A ​táltos csikó 1 csillagozás

Csontos Gábor: A táltos csikó

Élt egyszer a messzi Hajítófa-tanyán egy kisfiú, ikertestvérével, apjával-anyjával s fű, fa, virág, felhő, állat nyelvét egyaránt jól értő öregapjával. S hiába nyomorítja őket szegénység, éri csapás a kis családot: életük megvidámítója, a végesincs mese mindig frissen fakad ajkukon. Mese szövődik, nevető-könnyes, bumfordi bájú, kemény igazságú, Csontos Gábor legújabb regényében: a kisfiúról és az ő táltos csikajáról. S ugyanez a finom líra jellemzi Kass János illusztrációit is.

Móra, Budapest, 1984
172 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631137457 · Illusztrálta: Kass János

Kecsüszo_geiko>!
Csontos Gábor: A táltos csikó

Ez egy gyönyörű, lírai könyv, egy fiú kisvilágáról, nagyon szép a nyelvezete, bátran ajánlom a lassú könyvek kedvelőinek.

Kecsüszo_geiko>!

– Mást nem adhatok neked, mint a táltos csikót. Jó, ha egy évem van még. Addigra világra jön a csikó. Jegyezd meg jól: a tied lesz egyedül! Úgy akarom, hogy a tied legyen. Addig én nem halhatok meg, amíg meg nem tanítalak rá, hogy kell a csikóval beszélni.
– És hogy fogunk beszélni, lóul vagy emberül?
– Észre sem veszed, hogy lóul beszélsz, mert te jó vagy, s ha emberül beszélsz, az lóul is ugyanaz. Aki táltos, annak mindegy, hogy beszél, aki jó, megérti… – Később még hozzátette: – Az állatok jók, azok meg fognak érteni téged.