Áldozat (Démonvilág 4.) 255 csillagozás

Sikolyok a sötétben
Darren Shan: Áldozat

Már ​majdnem kiérek a szabadba, amikor hátborzongató suttogás hangzik fel a hátam mögött. „Apróóósááág..” Megfordulok. Ne látok semmit, de tudom, hogy nem vagyok egyedül. Segítségért kiáltanék, de képtelen vagyok rá. Aztán karmok csapnak elő a sötétből.. eltorzult arc.. tűzben égő szempár.. vicsorgón, durva állkapocs.. a démon rám veti magát.
Csecsemőként Bec az életéért küzdött. Mialatt papnőnek tanul, azért küzd, hogy fogadja be a klán, amelynek szüksége van az aprócska lány kivételes képességeire, mégis fél a benne lakozó varázserőtől. És amikor feltűnnek a démonok, az efféle küzdelmek helyét véres harc veszi át.
Bec varázsereje gyenge, de aztán sorsa összehozza egy druidával, aki felfedi előtte a csillagok mágiájának titkait. Drust vezetésével a lány és néhány bátor harcos hosszú, veszélyekkel teli útra indul, hogy visszaűzze a förtelmes rémalakokat a saját világukba.
A maroknyi csapat emberfeletti erővel harcol, bármilyen áldozatot kész meghozni, hogy… (tovább)

Darren Shan: Bec

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2006

Móra, Budapest, 2007
254 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183139 · Fordította: Bárány Ferenc

Bec McConn · Gyorsanfut (Bran) · Connla · Drust · Fiechna · Goll

Sylveris>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Sajnálom hogy megint elhagytuk Dervish-t és Grubbs-t.
Viszont megint kaptunk egy remek történetet! Egy új világot. Az eleje vontatott volt számomra, hisz nem igazán érdekelt Bec, aztán ahogy egyre haladtunk a cselekményben, teljesen magába szippantott. spoiler
Imádtam! Remek mű! ( Alapos és rendezett)

Gyorsanfut ♥

Örülök, hogy Vész Hercegről még többet megtudhattam!

brigi11 P>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Fél csillag levonás jár, amiért újra hiányzott Dervish és Grubbs párosa, de ennek ellénére megnyomtam a kedvenc gombot, mert a sorozat továbbra is pörgős, véres, gyomorforgatóan zseniális. Meg se lepődtem, hogy nem ott folytatodik, ahol az előző rész befejeződött. Hatalmasat ugrottunk vissza az időben, volt itt minden, kelták, druidák, démonok és persze Vész herceg. Jelen pillanatban nem látom, hogy illeszkedik bele ez a rész a nagy kerek egészbe vagy, hogy bele illeszkedik-e egyáltalán. A végén meg egyenesen tátva maradt szám.

schesztiஐ>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Hú, ebből a részből aztán elképzelni sem tudtam, mi fog kisülni! :D
Kicsit lassabbnak éreztem, mint az előző köteteket; nagyon szurkoltam a kis csapatnak, de persze egyértelmű volt (már csak a cím miatt is… :)), hogy itt bajok lesznek.
spoiler

Ez a pasi egy állat! :D Fantasztikusan hátborzongató, hideg, kegyetlen – és közben meg micsoda egy mosolygós pali. :)

Rettentő kíváncsi vagyok, hogy ezt a befejezést hogyan kapcsolja majd bele a „nagy kerek egész” történetbe!

rafaelo0824>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Tetszett, hogy az egész átkerült a múltba, hiszen onnan indul Bec sztorija. Szimpatikus volt a lány, de a többiek nem lopták be magukat a szívembe, talán nem is baj. Kicsit megint többet tudtam meg Vész hercegről és újra borzonghattam a sok rémségtől. Az élőhalott gyerekek az egyik legjobb jelenet, de a zárás sem semmi. Jöhet is a folytatás.

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

A sorozat negyedik részében vissza csöppenünk az időben, egészen az istenek koráig. Az elején kicsit lassan indulnak be az események és számomra kicsit érthetetlen is volt. Majd hirtelen belecsöppenünk egy kalandba, ami után már letehetetlen a könyv. Többet megtudunk Vész hercegről, feltűnnek a druidák, és a kis csapat, akik azért indulnak útnak, hogy megszabaduljanak a démonoktól és, hogy végre béke legyen a Földön. Nagyon szép monológok vannak benne, többek közt a csillagokról, univerzumokról. Tetszett a szövegszerkezete a könyvnek. Az elején nem teljesen értettem, hogy ez a rész, hogy kapcsolódik az egészhez, majd, amikor feltűntek a vérfarkasok, Drust, a druida sakktáblája, összeállt bennem a kép. Összességében nekem ez a rész is nagyon tetszett, az író hozta a borzongató hangulatot a könyvjében.

