Így ​lehetsz kalóz (Így neveld a sárkányodat! 2.) 191 csillagozás

Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Ebben a kötetben Harald és társai egy kalózképző tanfolyamon vesznek részt, és eközben egy koporsóra bukkannak. Amikor kinyitják, egy élő embert találnak benne. Az illető nemsokára Harald legvérszomjasabb ellensége lesz…

Eredeti megjelenés éve: 2004

DAS könyvek, 2014
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638962768 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell
Egmont-Hungary, Budapest, 2007
224 oldal · ISBN: 9789636287177 · Fordította: Dudik Annamária Éva

Kapcsolódó zóna

!

Cressida Cowell

29 tag · 17 karc · Utolsó karc: 2020. június 14., 17:29 · Bővebben

phetei>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Talán még jobb is volt mint az első. A második rajzfilm ne tántorítson el senkit, szerencsére nem sok köze van ehhez a könyvhöz.
A mozihoz képest a legnagyobb különbség, hogy itt egyelőre igazából nagyobb hangsúly van a vikingeken és az ő egymáshoz fűződő viszonyukon, mint a Hablaty – Fogatlan kapcsolaton, illetve Fogatlan se egy ritka szupersárkány, hanem csak egy olyan kis hétköznapi akárcsak Hablaty.
A sztori továbbra is könnyed, laza, kellemes arányban humoros. A humor pedig nem válik erőltetetté, hanem tökéleseten illeszkedik a világ hangulatához. Az ifjúsági jelleg miatt van benne egy kis „hülyék a felnőttek, a gyerekek látják jól a dolgokat” vonal, de ez nem válik zavaróvá és hát ez is a zsáner jellegzetessége azt hiszem. :)
Tökéletes kikapcsolódás, amit bármikor elő lehet venni, ha egy kis szünetre vágyik az ember. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

zuna19 >!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Még mindig úgy érzem,hogy ez a könyv sorozat nem lesz a kedvencem. A vicces részek jók voltak benne. Kicsit feldobták az egészet. A rajzokkal még mindig nem vagyok kibékülve, de abba beletörődtem, hogy ez már végig ilyen lesz és kész. A sztori végén a tanulság nekem kifejezetten tetszett. Szóval vannak benne azért jó pillanatok. Annyira nem bánt, hogy elolvastam.

Ferger_Jolcsi P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Úgy érzem, hogy ez a meseregény nem nekem íródott. Nem volt rossz, kalandos, humoros, jó kis fantasy könyv, de valahogy mégse éreztem azt, hogy ez valóban tetszett volna nekem. Nagyon nagy rajongótábora van a sorozatnak, de én az animációs filmeket se szeretem ebből a meséből. Ettől függetlenül értékelni tudtam a vicces jeleneteket, illetve a humoros illusztrációkat, szóval annyira nem értékelem alul a könyvet, mert annyira nem rossz, csak egyszerűen nem nekem való. Ezúttal főszereplőink egy kincs nyomába szegődnek, kalandos utat járnak be közben. A történet vége volt az, ami nagyon-nagyon tetszett, tanulságot is véltem felfedezni benne. Kíváncsi vagyok a következő kötetre is, hátha az majd jobban fog tetszeni.

ppuummukli>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Egyre jobban tetszik a sorozat, olvasmányos és aranyos történet. Fogatlant megzabálom benne. Tényleg igazi lusta kis dög, ahogy a szerző fogalmaz. :) Ennek ellenére imádnivaló. Az illusztrációk nagyon sokat adnak a történethez. Olvasás közben csak lapozok és lapozok és közben észre sem veszem, hogy végeztem. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a sárkányokat. ♥

Papírra_vetett_gondolataim>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Örülök, hogy elkezdtem olvasni ezt a sorozatot, mert eddig nagyon élvezem. Az első részt imádtam, és ez a második is abszolút hozta azt, amire számítottam. Vicces, humoros, szórakoztató és végtelenül aranyos ! :)

_Ellamara_ P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Tökéletes folytatása volt az első résznek, ez is iszonyatosan cukira, mégis kalózosan ijesztőre és kalandosra sikerült.:)
Hablaty ismét szuper volt, mindig a helyén van a szíve, és talán neki van a legtöbb sütnivalója is, így mindig ki tudja húzni magukat a pácból, amibe természetesen valahogy állandóan belekerülnek. :D
Itt már komolyabb morális dolgok is szóba kerültek, melyek szépen elbújtatva tanítanak a helyes útra, ami nekem kifejezetten tetszett.
Bízom benne, hogy ez a színvonal a többi kötetben is csak emelkedni fog. ^^

Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Ugyanúgy tetszett mint az első része :) Talán most kicsit izgalmasabb volt a történet, a kincskeresés miatt, de itt is ugyanaz a véleményem mint az első könyvnél.
Fogatlanon már az első könyv kezdetétől nevetek.:D annyira aranyos hogy próbál nagy sárkány lenni, és folyton halat akar :D
Itt is nagyon tetszettek az illusztrációk, főleg a halas oldalak, meg a sértésfüzet, az órarend,minden:D
mivel a harmadik könyvet olvastam először,így a negyedik könyvet várom, hogy olvashassam:D

Rune>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Elharapódzott nálunk az Így neveld a sárkányodat láz.
Általában 2 mese/fejezettel (fejenként 1-1) haladunk naponta, de bármikor abba akartam hagyni kitört a kalóz lázadás. Aztán persze másnap egész nap hallgathattam a fiaimtól játék közben, hogy Hablaty így, Hablaty úgy, kivel harcolt, mit csinált, és ők mit csináltak volna a helyében.
Azt hiszem ez a bemutatás magáért is beszél. Az 5 és 7 éves fiamat teljesen beszippantotta Hibbant világa. Azonnal kezdtük is a következő részt, aminek olvasása most kicsit sajnos szünetel, mert a kisebbik épp a nagyszülőknél vendégeskedik 2 hétig. Na, de annál izgalmasabb lesz aztán elolvasni a befejezést. :)

KingucK P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

A történet most is izgalmas volt, talán még fordulatosabb, mint az első része. Értékelem az erkölcsi mondanivalóját és az alakok vicces megalkotását. A legkisebb vikingpalánta, akitől mindenki azt várja, hogy felnő az örökölt feladathoz igyekszik teljesíteni a kihívásokat, még ha nem is sok reményt fűz hozzá.
Szórakoztató kikapcsolódásnak tökéletes.

Paulina_Sándorné P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Számomra vicces, humoros történet volt. Hablaty és Fogatlan okoztak vidám perceket. Jó volt figyelni az életüket, hogyan fejlődnek. Jó kis páros ők ketten. A rajzok elég furák, ettől függetlenül nekem tetszettek. Kihívás lehetett vikingként élni abban a világban. Tetszik, ahogy a mesébe szőve tanít is. Termetes Pléhpofa fura egy apa, de biztos azért, mert viking. :-)

Black_Angel>!

– Milyen kár – mondta Halvér – , hogy még az orrlyukad is nagyobb az agyadnál.

Black_Angel>!

– Idióták! – füstölgött Halvér. – Idióták!!! Körül vagyok véve olyan emberekkel, akiknek hínár van az agya helyén.

Habók P>!

A kalózok kardforgatásának szabálya az, hogy… nincsenek szabályok.

1. Kardforgatás a tengeren

Habók P>!

A Számkivetettek annyiban hasonlítanak a Kopponyákra, hogy az ember azt reméli, leélhet egy életet anélkül, hogy találkoznia kellene velük, azt meg végképp szeretné elkerülni, hogy MINDKETTŐVEL összefusson egyetlen délelőtt alatt.

EmeseGx>!

– A Hablaty Harákolók mindig is kitűnő kardforgatók voltak. Nyilván a vérünkben van… Ott van például az ükapám, Szörnyű Szőrmók. Ő volt a valaha élt LEGJOBB kardforgató…
– Lehet, de TE speciel fogtál már kardot a kezedben? – kérdezte Halvér
– Hát, nem… – vallotta meg Hablaty –, de sokat olvastam a mozdulatokról…

Amare>!

– Bravó! – tapsolt Alvin, Harald meg csodálkozva pillantott fel.
– De megint elestem.
– De milyen elegánsan!

tees06>!

A Viharpenge mindig is balra húzott egy kicsit. És nem mindig az a Legjobb, ami annak látszik.

Millázs>!

– Rendben – sóhajtotta Hablaty. – Akkor soha nem leszek Hős. Én csak azt tudom, hogy elvileg én lennék ennek a Törzsnek a Jövendőbeli Vezére, és azt szeretném, hogy a jövőben is meglegyen ez a Törzs, hogy Vezetni tudjam. És nekem ez fontosabb, mint az, hogy Hős legyek.

Shur_tugal>!

… akkor viszlát, édes élet, lehet integetni a Valhallából.

214. oldal, 18. fejezet - Szörnyű Szőrmók utolsó meglepetése

Így neveld a sárkányodat! sorozat · Összehasonlítás