!

A sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 306 csillagozás

Könyvtár

Darren Shan, A Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi.
Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik.
Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Eredeti mű: Darren Shan: Hunters of the Dusk

Eredeti megjelenés éve: 2002

Larten Crepsley · Darren Shan · Vancha March · Seba Nile · Evra Von · Harkat Mulds · Paris Skyle

Elcserélné vagy eladná

1.500 Ft ★★★★★ Eladó
Succ könyve Darren Shan: A sötétség vadászai
1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
bellablack könyve Darren Shan: A sötétség vadászai

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

AniTiger P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Én akkor is szeretem ezt a sorozatot :)
Izgalmas, fordulatos, lehet rajta nevetni, de kellően gusztustalan is. Vérbeli vámpírregény. Szokás szerint ennél a kötetnél jöttem rá, hogy kicsoda Harkat. Szokás szerint megdöbbentem Evannán és Vanchá-n (meg a rokonságukon).

abstractelf
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egy kis izgalom, ráadásul elkezdett kibontakozni a végjáték…
Valamint már csak két kötet és… :( Viszont ez tényleg élvezetes rész volt.

lena91
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minél későbbi köteteket olvasok annál izgalmasabbnak találom. Most már több szálon fut a történet. A vámpírok és vérszipolyok harca nagyon érdekfeszítő. Letehetetlen, nem lehet elszakadni tőle.

Darren Shan: A sötétség vadászai

Eléggé izgalmas rész. Viszont ebben még inkább azt vettem észre, hogy alig bírtam abbahagyni a nevetést egy-egy résznél. Nem tudom, lehet, hogy az előző kötettel kezdve megjött a humora az írónak. Annyi idézet gyűlt össze, mint még eddig ennél a könyvsorozatnál soha. Úgy emlékeztem, hogy itt lesz egy szereplő újra, aki már rég nem volt, de aztán kiderült hogy tévedtem, pedig már úgy vártam, na nem baj, majd a következőkben. :D A cselekmény most nem tűnt olyan durvának, illetve furának, mint a hatodikban. Ugyanis attól féltem, hogy az előző részre való tekintettel ebben még több „embertelenség” lesz, de hál' istennek adagolva volt rendesen az egész. Az új szereplők új tényekkel, rejtélyekkel és legendákkal jártak, de ami a legfőbb, hogy sok kivetnivalóval, amin sokat lehetett poénkodni:)
Nagy valószínűséggel ez is kedvenc lesz.

RVivi
Darren Shan: A sötétség vadászai

Ezt a részt nagyon imádtam, mert szerintem az a beteges kategóriába tartozik, ha valaki egymás után háromszor elolvassa ugyanazt a részt. Egy hét alatt. És megint elolvasnám. :D

Lahara SP
Darren Shan: A sötétség vadászai

Vanchát igazán megkedveltem. És itt érződik, hogy Darren (az író, nem a félvámpír) mennyit fejlődött az írásban, az itteni humor már elég jól kiérződött.

StAngela
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egyre izgalmasabb a történet és egyre több kis utalás is történik arra mi jön még ezután. Fura volt megtapasztalni mennyit változott Darren és Evra is mennyire más életet él most, mint mondjuk az első 1-2 kötetben.
Na és persze itt végre megtudtuk, honnan szerezte mr. Crepsley azt a csúnya sebhelyet az arcán. :)
Kíbáncsi vagyok a következő rész mit tartogat!

Trillian26
Darren Shan: A sötétség vadászai

Jó volt ez a történet is. Evannát és Vancha-t is megkedveltem. Ráadásul kiderült, hogy szerezte Mr. Crepsley a sebhelyét. Azt még mindig nem értem hogy lesz 12 részes a sorozat, hiszen ha minden próba/ találkozás egy rész még mindig csak 10 résznél járunk. Ettől függetlenül várom a következő részt.

könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
– A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
AniTiger P

A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
– Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
– Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
– Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley · Vancha March
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
– Mit mondtam?
– Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

Jean

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

Hajnalka_Anonymus

Az éjszaka teremtményévé váltam – és meg voltam vele elégedve.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Hajnalka_Anonymus

– Ostobaság – dörmögte Mr. Crepsley. – Ha a vérszipolyok csakugyan a megadást fontolgatják, akkor most kéne megszorongatnunk őket, nem pedig az időt vesztegetni…
– Larten – szakította félbe Paris. – Eredj a többiek után, keresd meg a legnagyobb hordó sört, és idd le magad a sárga földig.

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley · Paris Skyle
Hajnalka_Anonymus

Amikor fölébredtem, nem tudtam, miért van két hold az égen, s miért zöldek. Keservesen nyögve dörzsöltem meg öklömmel a szememet, s aztán újra megnéztem. Akkor jöttem rá, hogy a földön fekszem, és a kuncogó Harkat Mulds zöld szemébe bámulok fel.
– Jól mulattál az éjjel? – kérdezte.
– Megmérgeztek – nyöszörögtem a hasamra fordulva, miközben úgy éreztem, mintha egy vad viharban hánykolódó hajó fedélzetén lennék.
– Ezek szerint most nem kérsz vaddisznóbelsőséget és… denevérhúslevest?
– Ne! – borzadtam meg már az ennivaló gondolatától is.
– Te meg a többiek az éjjel a sörkészlet felét… leguríthattátok a torkotokon – jegyezte meg Harkat, miközben fölsegített a földről.
– Mi van? Földrengés? – kérdeztem, amikor elengedett.
– Nem – felelte zavartan.
– Akkor miért rázkódik a föld?
Nevetve kormányozott el a függőágyamig. A cellánk ajtajában, a földön aludtam. Csak halványan emlékeztem rá, hogy valahányszor be akartam mászni az ágyamba, mindig kiestem belőle.
– Csak elüldögélek egy kicsit a földön – mondtam.
– Ahogy óhajtod – nevetgélt Harkat. – Kérsz egy kis sört?
– Menj innen, vagy kupán váglak – mordultam rá.
– Már nem szereted a sört?
– Nem!
– Érdekes. Pedig folyton arról énekeltél, hogy mennyire… szereted. “Jöszte, finom söröcske, a herceg kupája, Sörherceg kupája váááár.”
– Elvitetlek a kínzókamrába – fenyegetőztem.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · sör
Hajnalka_Anonymus

– Hallottalak az éjjel énekelni, Darren – mondta, otthagyva három tanítványát, hadd fújják ki és szedjék össze ismét magukat.
– Jaj, ne! – kiáltottam elszontyolodva. Eddig azt hittem, Harkat csak ugratott ezzel a dologgal.
– Nagyon üdítő volt – mosolygott Vanez.
– Nem én voltam! – nyögtem. – Mondd, hogy nem én énekeltem!
– Ne izgasd magad – vigyorgott fülig érő szájjal Vanez. – Rajtad kívül még nagyon sokan csináltak bolondot magukból.
– Be kéne tiltani a sört – morogtam.
– A sörrel nincs semmi baj – ellenkezett Vanez. – A sörivókat kéne féken tartani.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · sör
Jean

A halál a legrosszabb dolog, ami ezen a világon érhet; ha elfogadod, többé nincs hatalma fölötted.

Jean

A kudarc mindig keserű pirula, amit rosszul esik lenyelni.

Összehasonlítás

Darren Shan regényes története sorozat