Hencsulátor>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Picit nehezen rázódtam bele, mert mint általában, most is több időt hagytam a sorozat részei között. Furcsa volt, hogy megint egy teljesen új történetbe csöppentem, új közösséget kellett megismernem.
Miután megbarátkoztam Bec-cel és a többiekkel, már tudtam élvezni a történetet.
Gyorsan fut lett a kedvencem! :)
Egyébként meg hozta a szokásos borzongós hangulatot.
A végéhez nem tudom, hogy mit szóljak…megdöbbentő!

Juca P>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

„- Vannak dolgok, amelyeket egyszerűen nem szabad megtennünk.”

Ez a rész is egy újabb kitérő Dervish és Grubbs élete előttről.
Megkedveltem Bec-et, belevaló lány. Sejtettem, hogy Vész Herceg ezúttal is színre lép. A vége kissé sokkoló volt.

tintapaca>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Már kezdem megszokni, hogy egyik könyvnél sem tudom előre, hogy most Grubbs története fog-e folytatódni, vagy egy másik szálat kapunk, ami majd remélhetőleg előbb utóbb összefut. Itt ráadásul még az időben is szép nagyot ugrunk vissza. Maga a sztori tetszett, különálló könyvként is teljesen megállja a helyét. Izgalmas, tele démonokkal, és persze a kihagyhatatlan Vész-herceggel. Általában nem tud egy sorozat annyira lekötni, hogy minden részét elolvassan, de ebből jöhet is a következő.

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

„A tiéd lehet az egész univerzum, ám mit sem ér, ha nem lehetsz azzal, akit szeretsz."

Újabb világ. No Dervish. No Grubbs. No life. Be kell vallanom, nekem nagyon nehezen indult be, egyáltalán nem tudtam azonosulni a szereplőkkel, és a kelta szavak, nevek és kifejezések nagyon zavartak (külön köszönet, hogy a hátuljában ott van a kiejtésük. Meg is lettem volna zavarodva oda meg vissza…). Viszont mivel kedvenc íróról van szó, eldöntöttem, hogy mindent egy lapra teszek fel, és az egészet a végkifejlet alapján ítélem majd meg.
Az pedig szokás szerint megint zseniális volt! A végét egy szuszra befaltam, Shan bácsi megint remekül kidolgozta a démonos részeket. Külön köszönet Vész herceg jelenlétéért. Fogalmam sincs mi vonz abban a démonmesterben, de valami nagyon. És még több herceget akarok.
Igazából várom a folytatást, de kééééérlek!!!! DERVISHT AKAROK.

kovacsdia>!

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Amikor azt hiszed már nem lepődhetsz meg jobban és nem lehet az előző cselekményeknél rosszat kitalálni.. Akkor Darren Shan megmutatja, hogy de! Igenis ő tud még gonoszabb lenni.
Ez a cselekmény visszatekintés volt a múltba, valószínűleg azért hogy megértésük a „kerek egészet” majd a továbbiakban.
Kicsit talán unalmasabb volt mint a többi, de a vége kárpótolt mindenért.
Már maga az áldozat szerepe is szomorú volt, de aztán ahogy megcsavarta a könyvet.. spoiler
Gyorsanfutnak, azaz Brannak a sorsán viszont meglepődtem. spoiler

Sylveris>!

A tudást senkibe sem lehet beleverni. Hagyni kell, hogy saját maga, a saját ideje alatt sajátitsa el. Ha sietteted őt, valójában lassítod.

Kapcsolódó szócikkek: Fiechna
Gate>!

Az ember nem arra teremtődött, hogy az istenekkel osztozzon a vilagegyetemen.

Kapcsolódó szócikkek: Drust
victoria_m997>!

A szemeddel nézz, ne a lelkeddel!

Kapcsolódó szócikkek: lélek
Milli>!

Az áldozat

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Kapcsolódó szócikkek: Gyorsanfut (Bran)
Niah>!

Nem tehetek mást – felelem egyszerűen. – Egy élet semmi ezrekéhez képest. Tízszer is odaadnám, ha megmenthetném azokat, akik fontosak számomra.

betweenhorrortales>!

Kétségek közt őrlődöm az éj közepén, amikor a legmagányosabb a világ.

betweenhorrortales>!

Időnként úgy tűnik, több a világon a halott, mint az élő.

– Egy bolond néha csodákra képes […]

Kapcsolódó szócikkek: bolond · csoda
BlairRavenscar>!

Sikolyok a sötétben.

BlairRavenscar>!

Ahogy útnak indulunk, az egyik szerencsétlen farkasember vad vonításba kezd, mintha megérezné a hozzá hasonló lélek jelenlétét, és dalt énekelne ahhoz a szörnyhöz, akivé egy nap válok.

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás