A ​napfény gyermekei 97 csillagozás

Corban Addison: A napfény gyermekei

Az ​első és egyetlen történet, melynek megjelenését John Grisham támogatta.
Amikor egy szökőár elpusztítja tengerparti városukat Indiában, a tizenhét éves Ahalya Ghai és tizenöt éves húga, Sita árván és otthon nélkül marad. Miközben megpróbálnak eljutni egyházi iskolájukba, hogy menedékre leljenek, emberkereskedők kezébe kerülnek. Megerőszakolják és eladják őket egy Mumbai bordélytulajdonosnak. Pokoli sors kezdődik számukra a szexipar legsötétebb mélységeiben, ahol a legnagyobb érték a gyermeki ártatlanság.
Eközben a világ másik felén, Washingtonban, az ügyvéd Thomas Clarke személyes és munkahelyi problémákkal küzd. Lányának tragikus halálától és tönkrement házasságától kísértve sorsfordító döntést hoz, és jószolgálati tapasztalatszerzés céljából Indiába érkezik egy szervezethez, amely a nemzetközi emberkereskedelem ellen küzd. Lelkiismerete feltámad, amikor Mumbaiban szembesül a szexipar szörnyűségeivel és a korrupt bírósági rendszerrel, amely szemet huny fölötte.… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633734216 · Fordította: Benedek Dorottya

Ahalya Ghai · Priya Mohini · Sita Ghai · Thomas Clarke

India

Corban Addison: A napfény gyermekei

A fülszöveget elolvasva arra számítottam, hogy sokkal durvább módon dolgozza fel az író a témát, de szerencsére a hitelességet szem előtt tartva mégis inkább a nyomozás részére terelődött a hangsúly, így nem voltak benne olyan nagyon durva részek. Thomast sikerült nagyon megkedvelnem, amilyen eltökélten és céltudatosan ment végig az úton, hogy megtalálja a kicsi Sitat, akivel még életében nem találkozott és nem is ismerte, mégis a vállára vette a megtalálásának a terhét, az szerintem nagyon szép tett volt tőle. Örülök neki, hogy spoiler Ahalya és Sita is nagyon jólelkű karaktereknek lettek kidolgozva, annak ellenére, hogy borzalmasabbnál borzalmasabb dolgokon kellett keresztül mennie ennek a két kislánynak, mégis mindig a körülöttük lévő többi lánnyal voltak elfoglalva, mások szenvedésén próbáltak meg segíteni, a szüleik büszkék lehettek volna rájuk. Bár a téma alapjáraton felkavaró, az embercsempészet, gyermekprostitúció és drogkereskedelem mellett jópár tanulsága van a történetnek, amiket Thomas és a két lány szemszögén keresztül próbál átadni az író.

Corban Addison: A napfény gyermekei

Ha lenne nővérem vagy húgom, most jó alaposan megölelném.
Teljesen a földbe döngölt ez a könyv. A téma, amire épült – rablás, bántalmazás, prostitúció, emberkereskedelem – eleve nagyon kemény, de mindezt egy 15 és 17 éves testvérpár szemén keresztül látni, illetve megtapasztalni, még inkább gyomorforgató volt. Thomas szála ugyan némileg enyhítette a borzalmakat, de miután ő is beleásta magát a lányok utáni nyomozásba, a Priyával való kapcsolata szinte teljesen a háttérbe szorult.
Az utolsó néhány oldalt már papírzsepivel a kezemben olvastam, nagyon megható volt Ahalya és Sita spoiler, az pedig, hogy ebben a korrupt, férfiközpontú és a dolgokat a szőnyeg alá söprő országban egyetlen egyszer az igazság győzedelmeskedett, feltette az i-re a pontot.
Megrendítő és szívszorító olvasmány volt, de néha szükség van ilyenre is. Ha tehetitek, ne habozzatok a beszerzésével!

bokrichard>!
Corban Addison: A napfény gyermekei

Annyiszor írtak már a drogról, a háborúról, a holokausztról, de az embercsempészetről, a szexkereskedelemről nem nagyon olvastam még semmilyen mélységben sem. Pedig Dante ama bizonyos poklának körei közt biztos helye van ennek a mérhetetlen gonoszságnak, ami igazi üzleti ágazat mind a mai napig.

