!

Mr. Sebastian és a Fekete Mágus 35 csillagozás

Könyvtár

Valahol az amerikai délen a huszadik század közepén egy vándorcirkusz kétes dicsőséggel büszkélkedhet: fekete mágusa van, akinek titokzatos története mindenkit lázba hoz. Henry Walker életének meséje azonban sokkal különösebb, mint ahogy azt eltünése napján barátai gondolnak. Kalandjai akkor kezdődnek, amikor kisgyermekként szövetséget köt az ördöggel, s cserébe a varázslás képességét kapja. Csakhogy meddig tart a valóság és hol kezdődik a képzelet? Egy dolog biztos Henry életében: semmi sem az, aminek látszik.

Elcserélné vagy eladná

1.200 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
SMesi könyve Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Egy mese egy mesélőről; egy ember (szívszorító) sorsának alakulása… mindez tele fordulatokkal és csattanóval. Le sem lehetne tagadni, hogy a Nagy hal írójának tollából származik. Fantasztikus.

Csilla_Beke
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Érdekes volt és elgondolkodtatott. Egy történetet hányféleképpen tudunk elmesélni és hányféleképpen tudunk továbbadni? Egy szimpla történet mit jelent számomra és mit jelent a másik számára? Vajon ugyanúgy látjuk a dolgokat, vagy teljesen más, különböző szemszögből? Ha én jónak és ártatlannak tartalak, te biztos hogy jó és ártatlan vagy, vagy csak beléd látok valamit? Vajon mi a tényleges valóság és mi a képzelet?
A könyv nem kifejezetten könnyű eset – az emberben nagyon sok kérdés merülhet fel a végén. A történetet több szemszögből olvashatjuk, és csak a végére áll össze a kép néhány darabja. Nagyon sok utána-gondolás szükségeltetik a regényhez, mivel sok mindenre nem kapunk pontos választ.
Ezen a regényen gondolkodni KELL. Nem a történet a lényeg önmagában, hanem a kérdések, amiket fölvet.

zakkant
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Egy-két emlékezetes jelenetnél több nem maradt meg bennem a regényről. Ha rá gondolok, csak az jut eszembe, hogy nem olvasnám el többet és nem ajánlanám másnak se igazán, mert túlzottan zavaróan nyomasztó aura lengi körbe. Biztos a gonosz mágia miatt van, ami belőle árad. Vagy csak azért, mert Daniel Wallace szarul rosszul írta meg.

Tripsánszki
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Nagyon érdekes könyv volt, ilyen felépítéssel még nem találtam, az új szereplők egymás után szépen vitték a történet szálát közben még erős utalásokat, előzményeket tartalmaztak. Elgondolkodtató az egész történet. Az elején még egészen humorosnak éreztem de aztát egyre komorabbá vált az egész légkör. A Henryvel kapcsolatos történeteket mindenki egészen máshogy adta elő, mindenkinek más volt a fontos az élettörténetéből, ez is egészen közel áll a realitáshoz csak itt a mesélők mind különösek, különlegesek voltak. Az egész olyan emberi és sorsszerű, szerintem érdemes lesz újraolvasni, lehet egészen mást fog adni mint elsőre. Születésnapomra kaptam a könyvet, nem is hallottam róla azelőtt.

nyolcadikutas

Véletlenül bukkantam rá.
Két nap alatt kiolvastam. Különleges, tényleg „mágikus” hangulatú regény, nagyon is mindennapi, emberi témával halálról, ürességről az emberi lét legmélyebb bugyraiból. Egyedül a befejezésnél volt kicsit hiányérzetem.

mokusmedve
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Furcsa egy könyv az biztos, de egyáltalán nem rossz. A stílusa és felépítése elég egyedülálló, pedig a történet elég hétköznapi. Voltak benne érdekes fordulatok így 4 csillagot kapott. Nem vártam ettől a könyvtől túl sokat, így elég sokat kaptam.

manasesistvan
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Nagyon ajánlották, lehet pont emiatt voltak nagy elvárásaim… Nem estem hanyatt tőle.

Nazgul
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Sokkal jobbra számítottam, olvasva a kritikákat róla. Nyomasztó történet…Nekem nem jönnek be az ilyen jellegű könyvek, amelyikben egy ember a bőrszínén változtat csak a megélhetése érdekében.

Sceurpien IMP
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Nagyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Van benne:
– Varázslat
– Valóság
– Sok fordulat
– És sok különböző nézőpont…

Aurora_Serenity_White I
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Erősen közepes kategória. Vannak benne jó gondolatok, érdekes, sokszor hátborzongató részek, de nagyon zavart, hogy folyton ide-oda ugrált az író a történetben, valamint, szerintem nagyon elhúzta a végét.

Batus P

Időnként könnyebb az emberek elvárásaihoz alkalmazkodni, mint szembesíteni őket azzal, milyen is vagyok valójában.

Batus P

Hannah egy „úgy-néz-ki-rajtakaptak” pillantást vetett rám. Ezt a pillantást tizennyolc nyelven ismerem.

Batus P

Az emberek úgy éltek a világban, mintha a világ olyan hely lenne, ahol élniük kell.

Batus P

Véleményem szerint a miért értelmezhetetlensége vezetett oda, hogy az emberek kitalálták maguknak az isteneket.

Batus P

Senki sem tudja a másikat megmenteni; mindenkinek saját magát kell megmentenie.

bürök

Ha az ördög létezik, szerintem az utóbbi ezer évben felfüggesztette a tevékenységét. Azt hiszem, úgy képzeli, magunk is jól elboldogulunk.

ppayter

– Jó estét, Mr. Walker. – Letettem a söröket az asztalra. – Van itt egy szabad hely?
A sörökre nézett és megvonta a vállát.
– Ja. Akár kettő is.
Elrúgott egy széket az asztaltól. Leültem. Ez látszólag nem különösebben hatotta meg. Felém se nézett.
– Ez az ital az öné – mondtam.
– Ital? – mondta és mosolygott. – Ez túl nagy szó.
– Mulvaney -mondtam. Carson Mulvaney. Magánnyomozó vagyok.
– Á – mondta. Olyan volt, mintha várt volna rám. Egy húzásra kiitta az összes sörét. Aztán az enyémre nézett.
– Nem különösebben szeretem a sört.
– Én sem – mondta.
Megitta az enyémet is.

Batus P

Megvan az oka, hogy a bűvészek miért alkalmaznak legveszélyesebb mutatványaikban kövér hölgyeket és javíthatatlan agglegényeket: ha valami bajuk esik, utánuk senki sem sír… Ne ítéljenek el ezért a megjegyzésért, még a hátsó sorban ülő kövér hölgy is nevetett rajta.

bürök

Végül mindig a gonosz győz. Azért vesszük fel a harcot ellene, mert így helyes, de a végén mindig elvérzünk. Mindig. Mert belső szabályok határozzák meg a jóságot, a belső jóságot, ezekhez kell alkalmazkodnunk, hogy ilyenek legyünk, jók maradjunk. A gonosz mindent meg tud tenni, amit csak akar. Ez nem az egyenlők harca.

zakkant

Mi hiányzott Henry életéből? Hát, szinte minden. Szinte minden, ami hiányozni tud a világon. De minden más előtt és legfőképpen: a csoda. A lehetőség.
Varázslat. Létezik egyáltalán bármi, amire nagyobb szükségünk van?