Hamis ​valóság (Hamis emlékek 2.) 70 csillagozás

Dan Krokos: Hamis valóság Dan Krokos: Hamis valóság

Miranda semmi másra nem vágyik, csak normális életre. Eltökélte, hogy túllép származása szörnyű valóságán, miszerint ő csak egy klón, és megpróbálja felhőtlenül élvezni a közösen töltött időt barátjával, Peterrel és többi társával az iskolában. Ám hamarosan kénytelen ráébredni: „normális” élet nem létezik – legalábbis nem egy olyan lány számára, akit arra teremtettek, hogy eleven fegyver legyen. Amikor egyik csapattársa renegáttá lesz, az esemény olyan háborút indít el, amely az egész világot veszélybe sodorja, Miranda pedig a végső áldozat meghozatalára kényszerül, hogy megmenthesse a bolygó jövőjét.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2017
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632204 · Fordította: Sámi László
236 oldal · ISBN: 9789637051517 · Fordította: Sámi László

brena>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Ahhh anyám,ez egy igen jó 2. rész lett!
Behaltam,többször is.Kiakadtam többször is. Leesett az állam többször is.Kapkodtam a fejem többször is.Szívem facsarodott többször is.
Kész vagyok:)
Várom a 3. részt! ilyen béna értékelést se írtam még….

Greylupus>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Külföldön már tavaly megjelent a második része, de én türelmesen vártam a magyar megjelenésre, hiszen a kiadó megígérte, hogy aránylag hamar kézbevehetjük magyarul is a folytatást. Kicsit azért féltem, hogy fel fogom-e tudni venni a fonalat, hisz rengeteg infót kaptunk az első részben, annyi csavar és „hű meg ha” jelenet volt benne, hogy nagyon oda kellett már akkor is figyelni, hogy követni tudjunk a történetet. De mindenkit megnyugtatok, hogy könnyedén ment. Az író minden szájbarágás nélkül szépen újra felidézi a legfontosabb pillanatokat, így bárki bele tud rázódni az első rész olvasása nélkül is a folytatásba. (Ettől függetlenül senkinek sem ajánlom, hogy ezzel a résszel kezdje a sorozatot, hisz ahhoz, hogy mindent megértsünk, szükség van az első részre!)
A történet ugyanolyan pörgősre sikerült, mint az első rész, sőt, ha lehet ilyet mondani, akkor még tovább gyorsít. A kicsit nyugodtabb kezdet (amikor is Miranda és a társai megpróbálnak normális tinédzserekként középiskolába járni) és egy megdöbbentő fordulat után, nagyon gyorsan újra a dolgok sűrűjében találjuk magunkat. A történetről a továbbiakban nehéz úgy beszélni, hogy ne spoilerezzek, így csak annyit árulok el róla, hogy ameddig az első részben Miranda és a csapata egy aránylag kis helyen „kalandozott” és próbált rájönni a múltját belengő titkokra, addig most a világuk kibővül, ami innentől megnehezíti a könyv besorolását is, hisz nehéz eldönteni, hogy disztópia, fantasy avagy mind a kettő egyben:-).Az új világ pedig nagyon kemény és óriási veszélyeket rejt magában, ami az egész regényt nagyon sötét hangulatúvá változtatja.
A kis csapat pedig rengeteg új kihívással szembesül és néha szívszorító áldozatokat kell hozniuk. Senki sincs biztonságban, hisz Dan nem fél változtatni a szereplők „történetbeli státuszán”.
Mirandát még mindig imádom, egyszerűen nem tudok róla nem szuperlatívuszokban beszélni. Okos, erős, vagány, ügyesen magára talált a kezdeti kétségbeesése és meglepő múltja után. Dan ebben a részben azért megpróbálja az „emberibb” oldalát is megmutatni, kevesebb „szuperkatona” részt kapunk, és jóval több lelkizést, hiszen a lány sok olyan döntésbe kényszerül, ami (még őt is) nagyon megviseli. Annyira sajnáltam, hisz ő is csak arra vágyik mint minden tinédzser, egy normális életre, ahol nem az életéért kell küzdenie, ahol szerelmes lehet, ahol teljesen hétköznapi dolgokat tehet. De persze ezzel a háttérrel mindez nem működik, így megpróbálja belőle kihozni a legjobbat.
Petert is nagyon szeretem még mindig, bár ebben a részben eléggé háttérbe szorult. Nem túl sokat szerepel, de ha szerepel, akkor is egy hűvösebb, távolságtartóbb fiút kapunk, aminek persze megvan oka, de rossz nézni, ahogy néha Mirandával bánik:-(. Ellenben Noah! Hogy én mennyire élveztem a közös jeleneteit Mirandával! Ez a könyv inkább róluk szól, mint Peterről és Mirandáról. Köszönöm Dan, hogy képes voltál arra, hogy úgy hozd előtérbe Noah-t, hogy nem lett belőle egy klisés szerelmi háromszög egy unalmas tagja. Szívszorítóak és imádnivalóak voltak a jelenei!
Miranda és Peter kapcsolata persze ott „lóg a levegőben”, de a könyv nem romantikus, nincs idejük a szereplőknek erre, így ez a rész nem igazán fejlődik. Most látszik igazán, hogy a könyvet egy férfi írta, aki számára a történet volt a fontos, nem a romantika – és ez csak a könyv javára válik!
Összeségében a második rész ugyanannyira letehetetlen, mint az első volt. Csak gratulálni tudok az írónak, hogy képes volt egy ilyen második részt megírni, ami ugyanolyan jó – ha nem jobb –, izgalmas, pörgős, akciódús, érzelmekkel teli, mint az első rész. És a vége! Úristen, amennyire nem volt az első résznek függővége, ennek most NAGYON GYILKOS! Az utolsó oldal után csak ültem és némán átkoztalak, hogy hogy tehettél ilyet? Dan, hogy fogsz ebből egy épkézláb folytatást kihozni?
Ettől függetlenül imádlak, felnézek rád és AZONNAL kérem a következő részt! :-)

