Rendíthetetlenek (Warhammer 40,000: Gaunt Szellemei 10.) 40 csillagozás

Dan Abnett: Rendíthetetlenek

Az egymásnak feszülő embertömeg fölött lézersugarak cikáztak, zászlók és jelvények ezrei emelkedtek a magasba. Aztán a legközelebbi kapu fülsértő robajjal, lángokat okádva darabokra robbant.
A tűztengerből egy kormos páncélzatú titán bukkant elő, lépteit őrjöngő éljenzés kísérte. Új élet költözött a gárdisták megfáradt tagjaiba, s lassan, lépésről-lépésre, elkezdték visszaszorítani az ellenséget. A Káosz nyomása érezhetően meggyengült, s a birodalmiaknak feszülő acélfal megroskadt…

A Sabbat Világok visszafoglalására indított hadjárat huszonkettedik évében Gaunt komisszár és a Szellemek visszatérnek a Káosz uralta Gereonra. A bolygó felszabadításáért vívott kegyetlen harc borzalmas áldozatai azonban hamarosan szembefordítják őket parancsnokaikkal, akik szerint a győzelem bármilyen árat megér…

Eredeti megjelenés éve: 2006

Szukits, Szeged, 2011
350 oldal · ISBN: 9789634972129 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

Balázs_Erőss >!
Dan Abnett: Rendíthetetlenek

Kicsit lassabban történnek az események, és bevallom, egy káosz által teljesen megszállt világon sokkal többre számítottam.
A nagyvárosi harc zseniálisan van megírva, de Gaunt-ék kommandózása a vidéken nem izgalmas, és sokat nem is tesz hozzá a történethez.
Én ugyan más fontos karakter elhalálozására számítottam, de igazándiból ez nem oszt, nem szoroz.
Sok maradt a történetben, komoly hiányérzetem maradt.

A Gereon halott.
Úgy érzem, hogy elég ennyit írni ehhez a kritikához.
Minden benne van a könyvben, tessenek elolvasni.

Tograh_Silur>!
Dan Abnett: Rendíthetetlenek

A jól megszokott ereszd el a hajamat stílusban ömlik a vér és hullanak a gárdisták, de az ellen vére pirosabbra festi a könyv lapjait. Tökéletes kikapcsolódás annak aki ilyenre vágyik és olvasta az előzményeket.

Csike_The_Techmarine>!

S a csillagok, mint ezer meg ezer fagyott könnycsepp ültek a semmi hideg palettáján, örökre emlékeztetve az embert önnön parányi, múlandó mivoltára.

Csike_The_Techmarine>!

– A Császár nevében, ki mindannyiunkat óv, s,a Szent nevében, kit buzgón szolgálunk… megáldalak, hogy bátran nézz szembe a sötétséggel! A Császár vigyáz ránk!

Hush_Campo>!

Tűz, vér, füst, égő hús bűze, hányás, vizelet, bélsár… ez a háború.

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

Páncél hasadt, csontok törtek, vér és végtagok szálltak minden irányba, s az üvöltésekbe sikoly vegyült.

Hush_Campo>!

– Felteszem, ha komolyan így is gondolja, hamarosan egy laboratóriumba cipelnek, és szisztematikusan feltrancsíroznak minket, hogy rájöjjenek a titokra.
– Ez már nem a Sötétség Kora, Ibram – csóválta meg a fejét mosolyogva az inkvizítor.
– Ó… én azért tartok tőle, hogy talán mégis, uram.

Hush_Campo>!

A többségüket biztosan kivégzik. Ha kell, mindannyiukat. A Császár meg majd kiválogatja az igazak lelkét.

Csike_The_Techmarine>!

– Akkor nem hiszem, hogy különösebben nagy figyelmet fordított volna Gaunt testbeszédére. Úgy becsülöm, hogy körülbelül húsz másodpercre volt attól, hogy a komisszár ezredes agyonlője, mint árulót.
Nem igaz, parancsnok?
– Talán egy egész percet is vártam volna, uram … de igen.

Warhammer 40,000: Gaunt Szellemei sorozat · Összehasonlítás