A ​pokol kapui (Doom 1.) 39 csillagozás

Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

Milne századost rakéta tépi ízekre Algir óvárosában – egy órával később mégis útnak indul Rabatból, hogy levezényelje élete legfontosabb akcióját, mely a sivatagos Mars egy kráterfennsíkján várja. A cél: megtisztítani az UAC tudományos állomását az oda beférkőzött fegyencektől. A gond ott kezdődik, hogy elitkommandója mindössze egy főből áll, az ellenséges vezér pedig nem holmi kisstílű gengszter, hanem egy mániákus pap, aki a kozmosz legpusztítóbb erőinek parancsol…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Science Fiction

Árnyék82 P>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

„- Nyugalom – mondtam egy idő után. és cigarettával kínáltam Milne vastartalékából.
– Nem vagyok Terminátor.
Hálásan, ám kissé értetlenül sandított rám.
– Nem micsoda, Bwana?
Csak most tűnt fel, milyen fiatal, szinte gyerek. Válasz helyett a fejemet ingattam – és vénnek, nagyon vénnek éreztem magam.”

Egy kicsit én is vénnek érzem magam, mert nagyon rég volt már hogy ezzel a játékkal játszottam. Akkoriban nagyon sokat futottam a pályáin és irtottam a szörnyeket és imádtam. Persze ha elakadtam valahol szóltam a nagy és okos bratyómnak és ő segített túljutni a gondokon. :P
Rég volt, de ez egy jó emlék…és örülök hogy kölcsön kaptam ezt a könyvet (meg a második részt is, amit mindjárt el is kezdek) mert ezt most nagyon jólesett elolvasni. Nekem baromira tetszett!
– Jól volt felépítve az egész, ahogy a különböző karakterek élettöredékeiből kibontakozik a világ, a történelem, a politikai helyzet, a háborúk és minden. Jó képet adott az adott idő világáról. Mindezt úgy mesélte el hogy egy kicsit nosztalgiázhattam, mert olyan 80-as 90-es évek hangulata volt.
– Tetszett az alap sztori, az ahogy a Marsra érkezik Milne, maga a nyugodt, koncentrált karaktere is és a beszólásai is. Pont ide illő, jó karakter.
– Tetszettek a leírások is, és az is hogy a főgonoszról Fuentes-ről is sokat megtudtam, érdekesek voltak az ő fejezetei is.
– Jók voltak a felbukkanó mellékszereplők is, a pilóták, a támaszpont parancsnokok, a pszichológus és a többiek.
– No és persze itt volt Oleg! Na ő aztán…ő olyan…nagyon…bakker, ez a figura, eszméletlen! :D Nagyon jól lett kitalálva és bemutatva is. Nagyon tetszett hogy volt szerencsém „látni” az ő szemével és megismerhettem ennek a hatalmas, vörös óriás állatnak a gondolatait. Remek figura!
Oleg..röviden bemutatva. :)
„- Nyikaaa! Véresvéresvéresvér! Kinyomom a lelkedet a beledet a mindenedet te állat, te mocsok, mit csináltatok Nyikával; a manusz a fejemben azt mondta ti öltétek meg, most megdöglesz, kinyuvasztalak, széttéplek, felzabállak, letépem a fejedet te állat tebaromakurvaanyád!
Szaros seggű! Gontar, Oleg szakvez, jó katona, és jó marslakó. És mindenkit megöl, aki bántja a húgát.”
– Amúgy….A két főszereplő közti nézőpont-váltások, és az ahogy egymásról véleményt alkotnak, ahogy megismerik a másikat nagyon jól van felvezetve. Nekem mindkét karakter kedvenc lett. :))
– No és tetszett hogy jó pár szörnyet felismertem a játékból, igaz volt pár egyedi és ismeretlen figura is de ez csak jól kiegészítette az egészet.

Mindent összevetve, szerintem ez egy nagyon hangulatos, pörgős, jó humorú, igazi gyakós, véres pépben gázolós jó kis könyv. Aki szerette a játékot, a régi játékot annak mindenképp ajánlom egyszer elolvasni…mert olyan volt mintha ott gázolnék keresztül a szörnyek tengerén és irtanám őket, mindennel ami a kezem ügyébe akad.
Ehj, régi szép idők!
Olvassátok el. ;)

