49. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Kivégzés (Robert Hunter 2.) 971 csillagozás

Chris Carter: Kivégzés Chris Carter: Kivégzés

Robert Hunter és Carlos Garcia hajnalban érkeznek a tetthelyre. A helyszínelőszalagok mögött egy fehér templom húzódik meg a lámpák fényében. Képeslapra való látvány így, karácsony előtt. Ami azonban az épületben várja a két nyomozót, cseppet sem az: mindenhol vér, összefröcskölt padló, vérben ázó oltár és egy holttest reverendában, kutyafejjel a nyakán. Ki és miért változtatta mészárszékké a katolikus templomot? Mit jelent a holttest mellkasára festett szám? Nem ő lenne az első áldozat, netán újabbak következnek?

A Hunter-Garcia-páros egy brutális sorozatgyilkos nyomába ered, vállt vállnak vetve, sokszor feletteseik parancsa ellenében haladnak előre megállíthatatlanul, hátha valakit még megmenthetnek a rémálomtól. A gyilkos ugyanis nem mást akar, mint valóra váltani az áldozatai rémálmát – mert ismeri a múltjukat, a titkaikat, a legnagyobb félelmüket, és tudja, hogyan fokozza még tovább a rettegést. A végsőkig.

Eredeti megjelenés éve: 2010

General Press, Budapest, 2023
General Press, Budapest, 2022
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525479 · Fordította: Őri Péter
General Press, Budapest, 2021
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525479 · Fordította: Őri Péter

Robert Hunter · Carlos Garcia · Barbara Blake · Bon Jovi · Amanda Reilly · Darnell Douglas · Hermano Cordobes · Ian Hopkins · Jonathan Winston · Mike Brindle · Mollie Woods

Los Angeles

Black_widow>!
Chris Carter: Kivégzés

Elég volt két könyvet elolvasnom az írótól, hogy bátran kimondhassam, beleszerettem a sorozatba. Chris Carter olyan részletességgel, olyan megfontoltsággal teremti meg a gyilkosságok körülményeit, és magukat az elkövetőket is, hogy az már mesteri.
Ebben a részben is tanúbizonyságot kapunk arról, hogy az emberi kegyetlenség bizony nem ismer határokat. Itt is tetszett, hogy a történet összetett, így maximális odafigyelést követel az olvasótól. Nincs idő félre nézni, elkalandozni, ugyanis könnyen beleeshetünk abba a hibába, hogy elsiklunk egy apró részlet felett, ami akár a gyilkos kilétére is utalhat.
Kíváncsian várom, mit tartogatnak a következő részek, és, hogy hová tudja ezt az egészet még az író fokozni. off

MissFortune>!
Chris Carter: Kivégzés

3 nap alatt elolvastam, pedig túl sok időm nem volt, de minden percet kihasználtam. Nagyon beteg volt, sokszor a hideg futkosott a hátamon, hiszen újfent egy brutális gyilkost teremtett az író. Emellett persze letehetetlen is, gyorsan pörögtek az események, Huntert és Garciát pedig egyre inkább kedvelem. Kíváncsi vagyok, hogy a harmadik kötetben vajon tudja-e mindezt fokozni a szerző.

Suba_Csaba P>!
Chris Carter: Kivégzés

2021 augusztusában olvastam a Robert Hunter sorozat első részét, így már nagyon időszerű volt folytatnom a Carter életművével való ismerkedést. Bár az olvasásomat nem tudtam a brazil származású író magyarországi látogatásához időzíteni, így is bekerült a #rettegŐSZ kihívásom pontjai közé.
A történet szerint még tíz nap van hátra karácsonyig, és Los Angelesben már ünnepi hangulat uralkodik. A Hét Szent katolikus templomban a gyóntatószék előtti kőpadlón, egy
vértócsa közepén vékony, átlagos magasságú, papi reverendát viselő, lefejezett férfit találnak. Fabian atya feje helyén egy kutyafej díszeleg. Ám ez még csak a kezdet… Robert Hunter és Carlos Garcia ezúttal is egy sorozatgyilkos megállítására kap megbízatást a feletteseitől. A gyilkos az áldozatok félelmére épít, kegyetlen, erőszakos, hosszan tartó kínokkal járó kivégzési módszerekkel operál. Mi az indíték? Mi köti össze az áldozatokat? Vajon hány szerencsétlen életnek kell kihunynia, mire kézre keríti az elkövetőt a nyomozópáros?
Carter történetvezetése lendületes, az ügy is hoz meglepetéseket, engem viszont az egyes esetek gyomorforgató leírása kicsit sokkolt. Az első részből kiindulva ugyan számítottam erre, de valahogy most kevésbé voltam nyitott ezekre. A karakterek nekem kicsit kétdimenziósak maradtak, és maga az ügy sem hozott lázba. A végjáték számomra kifejezetten gyorsnak és egyszerűnek tűnt. Valahogy azt éreztem ennél a kötetnél, hogy egy jól ismert kottára húzza rá a történetet és biztonsági játékra játszik.
Meglátjuk mit hoznak majd a következő részek, de az is lehet, hogy nem sorrendben fogok haladni, hanem találomra választom majd ki egy későbbi kötetét.