noname14>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Az első rész valamivel jobban tetszett, de ettől függetlenül ez is nagyon jó volt. Pörgős, eseménydús, izgalmasabbnál izgalmasabb fordulatok tarkították. Miranda még erősebb volt mind fizikailag, mind lelkileg, mint az előző részben. spoiler Noaht most nagyon sajnáltam, mert ebben a részben sokkal normálisabb volt, mint eddig. Rhys pedig végre több szerepet kapott, őt sikerült nagyon megkedvelnem. Azt viszont nem értem, hogy Peter, aki elvileg a legerősebb, hogy kerül mindig olyan helyzetekbe, ahol meg kell őt menteni. Ettől eltekintve ő is a kedvenc karakteremmé vált.
A harci jelenetek egész jók voltak, bár egy kicsit többet még el tudtam volna viselni. Összességében egy nagyon jó folytatás, természetesen függővéggel, így azonnal kézbe kell vennem a következőt.

Caladril>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Ennek a könyvnek a borítójára hatalmas, villogó, vörös betűkkel kellene ráírni, hogy szívproblémákkal, magas vérnyomással stb. küzdők csak saját felelősségre!
Olvasás közben érzed, ahogy a saját pulzusod is megemelkedik, úgy ver a szíved, mintha most futottad volna le a félmaratont. Elképesztő! Hogy lehet így írni?! Hogy képes Krokos ilyen szinten, csupán betűk által hatással lenni az én oxigénellátásomra?! Hihetetlenül fantasztikus! A történet egyszerre borzasztó és gyönyörű, és én még csak hasonlót sem olvastam! De komolyan, tényleg ennyire jó ez a sorozat! Eszméletlen, hihetetlen, fantasztikus, letehetetlen, elképesztő! Olvassátok! Mindenki! MOST!

DarknessAngel>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Kicsit gyengébb volt, mint az első rész, viszont még mindig iszonyatosan szuper, eseménydús, és izgalmas.
Azt hittem, hogy a szereplők egy kicsit még majd elidőznek az iskolában, de sajnos ez az ő életükben nem igazán lehetséges a folytonos küzdelmek között.
Az előző részben eléggé sajnáltam, hogy Olivia meghalt, de hogy most Dan Krokos még egy szereplőt kiírt. Persze nem teljesen, de azért mégis.
Mirandára itt-ott eléggé haragudtam, amikor senkire és semmire nem gondolva, magán akciókba lendült. A Peter és közte levő románc viszont még mindig üdítő, és kedves.
A vége pedig… Úristen (!!!) ,nekem kell a folytatás :D

