A ​francia kalóz szeretője 34 csillagozás

Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

A könyv főhőse, Dona St. Columb, egy angol arisztokrata felesége, megcsömörlik a londoni élet felszínességétől, léhaságától, és vidékre menekül a család birtokára.
Itt hallja a hírt: francia kalózok garázdálkodnak a környéken. Dona véletlenül megismerkedik a jóképű, művelt kalózkapitánnyal, és beleszeret. Ettől kezdve sorsa szorosan összefonódik a férfiéval. A kalóz körül azonban szorul a hurok…
Az angol írónő a romantikus regények mestere.
Egyik leghíresebb könyve: A Manderley ház asszonya, melyből Alfred Hitchcock forgatott nem kevésbé sikeres filmet.

Halott éjszakák címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1941

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hemingway könyvek Mezőgazdasági

Mezőgazdasági, Debrecen, 1991
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632344987 · Fordította: Dáczer Éva

Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

A csúnya borító ellenére ez egy kellemes, romantikus könyv Daphne du Maurier megszokott stílusában.
Dona megelégelte a londoni arisztokrata életet, ezért gyermekeivel és a dadussal vidékre utazik. Elmenekül a férjétől, a nagyvárosi társaságtól, hogy kedve szerint, szabadon azt tehesse, amit ő szeretne és visszataláljon igazi énjéhez. Ebben lesz társa a francia kalóz, akibe természetesen egyből beleszeret, és számtalan kalandot élnek át együtt.

Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Miért csak 78%-os ez a könyv? Ne higgyétek el!
Ez egy nagyon jó romantikus kalandregény. Rövidke, de jól megírt, izgalmas olvasmány.
Nagyon tetszett ;)
(Viszon sajnos a borítója pocsék, de ez az egy kiadás jelent meg, nincs más választás, ezzel kell elfogadni :D )

Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Ez hogy lehet csak 74%? :O Jó kis kalózos romantikus kalandregény.

Nauri>!
Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Nagyon szeretem, ahogy de Maurier megjeleníti a női karaktereket. Az ember lányának néha kell egy kis kaland, még ha már „fészket is rakott” – főleg, ha egy olyan pipogya alakkal, mint Sir Harry! Most látom, hogy ebből is készült film, meg is nézem, ha lesz rá lehetőségem.

Alexandra_Nikoletta_Kovács>!
Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Nagyon szeretem a hangulatát, amikor anno olvastam, én is menekültem volna az életemből. Csábító kalandozni egy kalózkapitánnyal a vidéki partokon. :)
Ami különösen tetszett, hogy végteleníti az írónő a történetet, az eleje is és a vége is összefonódik, időtlen lesz, és ez engem a tengerre emlékeztetett, ami vég nélkül hullámzik, a víz pedig az érzelmeket jelenti. Szeretem az ilyen végtelen történeteket…. emlékeztetnek arra, hogy valójában tényleg végtelen az élet, és a szerelem.

ocimumBasilicum>!
Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Azért adok „négyésfelet” mert a Manderley ház asszonyához hasonlítom (kedvenc). Tudom, nem szabad összevetni két különböző könyvet, mert mind másért jó, másért rossz … de … Kicsit kiaknázatlan maradt a női főszereplő fejlődése. Pedig az írónő remekül ért a karakterek fejlődtetéséhez. Ez kicsi csalódást okozott ugyan … de … a történet, a könyv, az egész mégis tetszett. Izgalmas, szerelmes, merész, drukkolós, együtt érzős. A férfi főszereplő nagyszerű. A táj, a környezet amelyben játszódik nagyszerű, kicsit sem unatkoztam olvasás közben, teljesen odaképzeltem magam a helyszínre. Biztosan olvasok még az írónőtől.

NagyVani>!
Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Ez egy igazán könnyed nyári romantikus történet. A negatív értékelések ellenére én nem mondanám, hogy rossz volt. Valóban nem ért fel a nagy sikerű A Manderley-ház asszonya című kötettel, de aki egy rövid strandon olvasós könyvre vágyik annak tudom ajánlani. Van benne kaland, szerelem, tengerpart és a régi angol arisztokraták életvitelébe is kapunk betekintést.

