A ​szellem törvényei 17 csillagozás

Dan Millman: A szellem törvényei Dan Millman: A szellem törvényei Dan Millman: A szellem törvényei

A ​lét misztériumában a világegyetem szellemi törvények szerint működik, melyek oly valódiak, mint a gravitáció, és oly állandóak, mint az égbolt változásai. Ha életünket sikerül e törvényekhez igazítanunk, azzal átalakulnak kapcsolataink, felível karrierünk, gyarapodnak anyagi javaink és helyreáll egészségünk. Röviden szólva, e szellemi törvények jobbá teszik életünket. Dan Millman könyvében egy hegyi kirándulásának tanulságos történetét meséli el, találkozását egy bölcs asszonnyal, aki egy, a vadonban töltött hétvége alatt bevezeti őt – és az olvasókat – a mindennapi életben megnyilvánuló szellemi törvények rejtelmeibe. Az egyes fejezetek gyakorlati útmutatást nyújtanak, többek között az egyensúly megteremtéséhez, választási lehetőségeink kiaknázásához, a jelenlét megvalósításához, önazonosságunk felismeréséhez, az egység törvényének megfelelő mindennapi cselekvéshez, a hit, az irgalom és a körforgás törvényeinek elsajátításához. E törvények mindannyiunkra vonatkoznak, ott élnek… (tovább)

Casparus, Budapest, 2018
150 oldal · ISBN: 9789632124117 · Fordította: János Alex

Dan Millman: A szellem törvényei

Ha nem voltam kibékülve A békés harcos útja fordításával, nem tudom, erre mit mondhatnék, de még ez is innen van azon a határon, amin túl már élvezhetetlen. (Persze lehet, hogy túl kritikus vagyok.) Akárhogy is, amit leír, az ott van, én legalábbis szeretek ilyesmi könyveket olvasni, amikor épp úgy érzem, nehéz élethelyzetben vagyok.
Millman egyáltalán nem jó mesélő, erőltetett a „sztori”, ha mégis van valami jó története, szinte biztos, hogy másoktól szedi. De attól még amit leír, azon legalábbis el lehet gondolkodni. Persze, hogy mindez életbölcsesség light, meg könnyed spiritualitás, meg ilyenek, ld. még Richard Bach, James Refield, stb., de legalább valamelyest érthető, nem csak az ún. beavatottak titokban mutyizó társasága számára készült, belső használatra. De meg különben nem is egy gyorstalpaló a megvilágosodáshoz, megmondja őszintén, hogy azt nem adják könnyen. Van benne egy halom jó gondolat, és igen, néha nagyon jól tud esni, ha ilyen pozitív gondolatok mennek át az agyamon.

Dan Millman: A szellem törvényei

Nagyon elgondolkodtató, de sokáig kell emésztgetni.

RandomSky>!

…a cselekedeteinkkel választunk, nem a szavainkkal.

RandomSky>!

A régmúlt időkben Salamon király nagy belső nyugtalanságot érzett és az egyszerűbb, békésebb idők visszatértére vágyott, ezért elrendelte, hogy egy ékszerész mester készítsen neki egy mágikus gyűrűt, amiben olyan szavakat vésnek, amelyek minden időben és minden körülmények között igazak és megfelelőek – szavakat, amik segítenek enyhíteni a szenvedést és amik a gyűrű viselőjének nagy bölcsességet és belátást biztosítanak. Nos, ez a mester készített is egy különleges gyűrűt, de a hatalom szavait csak napokig tartó elmélkedés után tudta megjövendölni. Végül átadta a gyűrűt Salamonnak. A következő szavak voltak belevésve: „Ez is elmúlik egyszer.”

Kimmuriel>!

A gyerekek sosem voltak valami jók a szülőkre való hallgatásban, de sosem mulasztják el utánozni őket.

Kimmuriel>!

Kevés dolog biztos ebben a világban, de az emberek igen ritkán buknak el, inkább csak felhagynak a próbálkozással.

Kimmuriel>!

Igen – mondta elgondolkodva –, a most mindig megfelelő pillanat.

Kimmuriel>!

– Amint már mondtam, annak érdekében, hogy jelen legyél, itt kell lenned az adott pillanatban, emlékezned kell, hol vagy és mikor vagy; és akkor tudni fogod ki vagy. A jelenlét megtanítja neked, hogy fontos, amit ma teszel, hiszen életed egy napját áldozod rá.

Dékány_Peppe_Péter>!

Ki maga? – kérdeztem.
Tükröződés egy csendes tavacskán – mondta.