!

A Lelkek tava (Darren Shan regényes története 10.) 273 csillagozás

Könyvtár

A Vámpír Herceg és Harkat Mulds újra felkeresi a Rémségek Cirkuszát, ahol Mr. Tiny már várja őket. Az újabb megbízatás talán még a Sebhelyesek Háborújánál is hajmeresztőbbnek ígérkezik: a Lelkek Tava ugyanis maga a borzalom. Főleg az oda vezető út. Megfutamodni azonban nem lehet. Ráadásul ez az élveholtak birodalma… ahol várja őket Kurda Smahlt.

Eredeti mű: Darren Shan: The Lake of Souls

1.200 Ft ★★★★★ Eladó
luszika könyve Darren Shan: A Lelkek tava

Anitiger P
Darren Shan: A Lelkek tava

Akármennyire is álmos voltam a végére, épp annyira jól esett ez a rész! A kedvencem a Darren Shan regényes története sorozatból, mert kiszakadunk a való világból, és csak Darren meg Harkat körül forog minden. Nagyon szeretem őket, imádom, hogy a „kirándulás” akár az életükbe kerülhet.

Én már pár résszel hamarabb rájöttem, hogy kicsoda Harkat, ők pedig kénytelenek Mr. Tiny hátborzongató világába átlépni ugyanezért. Alig fejeztem be és mégsem tudom eldönteni minden nagyon hamar történt vagy hónapokig húzták-halasztották a dolgokat. Ami nekem pár órányi élvezet, az nekik hosszú túlélési tréning.

A könyv lényegére és főbb kérdéseire emlékeztem, de semmi másra. A hogy jutottak el A pontból B-be totálisan kitörlődött, így csak faltam az oldalakat. Nem lehet abbahagyni, félretenni ezt a részt! Mintha felülnél egy hullámvasútra, élvezed – amíg tart, és a végén ülsz döbbenten, hogy ennyi volt?!

A történet: 5* – szeretem, akárcsak a túlélős játékokat.

A borító so-so: az egyik legszebbnek tartom a sorozat többi részéhez képest, de egyébként kidolgozatlan, elmosódott. Szépséges a polcról, de közelről nézve nem nagy élmény. Ettől függetlenül szeretem a Darren Shan sorozat bénácska figuráit a borítókon.

Utána aludni? Lidérces. Kalózhajón voltam ebédelni, lerészegedve sárkányt hessegettem, aztán jött a Groteszk… lidérces… meg izgalmas. Lehet a maradék pár kötet is egyéjszakás kaland lesz.

abstractelf
Darren Shan: A Lelkek tava

Úúúú, ez a rész most nagyon izgalmas és fordulatokban gazdag volt! Az előző rész felettébb depresszív befejezése után féltem nekiállni ennek a kötetnek, azonban nagyon hamar magával rántott.
Imádtam a kalandokat és a rejtélyeket is. Szerintem jót tett a sorozatnak, hogy kicsit hagytuk a Sebhelyesek Háborúját, és egy másik fontos elemmel foglalkoztunk.
Úgyhogy végre ismét öt csillagot adhattam a sorozatnak – remélem, az utolsó két rész sem fog csalódást okozni.

MisssBee
Darren Shan: A Lelkek tava

Nagyon szép, nagyon Darren… de olyan nagyon nem szerettem.

Kapásból felettébb nagy csalódás volt, hogy nem folytatódik a Sebhelyesek háborúja. Értem én, hogy a történtek után kell egy kis idő, de azok után, ami történt az előző kötetben, egyszerűen nem volt türelmem most Harkat történetéhez. A mellékszereplő most konkrétan antipatikus volt, az pedig, hogy ki volt Harkat… érdekes. A próbatételek elmentek.

Mindent összevetve megkaphatta volna a négy csillagot, ha nem érezhetően töltelék.kötet. Epekedve várom újra a harcos részeket :)

katka777
Darren Shan: A Lelkek tava

Nem tudom, egy nagyon picit csalódott vagyok. Persze, tetszett a történet, nagyon jó olvasni Harkat és Darren barátságáról, és végre kiderült, ki is Harkat, a világ pedig nagyon ötletes volt és varázslatos, de valami hiányzott… Kicsit túlságosan is kikerültünk az események sodrásából… No nem baj, a következő részben haladhatunk tovább. :)

Anuika
Darren Shan: A Lelkek tava

Imádtam az egész sorozatot az elejétől a végéig!

teufelin
Darren Shan: A Lelkek tava

Sokáig tartott az elolvasása, de ez nem azt jelenti, hogy unalmas, vagy rossz könyv lenne, csak nagyon kevés időm volt.
Igaz, nem mindig kötött le, de a vége már egész izgalmas volt. Már érdekel mi lesz a következő részben:)

