!

A Lelkek tava (Darren Shan regényes története 10.) 298 csillagozás

Könyvtár

A Vámpír Herceg és Harkat Mulds újra felkeresi a Rémségek Cirkuszát, ahol Mr. Tiny már várja őket. Az újabb megbízatás talán még a Sebhelyesek Háborújánál is hajmeresztőbbnek ígérkezik: a Lelkek Tava ugyanis maga a borzalom. Főleg az oda vezető út. Megfutamodni azonban nem lehet. Ráadásul ez az élveholtak birodalma… ahol várja őket Kurda Smahlt.

Eredeti mű: Darren Shan: The Lake of Souls

990 Ft ★★★★★ Eladó
majciho könyve Darren Shan: A Lelkek tava

AniTiger P
Darren Shan: A Lelkek tava

Akármennyire is álmos voltam a végére, épp annyira jól esett ez a rész! A kedvencem a Darren Shan regényes története sorozatból, mert kiszakadunk a való világból, és csak Darren meg Harkat körül forog minden. Nagyon szeretem őket, imádom, hogy a „kirándulás” akár az életükbe kerülhet.

Én már pár résszel hamarabb rájöttem, hogy kicsoda Harkat, ők pedig kénytelenek Mr. Tiny hátborzongató világába átlépni ugyanezért. Alig fejeztem be és mégsem tudom eldönteni minden nagyon hamar történt vagy hónapokig húzták-halasztották a dolgokat. Ami nekem pár órányi élvezet, az nekik hosszú túlélési tréning.

A könyv lényegére és főbb kérdéseire emlékeztem, de semmi másra. A hogy jutottak el A pontból B-be totálisan kitörlődött, így csak faltam az oldalakat. Nem lehet abbahagyni, félretenni ezt a részt! Mintha felülnél egy hullámvasútra, élvezed – amíg tart, és a végén ülsz döbbenten, hogy ennyi volt?!

A történet: 5* – szeretem, akárcsak a túlélős játékokat.

A borító so-so: az egyik legszebbnek tartom a sorozat többi részéhez képest, de egyébként kidolgozatlan, elmosódott. Szépséges a polcról, de közelről nézve nem nagy élmény. Ettől függetlenül szeretem a Darren Shan sorozat bénácska figuráit a borítókon.

Utána aludni? Lidérces. Kalózhajón voltam ebédelni, lerészegedve sárkányt hessegettem, aztán jött a Groteszk… lidérces… meg izgalmas. Lehet a maradék pár kötet is egyéjszakás kaland lesz.

abstractelf
Darren Shan: A Lelkek tava

Úúúú, ez a rész most nagyon izgalmas és fordulatokban gazdag volt! Az előző rész felettébb depresszív befejezése után féltem nekiállni ennek a kötetnek, azonban nagyon hamar magával rántott.
Imádtam a kalandokat és a rejtélyeket is. Szerintem jót tett a sorozatnak, hogy kicsit hagytuk a Sebhelyesek Háborúját, és egy másik fontos elemmel foglalkoztunk.
Úgyhogy végre ismét öt csillagot adhattam a sorozatnak – remélem, az utolsó két rész sem fog csalódást okozni.

Marée_Noire P
Darren Shan: A Lelkek tava

Ebben a részben két, egyszerre megdöbbentő és sokkoló történés is volt, ami izgalmas és rémisztő is egyben. Már nem maradt sok a sorozatból, és alig várom, hogy olvashassam végre a Larten-sorozatot is! :D

MisssBee
Darren Shan: A Lelkek tava

Nagyon szép, nagyon Darren… de olyan nagyon nem szerettem.

Kapásból felettébb nagy csalódás volt, hogy nem folytatódik a Sebhelyesek háborúja. Értem én, hogy a történtek után kell egy kis idő, de azok után, ami történt az előző kötetben, egyszerűen nem volt türelmem most Harkat történetéhez. A mellékszereplő most konkrétan antipatikus volt, az pedig, hogy ki volt Harkat… érdekes. A próbatételek elmentek.

Mindent összevetve megkaphatta volna a négy csillagot, ha nem érezhetően töltelék.kötet. Epekedve várom újra a harcos részeket :)

katka777
Darren Shan: A Lelkek tava

Nem tudom, egy nagyon picit csalódott vagyok. Persze, tetszett a történet, nagyon jó olvasni Harkat és Darren barátságáról, és végre kiderült, ki is Harkat, a világ pedig nagyon ötletes volt és varázslatos, de valami hiányzott… Kicsit túlságosan is kikerültünk az események sodrásából… No nem baj, a következő részben haladhatunk tovább. :)

Anuika
Darren Shan: A Lelkek tava

Imádtam az egész sorozatot az elejétől a végéig!

teufelin
Darren Shan: A Lelkek tava

Sokáig tartott az elolvasása, de ez nem azt jelenti, hogy unalmas, vagy rossz könyv lenne, csak nagyon kevés időm volt.
Igaz, nem mindig kötött le, de a vége már egész izgalmas volt. Már érdekel mi lesz a következő részben:)

RVivi
Darren Shan: A Lelkek tava

Nyomasztó része volt a sorozatnak. Ez az egyetlen része amit nem tudtam többször elolvasni.

