How ​to Train Your Dragon (How to Train Your Dragon 1.) 69 csillagozás

Heroic Misadventures of Hiccup Horrendous Haddock III
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Chronicles the adventures and misadventures of Hiccup Horrendous Haddock III as he tries to pass the important initiation test of his Viking clan, the Tribe of the Hairy Hooligans, by catching and training a dragon.

Eredeti megjelenés éve: 2003

Hodder Children's Books, London, 2019
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781444950380 · Illusztrálta: Cressida Cowell
Hachette Children's Books, London (United Kingdom), 2018
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781444944358 · Illusztrálta: Cressida Cowell, Különböző művészek
Hodder Children's Books, London, 2017
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780340999073 · Illusztrálta: Cressida Cowell

Kapcsolódó zóna

!

Cressida Cowell

29 tag · 17 karc · Utolsó karc: 2020. június 14., 17:29 · Bővebben

III. Hablaty Harákoló Harald · Toothless · Fishlegs Ingerman

Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Cressida Cowell: How to Train Your Dragon Heroic Misadventures of Hiccup Horrendous Haddock III

Ezt a könyvet tavaly augusztus óta tologatom, rengeteg éves (vagy időszakos) kihíváshoz bevállaltam, hogy bebiztosítsam magamnak a tuti elolvasását, mert bár lusta voltam nekikezdeni – imádtam az animációs meseverzióját!

A könyv elolvasása után arra jutottam, hogy továbbra is imádhatom a meseverziót önálló valójában, mert fikarcnyi köze sincs a könyvhöz! Fogatlan nem úgy fogatlan, Hablatynak/Hiccupnak ugyanaz a neve és a társadalmi helyzete, de ennyi és igazán nem úgy történt semmi, ahogy elregélte nekem a DreamWorks.

Cressida Cowell meséje elképesztően aranyos, meglepő módon letehetetlenül izgalmas és nagyon jól elhelyezett és kiaknázott poén van benne. Nevettem-mosolyogtam a sárkányok nevelésének különféle módozatain, Hablaty-Hiccup tettein, Fogatlan és Fishlegs-Halvér beszólásain, az öreg bátorítási kísérletein és fanyar beköpésein. Igazából még az őskövület Sea Dragon (Green Death – Zöld Halál) kajáinak a versei, énekei is tetszettek. A rajzok csúnyák, de tökéletesen illenek a könyvhöz.

A cselekmény fordulatos, mert sosem az történik, amit várnánk vagy amit az animációs-film miatt gondolunk. A legjobb barát nem mindig jó ha van és az apukák ebben a zord viking világban nem mindig állnak ki a nyüzüge kölkük mellett. És mégis működik az egész, mégis jó és érdemes elolvasni!

A film és a könyv: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/10/cressidac-h…

Little, Brown Books, Boston, Massachusetts, 2010
240 oldal · ISBN: 9780316085274 · Illusztrálta: Cressida Cowell
abstractelf>!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Vallomás 1: 23 éves leszek pár hónapon belül.
Vallomás 2: Ennek ellenére 3 éjszakán keresztül hallgattam ezt a regényt esti meseként.
Vallomás 3: És annyira fantasztikus volt!

Teljesen beleszerelmesedtem a regénybe, nagyon imádtam a történetet, az eseményeket – bár bevallom, ezen elég sokat húzott, hogy audiobookban hallgattam meg. Egyszerűen kihagyhatatlan élmény volt.
Imádtam a világot, a „főgonoszt”, a Little supperek dalait, a sárkányokat (lehet, hogy Green Death-et szeretnék) és a főszereplőt, aki tényleg a nehéz úton vált hőssé. Ez pedig az egyik legjobb dolog, ami történhetett vele.

Bibi_️3>!

Ėdes story…vicces jelenetek…hasznos kifejezėsek…sikerèlmėny :D
Thank you ;)

Banditaa P>!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Nagyon szeretem a filmváltozatot (ki nem??) és sejtettem, hogy lesznek eltérések, de azt nem gondoltam, hogy ennyi.
Ettől függetlenül a könyv is imádnivaló és nagyon vicces. Egyszer majd mindenképpen el szeretném olvasni a többi kötetet is.

