Helló, ​Brub vagyok! 12 csillagozás

Történetek a barátságról
Csepregi Zoltán: Helló, Brub vagyok!

Ismeritek Brubot, Uppit, Trappot és Kexet? Valamennyien párjavesztett zoknik, de ez egy cseppet sem zavarja őket, mivel ők négyen a világ legjobb barátai.
    Csupa kaland az életük: meggyógyítják Samut, a náthás porszívót, focimeccset nyernek a nagyszájú sportzoknik csapata ellen, kutatási expedíciót indítanak, hogy megtalálják elveszett társukat és közösen sütik meg a világ legcsúnyább csokitortáját.
    Megtanulják, mire való a barátság, miért fontos a segítőkészség, a megbocsátás és az őszinteség.
    És végül az is kiderül, kicsoda valójában a Kupiszörny!

Manó Könyvek, Budapest, 2012
72 oldal · ISBN: 9786155220241 · Illusztrálta: Sipos Zsuzsanna

worsi P>!

Csepregi Zoltán: Helló, Brub vagyok! Történetek a barátságról

Ez véletlen könyvtári találat volt, nem hallottam róla korábban. De most írok róla, mert szeretném, ha többen is olvasnák, mivel ötletes (a főszereplői fél pár zoknik), meg jól ki vannak találva a szereplők jellemei, meg úgy az egész. És annyira jól megoldják a hétköznapi kis konfliktusokat! Tipikusan olyanokat, amik két gyerek között alakulnak ki.

Úgyhogy ezt a könyvet szépen megjegyzem magamnak, és egy-két év múlva visszatérünk rá a törpökkel. Addig meg olvassátok el minél többen!

latinta P>!

Csepregi Zoltán: Helló, Brub vagyok! Történetek a barátságról

Amikor @worsi értékelését olvastam, tudtam, hogy ezt a könyvet meg fogja kapni idén karácsonyra. Így is történt, de szépen elkértem tőle, hadd olvassam el, mielőtt hazavinné hozzájuk.

Aranyos a kiindulási pont, tetszik, ahogy életre kelnek ezek a lábravalók. Szimpatikus személyiségekkel ruházta fel – hehe – őket a szerző.

A tíz történetben az is jó, hogy éppen estimese-hosszúságúak, valamint a kép- és szövegmennyiség-arány is megfelelő. Ráadásul a rajzok (a figuráké és a környezetüké egyaránt) nem túl bonyolultak, kedvesen bájosak-esetlenek.

Az ötödik mese, a Focisuli különösen megfogott: teljességgel egyértelmű, hogy ahhoz, hogy valakiből jó játékos legyen, nem kell hozzá spoiler semmi más, csak szorgalmas gyakorlás.

Csak azt nem tudom, mi lesz a csapattal A tizenhét pecsétes titok után.

kaede>!

Csepregi Zoltán: Helló, Brub vagyok! Történetek a barátságról

A gyerekek imádták, nekem néha kicsit szájbarágós volt, és a stílusa valamelyest erőltetett, de mivel a célközönségnek tetszett, és a mondanivalóját tekintve is teljesen rendben van, sőt!, nagyon jó, hogy a barátság témakörét járja körül, így csak fél csillagot vontam le.

Csepregi Zoltán: Helló, Brub vagyok! Történetek a barátságról

Imádtam! Annyira aranyosak benne a zoknik. Na meg a náthás porszívó :D De a legjobb az, hogy olyan egyszerűen mutatja be a gyerekek kapcsolatait.

Meryl P>!

– […] Hiszen nem az a lényeg, hogy milyen nagy egy ajándék vagy hogy milyen szép. Csak az számít, hogy gondoltatok rám és hogy örömöt akartatok vele szerezni.

55. oldal, A világ legcsúnyább csokitortája

Meryl P>!

Brub sokszor felidézi ezt a délutánt, amikor Trapp hősiesen kiállt barátja mellett, és amikor bebizonyosodott, hogy a csúfolódás a világ legbutább dolga, hiszen nagyon könnyen válhat valaki csúfolódóból a csúfolódás célpontjává. Ezért aztán nem kell sok ész hozzá, hogy belássuk, a legbiztosabb az ha senkit nem kezdünk el csúfolni.
     – Igaz? Túrazokni…

15. oldal, A Csúfolódás Császára