!

A vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 370 csillagozás

Darren Shan: A vérszipoly

Másfél év telt el azóta, hogy a vámpír társaságában elhagytam az otthonomat – folytatja a történetet Darren Shan. – Erősebb vagyok, mint bármelyik korombeli fiú, gyorsabban is futok, messzebbre tudok ugrani, és éles körmeimmel a téglafalat is kitudom vájni. A halásom, a látásom és a szaglásom rendkívüli módon kiélesedett… Szükségem is volt e mágikus képességekre, miután a városkában, ahol a közönséget ijesztgettük, megjelent a gonosz és gyilkos Mr. Murlough… a mindenre elszánt könyörtelen vérszipoly…

Eredeti mű: Darren Shan: Tunnels of Blood

hajnalikod könyve Darren Shan: A vérszipoly
1.700 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Draviena könyve Darren Shan: A vérszipoly

abstractelf

Imádtam ezt a részt is, akárcsak az előző kettőt. Határozottan úgy érzem, hogy lassan fanatikus leszek, amit igazából egyáltalán nem bánok – ez a sorozat és persze Darren Shan is megérdemli a fanatikus rajongókat. :)
A történet megint nagyon-nagyon jól sikerült, bár a Mr. Crepsley rajongásom nem engedte, hogy bármikor is gyanúsítsam őt. Amúgy nagyon-nagyon jó szórakozást nyújtott, s örülök, hogy folytathatom tovább és tovább!

Lunemorte P

Ez a rész jobban tetszett,mint az előző egy kicsit,de az elsőn nem tesz túl azért.
Nem tetszik a sok ismétlés,több dolgot sokszor leír az író. Ellentmondás is van a történetben : Darren az első részben még imádta a pókokat,most meg már fél tőlük?
Nem tetszik az a verzió,hogy vannak jó és rossz vámpírok…akkor legyen egy fajta,nem? Mindenkinek legyen egyénisége…ezeknek nincs nagyon…
Amik tetszettek : váratlan fordulatok tömkelege,kicsit több félelmetesebb elem,bár azért horrornak nem mondanám…
Alapvetően nem rossz a történet,de lehetne kicsivel azért jobb is.

Brigi007

Váó! Komolyan nem értem, hogy tini koromban, amikor iszonyatosan nagy vámpír-fan voltam, miért nem találkoztam ezzel a sorozattal, mert imádtam volna. Most is imádom mondjuk, nagyon bejön a humora és ebben a részben különösen tetszett a terv, amit kitaláltak. Megvett magának, hamarosan folyt.köv. :)

Lilith

Nem hiszek benne, hogy valaki lehet túl öreg egy könyvhöz, de most határozottan mégis ezt éreztem.
Nagyon rövid, nagyon gyorsan haladnak a történtek, nincs mélysége, inkább csak felszíne. Egy mese az egész, ahol a gonosz is pont olyan, amilyen egy mesébe való.
Mondjuk azért a vérpisztoly név nekem annyira nem passzol :)

Viszont úgy érzem, hogy három résszel megtettem mindent, hogy megszerethessem a sorozatot, részemről azt hiszem ennyi volt. Talán 13-14 évesen tetszett volna, bár már akkor az Amerikai pszichot olvastam, szóval lehet mégsem :)

Anonim_Dreamer

Darren történeteivel mindig olyan jól el tudom ütni az időt – így betegen meg pláne jól jön.
Igaz, hogy nekem néha gyerekesen viselkedik, de nagyon jólelkű gyerek, szívesen lennék a nővére :) Akkor legalább tudnék neki tanácsokat adni, hogy viselkedjen a lányokkal, mert egyenlőre még kicsit esetlen a drága.
Tetszett Debbie jelleme, irigylem a magabiztosságát. Evrát is kedvelem, de nekem Mr. Crepsley a nyerő. Imádom azt a pasit! És örülök, hogy kezdenek jobb viszont ápolni Darrennel, mert az előző rész kicsit megviselt.
Viszont, nekem az előző kötet valahogy egy kicsit jobban tetszett. De lehet, csak azért, mert beparáztam a vérszipolyoktól. Ettől függetlenül jó volt, kikapcsolt, egy kicsit megrémített, és a folytatás elolvasására ösztönöz :)

Merielle

Kedvenc a sorozatok közül, mert ebben tűnnek fel a gonosz vámpírok is. :D Nagyon jó könyv ez is, magával ragadó. A karakterek szerethetők, főleg a kígyófiú. :)

