Mrs. ​Kennedy és Én 51 csillagozás

Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Amikor Clint Hillt, a titkosszolgálat ügynökét beosztották a first lady, Jacqueline Bouvier Kennedy védelmére, az ügynök először unalmas teadélutánokra és őszhajú asszonyok társaságára gondolt. De miután találkozott a first ladyvel, annak szépsége, kedvessége, intelligenciája, bájos humora, gyönyörű alakja és különleges szelleme azonnal magával ragadta.

Clint négy éven át Jackie oldalán szolgált Kennedy elnökségének kezdetétől: jelen volt John és Patrick születésénél, Patrick tragikus halálánál, a Kennedy család nyaralásain, Aristotle Onassis-szal való forró találkozásánál, az elnök meggyilkolásánál, és az azt követő szomorú időszakban is. Felejthetetlen történetek, megdöbbentő események, izgalmas, intim részletek, egy férfi különleges élettörténete, aki a világ legizgalmasabb munkáját végezte annak a nőnek az oldalán, akit az egész világ szeretett, s akire túl hamar szörnyű tragédia árnyéka vetült.

Eredeti cím: Mrs. Kennedy and Me

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
474 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633739983 · Fordította: Lénárd Henrik

John Fitzgerald Kennedy · Jacqueline Kennedy Onassis (Jackie) · Clinton J. Hill (Clint Hill)

Parthenón

gumicukor>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Érdekes történeteket olvashattam JBK-ról, és az elnökről is, betekintést nyerhettem az életükbe. Viszonylag keveset tudtam a Kennedykről, és ez a könyv segített a megismerésükben. És ami még érdekesebb volt, az a titkosszolgálat munkájának leírása, amiről tényleg semmit nem tudtam. De… És ez egy nagy DE. Romanticizálta az író Mrs. Kennedyt és az egész családját. Ilyen aranyos, olyan jófej, bájos, szép, okos stb. stb. Utánaolvasva a személyiségének és a házasságának/házasságainak, azt gondolom, hogy vajmi kevés igaz a könyv által leírt személyiségből. Egy szerelmes férfi idealizált képe szíve hölgyéről. Ezzel nincs is semmi baj, örülnék, ha egyszer valaki így írna rólam haha, de semmiképpen sem tartom hitelesnek. Főleg a párbeszédeket: „Ó, Hill ügynök…”. Nagyon mű, csöpögős, és teljesen hiteltelen. Ha csak egyetlenegy olyan dolgot felsorolt volna, ami nem volt tökéletes ezen a nőn, vagy az elnökön, akkor már sokkal életszagúbb lenne az egész történet.

Áfonya74 P>!

Csodálatos!
Az egész könyvön érezhető az a csodálat, tisztelet, amit a testőr, Clint Hill érzett a First Lady iránt.
Minden tettével, mozzanatával azon munkálkodott, hogy Jackie megpróbálhassa olyan átlagosan, hétköznapi módon élni az életét, amennyire ez ebben a pozícióban csak lehetséges.
Jó volt elidőzni a családdal, tetszett, ahogyan Jackie irányította, szervezte a kis család életét, ahogyan kitartott az elvei mellett.
Legfájóbb része a könyvnek a kis Patrick halála, és az elnök meggyilkolása, valamint az az utáni időszak volt. Csodáltam Jackie-t, mert azon a szörnyű napon, amikor az elnök mellette halt meg, mennyire fegyelmezett tudott maradni.
Kiderül a könyvből, hogy a csillogás mögött, amit mi látunk, emberi életek és küzdelmek vannak, hogy ugyanúgy bánkódnak, szenvednek, szeretnek, mint bármelyik hétköznapi ember.
Fantasztikus nő volt!

