!

A sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 278 csillagozás

Könyvtár

Darren Shan, A Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi.
Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik.
Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Eredeti mű: Darren Shan: Hunters of the Dusk

1.400 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
beta20 könyve Darren Shan: A sötétség vadászai

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

Anitiger P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Én akkor is szeretem ezt a sorozatot :)
Izgalmas, fordulatos, lehet rajta nevetni, de kellően gusztustalan is. Vérbeli vámpírregény. Szokás szerint ennél a kötetnél jöttem rá, hogy kicsoda Harkat. Szokás szerint megdöbbentem Evannán és Vanchá-n (meg a rokonságukon).

abstractelf
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egy kis izgalom, ráadásul elkezdett kibontakozni a végjáték…
Valamint már csak két kötet és… :( Viszont ez tényleg élvezetes rész volt.

lena91 P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minél későbbi köteteket olvasok annál izgalmasabbnak találom. Most már több szálon fut a történet. A vámpírok és vérszipolyok harca nagyon érdekfeszítő. Letehetetlen, nem lehet elszakadni tőle.

Lahara SP
Darren Shan: A sötétség vadászai

Vanchát igazán megkedveltem. És itt érződik, hogy Darren (az író, nem a félvámpír) mennyit fejlődött az írásban, az itteni humor már elég jól kiérződött.

Virtual_Angel
Darren Shan: A sötétség vadászai

Hűha, egyre izgalmasabb. :)
Vanchára jó ideig csak húzgáltam a szemöldököm (lábköröm lerágása, omg :D), de igazán megkedveltem. Lady Evannával kicsit skizonak érzem magam: hol kedvelem, hol nem, de hát az ő szerepe már csak ilyen ebben a sorozatban. :)

Mentafagyi
Darren Shan: A sötétség vadászai

Az első néhány fejezet nekem is lealább olyan unalmas volt, mint Shan úrfi Vámpír Hercegként töltött évei. Ott el is aludtam néhányszor olvasás közben, mondjuk ez lehet, hogy csak a fáradság számlájára írható.
Mikor váratlanul megjelent Mr. Tiny, akkor azt hittem, szívszélhűdést kapok. Tőle még mindig félek, szó szerint kiver a frász. Aztán természetesen elmondta a maga kis történetét és kiválasztotta a feladatra a néhol enyhén fogyatékos főhősünket.
Az új szereplőket nagyon élveztem, nem ártott már a sorozatnak egy kis vérfrissítés. Mind Vancha-t (Hé, te csúfság!-ot), mind Evenná-t (a dilis boszorkát) imádtam, a köztük lévő kapcsolatot meg főleg. Plusszpont, hogy megtudtuk végre, honnan szerezte Mr. Crepsley a sebhelyét. Ez az információ már nagyon hiányzott nekem.
És végre a drága Evrácskához is visszatértünk, őt nagyon hiányoltam az előző három részben. És a családja… ó, de cuki! <3 Remélem a végén Shan úrfi is letelepedik valaki mellett.
Úgy összességében jó rész volt ez, izgalmas, érdekes, és végre meglepő és fordulatos is. Nemsokára jön a következő!

Emőke_Sebestyén
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minden kötetét imádtam… ez a sorozat az ami folyamatosan meg tudott lepni, síratni, boldoggá tenni.. egyszerűen csodálom hogy ennyire jó. És hozzá kell tenni, hogy a 12 kötet 5 napomban telt végig olvasni, soha ennyire még könyv nem ragadott akkoriban magával mint ez.

rencsus92
Darren Shan: A sötétség vadászai

Mindig tud az író valami új és meglepő dolgot nyújtani!

könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
– A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Anitiger P

A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
– Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
– Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
– Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley · Vancha March
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
– Mit mondtam?
– Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

Jean

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

Jean

Az emberek folyton karattyolnak, mint a majmok. Ez a szokásuk.

Jean

A halál a legrosszabb dolog, ami ezen a világon érhet; ha elfogadod, többé nincs hatalma fölötted.

Jean

A kudarc mindig keserű pirula, amit rosszul esik lenyelni.

Életveszélyes_és_Tilos

– Ki vagy? – kérdeztem elakadó lélegzettel, egy pillanatra megfeledkezve a Kőről.
– Én vagyok a Bíborszínű Éj Ura – válaszolta gúnyosan.
– A Vérszipolyok Ura? – kérdeztem.
– Az övék is, és mindenki másé – nevetett csúfondárosan az árnyalak. – Már vártalak, Átkozottak Hercege. Végre itt vagy – el sem engedlek többé! – Azzal az árny előreszökkent, tíz karmos ujja maga volt a baljós fenyegetés. Fekete gödörként ásító arcából vörösen izzó szemek bámultak rám. Egy iszonyatos pillanatig azt hittem, mindjárt megragad és felfal. De ekkor egy vékonyka hang – Evannáé – azt suttogta:
– Mindez csak álom. Nem árthat neked, még nem, nem, ha a Kőre összpontosítasz.

Razor SP

Mindössze egyetlen „lesz” létezik, de gyakran számtalan „lehet” van mellette.

Leah

– Darren – mondta Evra –, hadd mutassam be neked Shancust.
– Helló, Shancus – ráztam kezet a gyerekkel.
– Szia – felelte. Ugyanolyan sárgászöld haja, keskeny vágású szeme és színes pikkelyei voltak, mint Evrának. – Te vagy az a Darren Shan, akiről engem elneveztek? – kérdezte.
– Én vagyok az? – vetettem egy gyors oldalpillantást Evrára.
– Igen – nevetett. – Shancus az elsőszülöttem. Gondoltam, jó lenne…
– Elsőszülötted? – szakítottam félbe. – ő a te fiad? Te vagy az apja?
– Remélem – vigyorgott Evra.
– De hiszen olyan nagy! Hogy lehet már ekkora?
Szavaim hallatán Shancus büszkén kihúzta magát.

Kapcsolódó szócikkek: Evra Von

Összehasonlítás