General Press, Budapest, 2021
Bea_Könyvutca P>!
Chris Carter: Kivégzés

Hűha, megint egy jó kis egynapos krimivel volt dolgom! :) Félreértés ne essék, az egynapos egyáltalán nem egy negatív jelző, hanem egy nagyon is jó minősítés, ugyanis a könyv olyan letehetetlen volt, hogy egy napra ki is vontam magam itthon a forgalomból, kivonultam a könyvvel a kertbe, és egy az egyben végigolvastam.
A kegyetlen gyilkos utáni hajsza az oldalakon keresztül egyre izgalmasabbá és feszültebbé válik, mindig egy új, apró részletet fed fel számunkra az író, ezért is volt a könyv letehetetlen.
Amikor pedig Robert és Carlos összerakta a nyomokat, és megismertem a gyilkos lehetséges indítékait, nálam fordult a kocka, és elkezdtem egy kicsit a gyilkosnak is szurkolni, mindezt persze úgy, hogy azért a Hunter-Garcia páros sikerében is reménykedtem, érdekes egy kettőségben szenvedtem… :)
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/07/chris-carter-kiveg…

FairyDust P>!

Imádom, gyerekek, imádom.
Chris Carter egy zseni. Nem gondoltam volna, hogy a Keresztes gyilkost túl lehet szárnyalni, de ezek szerint igen, hisz ennek a könyvnek sikerült. Már az első rész is gyomorfogató volt, ez már egyenesen visszataszító. Többször félbehagytam az olvasást és inkább letettem a könyvet, mert túl sok volt a trancsír. De az utóbbi két mondatomat értsétek jó értelelmbe. Olyan undorító, hogy már zseniális. Mekkora paradoxon már ez? :D
A két nyomozó továbbra is felülmúlhatatlan. Ha létezne éves nyomozók gálája, tuti nekik ítélném a díjat.
Az egész ügy nagyon izgalmas, a nyomozás elképesztő, a gyilkos pedig WTF. Egy pillanatig nem tudtam megállapítani ki lesz a rosszfiú.
Olvassátok-olvassátok-olvassátok!

Chris Carter: Kivégzés

Kedves Mr. Carter, lehet, hogy ön egy beteg elme, de ez a könyve krva jó volt!
Egyrészt kevés könyv éri el nálam, hogy elgondolkozzam azon, hogy hogy vagyok képes ennyire beteg könyveket végigolvasni, miközben volt gyerekszobám, de magának sikerült. Másrészt, miután ezen túltettem magam, nagyon elkapott a lendület, és le sem akartam tenni a könyvét!

Számomra eddig a kedvenc sorozatgyilkosról szóló könyv lett! Nagyon elborult és ledöbbentő. Az a helyzet, akármilyen csúnyán hangzik is, miután megismertem az áldozatok múltját, már nem tudtam úgy sajnálni őket. De ahogy kiiktatták őket, na az azért kemény volt, velem ellentétben abban nem vagyok biztos, hogy az írónak is volt gyerekszobája! :D
Idén eddig ez a könyv nálam a top háromban van! Az első résznél számomra mérföldekkel jobb volt, pedig azért összességében szerettem azt is. Alig várom, hogy újabb beteg és gyomorforgató kalandra induljak Hunterrel és Garciával!