És nem szoktam nagyon idézgetni a könyvekből, sokkal inkább írom a saját gondolataimat, ám ebben az esetben kivételt teszek, mert a könyv leírja, amit lehet erről érezni, gondolni.

Néhány passzus, rögtön az elsőt én magam is gondolom, és tolmácsoltam is volna, de a könyv megelőzött: Miközben a csempészetről szóló szakirodalmat olvasta, bepillantást nyert egy világba, amely egyszerre volt meghökkentő és nyugtalanító; egy földalatti birodalom, amelyet kerítők, csempészek, korrupt hivatalnokok uraltak, ahol ügyvédek vívták hiába keresztes háborújukat, és elállatiasított, rabszolgává alacsonyított nők és gyermekek tömegei raboskodtak.

Két lány elkeserítő, örök életig tartó útja az iskolába, az életbe. Menekülés a természet, és az ember kegyetlen ereje ellen, mely elkeserítő, sokszor reménytelen spoiler. Szerethető figurák száraz jogi, és kulturális köntösben: igen, cseppet szikár a stílus, de a mondanivaló átjön és ez a legnagyszerűbb ebben.

Ja, és a végén az utószó az igazi hasba vágás: A napfény gyermekei kitalált történet, de az emberkereskedelem túlságosan is valódi. Olyan bűnügyi vállalkozás, amely a világ szinte összes országát érinti, több mint 30 billió dollárt termel évente, férfiak, nők és gyerekek millióit kényszerítve prostitúcióra, rabszolga-munkára. Mégis, titkos voltának következtében, rejtélyes és gyakran félreértelmezett marad. A könyv megírása közben főleg a szakirodalomból vett élménybeszámolókra és az utazásaim közben felbukkanó forrásokra hagyatkoztam. Ha a történet érdekében éltem is az írói szabadság jogával, azt óvatosan tettem, hogy forrásaim hitelessége ne vesszen el. A modern rabszolgaságot nem kell még meghökkentőbbé tenni. Éppen elég borzalmas úgy, ahogy van.

Bocsi a sok idézgetésért, de szerintem ide kell ez.

Adri93>!
Corban Addison: A napfény gyermekei

Megrázó, szívszorító történet, ami felhívja az élet borzalmaira az olvasó figyelmét.

Corban Addison: A napfény gyermekei

Hosszú percekig álltak a lőrésnél, és a látványt csodálták.
– Efféle helyeken nehéz elképzelni, hogy a világnak léteznek kegyetlen részei is – jegyezte meg Thomas.
– Pedig minden hely ilyen lehetne – felelte Priya. – A kegyetlenséget mi okozzuk.

Nehéz értékelést írni erről a könyvről és arról a fájdalmas témáról amire fel akarja hívni ez a regény a figyelmet. Erőszak. Emberrablás. Prostitúció. Rabszolgaság. És mindez kiskorú gyermekek bevonásával. Szívszorító. Ha film lenne néhány résznél becsuknám a szemem, de ez könyv esetében ugye nem segít. És ha a végére érve még marad az emberben remény, hát az utóhang képes teljesen hazavágni, amikor részletezi, hogy billió dollár (!) az éves bevétele ebből a bűnözőknek mind a mai napig. És hiába akadnak hősök, az a mély korrupció ami átszövi az egészet felszámolhatatlan, így csak az apró sikerek maradnak azoknak, akik rendíthetetlenül küzdenek a helyzet ellen.
Így a téma marad szívszorító, ám a könyv fantasztikus. Megéri elolvasni. Kontinenseken átívelő harc, apró győzelmek, remény, hit, kitartás, szeretet. Minden ami apró fénysugarakat adhat. Szép és szomorú könyv…
„A remény elveszhet, de meg nem hallhat.” (Percy Bysshe Shelley)