Mentafagyi
Darren Shan: A Lelkek tava

Az előző kötet izgelmai után, szinte futottam na jó, valójában bicikliztem, de azt teljes erőbedobással a 10. kötetért a könyvtárba. Huhh, de nagyon vártam, hogy elolvashassam végre valahára.
Most mit kéne mondanom erre?
Valószínüleg azt, hogy szép volt, jó volt, de ez most k*rvára nem hiányzott nekem. Most hogy (9. RÉSZ SPOILER következik) Mr. Crepsley keserves halált halt (SPOILER VÉGE), az ifjú Shan úrfi teljesen kiborult, és nemsokára folytatódik a Sebhelyesek Háborúja, mondjátok meg nekem őszintén, ki az atyaúristent érdekel Darren és Harkat kis magánkirándulása. Már annyira benne voltam ebben a háborús hangulatban, hogy fájó szívvel szakadtam ki belőle.
Megérkezik Mr. Tiny, akitől még mindig szarok, ennek ellenére fantasztikusnak tartom, és elküldi őket valami távoli univerzumba. Sok kaland, és még több izgalom. Harkatról is kiderül, hogy ő mégis kicsoda volt. Hát bevallom itt rendesen meglepődtem. Mégis hogy??? Az lehetetlen!!! Aztán végülis eszembe jutott, hogy Mr. Tiny nem akárkicsoda.
Viszont azt, hogy hol vannak, már a közepénél kitaláltam, pontosan a pókos incidensnél meg a Vér Őrzőinél.
Nem volt ez olyan rossz, csak nem illet bele a könyvsorozatba. Most nem ezt akarom, inkább valami háborúsdit kívánok. A következő témája viszont nagyon tetszik, már várom, hogy a kezeim közé kaparinthassam.

Bogas
Darren Shan: A Lelkek tava

Hej halászok, halászok, mit fogott a hálótok?
Unalmas regényecskét.

Fel nem foghatom, hogy valaki kitalál egy király világot, aztán ennyire összecsapja, és csak az akcióra koncentrál. Szerintem a 8-9-10-11-12 éves olvasók akkor is elolvasnák, ha nemcsak leírná, hogy sakkor mentünk Lady Evannával, aki történeteket és verseket mondott esténként a tábortűznél, hanem csak egyetlen egy ilyen történetet vagy verset leírna. Szerintem színesebb lenne az egész regény, ha a szerző odafigyelne a részletekre is, és nem kizárólag a lenyűgözésre és elborzasztásra koncentrálna.
Valószínűleg az van, hogy volt egy jó ötlet, amihez kevés a stílus és főleg kevés a precizitás/türelem. (És nem mondjátok, hogy a 8-12 évesek ennyire akcióéhesek és egy kicsit kidolgozottabb könyvet már nem vesznek a kezükbe, mert Harry „Csodálatos” Pottert fogom az arcotokba tolni.)

Emőke_Sebestyén
Darren Shan: A Lelkek tava

Minden kötetét imádtam… ez a sorozat az ami folyamatosan meg tudott lepni, síratni, boldoggá tenni.. egyszerűen csodálom hogy ennyire jó. És hozzá kell tenni, hogy a 12 kötet 5 napomban telt végig olvasni, soha ennyire még könyv nem ragadott akkoriban magával mint ez.

Sarkadi_Kata
Darren Shan: A Lelkek tava

A nagyszerű sorozat igencsak gyenge lezárása. Én kifejezetten nem szerettem.

Razor SP

– Mi lesz, ha a párduc éjszaka támad? – kérdeztem, bebújva a bőr alá, melyet éles kőkésemmel fejtettem le egy szarvasról.
– Miért kell neked mindig a legrosszabbra… számítanod? – mordult fel Harkat.
– Mert valakinek gondolni kell rá – nevettem. – Vagy akkor a P terv lép érvénybe?
– Nem – sóhajtotta Harkat. – Ha a sötétség leple alatt támadna, akkor… életbe lép a CASB terv.
– CASB? – visszhangoztam.
– Csókoltatom A Seggedet Búcsúzóul!

Gavarra

Az idő olyan, mint egy mozaikokból összerakható türelemjáték – mondta. – Képzelj el egy hatalmas ládát, telis-tele sok millió kirakójáték apró darabkáinak milliárdjaival: ez a jövő. Egy óriási táblát képzelj mellé, amely részben már megtelt a teljes puzzle lapocskáival: ez a múlt. Azok, akiknek a jelenben dönteniük kell egy-egy dolog felől, mindannyiszor vakon nyúlnak bele a jövőt rejtő dobozba, kihúzzák a kirakójáték egy újabb mozaikdarabját, és odateszik a táblán a helyére. Valahányszor egy új darabka kerül a táblára, azzal változni fog a puzzle végső formája és rajza, ezért fölösleges azt méricskélni, milyen lett volna a kép, ha egy másik lapocska került volna ki a dobozból.
Kis szünet után még hozzátette:
– Feltéve, hogy nem vagy Desmond Tiny. Ő ideje nagy részét a kirakójátékon való töprengéssel és a lehetséges minták elgondolásával tölti.

Razor SP

– Arra az esetre, ha az A terv nem válik be, nincs egy B terv is a tarsolyodban?
– Nincs – kuncogott idegesen Harkat. – Akkor rögtön a P terv lép érvénybe – a Pánik!

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds
Kinga177

Túl könnyű azt mondani „mi lenne, ha” és lefesteni egy tökéletes világképet.

könyvskorpió

Nem érdekel, hogy ki voltál – az számít, hogy ki vagy.

könyvskorpió

A világon a második legrosszabb az, ha meghal, akit szeretsz – mondta Truska csendesen. – Az első legrosszabb, ha engeded úgy fájni, hogy te is meghalsz – itt belül.

Kinga_Dávid

könyvskorpió

– Az üres nem jó – folytatta Truska. – Meg kell tölteni a szemedet. Ha nem örömmel, akkor bánattal és fájdalommal. Még a gyűlölet is jobb, mint az üres.

Mentafagyi

Foglalkozz te csak a jelen problémáival, és akkor jó úton fogsz haladni.

101. oldal (11. fejezet)

Összehasonlítás