Uszáma>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Az eddig megismert világ szerencsére sokkal jobban kitágul, és megismerhetjük a háttérben munkálkodó „ellenséget” is, valamint az okokat, hogy mi miért történik. Azt kell, hogy mondjam, ezeknek megismerése mellett sikerült felülmúlnia magát, így a Hamis valóság ilyen tekintetben sokkal erősebbre sikeredett, mint elődje. Az előzőekben meglebegtetett szörnyetegek is színre lépnek, igen fontos szerepet kapva abban a bizonyos pusztításban, ami nem csak Mirandáék világára van veszéllyel. És igen, itt már kezd egyre jobban képbe lépni a köznapi értelemben vett sci-fi kifejezés. Mennyivel jobban működött így a világ, hogy végre összeállhatott minden egy képpé. A különböző kapcsolati hálózatok, egymást erősítő összefogások, összeesküdések is fontos szerepet játszanak innentől kezdve, az már más kérdés, hogy kiben érdemes megbízni ilyen helyzetben.

Abszolút jó példája ezzel a kötettel Dan Krokos, hogy egy sorozaton belül akkor is lehet fejlődést mutatni, ha már az előző rész is jól sikerült. Nem feltétlen kell a sikerhez mindenféle klisés momentumot felvonultatni, vagy amennyiben igen, akkor azt fogyaszthatóan, újdonságokkal megspékelve is lehet tálalni. A világ sokkal kegyetlenebb, mint azt képzelhettük volna, és ez a kegyetlenség nem csak a világot elárasztó különös lények jelenléte miatt adatott meg. Kérdés, hogy a Hamis valóságot mi következhet még a továbbiakban? A szereplők számára nem túl sok jóval kecsegtető Hamis jövő.

Teljes: http://konyvspiraciok.blogspot.com/2017/06/dan-krokos-h…

maevis>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Ez aztán Hű!!! és Ha!!! volt egyben! :)))
Aki azt gondolja, hogy az első részt nem lehet überelni, az óriási tévedésben él! :D
Krokos ezzel a résszel valami egészen elképesztőt alkotott, csak kapkodtam a fejem a történéseken, olyan távlatokat és hátteret varázsolt a történet köré, ami lenyűgöző.
Mirandát nem lehet nem szeretni, annyira erős csaj, hogy le a kalappal előtte. Engem mindig meglep, amikor egy férfi író ilyen tökéletesen ábrázol egy fiatal lányt, élethűen a gyengeségeivel és erősségeivel összességében. A nagyon tetszett, nem a legpontosabb megfogalmazás, inkább az imádtam lesz az. :))
Várom a következő részt!!!

Roni_olvas>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Nos, aki elolvasta Dan Krokos sorozatának első részét, és azt gondolja, hogy ez valami hasonló lesz –, az felejtse is el, amit eddig gondolt vagy kiötlött! A Hamis valóság ugyanis teljesen más, mint amit várnál – mind hangulatában, mind történetében, de meg merem kockáztatni: még műfajában is eltér attól, amibe a Hamis emlékek olvasása közben belecsöppentün

Egy nyugodt, érzékletes rövid bevezetés után egy hirtelen rántással beránt minket az író a kör közepébe, és aztán mint valami őrült szédületes, fék nélküli táncba kezd velünk, csak pörget, pörget, megállás nélkül, nem figyelve, hogy Te már szédülsz és összemosódnak a képek, míg végül, nagy sokára, rengeteg vágtázó fordulat után a sarokba rogysz és a gyomrodra tapasztod a kezed kábán, kimerülve, próbálván rájönni, hogy mit is érezz az egésszel kapcsolatban…

Ilyesfajtán meglepő, sodró és dinamikus a teljes cselekményvezetés, olyan hihetetlen és fantasztikus elemekkel tarkítva, amit egyáltalán nem gondoltam volna az első kötet olvasása közben. Az a fajta könyv, amit ha olvasol, valóban leesik az állad – nem egy, de sok ízben. Néha el sem hittem, hogy ez a könyv, annak a könyvnek a második része!

S miközben a dolgok őrjítő sebességgel vágtáznak, kapunk egy teljesen újszerű és sötét hangulatú világkidolgozást, nem is egy, hanem egyszerre több gonosz karaktert, rengeteg idegtépő akciójelenetet, menekülést, támadást, természetfeletti lényeket… S ez az egész jelenség – így kompletten – annyira újszerű és eredeti, amit még hasonló formában sem igazán olvastam sehol.

