Félholtak (Joe Pitt esetei 1.) 103 csillagozás

Charlie Huston: Félholtak

Éjjel bújnak elő rejtekükről.
Vérrel táplálkoznak, a mi vérünkkel.
Joe Pitt vadászik rájuk, pedig ő is egy közülük.

Manhattan szigetét vámpírklánok uralják. Joe erősebb és gyorsabb nálunk, alig akad nála durvább gyilkológép. Az éjszakáit mégis kénytelen azzal tölteni, hogy szomját embervérrel oltsa. A városban egyedül ő nem hajlandó szövetségre lépni a holtak manhattani alvilágát irányító klánokkal. Első megbízatása egy milliárdos házaspár elveszett lányát felkutatni, miközben a Koalíció és a lány befolyásos szülei a sarkában lihegnek, anarchista vámpírok üldözik, és egy beteges szekta vezetője is a fejét akarja. Mielőtt felkel a nap, Joe-nak meg kell találnia a lányt, el kell tennie láb alól egy szökött zombit, vagy ő kerül karóvégre.

Charlie Huston sorra vérfürdőt rendez világszerte népszerű sorozatában, megidézi a film noir világát, sikeréről megannyi fanzine tanúskodik, miközben Joe Pitt alakjában megteremti a 21. század legvéreskezűbb nyomozóját

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bloody Good Books Ulpius-ház

Ulpius-ház, Budapest, 2008
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541082 · Fordította: Totth Bence

Joe Pitt

Maate>!
Charlie Huston: Félholtak

Mintha a Sin City-t vámpírokkal írta volna meg Fluor Tomi.

Stone>!
Charlie Huston: Félholtak

(nahát!kilóg a keret a keretből!)
Ez már tényleg bloody good book volt! írnék idézetet, de mind mocskos lenne, úgyhogy mellőzöm…Szeretem ezt a konkrét stílust, nem agyonbonyolított körmondatok, pofámba vágó megfogalmazások és vér, erőszak mindenütt.
Szórakoztató irodalom volt! Semmi enyelgés, az érzések is realisták, a téma végig leköti az embert.

sepi IP>!
Charlie Huston: Félholtak

A vámpíros-zombis körítés alatt iszonyú klasszikus krimistruktúrát használ, van benne egy kis Ross MacDonald (szétrohadt milliomoscsalád elkószált tinilánnyal), egy kis Mickey Spillane (a nyomozás verések és megveretések sorozata), ehhez jön a frappánsan cinikus alaphang, ami mondjuk jobban emlékeztetett Duncan Az utolsó vérfarkasára, mint Chandlerre vagy Hammettre. (Az állandóan szaglászó főhős is inkább Duncanhez köti, pontosabban inkább Duncant hozzá, mert a Vérfarkas hat évvel ezután jelent meg – viszont Huston vámpírnyomozója nem folyton a kávéillatú székrekedéses ánuszrózsáknál lyukad ki). Mindezzel együtt is jól csúszott, a természetfeletti árnyéktársadalom kasztrendszerét pedig igen szépen összerakta a zombicsövesekkel meg a gendertudatos hippivámpírokkal.

Mes>!
Charlie Huston: Félholtak

Joe Pitt menő arc, hidd el nekem. Joe nem cicózik, ha bele zavarnak a nyugalmas kis életébe. Nem is tudom miért halogattam eddig az elolvasását. Ebben a könyvben a vámpírok nem csillognak, nem szerelmesek. Ellenben különböző csoportokra bomlanak, akik védik a területüket. Nagyon bírtam az anarchista vámpírokat, akik azon vitatkoztak, hogy kéne hívni a zombikat, hogy ne legyen diszkriminatív csengése. Ez viccesnek tűnhet, de az embernek vagyis vámpírnak legyenek elvei, amihez ragaszkodnia kell. Joe mellett nagyon bírtam Terry-t, Danielt, és Mr. Predo-t. Mr. Predoért abszolút megérte elolvasni a könyvet, még egy nagyon szimpi gonosz. D. Predo hűvös, mint a szibériai tél, és hidegvérű, nem szereti bekoszolni a kezét, de ha egyszer arra kerül a sor, hogy ő is beszálljon a buliba, kő kövön nem marad.
Szóval, ha elolvasod akkor garantált egy jó kis akció, semmi csillám, nulla rinya, és egy olyan kusza ügy, ahol soha nem tudhatod ki mozgatja a szálakat. Kérem a második részt, de van olyan érzésem, hogy sajnos nem adták ki. :(

ancsee P>!
Charlie Huston: Félholtak

Egyszer olvasható, de mély nyomott nem hagyott bennem. Néhol kicsit zavart a főszereplő alpári stílusa, de szokható. Nem éreztem az olvasás után – és azóta se – vágyat arra, hogy a további részeit is elolvassam. Nem volt túl kidolgozott és megkapó számomra, ezért elég sokat szenvedtem vele