Ameriel >!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Már maga a borító is nagyon megfogott, az egész bordázott, mintha sárkánybőr lenne a kezünkben. Imádom!

/Amit szerettem benne:/

A történet teljesen más, mint a mese, úgyhogy erre számítani kell, gyakorlatilag nem sok köze volt a rajzfilmhez. Én ezt egyáltalán nem bántam, mert jó volt többet megtudni, megismerni, hogy hogyan élnek a Vikingek ebben a világban. A karakterek iszonyat aranyosak és szerethetőek. A könyv tele van humorral, a gyerekek (is) sokat tudnak rajta nevetni, Hiccup remek főszereplő, akivel könnyedén tud bárki azonosulni. Toothless pedig tökéletes társnak bizonyul, akivel ugyan nehéz bánni és nem egy vezér fiához illő sárkány, mégis megmutatja a könyv során az erősségeit.

Kiemelkedő volt még az a könyvben, hogy néhol versekkel is tarkította az író, így sokkal változatosabb és élvezhetőbb lett a gyerekek számára (is).

/Ami kevésbé tetszett:/

Nincs ilyen.

Bővebben: http://amerielkonyvei.hu/cressida-cowell-how-%e2%80%8bt…

Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

A filmet láttam először, aztán megtudtam, hogy jééé, ez könyv volt előbb, bár hallottam, hogy teljesen más, nem gondoltam, hogy ennyire.
Hiccupnak (nem jut eszembe a magyar neve) van anyja, nincs tragikus múltja, viszont ott van Fogatlan. Fogatlan, aki tök más, hiszen itt a lehető legkisebb, leggyengébb sárkány a világon, és pont ettől lesz annyira jó. Nem azt kell olvasnunk, hogy úú, micsoda Éjfúria (ami igen, a filmen remekül működött), hanem két esetlen, tévhitben élő karakter szokik össze, és szeretik meg egymást. (Noha Fogatlan biztos tagadja, hogy egy embert kedvel. :D) Imádtam a kettejük kapcsolatát, ezért jár a piros pont.
Mese habbal, kicsiknek, szóval nem lehet mást várni, mint a kis nyeszlett fiúból hős, de nem az erő, hanem az ész miatt dolgot. És ez rendben is volt. Persze közben felrobbant pár sárkány, meg emberek belezéséről beszéltek. :D Úgy érzem, kiskoromban ettől betojtam volna, de nem véres, hiszen csak kalandregényes mese. Vannak benne tanulságok, ezt azért nem fejteném ki.

U.i.: Annyira a Pokolra fogok jutni ezért, de én a filmben is Fogatlan/Hiccup párti voltam, itt is. :D

CsepAdri>!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Mivel a szilveszteri partym tartalmazta az Így neveld a sárkányod 1-2-t kíváncsi voltam. Nem erre számítottam, ellenben felettébb jól szórakoztam :)

chibizso>!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Meglepően eltért a mesétől (igazából olyan messze vannak egymástól, mint innen Makó), de mégis élveztem. Szerethető béna főhős, egy önző kis sárkány, kis kikacsintás szabályozott világunk felé (a tudományos szövegeken külön nevettem), és a kérdés, hogyan lehetünk hősök a nehezebb úton. Legjobb üzenet egy gyereknek és egy kis mesére vágyó felnőttnek.

heysunny P>!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Félve vallom be, de én egyetlen egyszer láttam az Így neveld a sárkányodat mesét és már abból az egy alkalomból sem emlékszek sok mindenre, ezért nekem nem voltak túlságosan szembeszúróak a változtatások, egyedül Toothless-é. Bitang egy lökött mese ez egyébként, de nagyon szórakoztató, Hiccup pedig baromira szerethető és aranyos karakter, sőt, még az apját is nagyon bírtam, néha megsimogattam volna azt a lüke fejét. :D Toothless-t az elején nagyon nem szerettem, de azok után, amiket a végén tett, nem maradhatok sokáig közömbös iránta.

