!

A vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 436 csillagozás

Darren Shan: A vérszipoly
Régikönyvek.hu 1.980 Ft
Könyvtár

Darren, Evra és Mr.Crepsley elhagyják a Rémségek cirkuszát és Larten szülővárosába mennek. Egy szállodában szállnak meg. Darren és Evra élvezi, hogy egész nap szabadon járkálhatnak, nézhetik a TV-t. Mr. Crepsley-t általában nem is látják, mert nagyon hamar elmegy otthonról.
Darren egyik nap egyedül megy el, és valami ajándokat akar venni Evrának karácsonyra. Közben megismerkedik egy Debbie nevű lánnyal, akivel elmegy moziba is.
A városban különös dolgok történnek. Több embert találtak, akiknek valószínűleg kiszívták a vérüket. Erről Darren és Evra a híradóból értesül, és máris gyanakodni kezdenek Mr.Crepsleyre, elkezdik esténként követni…

Eredeti mű: Darren Shan: Tunnels of Blood

Eredeti megjelenés éve: 2000

Móra, Budapest, 2007
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183467 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179910 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2003
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631177831 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Evra Von · Debbie Hemlock · Donna Hemlock · Gavner Purl · Jesse Hemlock · Murlough

Cirque Du Freak

Liriel9 könyve Darren Shan: A vérszipoly
1.300 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
LittleTraveler könyve Darren Shan: A vérszipoly

Mackólány

Hosszú idő telt el az első két rész olvasása óta, de minden olyan volt, mintha most hagytam volna abba az előzőeket.
Tudom, hogy nem az én korosztályomnak készült, mégis tetszett, érdekes kis történet volt.
Itt-ott béltömeggel, vértömeggel, de már számítottam rá, így nem volt vele gondom.
Teljesen megfelelőnek tartom a kamasz korosztálynak, mármint a nem finnyás és nyafka részének.
Ha nekem kerülhetett volna a kezembe gyerekkoromban, biztos nagyon tetszett volna.
Most megint kicsi szünet, aztán jöhet a következő.

molly_

Egy kicsit berágtam Darrenre, amiért ilyen sötét, és meggondolatlanul cselekszik… volt egy-két rész, ahol már a fejemet fogtam, és Mr. Crepsley helyében simán kinyírtam volna őt.
A végére azonban helyrehozta a hibáit, úgyhogy megbocsátottam neki. :D
A sztori ezúttal is gyors tempójú és viszonylag rövid, de nagyon szórakoztató. A könyv első felében rengeteget nevettem, főleg amikor Darren izgult a randija előtt, a második végére pedig beindulnak az események, csavaros és letehetetlen. :)
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…

abstractelf

Imádtam ezt a részt is, akárcsak az előző kettőt. Határozottan úgy érzem, hogy lassan fanatikus leszek, amit igazából egyáltalán nem bánok – ez a sorozat és persze Darren Shan is megérdemli a fanatikus rajongókat. :)
A történet megint nagyon-nagyon jól sikerült, bár a Mr. Crepsley rajongásom nem engedte, hogy bármikor is gyanúsítsam őt. Amúgy nagyon-nagyon jó szórakozást nyújtott, s örülök, hogy folytathatom tovább és tovább!

Lunemorte P

Ez a rész jobban tetszett,mint az előző egy kicsit,de az elsőn nem tesz túl azért.
Nem tetszik a sok ismétlés,több dolgot sokszor leír az író. Ellentmondás is van a történetben : Darren az első részben még imádta a pókokat,most meg már fél tőlük?
Nem tetszik az a verzió,hogy vannak jó és rossz vámpírok…akkor legyen egy fajta,nem? Mindenkinek legyen egyénisége…ezeknek nincs nagyon…
Amik tetszettek : váratlan fordulatok tömkelege,kicsit több félelmetesebb elem,bár azért horrornak nem mondanám…
Alapvetően nem rossz a történet,de lehetne kicsivel azért jobb is.

Marée_Noire P

Végre összecsiszolódtak, Darren és Mr. Crepsley. ;)
Szerettem ezt a részt, mert jól oldották meg, hogy ugyan nyilvánvaló, hogy Darrennek maga mögött kell hagynia – megint! – mindent, ám most már nem ágál ellene, mint rég.