Peter és Miranda kapcsolata több tényező miatt is kicsit háttérbe szorul, egyfajta fájdalmas, létezhetetlen viszonnyá válik, és rendkívül frusztráló a vonzás kettejük között, tudván, hogy majdnem lehetetlen…
Teljesen újszerű és felvillanyozó azonban az a kapocs, ami Miranda és Noah között létesül. Barátság és annál több, civakodás és szeretet, támogatás és gátlás – egyfajta ellentmondásos kötelék, ami a regény leghumorosabb, legkönnyedebb részévé alakul lassan…

A könyv vége pedig – egy nézőpontváltást alkalmazva – az egyik legcsodásabb és legborzasztóbb befejezés, amit el tudok képzelni…

Összességében véve Dan Krokos sorozatának második kötete az egyik legmeglepőbb és legdinamikusabb regény, amit valaha olvastam. Végig szorításában tartja a gyomrod, a földre pottyantja az állad, könnyeket csal a szemedbe, körmöket váj a bőrödbe! Teljes valódban felemészt, és – elhiheted – még utána sem enged el, hogy leejtetted a kezedből!

Bővebben a linkeknél!

agi452 P>!

Újraolvasás.
Ez egy igazán tempós, eseménydús, letehetetlen folytatás volt! Sokkal sötétebb hangulatú az első résznél, ami voltaképp az előkészítése volt annak a jelennek, hogy stílszerűek legyünk, valóságnak, amit már rögtön a könyv elejétől az arcunkba kapunk! Itt már sokkal jobban kedveltem Noah karakterét, ezért is sajnáltam, hogy az történt, ami. A vége pedig… hű…! Szerencsére már itt a folytatás, úgyhogy neki is esek az utolsó résznek :)

Agatha>!
Dan Krokos: Hamis valóság

Adtam neki egy esélyt, de elbukta.
Még a 34 fok körüli átlaghőmérséklet befolyásoló hatását is beleszámítom spoiler.
Voltak ötletek, fordulatok, és muszáj a végét is elolvasnom, hogy mi lesz ebből az egészből – szóval valahol jó gombokat nyomkodott az író – de kicsit sajnálom a ráfordított időt, viszont legalább nem hosszú :(

MFKata>!

A döntéseink tesznek minket azzá, akik vagyunk.

MFKata>!

Olykor az önbizalom színlelése hozza meg az igazi önbizalmat.

MFKata>!

Mindenki úton van a saját halála felé, akármilyen véget is szánt neki a sors.

MFKata>!

Az agyunk olyan magas hőfokon ég, hogy gyógyszert kell szednünk hogy épen megőrizhessük az emlékeinket.

MFKata>!

Nem fogok olyasmi miatt aggódni, ami fölött nincs semmi hatalmunk. Nem hagyunk itt téged. Nem válunk szét.

deen>!

Hogyan tud egy csapat szuperkatonának kiképzett kölyök normális életet élni? A válasz pedig: SEHOGY.

MFKata>!

Szóval ne hidd, hogy itt fogok állni, és azt mondom a lánynak, akit szeretek, hogy ja, valóban veszélyt jelentesz ránk, és ja, azt akarom, hogy távozz! Mert nem. Szükségünk van rád, és neked is ránk.

DarknessAngel>!

‒ Most csak berakják a hűtőkamrába, és majd később boncolják föl ‒ csúszik ki a számon. A „berakják a hűtőkamrába” kifejezéstől émelyegni kezdek. El se hiszem, hogy ilyen érzéketlenül mondtam ezt.
‒ Ja. A hideg lelassítja a holttest lebomlását ‒ teszi hozzá Rhys magyarázólag.
‒ Köszönjük, Dr. Rhys! ‒ mondja Peter.

Kapcsolódó szócikkek: hűtőkamra
MFKata>!

A véletlen egybeesésekben való hit olyan luxus, amit jó ideje egyikünk sem engedhet meg magának.

MFKata>!

A haragnak nincs helye a csatában. Lehet, hogy erőt ad, ám mindig a nyugodt és derűs harcos győz. Ne tévesszétek össze a higgadtságot és hűvös nyugalmat a szenvedélytelenséggel! Úgy kell megedzenetek az érzéseiteket, akár az acélpengét.

Hamis emlékek sorozat · Összehasonlítás