!

Démonmester (Démonvilág 1.) 188 csillagozás

Darren Shan: Démonmester

Darren Shan, a rendkívül népszerű Vámpír könyvek szerzője új sorozatában a Démonvilág borzalmait ecseteli nagy átéléssel. Az első kötet tizenhárom éves főhősének arra a kérdésre kell megtalálnia a választ: mi a jobb – farkasemberré válni, vagy szembeszállni a nagy hatalmú démonmesterrel.

Eredeti mű: Darren Shan: Lord Loss

1.300 Ft ★★★★★ Eladó
moringa könyve Megjegyzés

errant
Darren Shan: Démonmester

Oké, azt hiszem, szerelmes lettem Dervishbe.
Lekötött, szórakoztatott, borzongatott. Újabb 5*-ös munka, Shan papa!

lengyeldavid I
Darren Shan: Démonmester

Nagyon érdekes könyv, bár az elején még fura volt számomra az E/1 leírás, de hamar megszoktam. Az író remekül ábrázolja a karaktereket, mindegyikük megelevenedik a szemem előtt. Bár a főhős, Grubbs egy pimasz kiskamasz az elején, a történet során látványos jellemfejlődésen megy keresztül. Jó, ehhez kellett az a „lökés” az elején.
Ami még tetszett, az a farkasemberek és a démonok kapcsolatának ábrázolása volt. Kíváncsian nézek a sorozat további köteteinek elébe!

lena91 P
Darren Shan: Démonmester

Én nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó ez a könyv. Mindenhol azt láttam, hogy a Vámpírvilágnál sokkal gyengébb. Hát pont hogy nem. Izgalmas, érdekfeszítő, kellően félelmetes. Hihetetlenül jó ez a könyv. Emelem kalapom Darren Shan előtt immáron sokadszorra.

julcseee
Darren Shan: Démonmester

Mindenki a vámpírsorozathoz hasonlítja de szerintem nem szabad. Más típusú könyvek, máshogy jók! Én nagyon szerettem azt a sorozatot, és szerintem ezt is imádni fogom, ezt már most elmondhatom! És azt is ha, gyerekem lesz tuti nem adom oda neki, nem tudom miért írják, hogy gyerekeknek szól, amikor elég durva… de én pont az ilyen regényeket szeretem, szóval alig várom hogy nekiálljak a következő résznek :)

Lancaster
Darren Shan: Démonmester

A könyv elég hamar beindul, már az elején jönnek a félelmetes, iszonytató részek, és az író nagyon jól építi fel azután is. Én kicsit elcsépeltnek éreztem ezt a farkasemberes szálat, de a sakk és a démonmester beleszövése ezt könnyen feloldotta.

Leah
Darren Shan: Démonmester

Hát ez tetszett :) Igaz nem lesz nagy kedvenc de érdekel a folytatása:)
És az a befejezés…kérem a következőt!
Hát az elején a patkánybeles dolog… 4 éve (8.ban) azt mondtam na jó akkor én ezt félbehagyom hát félbe is hagytam… most eldöntöttem h újra meg próbálom (hm talán erősödött a gyomrom)
Nem vagyok egy nagy sakkozó, sőt csak most próbálgatom (legtöbbször elfelejtem melyik bábu merre tud lépni) de most sakkoznék egyet :)
Grubbs helyében azé nem szóltam volna így be a vész hercegnek…de hát ő tudja
azt hiszem a következőt is rukkolán szerzem meg :))

Firehawk

Újraolvasás után még mindig öt csillag. Eszméletlen jó XD

wolfypockey
Darren Shan: Démonmester

Egész jó kis sorozatnak indul ezzel a könyvvel.Kicsit sötét, kicsit véres, olyan Darren Shanos.Izgalmas végig, ezért is döntöttem úgy, hogy elolvasom az összeset :D

le_miserable
Darren Shan: Démonmester

Egy barátnőm a minap rámnézett, és a következőt kérdezte: miféle gyerekponyvát olvasol?
Szíven ütött ez a kérdés, még akkor is, ha tudom, hogy a ponyva nem feltétlenül pejoratív értelmű szó… az meg, hogy gyerek, hát… nem tudom, ki adná ezt a gyerek kezébe.
A lendületes, könnyen érthető történetvezetés és írásmód valóban inkább az ifjúsági irodalom témakörébe sorolná, de a témája semmiképpen sem…
Nem egy nagy művészi értékkel rendelkező irodalmi alkotás, az tény, de Darren Shan nem ettől jó. Egyszerűen csak mesterien ért a horrorhoz és a borzongatáshoz. Bár nem egy Lovecraft, ahhoz túlságosan szókimondó, sőt mi több, naturalista részletességgel ábrázolja az összes borzalmat, de talán benne éppen ez a jó. Bár ez a könyv még csak a történet kezdete, mindenképpen ígéretes :)

