Húszezer ​éjszaka 390 csillagozás

D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Húszezer ​éjszaka az több mint 54 év. Egy egész élet, amit ugyanazzal az emberrel kéne hűségben leélnünk. De képes-e erre ma egy negyvenes, érzelmekre és intimitásra szomjazó nő, aki a mindennapi rutinba, a látszatvilágba és saját kínzó vágyaiba beletörik? Mit dönt, amikor váratlanul elérkezik hozzá a mindent alapjaiban megrengető szenvedély, és felcsillan egy intenzív, új élet reménye? Érvényesek-e még az előző generációk tanításai az örök hűségről és a jóságról? Hány nap a világ? Lehet-e egy együtt leélt élet húszezer éjszakás kaland?

D. Tóth Kriszta új regénye a nagy sikerű Jöttem, hadd lássalak után ismét az emberi kapcsolatok izgalmasan kusza világába kalauzol, ahol minden választás újabb és újabb lehetőség megtalálni magunkban, ami oly fájdalmasan hiányzik. Kísértő múlt, gyötrő kétségek, elfojtott szexualitás, félelmek, szeretethiány, ürességérzés és a nyomában feltörő forró szenvedély: ez jellemzi az egykor pszichológusnak készülő, ma életvezetési tanácsadó céget… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Szomjas Helga

Budapest

rebeka202 P>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Amikor ezt a könyvet kölcsönadta egyik barátnőm és megnéztem a molyon, a százalék ugrott leghamarabb szembe velem. Gondoltam, ha 70% körül van, unni fogom.
De amúgy tévedtem! Mert tetszett és nem untam. A legjobban az fogott meg benne, hogy a házasságról szól. És arról, hogy ha eltelik bizonyos számú év, bármennyire is szerelmesek voltunk az elején, ha nem teszünk a kapcsolat fejlődésért, nagyon hamar bekebelezik a mindennapok. És Helga is így járt. Kétségbeesett, hogy már a férje nem is szereti, és mi van ha ő sem szereti a férjét, és valaki mást kell keresnie.
Szerintem ez a történet nagyon sok mindenre megtanít egy házasságon belül. Legfőképpen arra, hogy nem szabad eldobni azt a sok közös évet egy hullámvölgy miatt. És arra, hogy a kommunikáció mennyire fontos a párok között. Anélkül ugye semmi nem működik.
A későbbiekben még lehet, hogy kedvem lesz elolvasni, csak előbb be kell szerezzem :)
A könyv vége nagyon megnyugtatott és erősen szurkoltam, hogy így végződjön!

Budapest ♥

Tünde1>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Realista,nem szépíti a valóságot.Gratulálok kedves Kriszta!

icu79>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Nem igazán tudok ezzel a könyvvel mit kezdeni. A téma nagyon fontos, érdekes is lehetne, mégis, alig vártam, hogy a végére jussak.Elgondolkodtatni akart, de nem volt jó a motiváció…

pieta4>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Hű! Mellbevágott a történet, vagyis a mondanivaló. Ez nekem szólt teljes egészében. Egy negyvenes nő élete, bizonytalansága, vágyai. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy egy másik embertől függ a boldogságunk, egy másik ember tehet minket boldoggá és az a feladatunk, hogy mi is boldoggá tegyük a másikat. De először meg kell tanulnunk kibékülni önmagunkkal, elfogadni, megérteni a saját kis világunkat, mert csak így adhatunk belőle másoknak.
Tetszett Helga esendősége, emberi gyengeségeinek bemutatása, a benne rejlő, szenvedélyre, újdonságra vágyó nő, bizonytalan kislány és a rendes, fásult családanya összetettsége.
Zseniális volt a végén a kép az Erzsébet híd közepén álló Helgával.

Gabci88>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Az egyik kedvencem. Könnyed mégis súlyos. És olyan üzenete van, amit a legtöbb ember nehezen hall meg. Hogy a boldogság az itt, a most. Nem a nagy szavak hanem a mély, jelentőségteljes gesztusok. Ezt nem szabad elfelejteni. Szerettem a hangulatát, a stílusát is.
Úgy látom itt sokan kritizálták, hogy nem a magyar valóságot tükrözi. Nos, engem ez sosem zavart. Ha olvasok vagy filmet nézek, nem az lazít el, hogy ugyanaz a valóság köszön vissza. Szerintem jó egy kicsit kiszakadni.
Nagyra tartom D. Tóth Krisztát, van bennünk néhány közös, így örömmel követem a munkásságát, szerintem nagyszerű amit csinál és ahogy csinálja.

Lulma>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Nekem kifejezetten tetszett, bár a negatív vélemények miatt kétkedve kezdtem el az olvasást, plusz nem is én vagyok a célközönség (24 éves vagyok). DTK-nak eddig még csak a Lola könyveit olvastam, de szimpatikus volt (meg ugyanott születtünk és szeretem az ilyen egyezéseket), de szerintem fogok még tőle olvasni.
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2018/05/27/d_toth_kriszta_hus…

marilyn_marilyn>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Annyi érzelem kavarog ebben a történetben.
Talán másképpen hatott rám, mert én is elváltam anno. Véleményem szerint majdnem minden nő és anya átesik egy ilyen krízisen. Még akkor is, ha nem vallja be. Aztán ki így, ki úgy oldja meg a dolgait.
Adva van négy barátnő. Mind a négyen azt hiszik, hogy a másik három nő élete tökéletes és a lelkük mélyén irigykednek. Aztán kiderül, hogy mégsem minden olyan, amilyennek látszik.
Kívül gyönyörű szép az az alma, de belül már romlásnak indult.
Mennyi fájdalom és keserűség elkerülhető lenne, ha az emberek beszélnének egymással. Ha elmondanák őszintén, mi az ami bántja őket, amit nem értenek.
Ez a regény tökéletes példa erre. Helga és az édesanyja. Helga és Tomi.
A szeretet megannyi formája bontakozik ki előttünk a történések sodrában.
Azon gondolkodtam amíg olvastam, hogy mennyire nem ismerjük a szüleinket. Hajlamosak vegyünk gyerekként elfelejteni, hogy nekik is volt életük előttünk, sőt azután is.
Hogy ők is emberek, nem „csak” szülők.

