Nagylánykönyv (Lolával az élet 2.) 22 csillagozás

Lolával az élet folytatódik
D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv

Nagylánnyá válni kemény munka. Különösen egy olyan anyuka mellett, aki maga is állandóan próbál felnőni a gyerekéhez.
A Nők Lapjában és a „Lolával az élet” című kötetben megismert, szeretnivaló angol-magyar család kalandjai a „Nagylánykönyv”-ben folytatódnak. D. Tóth Kriszta finom humorral és jól adagolt öniróniával veszi végig a szülői élet legfontosabb állomásait. Nem kerüli meg a konfliktusokat és nem hunyja be a szemét akkor sem, ha valami kellemetlen. És miközben Lola, az ötéves kisnagylány számára kinyílik a világ, édesanyja meghoz egy sor fontos döntést – nem utolsósorban a nagy újrakezdésről…

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

Sanoma, Budapest, 2011
376 oldal · ISBN: 9786155008900 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra

gumicukor>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Nevettem és szomorkodtam Krisztával és Lolával ennek a könyvnek a hasábjain is, pontosan ugyanúgy, ahogyan az első könyv esetében. Humorosan, kellő öniróniával megírt kötet, amit csak imádni lehet. Elképesztő stílusa van a nőnek, nagyon szimpatikus személyisg mind a képernyőn, mind a könyv lapjain. Kíváncsi vagyok, hogy a nem Lolás könyvei milyenek, minél előbb időt akarok rájuk is szakítani.
Nagyon sajnálom, hogy a Lola-sztoriknak vége. Még nagyon sokáig tudnám hallgatni őket…

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Lola még mindig cuki, az angolok még mindig furák, Krisztának pedig még mindig imádom a stílusát és a gondolatait. Folyton meghatódom azon, ahogy az anyukájáról és a gyerekkoráról mesél, pedig mint látjuk, az sem volt fenékig tejfel… Mégis ez a nyíltság, hétköznapiság és feltétel nélküli szeretetet úgy összekuszál bennem mindent, hogy muszáj itatnom az egereket.
Kérek még DTK-könyvet!

meseanyu P>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Habár sokban különbözik az élethelyzetünk a szerzővel, én nagyon bírom ezeket az írásait, szórakoztatóak, viccesek, szívmelengetőek.

Chivas>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Nincs egy éve hogy az első Lola könyv a kezembe került, anno, fogalmazhatnék úgy is hogy életet mentett. :) Az elolvasást követő pár éjjel ledaráltam az összes Lolával az élet újságcikket a neten is, ezért a nagylánykönyves történetek ismerősek voltak. Ennek ellenére most is nagyon jól szórakoztam, továbbra is irigykedem Kriszta humoráért és türelméért. Nagyon-nagyon szeretem ezeket a könyveket. :)

bodr>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Az első részt kilenc évvel ezelőtt olvastam. Emlékszem, már akkor is meghozta a kedvemet a gyerekvállaláshoz. Akkor még egyszerű jövő időben fogalmaztam erről a kérdésről.

Ez a második rész szintén arról szól számomra, hogyan kell(ene) és lehet(ne) jó anyának lenni. Talán pont ezzel hozta meg a kedvemet kilenc évvel ezelőtt is a gyerekvállaláshoz: nem Lola mókás sztorijaival, nem az idillikus pillanatok leírásával, hanem a 21. századi követendő szülői mintával.

eeszter>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Már az első Lola-könyv is nagyon tanulságos és szórakoztató volt számomra. Azt is kicsit korábban olvastam, abban az időszakban, amikor az én kislányom még nem érte el azt a kort, ahány éves Lola a könyvben, s ez most is így volt. Így aztán sokszor villant fel előttem olvasás közben az a gondolat, hogy még ilyesmire is számíthatok reakciók terén… Én nagyon szimpatikusnak találtam az írói stílust, nem is értem azokat a támadásokat, amikről olykor írt… Néha vigasztaló is volt és megnyugtató, hogy ti. „ha náluk is így van, akkor már ketten vagyunk, olyan nagy baj nem lehet” :)

sonozsoka >!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Örülök hogy befejeztem. Meg áprilisban kezdtem el és örülök, hogy most újra a kezembe vettem. Fantasztikusan ír Kriszta, régen már a nők lapjában még messze a nő korszakomtól is elolvastam. Csak ezeket a cikkeket. Örülök, hogy egy kicsit újra meg fiatalodtam én is.

