!

Oriza-Triznyák (Mirr-Murr 4.) 44 csillagozás

Mirr-Murr kalandjaiból
Csukás István: Oriza-Triznyák Csukás István: Oriza-Triznyák

Oriza-Triznyák?! Vajon mit rejt ez a nyakatekert szó? Ki hallott már ilyet! Pedig sokan emlegetik ezt a nevet – mondhatnánk országos hírű. Ő ugyanis a nevezetes csavargó macska, Mirr-Murr legfélelmetesebb barátja, kalandjainak társa. És kicsoda Mirr Murr? Azt igazán minden tévénéző gyerek tudja, meg azok a gyerekek is, akik elolvasták Csukás István jól sikerült mesesorozatát, az Egy szürke kiscsacsit, Mirr-Murr kalandjait és a Pintyőke cirkusz, világszám!-ot. És hogy a Móra Kiadó nagy örömet szerezzen olvasóinak, a közkedvelt meséket Foky Ottó kedves bábfiguráinak színes fényképeivel jelenteti meg.

A Mirr-Murr, a kandúr c. kötetben is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1984

Oriza-Triznyák · kalauz · Mirr-Murr

tataijucc

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Ha valaha is lesz kutyám, nincs mese, Téglagyári Megállónak fogják hívni. És mit ad Isten, egykoron éltem én a Téglagyár utcában. ;)
Röviden és tömören; Csukás István mesekönyvet minden gyerkőcös háztartásba!
(Személy szerint intenzív gyűjtésbe kezdtem.)

robinson P

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Amikor már nagyobbacska lett a kicsi lányom, és próbáltuk megmutatni a világot „disneynélkül”, akkor tértünk vissza a klasszikus magyar mesékhez. Lehet ezek a történetek is elősegítették, hogy macskamániás lett belőle.

Mazsola_78 P

Klasszikus :)
A kedvencem Téglagyári Megálló volt. Kár, hogy nem kapott több szerepet. :)

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Nekem egy igencsak viharvert példány van meg, pár lap hiányzik is belőle… =( De azért ma is előveszem és olvasgatom a megmaradt oldalakat. Téglagyári Megálló az egyik legjobb… =D Hihetetlenül aranyos mese.

~*~

Sokadszori újraolvasás után jöttem rá, hogy hasonlóan szoktam levelet írni, mint Mirr-Murr. =D
Ezek a bábok is nagyon jók, csak mivel nem láttam (vagy legalábbis nem emlékszem rá) meseként, nem igazán tudtam őket elképzelni dörgölőzni és a többi. Így a normál macsek-képeket bezavarták a fotó-illusztrációk.

thia

kihagyhatatlan…gyerekként főleg

tüskéshátú

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Nekem pont ez a kiadás volt (van) meg. Nagyon mókás, jó kis mesék!

MezeiMarcsi

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Nagyon szeretem Csukás István meséit.Amikor olvastam ezt a könyvet,szinte hallottam Halász Judit hangját,mert azt hiszem annak idején az ő előadásában volt látható a tévében minden történet.Ha jól emlékszem a saját kisfiának olvasta:)

totestiefel

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Többször elolvastam kiskoromban. A pintyőke cirkuszt már kevésbé szerettem

ppayter

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

Valakinél vendégségben olvastam el ovis koromban ezt meg a Mirr Murrt. Szórakoztató mesék és zseniális nevek voltak benne, sajnálom, hogy többször nem tudtam lapozgatni…

Thorpapa

Csukás István: Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból

imádtam, mint a Mirr Murrt:)

Boglárka_Madar

Ezért érdemes néha fára mászni. A lelki egyensúly miatt.

Morn

– Most pedig – mondta, mikor befejezte a számolást – meg kell mondanom az igazat. Nagyon sajnálom, de a kóbor macskákról nem mesélhetek semmit! Barátom egy kicsit könnyelműen ígérte meg. Különben is, miért érdekel téged?
Téglagyári Megálló udvariasan mosolygott.
– Csak merő kíváncsiságból – mondta. – De hát ha nem szabad elmondanod, az se baj. Csak arra gondoltam – tette hozzá tétován –, hogy nem lehetnék-e esetleg én is kóbor macska. A kaland kedvéért. Ugyanis egy kicsit unatkozom…
– Te? – kérdezte Oriza-Triznyák. – Hiszen te kutya vagy!
– Igen, igen – motyogta Téglagyári Megálló. – Ez kétségtelen.

A harmadik próba (Móra, 1984, 37.o.)