Imagine

Nagyon jó!! Naagyon szeretem Darran Shan történetét. Nem terveztem hogy ilyen gyorsan kivégzem de a lapok csak fogytak. A szereplők most is szuperek úgy mit maga a történet. Hiába keresnék nem tudnák ebbe a könyvbe semmilyen hibát felfedezni. Kérem a következő részt! =DD

Anitiger P

Picit so-so nálam a könyv.
Nagyon izgalmas, bejönnek a vérszipolyok, a történetük és a közös múlt – ugyanakkor a szerelem is megjelenik Darren életében, ami miatt néha vertem a fejem a falba… Mekkora marha! Hiányzik nekem a cirkusz, ijesztő és idegőrlő volt a csatorna-útvesztő. Szeretem, mert Evra ebben a részben is többet szerepel és ő egy számomra szerethető szereplő! Ugyanakkor azt a ki vagy bekattant vérszipolyt én tuti nem álltam volna neki üldözni! :D

Nem a legjobb rész, de: Izgi, vérfagyasztó, olvassátok! :)

Leah

Hát nem a szívem csücske ez a rész .. de azért jó. A nyomozás Crepsley után régen tetszett de újra olvasáskor már inkább furának tartottam h mért nem beszélgetnek 1 kicsit…
A karácsonyi hangulat is jó volt
(pont aktuális volt az olvasásomhoz mert novemberben olvastam :) )

An1ta

az eleje kicsit unalmasan indult, de aztán eléggé izgalmasra sikeredett :-)
„Eszes fiú,he!”

takiko

(…) Föllépett a küszöbre. – Na?
– mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
– Hát nem akarsz megkérni?
– Mire?
– Hogy menjek el veled moziba – mondta.
– De hiszen épp most mondtad…
– Darren… sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
– Nem? – kérdeztem zavartan.
– Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
– Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
– Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
Lányok!

Juccimo

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
– Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Gavarra

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye Te nem hallottad, hogy jövök?
– Nem. – feleltem őszintén.
– Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
– Gratulálok! – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
Életveszélyes_és_Tilos

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

StAngela

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni,
amihez nem fűlik a fogunk.

Leah

A kaja felséges volt. Meglátszott rajta Donna sokéves tapasztalata. A pulyka és a sonka szétomlott a számban, a sült krumpli ropogós volt, a zöldborsó pedig édes, mint a cukor. Minden gyönyörűen nézett ki, és az ízük még a látványon is túltett.
Jesse vicceket mesélt, Donna pedig előadta azt a mutatványát, amellyel a vendégeit szokta szórakoztatni: egy zsemlét egyensúlyozott az orrán. Debbie a szájába vett egy korty vizet, és elgargalizálta a Csendes éjt

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Juccimo

– Néha a meglepetés adja az igazi örömet – bizonygattam.
– Néha meg nem – mormolta Evra.

Kapcsolódó szócikkek: Evra Von
Brigi007

– Na?
– Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
– Hát nem akarsz megkérni?
– Mire?
– Hogy menjek el veled moziba – mondta.
– De hiszen épp most mondtad…
– Darren – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
– Nem? – kérdeztem zavartan.
– Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
– Majd gondolkozom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
Lányok!

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
Juccimo

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
– Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
– Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Anonim_Dreamer

Ezután rám került a sor, hogy előadjak valamit a mulattatásukra.
– Ez az étel olyan finom – sóhajtottam –, hogy még az evőeszközt is meg tudnám enni. – A többiek nevetése közepette fölvettem egy kanalat, leharaptam a fejét, apróra szétrágtam, és lenyeltem.
A három szempár majd kiugrott a helyéből.
– Ezt hogy csináltad? – visított fel Debbie.
– Aki a világot járja, arra sok minden ráragad a koszon kívül – feleltem, és kacsintottam hozzá.
– Az nem volt igazi kanál! – üvöltötte Jesse. – Átvágott minket!
– Adja ide a magáét – mondtam neki. Ő habozott, majd megnézte a kanalát, hogy tényleg az-e, aminek látszik, aztán odaadta. Nem tartott sokáig megenni: kemény vámpírfogaim egykettőre végeztek vele.
– Ez hihetetlen! – mondta Jesse elakadó lélegzettel, és vadul tapsolt hozzá. – Próbáljuk meg a merőkanállal.
– Elég! – harsant fel Donna hangja, látva, hogy Jesse már nyúl is a merőkanálért. – Ezek mind egy készlet darabjai, és nehéz lesz pótolnom őket. A végén még rászabadítod a nagymamám gyönyörű porcelánjaira is!
– Miért ne? – ugratta Jesse. – Sohasem szerettem azokat az ódivatú tányérokat.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock

Összehasonlítás