!

Démonmester (Démonvilág 1.) 205 csillagozás

Könyvtár

Darren Shan, a rendkívül népszerű Vámpír könyvek szerzője új sorozatában a Démonvilág borzalmait ecseteli nagy átéléssel. Az első kötet tizenhárom éves főhősének arra a kérdésre kell megtalálnia a választ: mi a jobb – farkasemberré válni, vagy szembeszállni a nagy hatalmú démonmesterrel.

Eredeti mű: Darren Shan: Lord Loss

1.000 Ft ★★★★★ Eladó
LiiL könyve Darren Shan: Démonmester

rlb_32557241
Darren Shan: Démonmester

Oké, azt hiszem, szerelmes lettem Dervishbe.
Lekötött, szórakoztatott, borzongatott. Újabb 5*-ös munka, Shan papa!

letty01 P
Darren Shan: Démonmester

Felülmúlta várakozásaimat ez a könyv. Annyira, hogy ki merném jelenteni, hogy imádni fogom az egész sorozatot. Bár a másik még mindig közelebb áll hozzám. De ha így haladunk, könnyen meglehet, hogy ez átveszi annak a helyét.

lengyeldavid I
Darren Shan: Démonmester

Nagyon érdekes könyv, bár az elején még fura volt számomra az E/1 leírás, de hamar megszoktam. Az író remekül ábrázolja a karaktereket, mindegyikük megelevenedik a szemem előtt. Bár a főhős, Grubbs egy pimasz kiskamasz az elején, a történet során látványos jellemfejlődésen megy keresztül. Jó, ehhez kellett az a „lökés” az elején.
Ami még tetszett, az a farkasemberek és a démonok kapcsolatának ábrázolása volt. Kíváncsian nézek a sorozat további köteteinek elébe!

lena91 P
Darren Shan: Démonmester

Én nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó ez a könyv. Mindenhol azt láttam, hogy a Vámpírvilágnál sokkal gyengébb. Hát pont hogy nem. Izgalmas, érdekfeszítő, kellően félelmetes. Hihetetlenül jó ez a könyv. Emelem kalapom Darren Shan előtt immáron sokadszorra.

Lahara SP
Darren Shan: Démonmester

Még az én animéken edződött tűrőképességemnek is van határa, és ez a könyv kissé átlépte, kissé beütött az eleje, és nem vagyok benne biztos, hogy érdekel a többi része. Ráadásul se Grubbs, se Bill-E nem annyira szimpatikus, hogy miattuk folytassam, igaz, a sakkozás mint küzdelem jó ötlet.

julcseee P
Darren Shan: Démonmester

Mindenki a vámpírsorozathoz hasonlítja de szerintem nem szabad. Más típusú könyvek, máshogy jók! Én nagyon szerettem azt a sorozatot, és szerintem ezt is imádni fogom, ezt már most elmondhatom! És azt is ha, gyerekem lesz tuti nem adom oda neki, nem tudom miért írják, hogy gyerekeknek szól, amikor elég durva… de én pont az ilyen regényeket szeretem, szóval alig várom hogy nekiálljak a következő résznek :)

Lancaster
Darren Shan: Démonmester

A könyv elég hamar beindul, már az elején jönnek a félelmetes, iszonytató részek, és az író nagyon jól építi fel azután is. Én kicsit elcsépeltnek éreztem ezt a farkasemberes szálat, de a sakk és a démonmester beleszövése ezt könnyen feloldotta.

Leah
Darren Shan: Démonmester

Hát ez tetszett :) Igaz nem lesz nagy kedvenc de érdekel a folytatása:)
És az a befejezés…kérem a következőt!
Hát az elején a patkánybeles dolog… 4 éve (8.ban) azt mondtam na jó akkor én ezt félbehagyom hát félbe is hagytam… most eldöntöttem h újra meg próbálom (hm talán erősödött a gyomrom)
Nem vagyok egy nagy sakkozó, sőt csak most próbálgatom (legtöbbször elfelejtem melyik bábu merre tud lépni) de most sakkoznék egyet :)
Grubbs helyében azé nem szóltam volna így be a vész hercegnek…de hát ő tudja
azt hiszem a következőt is rukkolán szerzem meg :))

KatieV
Darren Shan: Démonmester

Ha jól számolom, harmadszor próbálkozom ezzel a sorozattal. Elsőre 5 vagy 6 kötetig jutottam el, másodszorra már 8-ig. Most megint teszek egy próbát, bár fogalmam sincs, minek erőltetem; talán csak azért, mert az első 4 könyv anno kifejezetten tetszett, és annak ellenére, hogy kb. az 5.-től kezdve már nagyon romlik a színvonal, kíváncsi vagyok a befejezésre.
Az egyetlen, amivel soha nem fogok kibékülni, az E/1-es jelen idő. Nekem valahogy nagyon nem szimpatikus.