Kapcsolódó szócikkek: Oriza-Triznyák
Morn

Így talpaltak némán a korompuha éjszakában, merthogy sötét volt, mint egy bőrzsákban.

A Legnagyobb Kóbor Macska üdvözlése (Móra, 1984, 50.o.)

Morn

– Szegény! – mondta Krisztinka, és félrehajtotta a fejét, mint egy figyelő madár.
– A lejtőn lefelé visz az út! – jegyezte meg Tóni a csapokat törölgetve.
– De egy ilyen nagy művész! – folytatta Krisztinka, és a másik oldalra fordította a fejét.
– Nem azért vitték el – mondta Tóni. – Bár azért is megérdemelte volna. Micsoda ronda mázolmányokat sózott az emberek nyakába! Brrr! De nem ezért vitték el. Közönséges jegyüzér volt. Idáig züllött. Mozijegyekkel üzérkedett.
– És hogy jöttek rá? – kérdezte Krisztinka, és egyenesen a plafonra nézett, mint aki azt lesi, hogy esik-e az eső.
– Haha! – mondta Tóni. – Jó kis hecc volt! Összevásárolta az összes jegyet a moziban az esti előadásra, és elaludt. Már nem tudta eladni a jegyeket, és teljesen üres volt a nézőtér. Ez feltűnt. Hiszen kint volt a tábla, hogy minden jegy elkelt. Haha! A jegyszedőnők az igazgatóhoz siettek, az igazgató meg a sarki rendőrhöz, a sarki rendőr meg egyből elfogta a barátunkat, aki éppen akkor kezdte árulni a jegyeket, meg ingyen osztogatta a járókelőknek. Azt még megengedték neki, hogy egy utolsó fröccsöt megigyon a Piros Lóban, aztán mars a dutyiba! Hát így történt. Azért mondom én még egyszer, hogy a lejtőn nem lehet megállni! Így jár az, aki giccsképeket fest ahelyett, hogy dolgozna! – és mérgesen belevágta a rongyot a borba a pulton.
Oriza-Triznyák eleget hallott, kijött a Piros Lóból.
– A te barátod befuccsolt – mondta. – Egy darabig nem látod.
– Mit csinált? – kérdezte Mirr-Murr.
– Nem tudott megállni a lejtőn.

Vissza az úton (Móra, 1984, 76-77.o.)

Kapcsolódó szócikkek: Mirr-Murr · Oriza-Triznyák
Boglárka_Madar

– A hold! A Legnagyobb Kóbor Macska! Elindult egerészni!
– Nem látok sehol egeret – mondta Mirr-Murr.
– Nem is olyan kis vacak egerekre vadászik, mint mondjuk, te!
Mirr-Murr megsértődött a személyeskedésre. De a kíváncsisága nagyobb volt, ezért megkérdezte:
– Hát milyenre?
– Azokra, ni! – mutatott körbe Oriza-Triznyák az égen felszikrázó csillagokra. – Attól ilyen szép fényes a képe. Merthogy minden éjjel megeszik tíz-húsz csillagegeret.
– Várjuk meg, míg bekap egyet! – javasolta Mirr-Murr nagyot nyelve.

Kapcsolódó szócikkek: Hold · Mirr-Murr · Oriza-Triznyák
Lady_Tüncilla

Megváltotta a jegyet és mivel meleg volt, és az üzletre is inni kellett, beült a restibe a piros terítős asztalok közé, és kért egy korsó fehér habos, jéghideg sört.

Boglárka_Madar

Arra ébredt fel, hogy a kalauz szólítgatja, és a jegyet kéri.
– Igenis, azonnal – motyogta Slukk Ödön, belenyúlt a kabátzsebbe, s a álmosan pislogó Mirr-Murrt nyújtotta a kalauz felé.
– Szép kis macska – mondta a nagy bajuszú kalauz, és megsimogatta a rémült Mirr-Murr fejét. – Barátságos pofikája van.

Kapcsolódó szócikkek: kalauz · Mirr-Murr
Boglárka_Madar

ITT SENKI NE CSINÁLTASSON BUNDÁT!
Gondolkozott még egy kicsit, majd így folytatta:
MERT ÁRTATLAN MACSKÁKBÓL CSINÁLJÁK!

Boglárka_Madar

Nevem: Téglagyári Megálló. Ugyanis ott talált a gazdám.

Boglárka_Madar

– Te? – kérdezte Oriza-Triznyák. – Hiszen te kutya vagy!
– Igen, igen – motyogta Téglagyári Megálló. – Ez kétségtelen.

Kapcsolódó szócikkek: Oriza-Triznyák

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el