!

A vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 396 csillagozás

Darren Shan: A vérszipoly

A Rémségek cirkusza és A vámpír inasának gyomorszorító folytatása. Darren Shan, a vámpír inasa belekóstol a városi életbe, amikor Evrával és mr. Crepsley-vel együtt elhagyják a Rémségek Cirkuszának világát – ám a jelek szerint így van ezzel valaki más is. Amikor felfedezik a holttesteket – amelyekből utolsó cseppig kiszívták a vért –, Darren és Evra kénytelen szembeszállni az éjszaka gyalázatos teremtményével, aki könnyen mindannyiuk végzetévé válhat… Vajon megmenekülnek? Vagy ott kell elveszniük a város alagútrendszerében?

Eredeti mű: Darren Shan: Tunnels of Blood

MuseMortal könyve Darren Shan: A vérszipoly
12.000 Ft ★★★★★ Eladó
wolfy27 könyve Darren Shan: A vérszipoly Megjegyzés

abstractelf

Imádtam ezt a részt is, akárcsak az előző kettőt. Határozottan úgy érzem, hogy lassan fanatikus leszek, amit igazából egyáltalán nem bánok – ez a sorozat és persze Darren Shan is megérdemli a fanatikus rajongókat. :)
A történet megint nagyon-nagyon jól sikerült, bár a Mr. Crepsley rajongásom nem engedte, hogy bármikor is gyanúsítsam őt. Amúgy nagyon-nagyon jó szórakozást nyújtott, s örülök, hogy folytathatom tovább és tovább!

Lunemorte P

Ez a rész jobban tetszett,mint az előző egy kicsit,de az elsőn nem tesz túl azért.
Nem tetszik a sok ismétlés,több dolgot sokszor leír az író. Ellentmondás is van a történetben : Darren az első részben még imádta a pókokat,most meg már fél tőlük?
Nem tetszik az a verzió,hogy vannak jó és rossz vámpírok…akkor legyen egy fajta,nem? Mindenkinek legyen egyénisége…ezeknek nincs nagyon…
Amik tetszettek : váratlan fordulatok tömkelege,kicsit több félelmetesebb elem,bár azért horrornak nem mondanám…
Alapvetően nem rossz a történet,de lehetne kicsivel azért jobb is.

Brigi007

Váó! Komolyan nem értem, hogy tini koromban, amikor iszonyatosan nagy vámpír-fan voltam, miért nem találkoztam ezzel a sorozattal, mert imádtam volna. Most is imádom mondjuk, nagyon bejön a humora és ebben a részben különösen tetszett a terv, amit kitaláltak. Megvett magának, hamarosan folyt.köv. :)

Lilith

Nem hiszek benne, hogy valaki lehet túl öreg egy könyvhöz, de most határozottan mégis ezt éreztem.
Nagyon rövid, nagyon gyorsan haladnak a történtek, nincs mélysége, inkább csak felszíne. Egy mese az egész, ahol a gonosz is pont olyan, amilyen egy mesébe való.
Mondjuk azért a vérpisztoly név nekem annyira nem passzol :)

Viszont úgy érzem, hogy három résszel megtettem mindent, hogy megszerethessem a sorozatot, részemről azt hiszem ennyi volt. Talán 13-14 évesen tetszett volna, bár már akkor az Amerikai pszichot olvastam, szóval lehet mégsem :)

kevice P

Jó kis történetek ezek, könnyedek, mégis izgalmasak és szórakoztatóak. Miért halogattam eddig a folytatást? :)

Anonim_Dreamer

Darren történeteivel mindig olyan jól el tudom ütni az időt – így betegen meg pláne jól jön.
Igaz, hogy nekem néha gyerekesen viselkedik, de nagyon jólelkű gyerek, szívesen lennék a nővére :) Akkor legalább tudnék neki tanácsokat adni, hogy viselkedjen a lányokkal, mert egyenlőre még kicsit esetlen a drága.
Tetszett Debbie jelleme, irigylem a magabiztosságát. Evrát is kedvelem, de nekem Mr. Crepsley a nyerő. Imádom azt a pasit! És örülök, hogy kezdenek jobb viszont ápolni Darrennel, mert az előző rész kicsit megviselt.
Viszont, nekem az előző kötet valahogy egy kicsit jobban tetszett. De lehet, csak azért, mert beparáztam a vérszipolyoktól. Ettől függetlenül jó volt, kikapcsolt, egy kicsit megrémített, és a folytatás elolvasására ösztönöz :)

Imagine

Nagyon jó!! Naagyon szeretem Darran Shan történetét. Nem terveztem hogy ilyen gyorsan kivégzem de a lapok csak fogytak. A szereplők most is szuperek úgy mit maga a történet. Hiába keresnék nem tudnák ebbe a könyvbe semmilyen hibát felfedezni. Kérem a következő részt! =DD

