!

Áldozat (Démonvilág 4.) 113 csillagozás

Darren Shan: Áldozat

Már majdnem kiérek a szabadba, amikor hátborzongató suttogás hangzik fel a hátam mögött. „Apróóósááág..” Megfordulok. Ne látok semmit, de tudom, hogy nem vagyok egyedül. Segítségért kiáltanék, de képtelen vagyok rá. Aztán karmok csapnak elő a sötétből.. eltorzult arc.. tűzben égő szempár.. vicsorgón, durva állkapocs.. a démon rám veti magát.
Csecsemőként Bec az életéért küzdött. Mialatt papnőnek tanul, azért küzd, hogy fogadja be a klán, amelynek szüksége van az aprócska lány kivételes képességeire, mégis fél a benne lakozó varázserőtől. És amikor feltűnnek a démonok, az efféle küzdelmek helyét véres harc veszi át.
Bec varázsereje gyenge, de aztán sorsa összehozza egy druidával, aki felfedi előtte a csillagok mágiájának titkait. Drust vezetésével a lány és néhány bátor harcos hosszú, veszélyekkel teli útra indul, hogy visszaűzze a förtelmes rémalakokat a saját világukba.
A maroknyi csapat emberfeletti erővel harcol, bármilyen áldozatot kész meghozni, hogy… (tovább)

Eredeti mű: Darren Shan: Bec

Virág_Balázs_Face könyve Darren Shan: Áldozat
600 Ft ★★★★★ Eladó
ParkYeonRin könyve Darren Shan: Áldozat

Lunemorte P

Körülbelül ez a Darren Shan tetszett a legjobban eddig. Sajnos csak ezt az egy részt olvastam még a sorozatból. Emlékszem,gyerekként néha eléggé megborzongtam tőle,ma már nyilván nem így lenne. :D
Mai napig emlékszek a kelta elemekre,a sötét világra,ahol senki sincs biztonságban. Meghatározó mű volt életem során. :)

lengyeldavid I

Érdekesen kezdődött, és bár eleinte fura volt, most visszagondolva tetszett az a fajta kezdés. Mondhatjuk úgy is, hogy keretbe foglalta a történetet. Az, hogy mikor játszódik, elég hamar világossá válik, ami számomra pozitívum. Az is tetszett, hogy nagyon sokat megismerünk a mitológiából, illetve Grubbs családjának átkát is régebbre vezethetjük vissza, mint eddig gondoltuk. Talán leginkább az tetszik benne, hogy az író ügyelt arra, hogy mekkora a tudása az akkori kor emberének, és hogy az idők során ez a tudás hogyan változik; mi az, ami megmarad, mi az, ami elvész, mi az, ami módosul.
A szereplők nagyon szimpatikusak voltak, egy darabig még a beképzelt Connla-t is, a maga furcsa módján. Bec karaktere igazán összetett. Érződik benne a fiatal lány és a komoly papnő.
Tetszik, hogy fejlődnek a karakterek, illetve hogy a sorozat részeinek előrehaladtával egyre több és több karakter szerepel egy adott kötetben. És nem csak a mellékszereplők, a főszereplők is többen vannak, mint az eddigi kötetek bármelyikében.

le_miserable

Nagyon tetszett, de ez most kivételesen nem megy kedvencek közé. Kezd egy kicsit sok lenni az eseményszál, de majd meglátjuk, mi lesz ennek a szerepe a végkifejletben, lehet, hogy még utólag kedvencelem. :)

Tomey

Emlékszem, hogy miután elolvastam, alig tudtam elaludni. Vérfagyasztó lett a befejezése. :)

Morn

Érdekes volt. Drust figurája nagyon szimpatikus volt. Bec meg… hát… nem igazán kedveltem, pedig az ő szemszögéből zajlottak az események. Kíváncsi vagyok, hogy ez a kötet hogyan fog kapcsolódni az egész sorozathoz. Meg két ismerősöm is ezt a részt dicsérte agyon, hogy ez a legjobb, de nem érzem úgy, hogy tényleg ez érdemelné ki ezt a „helyet”.

uncleben0209

Az előző részhez képest kifejezetten jó volt, meg merem kockáztatni, hogy az eddig olvasott 4 rész közül ez volt a legjobb (de még mindig nem az igazi, ezért a 4,5 csilag)! Arról viszont fogalmam sincs, hogy ez a történet hol fog elhelyezkedni a sorozat egészében, mert egyenlőre nem nagyon látom a kapcsolódási pontot. Remélem valami úton módon majd szerepel még Bec, nagyon csalódott leszek ha nem :)

metalmike

Ez a rész igen kegyetlenre sikeredett. A hangulata teljesen eltér az előző részektől, de valamilyen szinten ez a jó benne. Pár kérdésre megkapjuk a választ, de kapunk helyette újakat. Ezek után nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon mit tartogat számomra a folytatás. :)

fdavid1992

Az egyetlen rész, amire valóban illik a hátborzongató és az ijesztő jelző… talán még a tizedik rész érte el azt a hatást, amit ez. Egyértelműen csillagos ötös

