg tud csinálni elsőre. Becsülöm benne, hogy fél, és képes kimutatni a félelmét.

Mandy

Csak tátottam a számat, hogy ugyan mi jöhet még..
Grubbs karaktere nagyon kedves számomra, ezért eléggé elszomorítónak tartottam néhány részletet, de a végére úgyis minden összeáll. :)

uncleben0209

Hmmm, rögtön kiemelném a könyv szerintem legpozitívabb tulajdonságát: a megszokotthoz képest ALIG volt benne vérengzés. Engem egyáltalán nem zavart, hogy ennek a résznek a történetvezetése sokkal lassabban haladt, és csak az utolsó pár oldalra lendült be igazán. Tulajdonképpen a könyv egy felvezetésként szolgált, a jövendölésem szerint vérben igencsak gazdag folytatásra :D Eredetileg azt terveztem, hogy rápihenek a folytatásra, de ilyen befejezés után…

metalmike

Iszonyatosan jó. Engem megfogott és ez a lényeg. Alig tudom kivárni, hogy mi lesz a folytatásban.

WildWorld

Elég vegyes a megítélésem a könyvről, de azt hiszem, ez eddig számomra a sorozat leggyengébb kötete. Az első felét kifejezetten untam, abszolút nem kötött le, de a cselekmény további alakulása is egészen kiszámítható volt, leszámítva a végét, bár azt is sejtettem. Tetszett viszont Grubbs küzdelme a farkaskórral, meg Dervish atyai szeretete iránta. Szívesen olvasnék tovább, mert akkora függővége van a könyvnek, hogy ilyet még nem olvastam Shannál, azért le szokta zárni a köteteit. Hát, most nem tette.

veri7

A rémálom pedig természetes, egészséges módja annak, hogy az ember levezesse a feszültséget és szembenézzen a félelmével.

Viki24

Vész herceg borzalmas teremtmény, sápadtvörös testét dudorok csúfitják, a szíve helyén pedig egy lyuk van, amiben kÍgyók tekergőznek. (…) A fájdalom élteti. (…) Semmi nem okoz neki nagyobb örömet, mint egy kÍnban vergődő ember – kivéve talán egy izgalmas sakkjátszmát.

Kapcsolódó szócikkek: Vész herceg
veri7

Azért a helyedben nem várnék túl sokáig. Te tudod a legjobban, hogy az idő értékes ajándék. A várakozás pedig veszélyes is lehet. Néha elmegy a hajó,és akkor már késő bánat.

veri7

Gyerekként úgy képzeljük, hogy a barátaink sosem halhatnak meg, hogy akiket ismerünk és szeretünk, örökre velünk maradnak. Aztán az élet fityiszt mutat, mégpedig olyan hirtelen és olyan egyszerűen, hogy onnantól kezdve meg azon gaodolkozunk, vajon a családtagjaink és barátaink közül megéri-e bárki is épségben a holnapot.

Összehasonlítás

Démonvilág sorozat