!

A Vámpírok Hegye (Darren Shan regényes története 4.) 393 csillagozás

Régikönyvek.hu · 2.000 Ft –10% 1.800 Ft
Bookline · 2.490 Ft –15% 2.117 Ft
Könyvtár

Darren Shan és Mr. Crepsley veszedelmes útra indulnak, egyenesen a vámpírvilág szívébe. De nemcsak a havas-jeges Vámpírok Hegyével kell megküzdeniük – az úton megelőzték őket a vérpisztolyok… Mi történik Darrennel, ha bemutatják a Vezérkarnak és a hercegeknek? Helyreáll-e embersége, avagy örökre beszippantja őt a sötétség? Egyvalami biztos: sohasem hitte volna, hogy ennyi halálos veszedelmet rejt a szertartás, mellyel befogadják a vámpírok klánjába.

Eredeti mű: Darren Shan: Vampire Mountain

Eredeti megjelenés éve: 2001

Móra, Budapest, 2010
196 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631187618 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631180867 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2003
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631178250 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Seba Nile · Desmond Tiny · Kurda Smahlt · Arra Sails · Gavner Purl · Paris Skyle · Vanez Blane

Elcserélné vagy eladná

5.000 Ft ★★★★★ Eladó
mandika könyve Darren Shan: A Vámpírok Hegye Megjegyzés

molly_
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Végre, vééégre több infót is megtudunk a vámpírokról. Mondjuk az is igaz, hogy minél több dolgot tudunk meg, annál több kérdésünk lesz. :D
Nagyon örültem az új szereplőknek, főleg mert vámpírok. Tetszik, hogy itt nem csillognak (haha) és nem gyönyörűek, hanem kemények és harciasak.
A Vámpírok Hegye lenyűgöző, de nagyon nagyooon nem élnék itt..
Harkat pedig nagyon cuki, alig vártam hogy végre megszólaljon! ^^
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…

kitti0824
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Érdekes volt az egész út a vámpírok hegyéhez…Darren aztán bátor egy srác. Én tuti nem indultam volna el :D
Jó volt még több vámpírt megismerni, és hogy Mr. Crepsley múltjából is megismerhettünk egy keveset :)
Az viszont elég furcsa volt számomra, hogy ennyire nagyon betartják a törvényeket/hagyományokat…pl. azt hülyeségnem tartottam hogy gyalog hónapok alatt lehetett odaérni a vámpírok hegyéhet, de nem engedték meg a suhanást..ha egyszer vámpír, mért kell ember módjára közlekedniük ? :D
Amúgy szerintem ez volt eddig a legérdekesebb rész…Darren-t még mindig nagyon imádom..és hát ezek a próbák..tuti hogy sikerülni fog neki, de ezt szerintem még ő sem gondolta át egészen :D :D
Mindenesetre már kíváncsian várom a folytatást! :) csak előbb be kellene szereznem xD

Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Eddig ez volt a legizgalmasabb rész,amit olvastam. A történet itt lett a legjobban megírva,úgy látszik itt már belejött az írásba Darren.
Ám pár dolog nem kerülheti el a figyelmet,ha valaki kritikus szemmel olvas…
A nevek nagyon nem tetszettek (Arra,Mika…). Pár elemet én valahonnan nagyon ismerősnek láttam,ilyen például az is,hogy a gyereket sok próba elé állítják majd,ahol meg is halhat (Harry Potter gyanús…).
Nem tetszett,hogy történelmi példákkal akart alá támasztani dolgokat,hogy milyen öreg egy vámpír (ott volt Kolombusszal a hajón és együtt fedezték fel Amerikát,elterjesztette Amerikában a vámpírizmust…)
A farkasok mióta barátjai a vámpíroknak? Már nem azért,inkább a vérfarkasoknak kellene a barátjaiknak lenniük,nem??
A vámpírok hegye maga és az út pedig eléggé Húrin gyermekeire volt hasonlatos vámpír beütéssel. A törpe is…
Kedvenc szereplőm mégis a kis Harkan volt,aki megszólalt és kiderült,azért esznek olyan dolgokat a törpék,mert nincs szaglásuk és nincsenek ízlelőbimbóik…:D
Ezeket leszámítva jó történet,csak néhol erőltetett és koppincs szerintem.

Imagine
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Nagyon jó volt. Talán eddig a legjobb. Igaz elég sok név volt benne így nem mindig tudtam, hogy ki kicsoda de a végén megtaláltam a fonalat. Nagyon jó volt az egész nem is tudok róla semmit mert akkor csak azt hajtogattam, hogy imádtam, nagyon tetszett…..

abstractelf
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Ez a rész annyira, de annyira fantasztikus volt! Imádtam az elejétől a végéig, s tényleg csak dicsérni tudom. Az elején még meglepődtem, milyen sok év telt el a két kötet között, viszont ez csak az előnyére szolgált, azt gondolom.
Az nálam csak pozitívum volt, hogy egyre többet megtudhattunk Mr. Crepsley múltjáról és gondolkodásáról, akárcsak a vámpírtársadalomról. Imádtam, hogy egyre nagyobb hangsúlyt fektettek Larten és Darren kapcsolatára, mert ez remek helyzeteket teremtett. Elég sokszor nevettem fel hangosan, a végén viszont tényleg meglepődtem. Izgalmas kötet lesz a következő is, abban biztos vagyok!