mazsof>!
Corban Addison: A napfény gyermekei

Corban Addison egy meglehetősen tabunak számító témát dolgoz fel rendkívül hatásos és megható módon. A regény középpontjában egy indiai testvérpár, Ahalya és Ghai története áll. A természeti katasztrófa elől menekülő két lányt elrabolják, bekerülnek az emberkereskedelem legsötétebb bugyraiba, ahonnan sokáig úgy tűnik, hogy nincs menekvés. Ezzel párhuzamosan ismerhetjük meg Thomast, az amerikai ügyvédet, aki belecsöppen a két lány életébe és mindent megtesz azért, hogy segíthessen rajtuk. Az író rendkívül erőteljes módon mutatja be az egész világot átszövő bűnszervezeteket, ezen kívül belepillanthatunk Bombay, Párizs és Amerika igazságügyi rendszereibe is. Bár a könyv (szerencsére) nem igaz történeten alapul, sajnos biztos vagyok benne, hogy nap mint nap történnek hasonló esetek. A könyv igazán méltó arra, hogy felhívja a figyelmet ezekre a borzalmas, napjainkban is mindennapos problémákra mint a korrupció, a bürokrácia és persze a bűnszervezeteknek erre a talán legundorítóbbnak mondható ágazatára. Elképzelni sem tudok egy ilyen „életet”, melybe Ahalya és Ghai csöppent… Megrázó, de mégis megható, szívszorító történet, melyet csak ajánlani tudok azoknak, akik elég erősek ahhoz, hogy megéljenek egy ilyen történetet, még ha csak egy könyvön keresztül is.

Pumukli82>!
Corban Addison: A napfény gyermekei

Megint vártam az értekelés megírásával. Nem voltam biztos magamban. Az eleje a könyvnek keményen arcon vág, nem lassan merülünk el. Arcon vág a rettenet, a tragédia. Nagyon sok indiai kifejezést ismerünk meg ami számomra érdekes volt.
Aztán spoiler kissé meseszerű lett az egész. Nem tudom mi volt a cél de a könyv két fele teljesen más stílus. Ez elvette a kedvem és értetlenül álltam a dolgok elött. Félreértés elkerülése érdekében, nem tragédiáw vártam de nem is Hamupipőke regényt.

Niki_>!
Corban Addison: A napfény gyermekei

Négy éve úgy létezett ez a könyv a hazai könyvpiacon, hogy a létezéséről se tudtam, ami nagyon elszomorít. Corban Addison olyan témát dolgozott fel A napfény gyermekeiben, amivel világszinten komolyan kellene foglalkozni. Elszomorító, sokkoló, hogy a könyvben leírtak a valóságban is megtörténnek napi szinten és mindezt a Világ „hagyja”. Mindezek ellenére 3 csillagot adtak a könyvre és ennek egyetlen oka volt: Addison írásmódja. Egyszerűen nem tetszett. Valahogy túl száraz, túl érzelemmentes volt. Azt szerettem volna ha a döbbeneten kívül könnyeket csal még ki belőlem, de ez nem történt meg. A szereplők igazán érzelemmentesek, távolságtartóak maradtak. Ezt a témakört valahogy úgy kellett volna feldolgozni, hogy még nagyobb hatást gyakoroljon az olvasóira. Zokogjunk a lapok felett, hogy lelkileg igazán mélyen érintsen minket.
Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2017/10/corban-addison-napfe…

fruzs86>!