Trillian26
Darren Shan: A Lelkek tava

Jó volt végre egy picit elszakadni a háborútól. Végre kiderül ki is volt Harkat. Egy picit másra számítottam, de így sem okozott csalódást. A kalandok jók voltak és izgalmasak. Az óriásvarangy és a szörny is nagyon tetszett. Még mindig Mr. Tiny a kedvenc szereplőm.

LLBarbi
Darren Shan: A Lelkek tava

Nos Darrent a könyv elején teljesen megértem. Még én sem teljesen dolgoztam fel, hogy Mr. Crepsleytől búcsúznunk kellet. Sok helyen megkönnyeztem.
Az, hogy Debbie és a rendőrnő továbbra is jelen lesznek, nekem tetszik.
Hogy Shan úrfi Harkattal tart, nagyon aranyos. És az az egész hely ahova mentek, egyszerűen fantasztikus volt. Az egész. A feladatok és a rejtvények is tetszettek. Én végig azt gondoltam, hogy Desmond áttette őket egy párhuzamosan futó világba őket, de meglepetésemre nem, az pedig, hogy Harkat ki is valójában….. nem akartam elhinni. Én teljesen megvoltam győződve, hogy az iszákos öreg volt Harkat.
De tetszett. Kifejezetten az, hogy végre volt egy kis szünet, a Sebhelyesek Háborújában!
Várom, hogy olvashassam a következő részt.

Kinga_Dávid

Szoba könyv nélkül olyan, mint test lélek nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: könyv · lélek
Razor SP

– Mi lesz, ha a párduc éjszaka támad? – kérdeztem, bebújva a bőr alá, melyet éles kőkésemmel fejtettem le egy szarvasról.
– Miért kell neked mindig a legrosszabbra… számítanod? – mordult fel Harkat.
– Mert valakinek gondolni kell rá – nevettem. – Vagy akkor a P terv lép érvénybe?
– Nem – sóhajtotta Harkat. – Ha a sötétség leple alatt támadna, akkor… életbe lép a CASB terv.
– CASB? – visszhangoztam.
– Csókoltatom A Seggedet Búcsúzóul!

Gavarra

Az idő olyan, mint egy mozaikokból összerakható türelemjáték – mondta. – Képzelj el egy hatalmas ládát, telis-tele sok millió kirakójáték apró darabkáinak milliárdjaival: ez a jövő. Egy óriási táblát képzelj mellé, amely részben már megtelt a teljes puzzle lapocskáival: ez a múlt. Azok, akiknek a jelenben dönteniük kell egy-egy dolog felől, mindannyiszor vakon nyúlnak bele a jövőt rejtő dobozba, kihúzzák a kirakójáték egy újabb mozaikdarabját, és odateszik a táblán a helyére. Valahányszor egy új darabka kerül a táblára, azzal változni fog a puzzle végső formája és rajza, ezért fölösleges azt méricskélni, milyen lett volna a kép, ha egy másik lapocska került volna ki a dobozból.
Kis szünet után még hozzátette:
– Feltéve, hogy nem vagy Desmond Tiny. Ő ideje nagy részét a kirakójátékon való töprengéssel és a lehetséges minták elgondolásával tölti.

Kinga177

Túl könnyű azt mondani „mi lenne, ha” és lefesteni egy tökéletes világképet.

könyvskorpió

A világon a második legrosszabb az, ha meghal, akit szeretsz – mondta Truska csendesen. – Az első legrosszabb, ha engeded úgy fájni, hogy te is meghalsz – itt belül.

Razor SP

– Arra az esetre, ha az A terv nem válik be, nincs egy B terv is a tarsolyodban?
– Nincs – kuncogott idegesen Harkat. – Akkor rögtön a P terv lép érvénybe – a Pánik!

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds
könyvskorpió

Nem érdekel, hogy ki voltál – az számít, hogy ki vagy.

könyvskorpió

– Az üres nem jó – folytatta Truska. – Meg kell tölteni a szemedet. Ha nem örömmel, akkor bánattal és fájdalommal. Még a gyűlölet is jobb, mint az üres.

Kinga_Dávid

MisssBee

– Bíznunk kell bennük – sóhajtottam. – Menjünk, amíg szabad az út előttünk, tegyük vissza az üvegeket, és imádkozzunk, hogy szavatartó embereknek bizonyuljanak.
Harkat még egy idegtépő pillanatig kivárt, aztán mogorván bólintott.
– Rendben. De ha megölnek minket… míg kifelé megyünk, többé nem állok szóba veled.

159. oldal (Móra, 2009)

Összehasonlítás