bookworm1227 P>!
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

Először is ennek szinte nyúlkfarknyi köze sincs az általam ismert és szeretett, imádott, örökre becsben tartott DreamWorks változathoz, másodszor pedig ez egyáltalán nem baj, mert ezt is imádtam.:)
Gyerekkönyv, mégis sokszor annyira izgalmas és fordulatos, főleg ha arra számítasz, hogy valami is az animációs variánssal egybevágóan fog alakulni. (Megsúgom: nem.:D) Sorra hozta a kellemes meglepetéseket, emellett pedig zseniális humora van és megnyerően aranyos.:)
Remekül szórakoztam, abszolút érdemes elolvasni, főleg ha a rajongója vagy a mesének, mert érdekes lesz látni, hogy az események mennyire eltérőek az inspirációhoz képest, mégis mindkét változat milyen jól működik.

Rémálom P>!

The first Dragon was enough to give you nightmares.
The second Dragon was enough to give your nightmares nightmares.

Rémálom P>!

„WORDS,” said Hiccup. „That book needs a lot more words.”

Kapcsolódó szócikkek: III. Hablaty Harákoló Harald
Rémálom P>!

„That's the smallest Common or Garden I have ever seen. What do you think I am, an idiot?”
„No, no, sir,” murmured Fishlegs reassuringly, „just a little on the slow side.”

Kapcsolódó szócikkek: Fishlegs Ingerman
AniTiger P>!

'DEATH OR GLORY!' yelled Gobber.
'DEATH OR GLORY!' yelled eight boys at him fanatically.
Death, thought Hiccup and Fishlegs, sadly.

AniTiger P>!

He swallowed hard, muttered a prayer to Loki, the patron saint of sneaky exploits, and edged forward cautiously to grab the most unconscious-looking dragon, so he could get out of this nightmare as fast as possible.

23. oldal, 2. Inside the Dragon Nursery

Kapcsolódó szócikkek: Loki
AniTiger P>!

„I am the least Heroic boy in the whole Hooligan Tribe.”
„Oh pshaw, this ridiculous Tribe,” fumed Old Wrinkly. „Okay, so you are not what we call a born Hero. You're not big and tough and charismatic like Snotlout. But you're just going to have to work at it. You're going to have to learn how to be a Hero the Hard Way.”

63. oldal, 5. A chat with Old Wrinkly

Kapcsolódó szócikkek: III. Hablaty Harákoló Harald
AniTiger P>!

CHAPTER THE FIRST (AND LAST)

The Golden Rule of Dragon-Training is to…

YELL AT IT!
(The louder the better.)

The end.

67. oldal (How To Train Your Dragon by Professor Yobbish)

Rémálom P>!

„There are a couple of humungous Dragons on the Long Beach,” said Badbreath.
„Tell them to go away,” said Stoick.
„You tell them,” said Badbreath.
Stoick stomped off to the beach. He returned again looking very thoughtful.
„Did you tell them?” asked Badbreath.
„Tell IT,” said Stoick. „The larger Dragon has eaten the smaller one. I didn't like to interrupt. I think I shall call a Council of War.”

Rémálom P>!

It's a long time since the supper has shown such intelligence. They're generally too bound up with their little lives to bother with the Really Big Questions.

CsepAdri>!

As soon as they were safely out of earshot, Toothless jumped out of Hiccup's arms and coughed out sheets of flame in a menacing manner.
„Bullies! Yellowbellies! Come closer and Toothess'll fry you to a frazzle! Toothess'll drag out yer guts and, play'em on a harp! Toothess'll… Toothless'll… Toothless'll… well, you just better not come any closer, that's all… !”
„Oh, very brave, Toothless,” said Hiccup sarcastically. „If you shout louder they might even, hear you.”

How to Train Your Dragon sorozat · Összehasonlítás