Éva_Bátka>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

D. Tóth Kriszta mindannyiunk életében előforduló gondolatokról, témákról ír. A témaválasztás, most is szuper. Azt is szeretem, ahogy Kriszta ír. Szeretem, hogy hallom közben a zenét, amire gondol, vagy Budapest ismerős utcáit járom a társaságában. De ez a könyv mégsem lett az igazi. Jó, hogy korábban már olvastam a Jöttem, hadd lássalak-ot mert így tudom, hogy Kriszta nem csak a Luxuxfeleségek tv műsor könyv változatát képes megírni, hanem igenis több tud lenni chick lit-nél az, amit ír. Itt ez most nem sikerült.

D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Minden életközepi válsággal küzdő asszonynak javaslom a könyv elolvasását. Minden évtizedes házasságban élő hölgynek úgyszintén. Uraknak az első hat oldal elolvasása tilos, hacsak nem akarnak évtizedes házasság után asszonyuk orgazmusán eltűnődni, hogy akkor most ez csak „sótájm”, vagy TÉNYLEG????

A könyvnek vannak mélységei, csak ahhoz nem elég 20, de gyakran még harminc évesnek sem lenni, hogy teljes valójában felfogja az olvasó (nekik még csak tankönyv:). Kell az a 10+ akármennyi év, hogy olvasás közben aprókat bólogatva nyugtázza az ember, hogy igen, így van, ilyen ez, láttam, tapasztaltam, hol magamon, hol másokon. Nekem tetszett. Soha többé nem akarom még egyszer elolvasni, mert az idő túlhaladta koromnál fogva a cselekményt, de egyszer EL KELLETT olvasni.

KNono>!
D. Tóth Kriszta: Húszezer éjszaka

Nem tudom, hogy olvastam-e eddig ilyen tipusú könyvet, de ez nagyon tetszett. Tetszett Helga története, az ahogy gondolkodik.
Nagyon könnyen olvasható volt, a történet magával ragadott. Remélem, hogy majd még fognak hasonló könyvek is a kezembe akadni, mert ez nagyon megfogott. :)

Malnai_Istvan>!

[…] a boldogság nem valami egész életet átszövő, nagyívű, grandiózus építmény. A boldogság nem húszezer éjszaka. A boldogság egyetlen másodperc a jelenben. Mire kimondom, már vége is. Ha nem veszem észre, kicsúszik a kezemből.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Edit_Zsuzsa_Nagy>!

A szerda a hét kellős közepe. Egyáltalán semmi identitása nincs. Mintha nem tudná eldönteni, hogy a hét eleji nyűg vagy a hét végi eufória határozza meg a személyiségét. A szerda a legunalmasabb nap a világon. Személyiségzavaros. Sőt borderline vagy skizofrén.

Kapcsolódó szócikkek: borderline személyiségzavar · skizofrénia
Edit_Zsuzsa_Nagy>!

A szerelem vak és hülye.Tizenkét agyfelületet üt ki egyszerre, és képtelenné tesz a kritikus gondolkodásra. Niels Birbaumernek igaza van: a szerelem mentális káosz.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Edit_Zsuzsa_Nagy>!

Ezt senki nem veheti el tőled. A büszkeségedet. Jegyezd meg, hogy Isten jókedvében teremtett téged, szépséged az ő mosolya.

Kapcsolódó szócikkek: büszkeség
Malnai_Istvan>!

Egy férfinak meg kell adni, ami neki jár. Az első és legfontosabb a hit önmaga erejében és hatásában. Hadd gondolja, hogy fantasztikus az ágyban. Meglátod, sokkal könnyebb dolgod lesz vele, ha azt hiszi, hogy mindig képes kielégíteni.

Perika>!

Kapaszkodom egy idegenbe, akit különösebb ellenállás nélkül beengedtem a testembe. Kapaszkodom belé, mert azt várom tőle, hogy megment a saját életemtől. Nyújt egy alternatívát, egy tiszta oldalt egy könyvben, amelyhez nem írtak előszót. Sőt, még címet sem adtak neki.

rebeka202 P>!

A boldogság nem húszezer éjszaka. A boldogság egyetlen másodperc a jelenben.

Kapcsolódó szócikkek: Szomjas Helga
haboskávé>!

Nem kell neki kapcsolat. Nincs még készen rá. Ő maga mondta. Én meg itt ülök, és várom, hogy írjon. Mert várom, naná, hogy várom. Azt akarom, hogy üzenjen utánam, azután, hogy úgy otthagytam a Rómain. Azt akarom, hogy tudni akarja, mi van velem. Aggódjon, mint valamiért, ami értékes számára. Aki értékes neki. Azt akarom, hogy kelljek neki.

Cserei_Gyöngyvér>!

Egy nő akkor érzi megbecsülve, értékelve, megfelelően szeretve magát egy kapcsolatban, ha a férje felfalja. Nem minden alkalommal, de rendszeresen. És nemcsak a testét. Hanem két szexuális aktus között érzelmileg, verbálisan vagy gesztusokban a lelkét is felfalja.