kte P>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Clint Hill Mrs. Kennedy testőre volt 4 éves keresztül, így követte végig ebben az időszakban a first lady életének szinte minden pillanatát. Mrs. Kennedy nagyon szerencsés volt, mert az ügynök rajongott érte és igyekezett mindenben megkönnyíteni az életét. Ugyanakkor a könyvet olvasva úgy éreztem, hogy ez a bálványozás befolyásolta a történet hitelességét vagy inkább teljességét, a kedvezőtlen részek kimaradhattak. Sehol egy veszekedés, egy kiborulás és az sem derül ki, hogy az első görögországi látogatáskor miért volt az elnöknek egy különös kérése. spoiler Csak sejtetve van benne, hogy az elnök helikopterét nem használhatták volna a családtagjai magáncélra, de mégis megtették, amíg nem tartottak a negatív sajtóvisszhangtól.
Megismerhetjük belőle a Kennedy család életét és a titkosszolgálat működését is, így közel hozza az olvasóhoz a történelmet. Nem teljes részletességgel, de képet ad arról, hogy az intézmények működésének vagy egy nagyszabású eseménynek, utazásnak a megszervezése mennyi munkát és összehangolást igényel. Időnként megjelennek az anyagi vonatkozások, leginkább ahogy az ügynökök próbálnak kijönni napidíjukból. Mivel a dollár vásárlóereje azóta sokat változott, így nem tudtam felmérni, hogy ez valóban szerény volt vagy csak nehezen találtak hosszabb időre megfizethető szállást.
Helyenként kicsit sok volt az ide-oda utazásokból és a meglátogatott csodálatos helyekből, leült a történet, a végét azonban nagyon vártam, hogy mit tudunk meg a merényletről és az utána következő időszakról.
Aki kíváncsi az igazán gazdagok életére, annak is érdemes elolvasnia. Olyanokról, akiknek bármit csak kívánniuk kell, a költségekre és a vele járó munkára egyáltalán nem gondolva, akik az időt sportolással és a világban utazgatással töltik el, miközben a pici (néhány hónapos) gyerekeikre mások vigyáznak. Igazán sajnáltam Clintet is, aki a sok utazás miatt alig látta a saját családját.
Nem sajnálom tőlük, mert én nem vágyom erre, csak nem értem, hogy emberek, akik ekkora gazdaság fölött rendelkeznek, miért nem tesznek többet az éhezés és a szegénység ellen. Az, hogy meghívnak pár száz iskolást egy eseményre a Fehér Házba, az nagyon kevés a sok külföldi úthoz és szórakozáshoz képest. Remélem, ha egyszer sok pénzem lesz, nem fogom elfelejteni a mostani terveimet!

cintiatekla P>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Szívbemarkoló és megindító történet, s mondom ezt úgy, hogy komolyabban sosem érdekelt vagy foglalkoztatott a történelemnek eme kicsi szeglete. Tulajdonképpen csak azért szerettem volna elolvasni a könyvet, mert úgy gondoltam, hogy ha a Könyvmolyképző is kiadja, akkor emészthető és élvezhető lesz, és nem csak a száraz tényeket közli a könyv. Valóban így is volt, a szerzőpáros remek munkát végzett.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2015/07/clint-hill-lisa…

Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Az olvasás idejéből úgy látszik, hogy nagyon sokáig tartott amíg a végére értem, de az az igazság, hogy nem olvastam egyfolytában, összesen 7 nap volt amíg olvastam :)

A Kennedy család nálam valahogy egy kedvenc téma lett, rengeteg könyvet olvastam, ami velük kapcsolatos, filmeket néztem és úgy érzem sosem elég. Amikor megláttam ezt a könyvet, biztos voltam benne, hogy ez kell nekem.
Nem kellett csalódnom.
Az eleje nagyon izgalmas volt, Mrs. Kennedy életébe betekintést nyerni, nem mindennapi érzés. Megismerni a személyiségét, a kedvenc tevékenységeit, félelmeit, gondolatait. Közben olvashatunk rengeteget a titkosszolgálat működésről, Clint Hill érzéseiről, hogy hogyan élt Mrs. Kennedy mellett. Mik voltak a nehézségek, mikkel kellett megküzdenie, hogy védhesse az elnök feleségét.
A közepe egy kicsit leült. Az utazások érdekesek voltak, de néhol túlontúl lapos lett olvasni azt, hogy ide utaztunk, oda utaztunk. Jó volt, de egy kicsit sok is.
A vége pedig szintén újra izgalmas lett, érdekes volt a testőr szemével látni az utolsó napokat. Látni azt, amit ő látott, átélni azt, amit ő átélt.

Negatívumként viszont muszáj megemlíteni, hogy se Mrs. Kennedy-ről sem Mr. Kennedy-ről nem kaptunk egy ici-pici negatívumot se. Egyet se. Egy szót se. Teljesen idealizálva lett az egész család. A tökéletes, a szép, az okos, a csodálatos, a bátor, a hős. Közben pedig tudjuk, hogy se az elnök, se az elnök felesége nem élt annyira tökéletes életet, mint ahogy a könyvben le lett írva.
Viszont azt hiszem, mint testőr, neki nincs joga kiteregetni a szennyest. Pedig mint testőr, száz százalék, hogy többet tud, többet látott, mint amit mi kaptunk. De nyilván nem írhatja le a csúnya részleteket, ezzel nem rombolhatja le a körülöttük felépített álom és csoda világot.

