!

A vámpír herceg (Darren Shan regényes története 6.) 311 csillagozás

Darren Shan: A vámpír herceg

Darren hihetetlen körülmények között kimenekül a hegy alagútrendszeréből, no meg a vérszipolyok karmai közül. Az áruló Kurda Smahlt persze nem sejti, hogy a félvámpír egyszer még visszatér a vámpírok klánjába, így nyugodtan várja a beiktatási ceremóniát, hiszen ő lesz a negyedik herceg. És ha ez bekövetkezik, akkor a vérszipolyok átveszik az uralmat a vámpírok felett!
Darren azonban nem adja fel. a farkasok segítségével titokban bejut a Vámpírok Hegyébe. A kérdés már csak az, hogy kinek adnak igazat a vámpírok… egyáltalán, kit választanak herceggé?

Eredeti mű: Darren Shan: The Vampire Prince

Maggie könyve Darren Shan: A vámpír herceg
12.000 Ft ★★★★★ Eladó
wolfy27 könyve Darren Shan: A vámpír herceg Megjegyzés

Imagine

Imádom, imádom, csakis imádom! Ezt csak imádni lehet az összes többi résszel. Vége a legjobb csak egy kicsit elkapkodott. De ez nem is baj mert tökéletesen lett meg írva. Nem tudom többet írni csak azt, hogy IDE A KÖVETKEZŐ RÉSSZEL. :)

Anitiger P

Talán a legnagyobb fordulat – számomra – ebben a könyvben volt. Amikor először olvastam muszáj volt utánajárnom, hogy nem az utolsó rész-e esetleg. Valahogy az elejéből kiindulva nehéz jó véget elképzelni a könyvnek – imádom!

Vannak részek, amik zseniálisak és vannak benne szomorúak, de összességében egy izgalmas jó rész, amin aztán lehet izgulni :D

(Természetesen ez egy olyan hely a könyvtörténelmi utazásaim során, ahova egyáltalán nem akarok ellátogatni: A Vámpírok Hegye)

abstractelf

Jobban tetszett az előző résznél, viszont a végét kicsit elkapkodottnak éreztem. Ennek ellenére még mindig szeretem a sorozatot és Larten-t is. Jöhet Vancha, akit már beharangoztak nekem. :)

Anonim_Dreamer

Imádom, imádom, imádom!
Azt hiszem, az eddigi kedvenc kötetem – bár lehet azért, mert most nagyon benne vagyok Darren világában, nem tudom. Az elejétől a végéig imádtam.
Még mindig félek a pókoktól, bár már kevésbé; a farkasok még mindig a kedvenceim és igen, kijelenthetem: szeretem Larten Crepsleyt. Az érzelmi megnyilvánulásain könnyezni tudok, akár sír, akár csak hirtelen hévvel örül, egyszerűen szeretem.
A hercegeket is megkedveltem, Harkatot pedig ide akarom hozni, mert ennivaló.
Imádom Darren stílusát, a gördülékenységet, a fogalmazásmódot, a karaktereket és igen, a karakterek fejlődését is: Darren Shan sokat változott, pozitív értelemben a sorozat kezdete óta számomra, most már igazán kedvelem.
Alig várom a holnapot, hogy megkapjam a következő részt *w*

Casperson

Ez már a hatodik Darren Shan könyvem ! Nem is tudom mikor olvastam utoljára Shan könyvet talán már vagy egy éve , ha nem több . Mindössze ezzel annyit akarok elmondani , hogy hiányzott már a sorozat , a szereplők , a cirkusz. Ugyan ebben a részben nem szerepeltek a cirkuszi előadók , sőt csak említést tesz róla a főszereplőnk . Nekem a legjobban Evra a kígyófiú hiányzott ,de bízok benne , hogy a következő részekben fel fog ám , bukkanni , mert az nem lehet , hogy csak úgy kiírja a sorozatból a legszerethetőbb karaktert .