Razor P>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

Nem rég volt a Doom 20. születésnapja, így gondoltam az alkalom kapcsán elolvasom a két magyar regényt. A játéknak elég egyszerű a története (balul sül el egy kísérlet, jönnek a szörnyek, azt mindet ki kell nyírni, ha esetleg valaki nem ismerné), így jó kérdés volt, mit is hoztak ki belőle ~300 oldalon.
Nos, azt kell mondjam, hogy egy egész jó sztorit. Ugyan csak bizonyos alap elemek maradtak meg, de az egyénileg kitalált dolgok is szépen passzolnak a képbe és illenek a játék hangulatához. Szemben a hivatalos Doom-regények robotellenfeleivel, itt valóban pokolbeli ellenfelek szerepelnek, melyekben rá lehet ismerni a játékok lényeire, bár akadnak egyedi kreatúrák is. Hasonló a helyzet a fegyverék terén is, a jó öreg kétcsövűtől kezdve, a plazmán át a BFG9000-ig minden megvan.
Ami a karaktereket illeti, itt teljesen szabadon szárnyalhatott az írói fantázi, lévén a játékban egy névtelen katonát irányítottunk. A főszereplő itt már kapott nevet, sőt, rögtön kettő is lett belőle, megalapozott háttértörténettel. Az igazat megvallva pont ezt az alapozást éreztem egy kicsit soknak, lehet nem ártott volna belőle húzni. Egyébként a két karakter jól el van találva, Oleg és Milne érdekes, egyben élvezetes párost nyújtanak.
Amiért külön pacsi jár a szerző(k)nek, az egyrészt a Doom cheatkódok beleszövése ilyen-olyan módon a sztoriba, valamint egy bizonyos karakterrel a történet Wolfenstein 3-D-hez való csatolása.

kissakos I>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

A Doom című klasszikus PC játék mögé írtak egy sztorit, ami meglehetősen jól sikerült. Kiváló sci-fi háttér és jól megválasztott helyszín, érdekes szereplők (főleg Oleg Gontar, az ukrán óriás-szellemi fogyatékos-kommandós-sötét hangulat, és a maga módján még vicces is…

Roland91 P>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

Érdekes volt. Az tény, hogy tele van elírással, szóval erre figyelhettek volna jobban is, amúgy nagyon szórakoztató volt. Persze nem sok köze van az igazi játékhoz, de egy alternatív sztorinak nem rossz. Tetszik, ahogy a szerző beolvasztotta a játékkal való játszás élményét a történetbe, (megy a zene a hangszóróban, egy katonát irányítasz de nem te vagy az, a felvehető muníciók, erősítők, a térkép bámulása stb.) Ja és persze a kódok…iddqd és társai. Még a borítón is rajta van a fegyveren az idkfa XD Szóval szórakoztató kis darab! :)

Th3DarkKn1ght>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

Ahhoz képest, hogy a videójátéknak vajmi kevés sztorija volt, – lényegében az egyik pályáról a másikra vándoroltunk, közben meg kiirtottuk a sok mocskos rohadékot – egész jó könyvet sikerült összehozni belőle.

A történet röviden: Aktuális rosszfiúnk, Fuentes atya megszökik a (marsi) börtönből, hogy elfoglalhassa a szomszédos (marsi) kutatóbázist, amelyben a Vörös tükör nevezetű ősrégi idegen tárgy csak arra vár, hogy egy igazi elmebeteg végre felfedezhesse a titkait. A Földről Milne századost küldik, legalább is tudatát, hogy Gontar katonával együtt (szó szerint együtt, ugyanis a tudatát Gontarba ültetik) rendet tegyenek. A feladat Fuentes likvidálása és a Tükör elpusztítása.

A könyv eleje háttérinformációként szolgál a világhoz és a történet középpontjában lévő misztikus tükörhöz. Ennek bemutatása amolyan ’80-as évekbeli akciófilmeket idéző szövegkörnyezetben történik, ami rendkívüli nosztalgikus és humoros hangulatot teremtett a számomra. Szerencsére ez a „tökös gyerek” hozzáállás végigkísér minket a könyv egészén. A két főszereplő közti nézőpont-váltások, és gondolataik egymásról nagyon feldobják az amúgy egyhangú eseményeket. A Fuentesről szóló fejezetek is érdekesek voltak, örülök, hogy jobban megismerhettük a könyv főellenségét. :) A srácok nem spóroltak a kreativitással, gondolok itt a Doom idővonalra és a szószedetre. Ami külön öröm, az az apróbb kikacsingatások a játék felé „Leszálló kód IDKFA” és hasonlók.

A történetnek úgy van vége, ahogy anno a játéknak is volt. (Nem a nyuszira gondolok! :D) Folytatása következik…

Gyorsan olvasható, pörgős és szórakoztató mű!

