Az ​én játékoskönyvem 8 csillagozás

Csukás István: Az én játékoskönyvem Csukás István: Az én játékoskönyvem Csukás István: Az én játékoskönyvem

Tudja-e valaki, hogy ötvenkilencféle játékot is lehet játszani egy labdával? És nemcsak labdával, hanem madzagdarabbal, facövekkel vagy a sapkánkkal is? S ha semmi sincs nálunk, azzal is jól elszórakozhatunk, ha ügyességünket, gyorsaságunkat, erőnket mérjük össze.

Csukás István könyve régi és új, városi és falusi játékokból válogat. Akár a szabadban akarjuk kifutkározni magunkat, akár szobai játékokhoz keresünk ötletet — lapozzuk föl bátran. A pontos, rövid játékleírásokhoz Ráduly Csaba készített illusztrációkat.

Eredeti megjelenés éve: 1980

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633734865 · Illusztrálta: Ráduly Csaba
Korona, Budapest, 1998
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639036811 · Illusztrálta: Szilágyi Eszter
Móra, Budapest, 1980
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631119602 · Illusztrálta: Görög Júlia

Csukás István: Az én játékoskönyvem

Olyan jó, hogy összegyűjtötte a sok játékot és megosztotta velünk! :)
Sok ismert, kedves emlék röppent fel az olvasásuk, felidézésük során. Örömmel válogathatunk kedvünkre. Táborokban, szülinapi zsúrokon, vagy a játszótéren, isiben is játszhatjuk, kedvünkre.
Köszönjük! :)

jevus>!
Csukás István: Az én játékoskönyvem

Gyerekkorom kedvenc jàtékainak gyûjteménye. A régen feledésbe merült szabàlyokat ùjratanulhattam. A jàtékleìràsok érthetôek és jòl követhetôek.
A jàtékok jòl kereshetôk a tematikus rendszerezésnek köszönhetôen: kiolvasòk, kiszàmolòk, eszközt nem igénylô jàtékok, eszközt igénylô jàtékok: labdajàtékok, papìr-ceruza jàtékok, botos, köteles stb jàtékok és kàrtyajàtékok.

Pennmenelien P>!
Csukás István: Az én játékoskönyvem

Igazi játékok igazi gyerekeknek! Hajrá! Táborozáshoz, nyári szünethez remek ötleteket lehet benne találni.

Ám-dám dénusz,
szórakatémusz,
szóraka, tiketuka,
alabala, bambuszka!

TIM-TIM SÓ

Csak az egyik öklünkbe dugunk egy kavicsot, ha eltalálja, melyikben van, nyer.