Két dolog még, ami engem kifejezetten zavart, de ezt is azzal lehet megmagyarázni, hogy nem mondhatja ki az igazságot.
Az egyik az, hogy miért rúgták ki a titkosszolgálat vezetőjét (nem emlékszem pontosan a posztjára, de valami ilyesmi volt) ? Erre nem kaptunk választ, de sejteni lehetett, hogy Hill tudja.
A másik pedig amikor Kennedy azt mondja Hill-nek, hogy spoiler. És aztán erre sincs magyarázat.
És még egy utolsó. Ez az „Ó, Hill ügynök”. Lehet ez csak fordítás miatt jön ki, de a 10. után borzasztóan idegesítő volt. Nem hiszem el, hogy Mrs. Kennedy így szólította volna, minden egyes alkalommal, hogy „Ó”.

Knekató>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Nem tudott lekötni, de olyanoknak, akik nem tudnak aludni, felírnám gyógyszernek, mert én 10 oldal után mindig bealudtam, bárhol és bármikor olvastam. Nagyon bulvár, nagyon amerikai, és én ezeket nem szeretem. Miközben a testőr áradozott, hogy jaj mennyire fontos mrs. Kennedy magán szférája, én folyamatosan a testőr családját sajnáltam, akiknek 99 %-ban nélkülözniük kellett a férjet, apát, ráadásul valószínű ha velük volt, akkor is csak Jackie-ről áradozott folyamatosan. A testőrség nem családos embernek való munka, de egy egyedül álló embernek érdekes és izgalmas feladat, sok utazással, adott esetben kellemes helyszínekkel.

geszti>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Véletlenül fedeztem fel a könyvtárban ezt a könyvet, és nagyon megörültem. Nem sokat tudok a Kennedy családról, de érdekel a sorsuk, hogyan éltek, dolgoztak, szerettek, fordultak életek tragédiába.
A könyv elsősorban Jackie Kennedyről szól, akit testőre megvilágításában ismerhetünk meg. 2-300 oldal utazgatás és állami ceremóniák leírása után kezdett egy kicsit egysíkúvá válni, de a végén az elnöki gyilkosság leírása felkavaróan zárta le a történetet.
Az olvasás alatt végig kéznél volt az internet, és nagyon szívesen böngésztem korabeli videókat, képeket, hogy még teljesebbé tegye a leírtakat.
Kíváncsi maradtam…, szeretnék még olvasni a témában.

Baraby P>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Nem sokat tudtam a Kennedy család életéről, ezért örültem, amikor az egyik kihívásra ezt a könyvet sorsolták nekem.
Nos nagy nehezen átrágtam magam rajta, de nem tudom, hogy mennyivel tudok most többet.
Clint ügynök kamaszos rajongással ír Mrs Kennedyről és épp ezért teljesen hiteltelen. Túl tökéletes, túl imádnivaló, túl idealizált.
Ráadásul közel 300 oldalon keresztül az ide-oda utazgatások baromi unalmassá váltak. Végig Clint családját (feleség+2 gyerek) sajnáltam, akik ez alatt a négy év alatt szinte egyáltalán nem voltak részei az életének…

Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Igazán lebilincselő igaz történet. Nem is gondoltam volna, hogy egy titkosügynöknek milyen is az élete, ha egész nap szolgálatban van.
Megismerhettük – tényleg testközelből, milyen is volt az elnők feleségének hétköznapjai abban a 4 évben, míg a Fehér Ház lakója volt.
Szinte nincs is magánélete egy ügynöknek, bár Hill azért néha említi a feleségét és a fiait is.
Mrs. Kennedy érdekes személyiség volt. Nem lopta be magát a szívembe.
Sok olyan tette és ötlete volt, ami szerintem nem való egy elnök feleségének, mindig a saját igényeit helyezi előtérbe. Sokat volt külön a férjétől, nem szerette a nyilvánosságot, a társasági eseményeket, ami ezen a szinten számomra elképzelhetetlen dolog.

bluething>!
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én

Még sosem olvastam valaha élt élő személynek az élettörténetét de ez a könyv tetszett. Nem volt olyan gördülékeny mint a regények melyekhez hozzászoktam.
Clint a kezdeti ellenszenvből, hogy neki csak a first lady-t kell védenie a mély tisztelet irányába mozdul el.
Jackie-ben egy céltudatos, jó szervezőképességgel megáldott nőt ismertem meg.
Érdekes volt betekintést nyerni egy elnök életébe, hogy mennyi önfeláldozás van egy ilyen ciklusban.

Judit_56 P>!

