!

Belém az ujját 11 csillagozás

Amazon

Kevés dolog bosszant annyira olvasás közben, mint amikor egy regény minden mondatából érzem, hogy ezt nő írta. Vagy férfi. Csobánka Zsuzsa az egyik ritka kivétel. (Ő nő.) Sokkal mélyebben nő, mint akiknél írás közben ez az istennek se tud evidenciává válni, és vagy rejtegetik, vagy mutogatják a nőségüket, férfiságukat. Természetesnek lenni annyi, mint hitelesnek lenni. És Csobánka Zsuzsa hitelességéhez, legalábbis számomra, nem fér kétség. Az irodalomban pedig hitelesnek lenni a legnehezebb.
(Bartis Attila)

„Jordán Éva jut eszébe, meg az a sor, hogy Tépd szét a csiklóm, Weér Andor borostával összevagdosott arca és háta, Fehér Eszter, ne tudd meg, ki lakik bennem, ekkor indul el hányni.”

„Hazaviszlek. Jó. Feljössz? Felmegyek. Kapcsolj be zenét vagy nézzünk valami filmet, egy porcelántányért mosogat reggel, míg Martin érkezik, pár órája arról szívta fel a kokaint.”

Csobánka Zsuzsa (Miskolc, 1983) költő, prózaíró, kritikus, magyartanár,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

vargarockzsolt P
Csobánka Zsuzsa: Belém az ujját

Lírai próza nőiségről, szexről, sebekről. Nekem hiányzott belőle a forma fegyelmező ereje vagy az érthetőség világossága.

felonline U
Csobánka Zsuzsa: Belém az ujját

„Ami a versekben olykor-olykor szétszalad, azt itt egybefogja valami jól kitalált rend. A szereplők életvonalai összetalálkoznak, hatnak egymásra, a motívumok vissza-visszatérnek, pont meg megfelelő helyen, mintha csak képlettel számolta volna ki a szerző, hol kell őket újra elővenni. Ezek a motívumok – mint a szexualitás, halál, vagy akár csak egy szín, szókapcsolat – erősen szervezik a szöveget. Talán jobban is, mint a szereplők élettörténete. Tehát bátran ajánlhatjuk a történetekből és az elmesélhetőség lehetőségéből kiábrándult olvasók számára is.” Katona Ágota kritikája a könyvről: http://felonline.hu/2011/10/19/a-behatolas-modjai/

Nagy_Detti

el lehet engedni majd a szívtájéki szorítást, el a villamos acélkapaszkodóját, úgy, hogy mégsem dőlök el.

csobi SP

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

Mikor leszállt a buszról, volt valami furcsa a házon. Az ablakok felett ezer fekete folt, képzelődöm, mondta Marla, aztán hogy lövésnyomok. Csak nem lehet ott ennyi fekete madár. Nem varjak, bár abban lett volna dráma, csupa galamb, inkább sötétszürkék, mint feketék, de ilyet elképzelni is őrület, arra gondoltam, röhögni fogsz, hogy Hitchcock, bazmeg, a halott kurvák és bolondok lelke, mind madárrá változott.

161. oldal (Budapest: JAK + prae.hu, 2011)

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el