Hotama P>!
Daphne du Maurier: A francia kalóz szeretője

Nem tudtam igazán ráhangolódni erre a regényre. Donának elege lesz az egyhangú, unalmas életéből. Megismeri a francia kalózt, akivel egymásba szeretnek és közös kalandokat élnek át. Majd elbúcsúznak egymástól és visszatérnek korábbi életükhöz. Az írónő stílusát nagyon szeretem, amiatt nem lett rosszabb az értékelésem.

BZsofi P>!

Nehéz olyan munkát tisztességgel végezni, amit senki nem lát, és senki nem értékel.

3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: munka
tgagnes P>!

Nézte a mellette alvó férfit, és azon tűnődött, hogy miért látszik minden férfi kisgyereknek, amikor alszik. Minden vonásuk elsimul, minden tudásuk elszáll, újra azokká a kisfiúkká válnak, akik valaha réges-rég voltak.

tgagnes P>!

A kiránduló elmajszolja a briósát, megissza a teáját, és gyönyörködik a tájban, de mit sem tud arról az asszonyról, aki valaha réges-régen, egy másik nyárban élt itt, és arcát az égre emelve ugyanúgy érezte a napsütést, és látta a folyó ragyogását a fák között, mint ő most.

BZsofi P>!

– Az asszonyok nem szeretik megtudni magukról az igazságot – mondta.

7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: asszony · igazság · nők
Renkou P>!

Mindez, gondolta Dona, csak egy pillanat, a soha vissza nem térő idő puszta töredéke, hiszen a tegnap már a múlt, és nem a miénk többé, a holnap pedig ismeretlen és talán ellenséges valami. Ez a mi napunk, a mi pillanatunk, a nap, a szél, a tenger, az emberek éneke az előfedélzeten mind a miénk. Ez a nap örök, ezt a napot meg kell őrizni és ki kell élvezni, mert ez lesz az életünk, a szerelmünk és semmi más nem számít, csak ez a nap abban a világban, amit magunk teremtettünk magunknak, amelybe elmenekültünk.

tgagnes P>!

Szerinte azok, akik normális életet élnek ebben a mai világunkban, olyan életmódra, olyan szokásokra kényszerülnek, amelyek végül kiölnek belőlük minden kezdeményezést, minden spontaneitást.

lamucat>!

Mert boldogok voltunk, William. És sütött a nap, ott volt a szél, a tenger…és valami olyan gyöngédség, amiben még soha nem volt részem.
– El tudom képzelni, úrnőm.
– Ilyesmi nem történik gyakran, ugye?
– Millió évben egyszer, mylady.
– Akkor hát nem fogok többé sírni, mint valami elkényeztetett gyerek. Mert történjék bármi ezután, ami a miénk volt, az a miénk marad. Senki sem veheti el tőlünk. És éltem, én, aki soha nem éltem azelőtt.

alaurent P>!

[…] ezek a külföldiek félig nők, tudja. Soha nem lehet tudni, mit gondolnak.

Szilvia_B P>!

Ez a nap örök, ezt a napot meg kell őrizni és ki kell élvezni, mert ez lesz az életünk, a szerelmünk, és semmi más nem számít, csak ez a nap abban a világban, amit magunk teremtettünk magunknak, amelybe elmenekültünk.

Szilvia_B P>!

– Tényleg jól nézek ki, William?
– Gyanúsan jól, úrnőm.
– Pedig kibírhatatlanul fáj a fejem.
– Más dolgoktól, úrnőm.
– És árnyékok ülnek a szemem alatt, és nagyon kimerült vagyok.
– Így igaz, úrnőm.
– Azt hiszem, William, jobb lesz, ha távozol, mielőtt hozzád vágok valamit.
– Igenis, úrnőm.