Az elmúlt hónapok politikai sikereit és a Kennedy család harmadik gyerekének mihamarabbi megszületéséről szóló híreket tekintve úgy tűnt, az 1963-as év még jobb lesz.

Kapcsolódó szócikkek: 1963
Judit_56 P>!

Amikor körbeadták a perselyt, tudtuk, mi következik. Az elnök hátranyújtotta a kezét, tenyerét feltartva. Sem ő, sem Mrs. Kennedy nem hordott készpénzt magánál, így az egyik ügynök egy húszdolláros bankjegyet tett az elnök markába.
Az elnök ismét hátranyúlt Art Godfrey-hez. Godfrey rám nézett, meglepve forgatta a szemét, én pedig elnevettem magam. Elővette a pénztárcáját, és beletett egy húszast az elnök markába. Az elnök elvette a pénzt, megnézte, majd anélkül, hogy egy szót szólt volna, ismét hátranyújtotta a kezét. Godfrey felém fordult, és kinyitotta a pénztárcáját, mutatva, hogy üres. Nos, elővettem én is a pénztárcámat, és beletettem még egy húszdollárost a kezébe. Megnézte, majd újra hátranyújtotta a kezét. Most Godfrey tört ki nevetésben. Egy tízes volt még nálam, odaadtam az elnöknek, és reméltem, hogy nem nyúl újra hátra.

Judit_56 P>!

– Gratulálok, Clint! – mondta.
Azután elővett egy saját gyártmányú, bordó csomagolópapírból készült medált, ami egy sárga kreppszalagon függött. Miközben az elnök a nyakamba helyezte a játék medált, felolvasta az elejére írt szöveget:
„Káprázatnak. Kelt 1963. február 23-án. A Főgyaloglók Rendje, Neki, akit a titkosszolgálat követ a Sunshine sugárúti csatába. John F. Kennedy”.

Az élet egy pillanat alatt megváltozhat – gondoltam. – Csak így. Egy pillanat alatt.

Krenai>!

– Volt már valami az életében, ami lenyűgözte önt, Hill ügynök?
Emlékeimben él, amint hétköznapi ruhában a kanapén ül, kezében cigaretta, és nagyokat nevet Stashsel és a húgával. Legszívesebben azt mondtam volna neki:
– Tudja, mi nyűgöz le engem, Mrs. Kennedy? Ön. Mindaz, amit ön tesz, lenyűgöz. Ahogy önmagával bánik, az a báj és méltóság, anélkül, hogy lemondana az élet örömeiről és a szórakozásról. És nem is tudja felmérni, micsoda hatással van az emberekre, mennyire imádják önt, és milyen könnyedén épít hidat az Egyesült Államok és két stratégiailag fontos ország között, sokkal ügyesebben, mint bármelyik diplomata. És mindezt úgy érte el, hogy egyszerűen csak kíváncsi és érdeklődő, őszinte és bájos. Csak önmagát adta. Semmi politika. Semmi álságosság. Csak önmagát adta.
Azonban én azért voltam ott, hogy a munkámat végezzem, és a munkámnak nem része, hogy ilyeneket mondjak neki.

212. oldal, 12. fejezet - André Malraux és Marilyn Monroe (Könyvmolyképző, 2015)

horn_mici P>!

Észak-Dakota fennsíkjain nőttem fel, soha nem képzeltem, hogy egyszer az Egyesült Államok elnökét fogom elkísérni olyan ősi városokba, melyekről eddig csak a történelemkönyvekben olvastam: Róma, Ankara, Karacsi, Kabul, Újdelhi, Teherán, Athén, Tunisz, Toulon, Párizs, Lisszabon, Casablanca.

horn_mici P>!

Eredetileg a Dominikai Köztársaságból származott, hasonló korú volt ,mint én, és tört angolsággal beszélt, erős spanyol akcentussal.

horn_mici P>!

Ne légy túl merev. Számíts a váratlanra, és légy kész, hogy alkalmazkodhass a helyzethez. Soha nem tudhatod, mit hoz a következő perc.

horn_mici P>!

Párizs eleganciájához és rendjéhez képest Athén úgy tűnt, mint valami rendetlen, néha kaotikus és szeszélyes rokon, aki kalandra csábít.

[…]
– Rendben, Mrs. Kennedy. Állok rendelkezésére.
– Ó, Hill ügynök, ön olyan fantasztikus.
– Mikor indulnak? – kérdeztem.
– Éjfélkor, ma éjjel. El tud készülni addig?
– Ott leszek, Mrs. Kennedy.
Visszaraktam a kagylót, és azon gondolkodtam, hogy már megint mibe keveredtem bele. Mit veszek fel? Milyen cipőt?