Berkley ​professzor és a londoni köd (Berkley professzor 2.) 6 csillagozás

Corinna Harder – Jens Schumacher: Berkley professzor és a londoni köd

Ki lopta el a gyémántokat a hotel széfjéből? Hogyan tűnt el a jacht a Temze partjáról? Ki tulajdonította el a szivart a panoptikumból? Ezeknek és további hasonló rejtélyeknek ered a nyomába a kriminológus Berkley professzor és macskája, Baskerville-i Witty. Kövesd minden idők legszokatlanabb detektívpárosát London ködborította utcáin, és légy segítségükre a titokzatos lopások, betörések és csalások felderítésében. Ezzel a tíz izgalmas rejtvénykrimivel magad is próbára teheted nyomozótehetségedet!

Fabula, Budapest, 2007
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789637461231 · Fordította: Kajsza Krisztina · Illusztrálta: Bernhard Speh

Kicsibogár>!
Corinna Harder – Jens Schumacher: Berkley professzor és a londoni köd

Szuper kis könyv, tele egy-egy rejtéllyel, ami megoldásra vár, és a professzor éles elméjével és szemével sok mindent észrevesz. A rejtélyeket elolvasva elgondolkodtatunk a megoldáson, ha nem ugrik be épp a megoldás, és utána elolvashatjuk a rejtély megoldását. Gyerekeknek való esetek, aki elolvasott pár krimit a legtöbbet tudni fogja, szerintem mégis kiváló szórakozás, mert volt pár eset, amit nem tudtam megoldani, csak ösztönösen éreztem a megoldást. Végeredményként megállnám a helyem a prof. mellett, ez biztató, ha épp szögre akasztanám a köpenyem és a lombikokat.

Alíz_Simon P>!
Corinna Harder – Jens Schumacher: Berkley professzor és a londoni köd

Remek könyvecske! Izgalmas, tele van jópofa rejtélyekkel, amiknek az elemeit kiválóan fel fogom tudni használni az idei nyomozós táborunkban! :)

kzsk>!
Corinna Harder – Jens Schumacher: Berkley professzor és a londoni köd

Úgy néz ki a könyv alapból, hogy vannak 1, 2 és 3 tappancsos rejtélyek. Elolvasod a sztorit, és a vége nincs lezárva, szóval rád vár a feladat, hogy megoldd. A végén pedig össze vannak gyűjtve a megoldások, és megnézheted, hogy jóra gondoltál-e. A könyv legeslegvégén pedig van egy pontozás, amiben a megszerzett tappancsok alapján meg tudod nézni, hogy mennyire vagy jó nyomozó.
10 éves tesóm adta oda, hogy ő olvasta, és mennyire jó. (Szoktunk egymásnak könyveket ajánlani. :) ) Nekem is nagyon tetszett. Nem mondom, vannak rejtélyek, amik elég egyszerűek, van olyan, ami tökre nem egyértelmű, szóval simán lehet, hogy egy jó megoldást mondasz, mégse az van odaírva, pedig az is lehetne ugyanúgy, de van jópár, ami viszont tök jó logikus, és tényleg elgondolkoztatott, és élveztem, hogy megfejthettem. :D
Általában elalvás előtt olvastam, tök jó nap végi levezetésnek szerintem. Rövid, de mégis elvonja a figyelmedet a napi gondokról. :) Igazából én bármilyen korosztálynak ajánlanám, de azért ne szidjon senki nagyon, ha valakinek mégis túl gyerekes, vagy egy kisebb gyereknek túl komoly. :D