Szép ​álmokat! 21 csillagozás

Kreatív színező felnőtteknek
Claire Cater: Szép álmokat!

Söpörd ki az elmédből az aggodalmakat, és dobd fel az álmatlan órákat egy kis pihentető színezéssel!

Kreatív műalkotásokat tudsz létrehozni, és rögtön érezni fogod: nagyon könnyű jólesően beleveszni a színezésbe, és ezalatt a gondok messze szállnak.

Ha kiszínezed ezeket a csodaszép, békés mintákat, magad mögött hagyhatod a bánatot, és az agyad relaxáló üzemmódba vált át. Akár ágyban fekvő betegek is kipróbálhatják – kis energiabefektetéssel mesteri alkotásokat hozhatnak létre.

Ha pedig elmúlik a stressz, rögtön vége a bárányok számlálgatásának, és pihentető álomba merülhetsz.

Szép álmokat!

Magnólia, Budapest, 2015
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155522680 · Illusztrálta: Angela Porter, Angelea Van Dam, Cathy Chhetri, Claire Cater, Hannah Davies, Rosalind Monks, Sally Moret, Rebecca Lois Burns

Lunemorte P>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Még az első oldalt sem fejeztem be, de a lényeget meg tudom állapítani:

– a lapok nincsenek jól odarögzítve a könyvbe, már az első oldal is félig kijött, pedig nem hajtogattam a könyvet és nem volt lehetősége megtörni sem;
– nem álmosodok el tőle, legfeljebb egy idő után megunom és csinálok mást;
– a képek általában szépek, megnyugtatnak off;
– jó hobbi lehet;
– könnyen rá lehet unni (magamból indulok ki, lehet hogy más le sem tudja tenni!).

theodora P>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Nagyon szép rajzok vannak benne, a papír elég vastag így nem üt át a másik minta a szemközti oldalra. Mivel több illusztrátor munkáját gyűjtötték össze, így az ábrák is elég változatosak – mandalák, geometriai minták, virágok, állatok, mindenki találhat benne kedvencet. Nekem a borító külön tetszett – az anyaga és a színek is :)
Én színesceruzával álltam neki színezni, de a lap vastagsága miatt filccel, vízfestékkel is neki lehet állni. Nagyon meditatív tevékenység, rengeteg órát el lehet vele tölteni! :)

AgiJovi P>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Még nem fejeztem be, sőt… de véleményt már így is tudok alkotni róla.
Azért választottam első könyvnek ezt, és nem Johanna Basford valamelyik könyvét, mert ezt változatosabbnak találtam. Többféle stílusú rajz van benne, állatok, növények, mandalák, teáscsészék, szóval tényleg mindenféle.
És most jön a negatív része, ami a könyv minőségére vonatkozik. Sajnos csak filctollal nem lehet színezni, mert eléggé átüt. Ez még nem lenne akkora gond. Viszont én jelenleg a 3. ábra színezésénél tartok csak, és már szétesett a könyv… szó szerint estek ki lapok belőle, így ebből a szempontból csalódás. De mondjuk ez nem a szerkesztő illetve az ábrák készítőinek a hibája, csak az ember így más kevésbé szívesen színez benne (legalábbis engem zavar…)

PetiteCurie>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Amikor eldöntöttem, hogy veszek magamnak egy színezőt, nem csak netről nyomtatgatok magamnak, úgy léptem be a könyvesboltba, hogy Johanna Basford valamelyik színezőkönyvét veszem meg. Végül inkább ezt választottam helyette, mert ez nem egy téma köré csoportosul, hanem mivel több ember készítette, vannak benne mandalák, különböző nonfiguratív minták, tárgyak, növények, stb. tehát sokkal „izgalmasabb”. Én inkább ezt ajánlom azoknak, akik gondolkodnak színező vásárlásán.

Pennmenelien P>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Nyilván még nem fejeztem be a színezést, de nagyon szeretem.

zsof>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Nem fejeztem be, de mivel már 1 éve ki se nyitottam úgy gondoltam, eljött az ideje, hogy áttegyem a státuszát „félbehagytam”-ra és írjak róla.
Az első színezőm.
Némelyik kép nagyon tetszik benne, némelyik nagyon nem.
A lapok kicsit kimozdultak belőle, meg kellett celluxoznom.

Thaliavilaga>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Szülinapomra kaptam, hozzá egy nagyon jó minőségű 24 színű ceruzakészletet, faragóval. Hihetetlenül kikapcsol, igazi meditatív tevékenység, órákat el lehet vele tölteni és szuperjó érzés, ahogy 1-1 rajz életre kel a kezeim alatt. Eddig 3 rajzot csináltam meg, egyik szebb, mint a másik. Nagyon változatosak a minták, szerintem mindenki talál kedvére valót.
Egyetlen negatívum, hogy ugye a könyv formátum miatt kicsit nehéz kezelni színezés közben, de igazából ez is megoldódott, mert sajnos épp egy olyan rajzot választottam, ami a könyv végefelé van, és az a lap bizony pár óra színezés után kiesett. :( Így viszont könnyebben hozzá lehet férni. Ezt leszámítva viszont nagyon jó minőségű a papír, egyáltalán nem üt át, nem karcolja a ceruza sem és a tapasztaltabb színezők azt mondják, akár tollal, filccel, festékkel is neki lehet állni. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

enesseysblog>!

Claire Cater: Szép álmokat! Kreatív színező felnőtteknek

Fantasztikus! Nagyon kikapcsolja az agyat, szinte mar buvesz modon! :)
Csodalatosak benne a rajzok, nagyon aprolekosak, reszletesek…szerintem ez kulon szeppe, szebbe teszi! :) Az ember kielheti a kreativitasat!
Kell szereznem egy szep nagy csomag szinesceruzat, mert amennyi most van, nem eleg ahhoz, hogy kieljem a fantaziam :D (es ebben a szinezoben nincsenek hatarok ;) )