!

Ördögöd van! (Pine Cove 1.) 102 csillagozás

Könyvtár

Mindenkinek van ördöge, télen is, nyáron is. Van, aki tagadja, van, aki nem tud róla, sőt olyan is akad, aki büszke rá. Hősünk, Travis, a kiugrott papnövendék szeretne megszabadulni ördögétől, akit egyedül ő láthat, a többiek csak akkor, ha… de ezt úgyis megtudják.

Christopher Moore-t – ördögien vonzó meseszövésének és hihetetlen komédiázó kedvének köszönhetően – a humor legjelesebb képviselői közt tartják számon. Betegesen humoros, sőt eszement, amire csupán egy mentsége van: az esze.

„– Remek, de ha továbbra is nyavalyogni akarsz, inkább közlöm veled a regulákat. Először is, nem futhatsz el előlem. Megidéztél, és én szolgád lettem mindörökre. A mindörökre nálam pontosan azt jelenti, amit jelent…
– Szóval pokolbéli vagy? – kérdeztem. Tudtam, hülye a kérdés, de hát az embert még a papneveldében sem készítik föl egy ördöggel folytatandó társalgásra.
– Nem – mondta –, édenkerti vagyok.
– Hazudsz – vágtam rá.
Így kezdődött, és Catch immár hetven… (tovább)

Eredeti mű: Christopher Moore: Practical Demonkeeping

Eredeti megjelenés éve: 1992

Alphonse Rivera · Augustus Brine · Billy Winston · Catch · Charles L. Belew (Szipi) · Effrom Elliot · Gian Hen Gian · Howard Phillips · Jennifer Masterson · Mavis Sand · Rachel Henderson · Robert Masterson · Slick McCall · Travis O'Hearn

Baltimore · Házatlan Csiga · Pine Cove · San Junipero

Elcserélné vagy eladná

1.000 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Glória könyve Christopher Moore: Ördögöd van!

Bur3sz P
Christopher Moore: Ördögöd van!

Tipikus Christopher Moore regény. :D Tele jobbnál jobb beszólásokkal, fordulatokkal. Nagyon élveztem.

kvzs
Christopher Moore: Ördögöd van!

Christopher Moore beteg. Remélem, hogy soha, senki nem akarja meggyógyítani.
Nem ez a legjobb könyve, de így is…

Stone P
Christopher Moore: Ördögöd van!

„Sok teteje nincs, és hogy miért van ez így, az hosszú történet.”
Csatt! Szólt közbe egy pofon, amikor gondolataim elkalandoztak oly irányba, hogy miről is szól ez a könyv? Mi is a mondanivalója? He?
A tudatos énem egyik halmaza, mely próbálja gyakorolni a lényegre látó gondolkodást, közölte a maradék eszemmel, hogy ez csak egy jó kis szórakoztató könyv.
Csatt! A homlokom randit adott tenyeremnek és attól kezdve nem vártam mély, lelket rázogató, agyonfilozofáló párbeszédet a könyvtől.
Amint így kezdtem el nézni, egy jó kis kalandba keveredtem, úgy 300 oldal erejéig, ami az ördög megidézéséről szól. És ezt bizony teljesen véletlenül is megejthetjük, aztán a hátunkon ….

Többi a blogon:

meseanyu MP
Christopher Moore: Ördögöd van!

Szerintem ez egy teljesen korrekt Moore, megvan benne minden, amiért az ember őt olvassa. És ne felejtsük, hogy ez volt az első könyve.

rlb_32557241
Christopher Moore: Ördögöd van!

Nem volt annyira humoros, mint Moore későbbi könyvei. A stílusa, a történetmesélése viszont már itt is hasonlít a mostani önmagához. Mivel nem sorrendben olvastam a regényeit, a Biffből ismerős El Kaplak alias Catch alakja ismerős volt.

Csi
Christopher Moore: Ördögöd van!

Nem volt rossz, de határozottan nem Moore legjobbja. Kicsit nehezen követhető a cselekmény, rengeteg szereplőnél indul el a szál, amit váltogat és időben sincs teljes rendszer. ( Az egyik szereplő szemszögéből már látjuk, hogy valaki meghal, majd a másik szereplő a következő fejezetben még vígan beszélget azzal, akiről mi már tudjuk, hogy vége lesz.) Talán túlságosan is akarta, hogy pörgős legyen a könyv, de ezzel néha összezavart. Nyilván sokat jelent az írónak ez a mű, mert későbbi könyveiben sokszor visszaköszönnek motívumok ebből. ( A leghülyébb angyal is ott játszódik, ahol ez, sok szereplőt újra elővett. A Mavis Sand póklábra emlékeztető szempilla rebegtetéses poénját konkrétan mindkét könyvben elsüti, némileg átfogalmazva. Az éjszakai árufeltöltő, aki munka után a bolt parkolójában piál a munkatársakkal dolog, pedig a vámpíros trilógia első két részében tűnik fel.) Nem lesz a kedvencem, de tetszett. Nem volt pénzkidobás beruházni rá. :)

amnaen ×+SP
Christopher Moore: Ördögöd van!