Panni777
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Tipikus Darren Shan: izgalmas, szerethető, érthető és olvastatja magát. :) Ezután a rész után azonban rögtön neki kell kezdenem a következőnek – az első függő vég a sorozatban. :)

Leah

utánna nézterm és 2008-ban vagy 2009-ben olvastam el a sorozatot
( a film előtt direkt.. mert tetszett a film tailerje) hát a film valami katasztrófa de maradjunk a témánál:D

ez a kötet is jó :)) a farkasok Csíkos meg Rudi :D háh tök cukik. Crepsley-t tök bírtam (na nem mintha nem ő lenne a kedvenc szereplőm:)) h ő a nagy farkas szakértő:D
sokszor hangosan fel röhögtem :D
és már olvasom a halál próbáit letehetetlen könyvek és gyorsan kilehet őket olvasni
még mindig kedvenc ez a sorozat<3

Lahara SP
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

Érdekes volt az út a Vámpírok Hegyéhez. Érdekes, hogy mennyire hagyománytisztelők a vámpírok, és mennyi újat mutatnak meg a kultúrájukról, szokásaikról.
Mondanám, hogy unalmasabb rész, mint a többi, mert alig történik benne valami, de nem mondom, mert nem az. Főleg, hogy itt fontosabb szerephez kerül a törpe népség.

BlueMary
Darren Shan: A Vámpírok Hegye

A sorozat első negy része közül ez sikeredett a leglaposabbra, nem sok minden történik, ami mégis, az nem nevezhető érdekesnek, ennek ellenére rossznak sem mondanám.
Talán túl sokat vártam tőle és ez okozott csalódást, hisz a sorozat első részét követően jobbnál jobb könyveket dobott piacra Darren.
Csak reménykedni tudok, hogy a következőhöz nem fűzök alaptalan ábrándokat.

takiko

– Miért vetkőznek le? – néztem rájuk értetlenül.
    – A ruháink valamelyest megvédenének bennünket, de a végén cafatokban lógnának rajtunk – magyarázta Gavner. – Jobb, ha megkíméljük őket.
    Amikor levette a hosszúnadrágját is, megláttuk sárga boxeralsóját, amelybe rózsaszín elefántokat hímzett valaki.
    – Ajándékba kaptam – mormolta, dühösen elvörösödve.
    – Gondolom, valami asszonyszemélytől, akivel romantikus közelségbe kerültél – jegyzete meg Mr. Crepsley, és rendes körülmények között kemény vonalú szája a két sarkánál felfelé rándult, azzal fenyegetve, hogy mindjárt elmosolyodik.
    – Szép nő volt – sóhajtott föl Gavner, és ujját végighúzta az egyik elefánt körvonalain. – Amúgy az alsóneműk terén gyalázatosan rossz ízlésű…
    – Nemkülönben a férfiak terén – tettem hozzá kissé pimaszul.

50-51. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
könyvskorpió

A diák, míg tanul, nem méltányolja a tanárait. Csak később, amikor már többet tud a világról, érti meg, milyen sokkal tartozik azoknak, akik nevelték. A jó tanár nem vár dicséretet, sem szeretetet a fiataloktól. Kivárja, hogy idővel megkapja tőlük.

106. oldal, 13. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Seba Nile
Jean

Az élet egyetlen nagy kihívás – (…) –, és csak azok tudják igazán, mit jelent élni, akik elfogadják a kihívást.

25. oldal, 3. fejezet

– Az más.

114. oldal, 14. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Kurda Smahlt · Larten Crepsley
Razor SP

– Hogyhogy maga nem eszik levest? – csodálkoztam Mr. Crepsleyn, aki csak a száraz kenyeret rágcsálta.
    – Nem bírja a gyomrom a denevérhúslevest – felelte.
    A kanál úton a szám felé megállt a levegőben. A levesbe áztatott kenyérdarab lepottyant az asztalra.
    – Denevérhúsleves? – sikítottam.
    – Persze – válaszolta Gavner. – Miért, mit gondoltál, miből készült?
    Lebámultam a tányéromban sötétlő folyadékra. A barlangban félhomály volt, de most, hogy jobban odanéztem, láttam a léből kibukkanó vékony, bőrszerű szárnyat.
    – Azt hiszem, hányni fogok – nyögtem.

89-90. oldal, 12. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley

20. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny
Ellani

– Ezek szerint bátrabb vagyok magánál – vigyorogtam önelégülten.
    – Ne keverd össze a hülyeséget a bátorsággal – szólt rám szigorúan.

156. oldal, 18. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley
RVivi

– Én mindenről tudok – locsogott vígan Mr. Tiny. – Ezen a világon semmi sem maradhat titokban előttem. Nagy utat tettél már meg – intézte ismét hozzám a szavait –, de még hosszú utat kell bejárnod. Nem lesz könnyű sétagalopp, és most nem csak a Vámpírok Hegyére vezető útról beszélek. Erősnek kell lenned, és hinned kell magadban. Sohasem ismerheted be, hogy vesztettél, még akkor se, ha a kudarc elkerülhetetlennek látszik.

19-20. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny
Lunemorte P

Ha herceg leszel, mindannyian kénytelenek leszünk hajbókolni előtted. Csak addig köszörüljük rajtad a nyelvünket, amíg megtehetjük.

141. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vanez Blane
Lunemorte P

– Hogy halhattok meg, ha már egyszer meghaltatok? – értetlenkedtem.
    – A testem… meghalhat, mint… akárki másé. Ilyenkor… a lelkem visszamegy oda… ahol volt.

72. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan