!

A sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 276 csillagozás

Könyvtár

Darren Shan, A Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi.
Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik.
Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Eredeti mű: Darren Shan: Hunters of the Dusk

1.400 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
beta20 könyve Darren Shan: A sötétség vadászai

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

Anitiger P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Én akkor is szeretem ezt a sorozatot :)
Izgalmas, fordulatos, lehet rajta nevetni, de kellően gusztustalan is. Vérbeli vámpírregény. Szokás szerint ennél a kötetnél jöttem rá, hogy kicsoda Harkat. Szokás szerint megdöbbentem Evannán és Vanchá-n (meg a rokonságukon).

abstractelf
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egy kis izgalom, ráadásul elkezdett kibontakozni a végjáték…
Valamint már csak két kötet és… :( Viszont ez tényleg élvezetes rész volt.

lena91 P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minél későbbi köteteket olvasok annál izgalmasabbnak találom. Most már több szálon fut a történet. A vámpírok és vérszipolyok harca nagyon érdekfeszítő. Letehetetlen, nem lehet elszakadni tőle.

Lahara SP
Darren Shan: A sötétség vadászai

Vanchát igazán megkedveltem. És itt érződik, hogy Darren (az író, nem a félvámpír) mennyit fejlődött az írásban, az itteni humor már elég jól kiérződött.

ancsarose
Darren Shan: A sötétség vadászai

Nekem Vancha nagyon tetszett, vicces volt és feldobta a sztorit, viszont Mr. Tinyvel nem vagyok kibékülve.

Morn
Darren Shan: A sötétség vadászai

… Lady Evanna bebizonyítja, hogy a szépség nem minden. Nem is értem, mi emberek, miért nyafogunk annyit miatta.
Amúgy meg éljen Vancha March, aki undorító volta ellenére is örökre meg még tovább belopta magát a szívembe. Jó volt Veled újra találkozni, drága!
A Rémségek Cirkusza meg már itt nagyon mutatja magát, hogy ő bizony visszatérő dolog, ő neki még fontos szerepe lesz.

(És innentől találtam csúnyább foltokat a könyvekben, azt hiszem, némelyik kiemelőt is. Úgyhogy legszívesebben elküldeném a picsába azokat a barátnőimet, akik ennyire nem bírnak vigyázni arra, amit kapnak, és ezek után tuti, hogy többet semmit sem bízok rájuk. Basszus, ez annyira fel tud dühíteni.)

Jane0228
Darren Shan: A sötétség vadászai

Az eleje kicsit döcögősen ment,de amint elhagyták a hegyet ott én is egyre nagyobb figyelmet fordítottam a könyvre.

katka777
Darren Shan: A sötétség vadászai

Wow. Egyre jobbak a könyvek, egyre inkább magába ránt a történet… Persze, volt olyan „csavar”, amit előre tudni lehetett ill. egyértelmű volt, de olyan is akadt, amin meglepődtem. + Vancha igazán új színt vitt a sztoriba. :D Már írtam előző kötetnél is, de nagyon örülök, hogy nem hagytam abba az első 2 könyv után… :)

könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
– A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Anitiger P

A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
– Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
– Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
– Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley · Vancha March
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
– Mit mondtam?
– Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

Jean

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

Jean

Az emberek folyton karattyolnak, mint a majmok. Ez a szokásuk.

Jean

A halál a legrosszabb dolog, ami ezen a világon érhet; ha elfogadod, többé nincs hatalma fölötted.

Jean

A kudarc mindig keserű pirula, amit rosszul esik lenyelni.

Életveszélyes_és_Tilos

– Ki vagy? – kérdeztem elakadó lélegzettel, egy pillanatra megfeledkezve a Kőről.
– Én vagyok a Bíborszínű Éj Ura – válaszolta gúnyosan.
– A Vérszipolyok Ura? – kérdeztem.
– Az övék is, és mindenki másé – nevetett csúfondárosan az árnyalak. – Már vártalak, Átkozottak Hercege. Végre itt vagy – el sem engedlek többé! – Azzal az árny előreszökkent, tíz karmos ujja maga volt a baljós fenyegetés. Fekete gödörként ásító arcából vörösen izzó szemek bámultak rám. Egy iszonyatos pillanatig azt hittem, mindjárt megragad és felfal. De ekkor egy vékonyka hang – Evannáé – azt suttogta:
– Mindez csak álom. Nem árthat neked, még nem, nem, ha a Kőre összpontosítasz.

Leah

– Darren – mondta Evra –, hadd mutassam be neked Shancust.
– Helló, Shancus – ráztam kezet a gyerekkel.
– Szia – felelte. Ugyanolyan sárgászöld haja, keskeny vágású szeme és színes pikkelyei voltak, mint Evrának. – Te vagy az a Darren Shan, akiről engem elneveztek? – kérdezte.
– Én vagyok az? – vetettem egy gyors oldalpillantást Evrára.
– Igen – nevetett. – Shancus az elsőszülöttem. Gondoltam, jó lenne…
– Elsőszülötted? – szakítottam félbe. – ő a te fiad? Te vagy az apja?
– Remélem – vigyorgott Evra.
– De hiszen olyan nagy! Hogy lehet már ekkora?
Szavaim hallatán Shancus büszkén kihúzta magát.

Kapcsolódó szócikkek: Evra Von
Kinga177

– Szeretném bemutatni Vancha Marchot, Lady Evannát és Harkat Muldsot, akit, azt hiszem, már ismersz.
– Helló – morogta Vancha
– Köszöntelek – Mosolygott Evanna
– Szia, Evra – mondta Harkat
– Ez beszél! – tágult kerekre Evra szeme
– Harkat mostanában sokat beszél – vigyorogtam.
– Ennek van neve?
– Van – felelte Hakat. – És „ez” nagyon szeretné, ha „ő”-nek hívnád.

Kapcsolódó szócikkek: Evra Von · Harkat Mulds

Összehasonlítás