Bellatrissa

A kevésbé jó Vérfüred után ez a rész újra hozta a formáját. Azt hittem, hogy nem fog annyira tetszeni a női főszereplő miatt, de nagyon jó volt. A szereplők nagy részét kedveltem (még Connlát is, muhaha! Na jó, bár gyanús alak volt, reméltem, hogy tényleg rendes lesz a végére). A hangulat megvolt, a vége is tetszett, bár a zombik nekem elég fölöslegesek voltak, de annyi baj legyen. Szintén jó volt, hogy csomó háttérdologra fény derült. Dervish nélkül most Vész hercegre pörögtem, valahogy bírom a karakterében, hogy nem olyan átlagos gonosz, és eltér a többi démontól, akik mind jönni akarnak halomra ölni az embereket, ő meg azt mondja, hogy „Hmmm, hát nem jöttök.”

_vgabi

Egyszer csak Bran bukkan fel a vén harcos előtt. A térdét ütögeti, fütyül, mintha egy szelíd kutyust hívna magához, nem egy démonkorcsot. Véna Bran felé ugrik. Vész herceg nevet. Mi, többiek, alig kapunk levegőt a rémülettől.
– Véna! – üvölti Vész herceg. – Mire vársz? Öld meg!
A démon nem figyel mesterére, boldogan nyüszít, miközben Bran az állát vakarássza. Vihog, úgy játszik vele, mint egy földi kutyával, ciccegő hangokat ad ki néhány érthetetlen szó kíséretében.
Vész herceg nem hisz a szemének. Mi sem. De aztán Fiachna felnevet, és nemsokára mindnyájan kacagunk, a fiúra és a kutyára mutogatunk, és Gollra, aki zihálva álldogál kettejük mellett. Mindnyájan hozzájuk szaladunk, az öröm könnyei peregnek végig az arcunkon. Még Drust is mosolyog.

167-168. oldal - 15. A geis (Móra, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Bec McConn · Beranabus · Drust · Fiachna · Goll · Vész herceg
_vgabi

Én mások bánatán élősködöm – mondja Vész herceg mereven. – Azért követlek titeket, mert tudom, hogy végül nyomorúság vár rátok. Szenvedésetek örömöt okoz nekem.

166. oldal - 15. A geis (Móra, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Vész herceg
Amy_Lee

-Fiú! – vakkantja Conn, és egyik lábával meglöki a térdét. Az fel sem veszi. – Fiú! Ki vagy te? Mit keresel itt?
A fiú nem felel. Conn már nyitná a száját, hogy rákiáltson, de aztán nem teszi. Rám néz, és bólint. Idegesen megnyalom a szám szélét, és az idegen fiú mellé guggolok. Figyelem, ahogy a virággal játszik. Már nem gondolom, hogy egy druida segédje lenne. Conn nem tévedett – a fiú félnótás, de olyan félnótás, akit valamiképpen megáldottak az istenek.
-Szép ez a virág – mondom halkan.
A fiú tekintete megáll rajtam egy pillanatra, vigyorog, majd felém nyújtja a virágot. Amikor elveszem tőle, tép egy másikat, a feje fölé emeli és ráhunyorog.
– Tudsz beszélni? – kérdem. – Érted, amit mondok?
Semmi válasz. Már újra kérdezném, amikor hangosan felkiált:
– Virág!
Összerezzenek a hang hallatán. Körülöttem a férfiak úgyszintén. Aztán, kissé zavartan, elnevetjük magunkat. A fiú ránk néz, elégedett.
– Virág! – kiáltja újra. Aztán a mosoly eltűnik az ajkáról. – Démonok! Ölni! Gyertek! – Talpra ugrik. – Gyertek! Gyorsan fut!

Amy_Lee

– Bogyó! – kiáltja Gyorsanfut, és a pocakját dörzsölgeti. Bizonyos szavak eljutnak az agyáig, és azokat ismételgeti.
– Nemrég ettünk – mondom neki. – Várnod kell a va­csoráig.
– Bogyó! – mondja Gyorsanfut újra, ezúttal szomorúan. Aztán a jobb lábát többször a földhöz dobbantja, és reménykedve néz rám. – Gyorsan fut?
– Nem – nyögök fel. – Még nem. Velünk kell marad­nod.
– Gyorsan fut – sóhajtja, és egy utolsót dobbant a lábá­val, mintha azt tudatná velem, hogy a vihart is megelőzné, ha szabadjára engedném.

_vgabi

Vannak dolgok, amelyeket egyszerűen nem szabad megtennünk. Különben mi is olyan ocsmány szörnyekké leszünk, mint a démonok.

200. oldal - 18. Az utolsó nap (Móra, 2007)

_vgabi

– Csak a gyengék rimánkodnak segítségért – mondja Connla mereven.
Goll összeszorított szájjal mosolyog, és érzem, mit akar mondani. Valami olyasmit, hogy: „Te leszel az első, aki ezt fogja tenni."

40. oldal - 4. A fiú (Móra, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Connla · Goll

Összehasonlítás