porcellan>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Imádtam!!! Szerettem a történeteket, a kis szőke fürtös helyébe pedig bele tudom képzelni Prüntyikét, és persze olyan jó elmerengeni azon, hogy minden bizonnyal mi is át fogjuk ezen történések nagy részét élni pár év múlva (időben még csak az első kötetnél járunk :)

Anita_Juhász>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Az első rész után muszáj volt ezt is elolvasnom. Nem csalódtam Lolában, vagány kiscsajjá cseperedett. Szeretem Kriszta stílusát, ahol öniróniával szemléli kis családját és nem fél magán nevetni.

nmoni>!

D. Tóth Kriszta: Nagylánykönyv Lolával az élet folytatódik

Nagyon szeretem olvasni a Lola sztorikat, de csak azóta érdekelnek, amióta megszületett a kislányom. Örülök, hogy könyv lett a Nök lapja rovatból, így én is negismerhettem a Lola történeteket. Be kell szereznem a Lola meséket is, de ezeket együtt fogjuk olvasni a kislányommal!

Nem mellesleg, kifejezetten jó érzés, amikor Anyukának szólítanak. Felnőttes. Komoly. Felelősségteljes. Finom, puha.

27. oldal, 1. Kisnagylány

Christine_>!

A humor mankó. Ha a legnehezebb pillanatokban a hónunk alá vesszük, segít kiegyenesedni. Feloldoz, meggyógyít és megbékít. Az egyik legnagyobb emberi találmány a szerelem óta. Humor nélkül Alex és én ma nem lennénk egy pár.

Sippancs P>!

Borzasztó dolog ez az osztozkodás. Meg a féltékenység is. Még akkor is, ha az ember képes kiröhögni magát miatta.

porcellan>!

A gyerek egy patak, később folyó, aztán folyam. Mi, a szülők legfeljebb a medret biztosíthatjuk neki, de az utat ő töri magának.

Sippancs P>!

Hogy gyerekük lesz-e valaha? Nem tudják. És nem is kell tudniuk. Én pedig nem kérdezem őket, noha a természetes kíváncsiság persze engem is furdal. De hagyom, hadd járják az útjukat. A saját útjukat. Mert talán nincs helyzet, nincs téma, amelyre jobban alkalmazható lenne anyám kedvenc mondása: „a világ, édes lányom, annyiféle, ahányan élünk benne”.

Kapcsolódó szócikkek: gyermekvállalás
Sippancs P>!

Nem aggódom amiatt, hogy a szó kiürül, elkopik, hogy a gyakoriságtól elvész a jelentősége. Ellenkezőleg, szerintem vannak szavak, amelyek annál tartalmasabbak és jelentőségteljesebbek, minél többször kimondjuk őket hangosan és őszintén.

Christine_>!

Pedig a sírás fontos a gyászban, mert úgy mossa ki az ember belülről, mint egy langyos zuhany.

Christine_>!

– Kérdezhetek valamit, mama?
– Persze, kérdezz.
– Te is meg fogsz halni?
Még ebben a dúsgazdag magyar nyelvben sincsenek szavak arra, amit a tekintetében láttam. Még arra sem, ahogy a gyomrom érezte magát. „Hazudj” – üvöltöttem magamnak belülről, de elkéstem. Annyira meglepett, hogy kibuggyant az igazság.
– Majd ha nagyon-nagyon öreg leszek, én is meghalok. De ez sok-sok év múlva lesz.