Mulán>!
Chris Carter: Kivégzés

Nagyon jó volt, nagyon tetszett és bitang gyorsan el olvastam mert nem bírtam le tenni. Kellőképpen borzongatós és idegtépő hogy mikor kapják el a gyilkost és még is ki a fene tesz ilyesmit de most tényleg egy pappal?? És ez még csak a jéghegycsúcsa volt a többi gyilkosság is ahhhjjj… Ami kicsit idegesít most már, hogy tényleg minden könyvben le van írva Hunter és Garcia élete hogy milyen a volt a suli a feleség stb stb mondom újra: Minden egyes könyvben! feleslegesnek érzem mert így nem veszi rá az embereket hogy tuti elolvassa az első részt is hogy megtudja a hátteret. De ennyi más negatív nincs benne és ez se az csak nekem kicsit uncsi.

klara_matravolgyi>!
Chris Carter: Kivégzés

Hát az iszonyúan beteg és brutális volt, mégis hogy lehet ilyen ölési módokat kitalálni? De hát, pont ezért szerettem olyan nagyon.
Méltó folytatása az első résznek <3

RTMariann P>!
Chris Carter: Kivégzés

Hunter nyomozó újra akcióban!

Úgy tűnik az Angyalok városa a sorozatgyilkosok melegágya.

Egészen elképesztő esethez hívják Huntert és Garciat. Minden jel rituális gyilkosságra utal. Egészen addig amíg elő nem kerül a következő áldozat és egyértelművé válik a összefüggés. A módszer brutalitása miatt hamarosan a Hóhér nevet kapja a sajtótól. Annyira durva volt, amit művelt, hogy rendesen rosszul aludtam pár napig.
Mindeközben egy Késelő névre hallgató torokvagdosó őrült is izgalomban tartja a várost. Annyira mellékszálnak tűnt, hogy nem is igazán értettem miért van róla szó és miért nem azt a pszichopatát üldözzük és elemezzük.
Hunter különleges segítséget kap a Hóhér üldözésében. Megjelenik egy alig 17 éves lány, akit látomások gyötörnek és érzi az áldozatok fájdalmát. A szkepticizmus azonban hamar döbbenetre vált, amikor olyan részleteket mesél a lány, amiről senki sem tud a nyomozást végzőkön kívül.

Hátborzongató, izgalmas, lelkileg erősen megterhelő. Mégis lebilincselő, összeszedett.

Amál P>!
Chris Carter: Kivégzés

A bosszú a legerősebb ösztönzés az összes közül. Carter második regénye is letehetetlen volt. Az elejétől a végéig pörögtek az események és még a végére is tartogat meglepetést az író. A gyilkosságok hátborzongatóak és gyomorforgatóak, de egy kicsit úgy érzem, hogy a Hóhér áldozatai megérdemelték a büntetésüket.

mate55>!

Kapcsolódó szócikkek: olvasás · Robert Hunter
mate55>!

– A sors iróniája, hogy az életben egyedül a halál biztos, nem gondolod?

Kapcsolódó szócikkek: halál · sors
robinson P>!

– Maga katolikus? – kérdezte Winston doktor.
– Nem, csak sokat olvasok.

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Winston · Robert Hunter
Riszperidon>!

– Egy éjszaka alatt elolvastál négyszáz oldalt? – Garcia nehezen leplezte meglepetését.
– Sokat olvasok, gyorsan olvasok, és nem alszom sokat.

88. oldal (General Press, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Carlos Garcia · Robert Hunter
tmezo P>!

A halottak világa hamar kikezdi az ember idegeit.

Kapcsolódó szócikkek: Robert Hunter
Riszperidon>!

Az emberek többsége ellenállna, ha le akarnák vágni a fejét.

51. oldal (General Press, 2016)

_Katie_ P>!

Ebben a világban semmi sincs ingyen. A jó dolgok biztosan nem.

Black_widow>!

– Nem számít, hogy élted az életed […]. Az sem számít, mekkora vagyont harácsoltál össze, mit értél el, kiket ismertél, vagy mit reméltél még. A végén mindannyiunkkal ugyan az történik: mind meghalunk.

shadowhunter1975 P>!

Mindenkinél van töréspont.