le_miserable
Darren Shan: Démonmester

Egy barátnőm a minap rámnézett, és a következőt kérdezte: miféle gyerekponyvát olvasol?
Szíven ütött ez a kérdés, még akkor is, ha tudom, hogy a ponyva nem feltétlenül pejoratív értelmű szó… az meg, hogy gyerek, hát… nem tudom, ki adná ezt a gyerek kezébe.
A lendületes, könnyen érthető történetvezetés és írásmód valóban inkább az ifjúsági irodalom témakörébe sorolná, de a témája semmiképpen sem…
Nem egy nagy művészi értékkel rendelkező irodalmi alkotás, az tény, de Darren Shan nem ettől jó. Egyszerűen csak mesterien ért a horrorhoz és a borzongatáshoz. Bár nem egy Lovecraft, ahhoz túlságosan szókimondó, sőt mi több, naturalista részletességgel ábrázolja az összes borzalmat, de talán benne éppen ez a jó. Bár ez a könyv még csak a történet kezdete, mindenképpen ígéretes :)

Christine_

A démonok borzalmasak voltak, de a lányok – mit mondjak, a lányok tényleg félelmetesek.

Életveszélyes_és_Tilos

Vész herceg a világba búmagot vet
Vész herceg gyász ütött fákat ültet

herceg ül, mint egy vén

bármit
Mehet barát, jöhet galád
Remény tűnik, zúdít csapást
Holdat iszik, napot zabál
Malmoz, míg eljön a halál

herceg, se te, se én.

Kapcsolódó szócikkek: Vész herceg
rlb_32557241

Úszom a levegőben. Kitárt karral, mintha szárnyam nőtt volna. Ujjongó öröm. Varázslat. Pillanatnyi mámor. Legyőzhetetlen vagyok, akár egy…
Puff.
A hátsó udvar kerítése vet véget szárnyalásomnak.

Démonok

Kapcsolódó szócikkek: Grubitsch "Grubbs" Grady
Amy_Lee

„Kezdem kiismerni Dervisht, pedig elég nehéz eligazodni rajta. Kedves, figyelmes, gondoskodó – ugyanakkor zárkózott, és elég fura a humora. Egyik nap is bejött, amikor a híradót néztem. Épp egy riport ment egy sorozatgyilkosról, aki levágta és összegyűjtötte az áldozatai fejét. „Végre tudom, mitől van ilyen fejetlenség a világban" – jegyezte meg szárazon Dervish, aztán öt percig a hasát fogta a nevetéstől, miközben én csak bámultam rá elképedve, a tévé meg sorra mutatta a vérfürdők képeit és a síró rokonokat.”

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady
justafairytale

Egy motorbicikli hátsó ülésén hagyom el az intézetet. A kormánynál – szabadítóm, mentsváram, reménységem – Dervish bácsi ül.
– Kapaszkodj erősen – mondja. A sebességkorlátozás arra való, hogy túllépjük.

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady
Lex

– Az ön helyében, Grady úr, én bizony kirúgnám ezt a kölköt – mondja Bill-E nagy élvezettel, aztán jót nevet, és megkéri Dervisht, hogy tanítsa meg egy új varázslatra.
– Jó lesz, ha eltüntetlek mindkettőtöket? – kérdi Dervish ártatlanul.
– Jó! – rikkantja Bill-E, és felragyog az arca, de mindjárt szitkozódni kezd, amikor Dervish kitessékel bennünket a szobából, és becsapja mögöttünk az ajtót.

Lex

Dervish pontban 21 óra 48 perckor távozik. Elmenőben bedugja a fejét az ajtómon, és nevetve közli, hogy semmi esetre se várjak rá ébren. Én fanyarkásan visszamosolygok, nem teszem szóvá, hogy nem öltözött át, nem vett föl rendes cipőt, nem fésülködött meg, nem dezodorozta be a hónalját, ahogy akkor tette volna, ha tényleg randira készül.
A nagybátyámnak még sok a tanulnivalója a kémkedés művészete terén!

Kapcsolódó szócikkek: dezodor · hónalj
Lex

– Grubitsch? – szólal meg Vész herceg, színlelt aggodalommal az arcán. – Jól vagy, kedves fiatal barátom? Tudod folytatni?
Egy hosszú percig szótlanul bámulok rá. Aztán nevetni kezdek.
– Hát persze hogy tudom! – harsogom, elképesztve a démonmestert. – Ne haragudj, hogy így elhúztam az időt! Próbáltam felidézni, hogy égve hagytam-e a villanyt a hálószobámban, mielőtt lejöttem.

letty01 P

Az igazi varázslók ritkák. Az ember nem válhat azzá – annak kell születnie. A közönséges emberek, mint te meg én, megtanulhatnak bizonyos mértékig varázsolni, de az igazi varázslók a velük született hatalmuknál fogva ujjuk egy csettintésével megváltoztathatják az egész világot.

rebarbarafagyi

Nincs a világon haszontalanabb dolog egy ki nem mondott kérdésnél.

Összehasonlítás

Démonvilág sorozat