először is, köszönöm a könyvet, @Sztimi53!
nekem tetszett. lehet, hogy nem annyira jó mint a Biff meg a többi, de engem szórakoztatott.

no, akkor fussunk neki újra, így, hogy már mindent olvastam a szerzőtől, amit magyarul kiadtak.
nem rossz könyv ez…
vegyünk egy csendes kisvárost, ahová mindenki azért költözik, hogy a világ békén hagyja. vegyünk egy srácot, aki véletlenül megidéz egy démont, aki ezentúl örökké vele lesz és minden áron embereket akar enni. oldjuk meg, hogy démonunk visszasétáljon az övéi közé, minket meg hagyjon szépen békén és egészben.

Pine Cove lakói ritka jófejek, de ez Moore-tól alap. meg az is, hogy elszór néhány marék mitológiai meg bibliai utalást. észre sem veszed ám, és okosodsz. még ilyet!

ha olvastad a Biffet, akkor már tudsz valamicskét Catch viselt dolgairól. rémlik?

Sceurpien IMP
Christopher Moore: Ördögöd van!

Ez a könyv egy nagyon jó alapötlet, amit sikerült elbaltáznia a szerzőnek. Egyrészt a komfortzónájába tette, abba a kis városba, ahol a Leghülyébb angyal is játszódik, és ami már ott sem működött. Ez a könyv sokkal, de sokkal is jobb lehetett volna, ha nem próbál meg folyton kapcsolatokat kiépíteni a könyvei között, csak egyszerűen írna.

Christopher Moore: Ördögöd van!

Eleinte kicsit untam, de az kárpótolt valamennyire, hogy a végén legalább belelendült.

Nem olvastam még más Moore könyvet, szóval nincs összehasonlítási alapom, de ez nem volt rossz, viszont újra sem olvasnám.

Bővebben: http://vedina007olvas.blogol.hu/?perm=3209571

kalamáris
Christopher Moore: Ördögöd van!

Gyengécske. Az egész könyv alatt az volt az érzésem, hogy a szerző vicces akar lenni, de nem biztos benne, hogyan is csinálják azt.

Almost_Zed

Valahol olvastam, hogy az összes vallást és biztosítótársaságot a halálfélelem tartja fenn.

kávésbögre

A dobozból elcsent süti mindig édesebb, mint a tányérra kitett.

vedina007

A változás az egyetlen állandó dolog az életben, persze, ezt nem könnyű elfogadni.

Gólyanéni

A pillangók nem gondolnak vissza nosztalgiával azokra az időkre, amikor még hernyók voltak.

Csi

– Tegnap este korán nyugovóra tértem két bájos, tizenéves borosflaska társaságában, minden, ami ezután következett, tudomásom és jóváhagyásom nélkül történt.

vedina007

Ahhoz, hogy az ember poraiból fölébredjen, előbb össze kell roppannia, majd elégnie.

Sceurpien IMP

A mosómedvék farkashordaként vágtak neki az éjszakának.

Hatodik_Alabardos

Ha üzletről vagy éppen politikáról van szó, a közvélemény mindig is hihetetlenül elnéző a gusztustalan, nyálkás dolgokkal szemben.

Stone P

Billy Winston istenített hőseinek titkos listáján Szipit csupán David Bowie előzte meg.

Kapcsolódó szócikkek: Billy Winston · Charles L. Belew (Szipi)
amnaen ×+SP

Apám egy tuskót és baltát tartott a ház előtt faaprításhoz. Odaugrottam, fölkaptam a baltát, és homlokon vágtam vele Catchet, aki éppen föltápászkodni készült. Röpködtek a szikrák, és a balta feje úgy pattant vissza, mintha öntöttvasra sújtottak volna vele. Észre se vettem, s már a hátamon feküdtem, Catch pedig a mellkasomon üldögélt vigyorogva, mint az ördög Fuselli Lidércnyomás című képén. Egyáltalán nem látszott dühösnek. Hiába kapálództam, nem tudtam kievickélni alóla.

Kapcsolódó szócikkek: Catch · Henry Fuseli: Lidércnyomás

Összehasonlítás