Darren Shan remekül megalkotta Darren Shan világát ! Fogalmam sincs miért kellett a saját nevét adnia a főszereplőnek ! Bírom a világot , bár nem szívesen élnék benne , de mindenképp egy plusz pont , hogy nem alakítgatta annyira át a vámpírokat . Nem tudnám elviselni , hogy még egy sorozatban , azt olvasom , hogy a vámpir csillog .
Az író stílusa, szóhasználata , karakterizálása mindig is tetszett és ez most sem volt másképp . Ugyan nem lett a kedvenc sorozatom ,de mindenképp tovább fogom olvasni már csak , azért is mert olvastam az előző köteteket is .

Különösképpen örülök annak , hogy nem húzta a végtelenségig a cselekményszálát és , hogy egész hamar kiderülnek a titkok valamint , hogy nincs az a rengeteg idióta , aki akadályozza a szereplőnket . Mármint , hogy nem állnak az útjába , nem mosnak be neki és lökik le egy alagútba . Talán ezért is tetszett annyira !

A karakterek sem idegesítettek halálra , nem hoztak ki a béketűrésemből szóval elmondhatjuk , hogy igen jó volt ez a része a sorozatnak . A gonosz karaktert szívből sajnálom , hogy megölték , mert tényleg bírtam , de bízok benne , hogy esetleg egy visszaemlékezésben találkozni fogunk vele .

Egy délutánra kikapcsol és úgy érzem Shan rajongólnak kötelező !

StAngela

Az események végre felgyorsultak ebben a részben. Örülök neki, hogy végre előre van vetítve pár dolog abból, ami a későbbiek folyamán történni fog. :)
Az előző könyv valamivel jobban tetszett, de az valószínűleg a próbáknak köszönhető.
Mr. Crepsley egyre több emberi érzést mutatott, ami miatt egyre jobban bírom őt!
Viszont jajj, hát Darren az Darren maradt ebben a kötetben is! Még mindig tud gyerekesen viselkedni, ami miatt sokszor nem vesz észre dolgokat. Mindenesetre legalább már kezdte használni az eszét. Csak ne lenne néha olyan nagyképű! :D
Ebben a könyvben Seba volt a legmegfontoltabb személy szerintem.
A farkasok bevetése miatt meg egy külön nagy piros pont az írónak! Imádom őket!

Bellatrissa

Egészen az utolsó fejezetig nagyon bejött, de ott valahogy besokalltam. Egyszerűen túlzásnak éreztem. Darren már ígyis istenítve volt… minek még ez is? Szerintem ki lehetett volna húzni a bajból máshogy is, de persze akkor nem lett volna végtelenül tökéletes főszereplő belőle… Komolyan mondom, hogy az egészet imádtam volna, ha nem ilyen a befejezés, de már mindegy. Mellesleg az új kedvenc szereplőm, aki Harkatot is leelőzve az első helyre került: Kurda Smahlt.

lena91 P

Hű ez aztán tényleg izgalmas volt. Másodszorra ezerszer jobban tetszett, mint először. IMÁDOM Darren Shan-t!!

Bogas

Tulajdonképpen jó volt. Éljen Arra Sails, és még mindig kedvelem Harkatot meg Mr Crepsleyt.

Hlavács_Regina

Az abszolút kedvenc a sorozatból. ráadásul ezzel álltam 1,5 órát sorban a könyvfesztiválon. De nagyon megérte. :D

Lex

Gondold meg jól, kiben bízol meg. Még akit jó barátodnak hiszel, az is képes lehet arra, hogy eláruljon.

Gavarra

„A sors keze… veri a taktust… egy szív alakú… órán.”

Anitiger P

Megfordult, meglátott, és szó szerint leesett az álla.
– Üdv, Seba – mosolyogtam rá bátortalanul.
Seba pislogott, megrázta a fejét, és újra pislogott.
Darren? – nyögte elfúló lélegzettel.
– Az egyetlen és pótolhatatlan – vigyorogtam.
Seba leengedte a láda fedelét, és lehuppant rá.
– Mi vagy? Rémlátomás? – zihálta.
– Úgy nézek ki?
– Igen – felelte.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Seba Nile
Mentafagyi

Furcsamód vigasztaló volt hallani, hogy Mr. Crepsley még az aggodalmak közepette sem tett le választékos beszédstílusáról.

Lex

A legtöbb vámpír sohasem döbben rá, hogy valójában milyen értelmetlen és barbár dolog a háború.

Összehasonlítás

Darren Shan regényes története sorozat