Anitiger P

Picit so-so nálam a könyv.
Nagyon izgalmas, bejönnek a vérszipolyok, a történetük és a közös múlt – ugyanakkor a szerelem is megjelenik Darren életében, ami miatt néha vertem a fejem a falba… Mekkora marha! Hiányzik nekem a cirkusz, ijesztő és idegőrlő volt a csatorna-útvesztő. Szeretem, mert Evra ebben a részben is többet szerepel és ő egy számomra szerethető szereplő! Ugyanakkor azt a ki vagy bekattant vérszipolyt én tuti nem álltam volna neki üldözni! :D

Nem a legjobb rész, de: Izgi, vérfagyasztó, olvassátok! :)

Leah

Hát nem a szívem csücske ez a rész .. de azért jó. A nyomozás Crepsley után régen tetszett de újra olvasáskor már inkább furának tartottam h mért nem beszélgetnek 1 kicsit…
A karácsonyi hangulat is jó volt
(pont aktuális volt az olvasásomhoz mert novemberben olvastam :) )

Adrirawia

Hű! Nem semmi.
Talán az előző részt jobban kedveltem, de ez sem volt túlzottan rossz. Végre feltűnik egy gonosz, de az sem úgy, ahogy számítottam rá. Hosszabbnak is eltudtam volna képzelni a könyvet. Ezalatt a kis idő alatt megkedveltem Debbie-t, örültem volna, ha kiderül róla, hogy ő is valami különös személy, de sajnos nem.
De ezt a pár dolgot leszámítva, jó könyv volt. A következő részt a könyvtárból mindenképpen kiveszem :D

takiko

(…) Föllépett a küszöbre. – Na?
– mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
– Hát nem akarsz megkérni?
– Mire?
– Hogy menjek el veled moziba – mondta.
– De hiszen épp most mondtad…
– Darren… sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
– Nem? – kérdeztem zavartan.
– Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
– Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
– Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
Lányok!

Juccimo

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
– Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Gavarra

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye Te nem hallottad, hogy jövök?
– Nem. – feleltem őszintén.
– Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
– Gratulálok! – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
Brigi007

– Na?
– Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
– Hát nem akarsz megkérni?
– Mire?
– Hogy menjek el veled moziba – mondta.
– De hiszen épp most mondtad…
– Darren – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
– Nem? – kérdeztem zavartan.
– Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
– Majd gondolkozom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
Lányok!

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
StAngela

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni,
amihez nem fűlik a fogunk.

Anonim_Dreamer

Ezután rám került a sor, hogy előadjak valamit a mulattatásukra.
– Ez az étel olyan finom – sóhajtottam –, hogy még az evőeszközt is meg tudnám enni. – A többiek nevetése közepette fölvettem egy kanalat, leharaptam a fejét, apróra szétrágtam, és lenyeltem.
A három szempár majd kiugrott a helyéből.
– Ezt hogy csináltad? – visított fel Debbie.
– Aki a világot járja, arra sok minden ráragad a koszon kívül – feleltem, és kacsintottam hozzá.
– Az nem volt igazi kanál! – üvöltötte Jesse. – Átvágott minket!
– Adja ide a magáét – mondtam neki. Ő habozott, majd megnézte a kanalát, hogy tényleg az-e, aminek látszik, aztán odaadta. Nem tartott sokáig megenni: kemény vámpírfogaim egykettőre végeztek vele.
– Ez hihetetlen! – mondta Jesse elakadó lélegzettel, és vadul tapsolt hozzá. – Próbáljuk meg a merőkanállal.
– Elég! – harsant fel Donna hangja, látva, hogy Jesse már nyúl is a merőkanálért. – Ezek mind egy készlet darabjai, és nehéz lesz pótolnom őket. A végén még rászabadítod a nagymamám gyönyörű porcelánjaira is!
– Miért ne? – ugratta Jesse. – Sohasem szerettem azokat az ódivatú tányérokat.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
Lunemorte P

Az emberek egy halom pénzt elköltenek olyan ajándékokra, amikre nincs semmi szükségük. Az őrületbe kergetik magukat azzal, hogy milyen legyen az ünnepi vacsora. Ijesztő, hogy micsoda tömegben tenyésztik és mészárolják le a fákat és a pulykákat. Nevetséges!

Életveszélyes_és_Tilos

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

takiko

Ezután a karácsonyi ajándékokra terelődött a szó.
– Megveszed Evrának a CD-lejátszót? – kérdezte.
– Igen. És hozzá pár lemezt is.
– Akkor már csak a papád van hátra – jelentette ki. – Neki mit fogsz venni?
Eszembe jutott Mr. Crepsley, és hogy vajon minek örülne. Neki semmit sem akartam vásárolni – úgyis csak lefitymált minden ajándékot –, de érdekes volt végiggondolni, vajon egyáltalán mit tudnék venni neki? Mi érdekelhet egy vámpírt?
– Tudom már – mondtam mosolyra ránduló szájjal. – Veszek neki egy kvarclámpát.
– Kvarclámpát? – kérdezte összehúzott szemöldökkel.
– Hadd legyen egy kis színe – mondtam nevetve. – Olyan sápadt szegény. Nem sokat van a napon.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
– Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
– Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von

Összehasonlítás