Fújj.
És ez nem a könyvnek szól, hanem annak, amit megfogalmaz, amit bemutat és, amit átélhetünk általa.
Mennyi gusztustalan ember van a földön…ha eddig valaha is el akartam volna menni Indiába, most már biztosan nem akarok. Tudom, ez a szex biznisz világ méretű probléma, ahogy a könyvből is kiderül, mégis úgy érzem, hogy a dolgok ott nagyon el vannak cseszve, hogy ilyen és így megtörténhet…
Egyetlen egy dolog van, ami annyira nem tetszett: érzelemmentesnek éreztem a 2 lányt. Borzasztó dolgokon mennek keresztül, mégis a nagy részét faarccal elviselik. Azért kétlem, hogy 2 fiatal kislány ezt így reagálná le…még én is belerokkannék ebbe 30 évesen. Én nem tudnám megvalósítani azt, hogy ha beletörődök a sorsomba könnyebb lesz. Szóval ezt úgy hiányoltam…a küzdést is, hogy lázadjanak a sorsuk ellen. Lehet lepuffantottak volna engem ezért, de legalább nem leszek használati tárgya férfiaknak jó pénzért…
Mindent összevetve, kinyílt a bicska a kezemben ahogy olvastam. De ha másért nem is, azért essetek neki, mert nem sok ilyen könyv van, ilyen történettel…

pasztornenagyeva>!
Corban Addison: A napfény gyermekei

Nem is tudom, hogyan kezdjek ennek az értékelésnek. Szívszorító. Szörnyű, hogy min mentek keresztül ezek a gyerekek. Korán fel kellett nőniük. Én, mint anya óvom a gyermekeimet. Ezeknek a lányoknak nem maradtak szüleik, hogy védjék őket. Szívszorító történet.

Ferger_Jolcsi P>!

[…] az ördög ott érvényesül, ahol a jó emberek nem tesznek semmit.

Sippancs P>!

– A vágy az ember igazi ellensége – mondta. Vágyódás a múlt után, vágyódás a jövő után, vágyódás a szerelemre, vágyódás a családra. Mindenre.

szavanú>!

A való világban a kétség volt az egyetlen igazság.

Sippancs P>!

A világ elveheti a szabadságukat, megfoszthatja őket ártatlanságuktól, elpusztíthatja a családjukat, és a hullámokkal az általuk ismert világon túlra sodorhatja őket. De nem törölheti el emlékeiket. Ehhez csak az időnek volt elég hatalma, és Sita mindenáron küzdeni akart ellene.

Kapcsolódó szócikkek: Sita Ghai
Ferger_Jolcsi P>!

Thomas felsóhajtott. – Állandóan az jár a fejemben, hogyan is fog alakulni a jövőnk.
Priya a fejét ingatta. – Gondolkodással nem oldod meg a gondot.
– Akkor mégis mit tegyek?
Priya a szemébe nézett. – Miért teszik fel a férfiak mindig ugyanezt a kérdést? Nem kell tenned semmit. Csak légy önmagad! Majd együtt megoldjuk.
– A nők miért beszélnek mindig ilyen rejtélyesen?
– Mert a szerelem rejtélyes – váalszolta az asszony. – Ahogyan az élet is.

Kapcsolódó szócikkek: Priya Mohini · Thomas Clarke
janee>!

„A szeretet maga az élet; nélküle az ember nem több, mint csontok halmaza egy bőrzsákban.” (Thiruvalluvar)

janee>!

„A remény elveszhet, de meg nem hallhat.” (Percy Bysshe Shelley)

Ferger_Jolcsi P>!

– A CIA igazán alkalmazhatna téged. Jobb vagy, mint egy hazugságvizsgáló.
Az asszony elmosolyodott. – Csak a te fejedben tudok olvasni.

janee>!

Sorsszerűség. A gondviselés egyik szinonimája. Igen – gondolta magában –, a holnap mindig felragyog.

Petra027>!

A türelem a harmadik nevem.

333. oldal, 23. fejezet - Corban Addison: A napfény gyermekei (Könyvmolyképző, 2013)