Leilaa

egy kicsit megkavarodott a sorrend, összecseréltem a 3 és 4. részt, teljesen véletlen, bár így sem igazán veszített az értékéből, ugyan úgy lekötött. Továbbra is várom a folytatását.

kitti0824

Ez ismét szuper volt :) Nagyon tetszett benne hogy kicsit elszakadtak a cirkuszból és egy új városban játszódott :D Örültem a Darren- Debbie párosnak, szerintem nagyon aranyosak voltak :) Mondjuk nem értettem az elején azt a gyanúsítgatást. Már megint feltettem magamban a kérdést hogy mégis mért nem lehet megbízni Mr. Crepsley-ben…én nagyon bírom őt és néha idegesített hogy Darren ennyire undok volt vele…De amúgy nagyon jó volt, várom már hogy folytathassam :)

Brigi007

Váó! Komolyan nem értem, hogy tini koromban, amikor iszonyatosan nagy vámpír-fan voltam, miért nem találkoztam ezzel a sorozattal, mert imádtam volna. Most is imádom mondjuk, nagyon bejön a humora és ebben a részben különösen tetszett a terv, amit kitaláltak. Megvett magának, hamarosan folyt.köv. :)

Lilith

Nem hiszek benne, hogy valaki lehet túl öreg egy könyvhöz, de most határozottan mégis ezt éreztem.
Nagyon rövid, nagyon gyorsan haladnak a történtek, nincs mélysége, inkább csak felszíne. Egy mese az egész, ahol a gonosz is pont olyan, amilyen egy mesébe való.
Mondjuk azért a vérpisztoly név nekem annyira nem passzol :)

Viszont úgy érzem, hogy három résszel megtettem mindent, hogy megszerethessem a sorozatot, részemről azt hiszem ennyi volt. Talán 13-14 évesen tetszett volna, bár már akkor az Amerikai pszichot olvastam, szóval lehet mégsem :)

takiko

(…) föllépett a küszöbre. – Na?
    – Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
    – Hát nem akarsz megkérni?
    – Mire?
    – Hogy menjek el veled moziba – mondta.
    – De hiszen épp most mondtad…
    – Darren… – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
    – Nem? – kérdeztem zavartan.
    – Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
    – Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
    – Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
    Lányok!

54-55. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
Gavarra

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye, te nem hallottad, hogy jövök?
    – Nem – feleltem őszintén.
    – Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
    – Gratulálok – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

22. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
Juccimo

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
    – Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

59. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Juccimo

– Néha a meglepetés adja az igazi örömet – bizonygattam.
    – Néha meg nem – mormolta Evra.

38. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Brigi007

– Jól illünk egymáshoz – jegyezte meg kuncogva Evra, amikor épp egy állatkertben sétáltunk. – Te a kalózöltözékedben, én meg az álszakállammal. Az emberek azt gondolhatják, hogy a bolondokházából szabadultunk el.
    – A szálloda lakói biztos, hogy ezt gondolják – nevettem el magam én is. – Hallottam, amikor a szobalányok egymás között beszélgetve arra tippeltek, hogy Mr. Crepsley lehet a diliorvos, mi pedig az ápoltjai.

44. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
    – Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
    – Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

81. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
StAngela

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni, amihez nem fűlik a fogunk.

14. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Életveszélyes_és_Tilos

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

43. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cirque Du Freak · Darren Shan
Lunemorte P

Amit az ember nem tud, amiatt nem fáj a feje.

201. oldal, 26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
takiko

Ezután a karácsonyi ajándékokra terelődött a szó.
    – Megveszed Evrának a CD-lejátszót? – kérdezte.
    – Igen. És hozzá pár lemezt is.
    – Akkor már csak a papád van hátra – jelentette ki. – Neki mit fogsz venni?
    Eszembe jutott Mr. Crepsley, és hogy vajon minek örülne. Neki semmit sem akartam vásárolni – úgyis csak lefitymált minden ajándékot –, de érdekes volt végiggondolni, vajon egyáltalán mit tudnék venni neki? Mi érdekelhet egy vámpírt?
    – Tudom már – mondtam mosolyra ránduló szájjal. – Veszek neki egy kvarclámpát.
    – Kvarclámpát? – kérdezte összehúzott szemöldökkel.
    – Hadd legyen egy kis színe – mondtam nevetve. – Olyan sápadt szegény. Nem sokat van a napon.

71-72. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock · Evra Von · Larten Crepsley