!

Árny (Démonvilág 7.) 91 csillagozás

Darren Shan: Árny

Eljött a világégés és a végítélet. Ám a világ mégsem ért véget. A pusztításból új élet keletkezett. Bee visszatért az évszázados fogságból, hogy ismét felvegye a harcot a Démonvilággal. Varázs-hatalma erősebb, mint valaha, de a démonok mellett is feltűnik egy újabb sötét pusztító erő. Már nem Vész herceg az emberiség legfenyegetőbb ellensége…

Eredeti mű: Darren Shan: Death's Shadow

Eredeti megjelenés éve: 2008

5.000 Ft ★★★★★ Eladó
dedikált
moringa könyve Darren Shan: Árny Megjegyzés

lengyeldavid I

A történet, és vele együtt a küzdelem a démonokkal folytatódik. Amit nem tudtam eldönteni, hogy ez a rész most Becről, vagy pedig Beranabusról szólt-e inkább, mindenesetre nagyon érdekes volt a részek elején megismerni Beranabus életét, miken ment keresztül, hogyan fejlődött az évek során azzá, aki.
A démonokkal való harcok továbbra is izgalmasak voltak, a könyv közepén lévő jelenet nekem különösen tetszett, bár a legelső harcot még mindig nem tudom hova tenni, de gyanítom, hogy ez a következő részből kiderül.
Amit viszont furcsálltam, de egyúttal tetszett is, hogy rengeteg magyar név bukkant fel a kötet során. Kíváncsi lennék, hogy a szerző miért rakott bele ennyi magyart, de van egy olyan érzésem, hogy erre csak ő maga tudna válaszolni.

Zizifalva

Mérges vagyok. Sok függővéggel találkoztam már, de ez nagyon idegesít. Ezután hogy aludjak majd el? :)
A probléma ott kezdődött, amikor – naivan – azt hittem, Grubbsé lesz a sztori. Az első oldalon viszont rá kellett jönnöm, hogy hatalmasat tévedtem. Bec a negyedik részben nagyon szimpatikus volt, de amióta azt megtette, nem igazán kedvelem. A másik problémám – és erre Darren Shan könyveinél nagyon érzékeny vagyok – az elhalálozás. Nem, egyszerűen nem lehet, hogy a másik kedvenc szereplőm is kipurcan! Ez már sok nekem…
A harmadik pedig – amit nem tudok hova tenni – az, hogy az előző részben Cápát Sharknak fordították, most pedig ismét Cápának. Idő közben fordítót cseréltek, vagy mi lehetett az oka?
Viszont a történet fantasztikus, és mihamarabb el kell olvasnom a folytatást. :)

Bellatrissa

Még mindig imádom, bár Bec továbbra is szimpatikusabb volt a negyedikben. Pozitív, hogy itt nem volt rögtön egyértelmű a fő csavar, ami amúgy nagyon nagyot lendített ezen a részen. A zombik még mindig furcsák, nekem nem illenek bele, de ez volt a legnagyobb gondom vele. A szereplőknél elég ijesztő, hogy úgy hullanak, mint a legyek, egy picit már kezdek a kedvenceim miatt aggódni, de tűkön ülök a folytatás miatt.

drezedline

Az eddigi legrosszabb rész a sorozatból.. nem is magával a történettel volt problémám, hanem leginkább a fordítással, és a beszédhelyzetekkel. Rengeteg olyan kifejezés volt, amitől lefordultam a székről.. meg milyen nevek ezek, hogy Kirilli Kovacs? Mivan? És ebben a részben miért tűntek fel ilyen nevek, hogy Balazs, Gabor, Bence és hasonlók? Amikor a könyv vége felé megérkeztünk a hajóhoz, kb. úgy éreztem magam mintha egy rossz Titanic paródiát olvasnék, zombikkal megspékelve. Mindezek tetejében Bec nem került közelebb hozzám, de a sok hülye helyzet és fordítás mellett őt félre tudtam tenni. Azért Beranabust sajnáltam, de ez volt az egyetlen rész a történet során ahol kissé elszomorodtam.

Hogy szépítsek a véleményemen, voltak jó helyzetek (pl. Beranabus fiatalkori történetét szerettem) és el fogom olvasni a folytatást, de már nem a szétrobbanó kíváncsiságom miatt, hanem inkább mert érdekel mit is akar ebből kihozni az író.. minden esetre kicsit úgy érzem kezd kimerülni.

Mandy

Na, akkor kezdjük azzal, hogy ismételten nem egy ilyen befejezésre számítottam.
Furcsa volt Bec szemszögéből figyelni az eseményeket. (Nekem még mindig Grubbs a kedvencem).
Ismét fel vagyok háborodva, hogy ezt gyerekkönyvként tartják nyilván, pedig ez nagyon nem fedi a valóságot.
Minél előrébb tartunk a történetben, annál több a szenvedés, a halál, a vérengzés..
Na mindegy. A lényeg az, hogy ismét elég sok mindenre választ kaptam és nem fogom abbahagyni a sorozat olvasását.

ValerinLanz

Egyáltalán nem tetszett. Ez volt az első olyan rész, amit szinte végig pörgettem. Bee nem a kedvencem, ennyire egyszerű.

Morn

Négy csillag kizárólag a zombik miatt. Bec meghalhatott volna, de tényleg. Degeljen már meg! =P Bern démon alakja tetszett. =D Árny meg polipként… érdekes…

fdavid1992

A legfelejthetőbb része a Démonvilágnak. Bec semennyire sem tud lekötni… persze, azért izgalmasnak izgalmas, hiszen viszi tovább a történet szálát, még ha nem is olyan nagy sikerrel, mint a Végítélet (6. kötet). Összeségében 2/5…talán egyszer ha elolvastam, míg a többi részt legalább háromszor.

Ehlena

Elképesztő, Darren Shan milyen mesterien rajzolja le az erőszakot; mintha az ember a saját szemével nézné végig a vérontást… Elborzasztó, mégis ámulatba ejtő. Ugyan most már feltűnt az a fiatalabbaknak szóló fogalmazásmód, ami a sorozat többi részénél még nem; a történet kalandos, rejtélyes vonala ugyanúgy magával ragadott, mint gimiben, amikor még az első köteteket olvastam. Akit kicsit is érdekelnek a horrorisztikus könyvek, annak kötelező olvasmány! :)

julcseee P

1 nap alatt (se) olvastam ki… (Karácsony, Én így szeretlek) Nem értem a negatív hozzászólásokat, én Bec-et is nagyon szeretem, izgulok érte továbbra is, és már alig várom hogy elkezdjem a következő könyvet :)

Zsuszty

Nem először látok embereket a halál küszöbén nevetni. Szinte természetes. Nem a bátorság jele. Nevetünk, mert talán többé nem lesz alkalmunk nevetni.

170

Fleur_Rouge_Cerise

Feltámadni sem fenékig tejfel.

Kapcsolódó szócikkek: Bec McConn
veri7

Ő a sötétség, amikor a fények kihunynak, a csönd, amikor a hangok elnémulnak. Övé a legapróbb bogár és a leghatalmasabb király utolsó lélegzete. Mindannyiunkat ismer, és mindannyiunkat követ, amíg nem üt az utolsó óránk.

Összehasonlítás

Démonvilág sorozat