Örökség 23 csillagozás

Danielle Steel: Örökség Danielle Steel: Örökség

A ​harmincnyolc éves Brigitte Nicholson biztos abban, hogy egyszer majd diplomát szerez, egyszer majd feleségül megy a férfihoz, akit hét éve szeret, egyszer majd gyerekeik is lesznek, és egyszer majd hét éve készülő könyve utolsó mondatának a végére is pontot tesz.
Egyszer majd – ez akár Brigitte sivár hétköznapjainak a mottója is lehetne. Ám ez a kiszámíthatónak vélt világ egyszer csak váratlanul romba dől. Mindaz, amiben oly biztos volt, néhány nap leforgása alatt megváltozik, minden eddigi döntése megkérdőjeleződik.
Brigitte kétségbeesetten próbál a felszínen maradni, szétzilált életének új értelmet találni, ezért eleget tesz édesanyja kérésének, és a család múltja után kezd kutatni. A több száz éves feljegyzésfoszlányok azonban különös titkokat rejtegetnek. Hogyan került Brigitte őse, Wachiwi, a sziú indián lány az amerikai prériről XVI. Lajos párizsi udvarába? Miként történhetett, hogy egy előkelő márki hitveséül választotta őt?
Brigitte elhatározza, hogy a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Maecenas, Budapest, 2011
336 oldal · ISBN: 9789632032351 · Fordította: F. Gyökös Eleonóra

Muciolvas>!
Danielle Steel: Örökség

Véleményem szerint ez a könyv egy igazán jó kis történet, méltatlanul van ennyire lepontozva. 2 szálon fut, váltott szemszöggel. Az egyik történet napjainkban játszódik, ennek főszereplője Brigitte, akinek az élete egy napon gyökeresen megváltozik, amikor szakít vele a barátja és megszűnik a munkahelye, mindkettőnél egész jól bele volt süppedve az izgalom-mentes posványba. Most kénytelen felállni a fotelből és újjáépíteni mindent! Édesanyja a családfakutatás szerelmese, akinek a megbízásából elutazik a Salt Lake Cityben lévő mormon családkutatási központba (itt én is szoktam rendszeresen kutakodni online, úgyhogy kimondottan érdekes volt róla olvasni! :) ), és izgalmas felfedezéseket tesz: egyik őse Wachiwi, a sziú indián törzsfőnök lánya, aki Franciaországba keveredik és ott feleségül veszi egy márki! Ez a hihetetlennek tűnő, de mégis valós történet teljesen beszippantja, és elutazik Franciaországba, ahol nem csak a családját találja meg… :) A történet másik szála a 18. században fut, ahol Wachiwi szemszögéből látjuk azokat a kalandokat és megpróbáltatásokat, amiken keresztül ment a boldogságért. Jó kis történet, nem mondom, néha kissé limonádé stílusban van megírva, de ettől függetlenül igazán nem 69%-ot ér, ahol az értékelés jelenleg tart!!

horvth_fanni>!
Danielle Steel: Örökség

Az elején kicsit unalmas volt számomra és nem akartam folytatni a könyvet. De mivel fülszövege alapján nagyon tetszett ezért gondoltam végig olvasom. És nem bántam meg. A kezdeti nehézségek ellenére IMÁDTAM a könyvet. *-*
Nagyon szeretem azokat a könyveket, melyek két vagy akár több szálon futnak, főleg ha különböző évszázadokban játszódik.
Hihetetlenül jó volt a könyv. Egy újabb csodálatos Danielle Steel történt. ♥

Zsuzsanna_Hernádi>!
Danielle Steel: Örökség

A Brigittés kerettörténet nagyon lapos és nagyon unalmas volt, nem kötött le. Ellenben a Wachiwiről szóló történet vitt magával, nagyon tetszett. Szerencsére az foglalt el nagyobb részt a történetből.

Sünike>!
Danielle Steel: Örökség

Elég hamar kiolvastam. Voltak benne unalmas részek, amit szégyen és gyalázat , de átugrottam. Steel egykori „nagy regényeinek” közelében sincs, de az utóbbi időkben megjelent könyveknél sokkal jobb.

Györgyi77>!

Az embernek nem könnyű elszánnia magát a változásra. Nehéz kiszakadni a kényelmes, önjáró napi rutinból. Talán neked is jót tenne egy kis kényelmetlenség és változatosság.