Bellatrissa
Darren Shan: Démonmester

Nekem bejött, pont az tetszett benne, hogy nem olyan gyerekes, mint a vámpírosok eleje volt. Rögtön a közepébe vágott, kicsit durva, kicsit furcsa, de jó. A történetről még sok nem derült ki, viszont a szereplők közül szinte azonnal megkedveltem Dervish-t. Végig kíváncsi voltam, bár nem igazán tudtam mit kezdeni azzal, hogy Vész herceg pont sakkozni szeret. Érdekes… :D

Christine_

A démonok borzalmasak voltak, de a lányok – mit mondjak, a lányok tényleg félelmetesek.

errant

Úszom a levegőben. Kitárt karral, mintha szárnyam nőtt volna. Ujjongó öröm. Varázslat. Pillanatnyi mámor. Legyőzhetetlen vagyok, akár egy…
Puff.
A hátsó udvar kerítése vet véget szárnyalásomnak.

Démonok

Kapcsolódó szócikkek: Grubitsch "Grubbs" Grady
Életveszélyes_és_Tilos

Vész herceg a világba búmagot vet
Vész herceg gyász ütött fákat ültet

herceg ül, mint egy vén

bármit
Mehet barát, jöhet galád
Remény tűnik, zúdít csapást
Holdat iszik, napot zabál
Malmoz, míg eljön a halál

herceg, se te, se én.

Kapcsolódó szócikkek: Vész herceg
Amy_Lee

„Kezdem kiismerni Dervisht, pedig elég nehéz eligazodni rajta. Kedves, figyelmes, gondoskodó – ugyanakkor zárkózott, és elég fura a humora. Egyik nap is bejött, amikor a híradót néztem. Épp egy riport ment egy sorozatgyilkosról, aki levágta és összegyűjtötte az áldozatai fejét. „Végre tudom, mitől van ilyen fejetlenség a világban" – jegyezte meg szárazon Dervish, aztán öt percig a hasát fogta a nevetéstől, miközben én csak bámultam rá elképedve, a tévé meg sorra mutatta a vérfürdők képeit és a síró rokonokat.”

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady
justafairytale

Egy motorbicikli hátsó ülésén hagyom el az intézetet. A kormánynál – szabadítóm, mentsváram, reménységem – Dervish bácsi ül.
– Kapaszkodj erősen – mondja. A sebességkorlátozás arra való, hogy túllépjük.

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady
FanniFibi

Vér és vér mindenütt. Rémálomba illő vértócsák. Hátborzongató csíkok a padlón és a falakon.

Lex

– Az ön helyében, Grady úr, én bizony kirúgnám ezt a kölköt – mondja Bill-E nagy élvezettel, aztán jót nevet, és megkéri Dervisht, hogy tanítsa meg egy új varázslatra.
– Jó lesz, ha eltüntetlek mindkettőtöket? – kérdi Dervish ártatlanul.
– Jó! – rikkantja Bill-E, és felragyog az arca, de mindjárt szitkozódni kezd, amikor Dervish kitessékel bennünket a szobából, és becsapja mögöttünk az ajtót.

Lex

Dervish pontban 21 óra 48 perckor távozik. Elmenőben bedugja a fejét az ajtómon, és nevetve közli, hogy semmi esetre se várjak rá ébren. Én fanyarkásan visszamosolygok, nem teszem szóvá, hogy nem öltözött át, nem vett föl rendes cipőt, nem fésülködött meg, nem dezodorozta be a hónalját, ahogy akkor tette volna, ha tényleg randira készül.
A nagybátyámnak még sok a tanulnivalója a kémkedés művészete terén!

Lex

– Grubitsch? – szólal meg Vész herceg, színlelt aggodalommal az arcán. – Jól vagy, kedves fiatal barátom? Tudod folytatni?
Egy hosszú percig szótlanul bámulok rá. Aztán nevetni kezdek.
– Hát persze hogy tudom! – harsogom, elképesztve a démonmestert. – Ne haragudj, hogy így elhúztam az időt! Próbáltam felidézni, hogy égve hagytam-e a villanyt a hálószobámban, mielőtt lejöttem.

rebarbarafagyi

Nincs a világon haszontalanabb dolog egy ki nem mondott kérdésnél.

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el