ÉN ​2.0 9 csillagozás

Építsd a karriered online!
Dan Schawbel: ÉN 2.0

Az ​Én 2.0 kézen fogva vezet minket az úton, melynek során személyes márkánkat felépíthetjük, fenntarthatjuk és karrierálmaink elérése érdekében alkalmazhatjuk. Akár pályát akarunk változtatni, akár állást keresünk vagy a munkahelyünkön szeretnénk előrébbjutni, Dan Schawbel, a személyes márka szakértője megmutatja a kiutat a közösségi média áthatolhatatlannak tűnő labirintusából. A könyv – a blogolás, a videós önéletrajz, és az olyan networking oldalak, mint a LinkedIn, a Facebook és a Twitter mellett – immár elengedhetetlen és a legkorszerűbb eszköze lett a saját márka kiépítésének és a karrierépítésnek.
Dan Schawbel a Millennial Branding managing partnere, a Personal Branding című magazin kiadója és a személyes márka vezető szakértője. Online naplója, a Personalbrandingblog.com – melynek cikkeit olyan mérvadó amerikai portálok is átveszik, mint a Reuters és a Fox Business – napjaink legfontosabb karrierépítéssel kapcsolatos blogjainak egyike. Dan rendszeresen ír cikket a… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2012

Nikolett0907 P>!

Dan Schawbel: ÉN 2.0 Építsd a karriered online!

„A személyes márka-építés célja, hogy kihangsúlyozzuk és nyilvánvalóvá tegyük mások számára is, kik vagyunk valójában, melyek a legjellemzőbb tulajdonságaink. (Schawbel et al. 2009). Hogy milyen képet alakítunk ki magunkról, hogyan építjük fel személyes márkánkat, az csakis rajtunk múlik. Ehhez mindenekelőtt meg kell találnunk azt a szakterületet, amely megfelel képességeinknek és érdeklődésünknek. A karrierhez vezető út persze nem mindig egyenes, sokszor bukkanókon át vezet, és olykor előfordulható, hogy irányt kell változtatnunk.”

Ugyan kicsit sokáig tartott a könyv elolvasása, de fontosnak tartom, mikor egy ilyen kötet a kezembe kerül, hogy alkalmazzam az általa ajánlott feladatokat.
Jelen pillanatban az életem azon szakaszát élem, mikor ennek a könyvnek a témája adottá vált és sok sok hasznos információval, tanáccsal lettem gazdagabb általa.

Nagyon tudtam értékelni a téma teljes körű részletességét, mindent körbe járva ami valószínűleg először elkerülte volna a figyelmemet.

Számomra több mint hasznosnak bizonyult, és rendszeresen elő fogom venni.

Dan Schawbel: ÉN 2.0 Építsd a karriered online!

Jól sikerült ez a könyv, mert Dan írásából süt a lelkesedés, engem is inspirált néhány ötlettel, hogy – újra – rendbeszedjem az online felületeimet. Az álláskeresőnek, pályakezdőknek sok hasznos tippel szolgál – megmutatja, hogyan használhatjuk például a Twittert, Facebookot és a LinkedIn-t arra, hogy munkát találjunk. Ami külön tetszett, hogy a blogolásról is volt egy-két tanács benne.

Mariann_Czenema P>!

Dan Schawbel: ÉN 2.0 Építsd a karriered online!

A közösségi médiáról szóló részek nyilvánvalóan elavultak, de az elvek, az alap marketingmódszerek bármikor felhasználhatóak.

lilla_csanyi>!

Dan Schawbel: ÉN 2.0 Építsd a karriered online!

Erről bezzeg egy büdös szó nem esett az iskolában…Pedig lehet, hogy nem lenne annyi kétségbeesett útkereső, meg ide-oda tébláboló egyetemista, ha mindenkinek a kezébe nyomnák a gimiben ezt a könyvet!

theodora P>!

Amikor 2007-ben elhatároztam, hogy megírom ezt a könyvet, kevesen hitték, hogy a személyesmárka-építés (personal branding) működő karrierstratégia, és a közösségi média is gyerekcipőben járt még.

theodora P>!

A személyesmárka-építés célja, hogy kihangsúlyozzuk és nyilvánvalóvá tegyük mások számára is, kik vagyunk valójában, melyek a legjellemzőbb tulajdonságaink. (Schawbel et al. 2009). Hogy milyen képet alakítunk ki magunkról, hogyan építjük fel személyes márkánkat, az csakis rajtunk múlik. Ehhez mindenekelőtt meg kell találnunk azt a szakterületet, amely megfelel képességeinknek és érdeklődésünknek. A karrierhez vezető út persze nem mindig egyenes, sokszor bukkanókon át vezet, és olykor előfordulhato, hogy irányt kell változtatnunk.