Toto12>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

IDKFA őrök kód a Doom ban ! Soha nem felejtem el a játékot!
A könyv igazi pörgő játék magyar írótól ,de jó írótól!
És nagyon jó könyv!

girion>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

Az eleje bájosan érdekes ökörségekkel indul a káoszba fúlt világról, kiberkatonákról és egy szeretni valóan ostoba melákról. Aztán sajnos az egész gyakásba fullad, mondhatnám bolter-pornba.

hankman I>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

A könyv kellőképpen izgalmas volt és szórakoztató. Damien Forrestal nagyon tetszett, jók a leírásai. Ami a leírásainál is jobb azok a karakterei. Milne, a vörös óriás és a padre karaktere, mind mind lebilincselő a maga módján. Akad itt minden mi szem szájnak ingere! A könyvről azt lehetne hinni, hogy csak megy a hősünk és ész nélkül kaszabol minden útjába kerülő rémséget, ez részben igaz is. Megy itt a válogatott durvaság, amolyan igazi tökös kemény legény módjára, a frappáns oda mondások, arcpirító káromkodások arzenálja, és annyi vér, hogy egy kórház komplett intenzív osztályát ellátna eléggel. De ezen túl van itt még valami…Forrestal stílusa, a kíváló karakterek, a muzsik élet emlékeinek részletei, a kis meglepetések (tripla milne csak ennyit árulok el) és a videó játék akciókkal teli világa. A vége folytatásért kiállt, de ez sem gond mert az is rendelkezésre áll!
Szórakoztató, kikapcsolódós olvasmány volt.

KisHendo>!
Damien Forrestal: Doom – A pokol kapui

Pokolian jó volt. Nem kell egy agyletépősen bonyolult, hihetetlen csavaros sztorit várni, de néha nem is kell. Az ilyen könyveknek is kell, hogy jusson hely, amik szimplán csak szórakoztatni akarnak. Ez az az igazi, vegytiszta szórakozás, amit csak a legjobb shooterek tudnak elérni. Egy dolgot viszont kiemelnék. Oleg karakterét, és a viszonyát Andy-vel. Szerintem nagyon jól el lettek találva, nálam abszolút ők voltak a csúcspontjai a könyvnek

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Az ôrültség nem különálló és elszigetelt birodalom; mindennapi életünk határos vele, önmagunknak valamely
részével mindannyian benne vagyunk. Nem az a fontos, hogy elkerüljük, hanem az, hogy lehetõleg csak félig
essünk bele.

Erich Fromm

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Bármit mondasz, csak a szádat szellőzteted – én jártam odafent, saját szememmel láttam a
poklot, és visszatértem; amit tõlem hallasz, az utolsó szóig komolyan veheted. Kevesen olyan
szerencsések, mint én… és mint te, amiért hajlandó vagyok az egészet elregélni neked.
Olyan ez, mint mint egy hívônek magyarázni a pulzáló világegyetem elméletét. Ha egy
nyelvet beszéltek is, két malomban őröltök, de bánja a fene; vegyük úgy, hogy erre a
kitárulkozásra nekem van nagyobb szükségem.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Hogy az ember a halál küszöbén semmit nem érez, baromság: mintha az ég szakadt volna
rám.

COMFILE-01.WAD

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Képtelen voltam meghatározni a pillanatot, mikor hagytam magam mögött a testemet. A
kiemelkedést nem kísérte angyali kórus, se hang-vagy fényjelenség: egyszerűen ott álltam a
kerekes asztal mellett, és lefelé bámultam Andrew A. Milne lepedővel félig takart testére.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Közös vonásuk volt, hogy egyikük
sem kívánt szálegyedül a mennybe menni vagy a pokolra szállni, ezért híveket toborzott,
vagy épp áldozatokat szedett a hozzá legközelebb állók közül. Hogy gyilkosok voltak, kissé
keveset mond a valósághoz képest, hogy ördögök, kissé sokat; valódi indítékaikat tán csak
azok a specialisták tudták volna feltérképezni, akik éjt nappallá téve a Vörös Tükör köré
épült kutatóbázison dolgoztak.

A démonok várakoztak.
Alice Csodaországának rádiója harminc perccel ezután némult el mindörökre.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A fájdalom, amelyet eddig nem érzett, most lassan visszatért, de mintha indulatai új mederbe
terelődtek volna: már nem acsarkodott, nem gyűlölt, csak figyelt – és várt.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Egy sárkány,gondolta. Az megállítaná őket.
A gondolat nem volt tiszta; a megjelenő Kép először egy mesebeli hétfejű dögre hasonlított,
majd alakot váltott, és egy brontoszaurusz lett belőle, ám egy pillanattal később már
megszilárdult, és felfogta a két bikafejű, meg a csontvázpár támadását.

Doom sorozat · Összehasonlítás