Shion_Blanc>!
Charlie Huston: Félholtak

Erre mondják, hogy brutálisan szórakoztató.
Maga a nyomozás izgalmas, mert egyre jobban belelátunk a vámírbarlangok sötét bugyraiba, bár a megoldás egy kissé elmebeteg.
A nyelvezet rettentően trágár, de tudatos, mert kell ehhez az alvilági környezethez.
Joe Pitt furcsamódon szerethető, viszont borzalmas alak. Szerencsére ő is tisztában van vele. Ajánlom annak, aki szereti a Pengét és a szaftos anti-csillámpóni vámpíros műfajt. Persze nagy dolgokat ne várjunk a könyvtől, csak tömény, talán kissé perverzen erőszakos nyomozást.

amnaen>!
Charlie Huston: Félholtak

valamiért én erről a könyvről azt hittem, hogy zombis. közben meg vámpíros. így is jó, sőt :)

a nyomozás része majdnem végig tetszett (túl hamar rájöttem a megoldásra).
a karakterek jók. Joe-t nagyon csíptem :)
az meg, hogy a területi felosztás hogy alakult és akkor most ki a király – szokás szerint untatott, és cseppet sablonos is volt.

ami nagyon bejött, az a vámpírság megközelítése, az életmód részletezése. szeretem az új elméleteket. és tényleg jó véres kis könyv ez :)

CoyoteStarrk>!
Charlie Huston: Félholtak

Kellemes csalódás. Legnagyobb örömömre szakít a romantikus vámpír kellékekkel. Durva, erőszakos könyv, rengeteg csúnya szóval, széplelkűek kerüljék.

Panda>!
Charlie Huston: Félholtak

Nem volt ez olyan rossz könyv. Vulgárisan kifejezve: fasza. Nem volt egy nagy durranás, sem bestseller, Anne Rice vámpírjait és világát meg sem közelíti, arról nem is beszélve, hogy ez a vámpír-história már régen lerágott csont. Nem volt minden teljesen logikus ezzel a Vírussal kapcsolatban, DE élvezhető volt és olvasható, nem volt olyan érzésem, hogy én ezt nem akarom. Nem untam, néha picit izgultam is. Stílusa: hát nem szépirodalmi, néha úgy éreztem, szótár is kellene hozzá, annyira szleng. Szóval jó volt. Szívesen olvasnám tovább is.

klaraboglarka P>!
Charlie Huston: Félholtak

Párszáz forintos antikváriumi csoda! Nem gyakran sikerül természetfeletti könyvet találnom ahol pasi a főhős, de mindig elnyerik a szívem és mindig borzasztóan élvezem a sztorit. Néha tényleg jobb kimozdulnom a komfortzónámból, és nem csak csajszi YA könyveket olvasni. Ettől függetlenül akkor is azok a kedvenceim de ez határozottan megértés a kimozdulást!

island>!

– Volna egy perced számomra, Joe?
– Lehet, hogy kurva sok percem volna a számodra. Lehet, hogy úgy gyűjtögetem a perceket, mint mókus a mogyorót, és az is lehet, hogy semmi kedvem rád pazarolni a készletem.

island>!

Kevesen tudnak a létezésünkről. Legtöbbjük sajátos szerepet tölt be az életünkben.Egyrészt ott vannak a van helsingek, az igaziak, akik megtudják az igazat, és a küldetésüknek tekintik, hogy vadásszanak ránk. Aztán vannak az olyan renfieldek, mint Philip, lehetetlen levakarni őket, bármit megtesznek nekünk, de irigyek ránk. Aztán vannak a lucyk, nők és férfiak vegyesen, ők tehetnek a romantikus vámpírmítosz széles körű elterjedéséről, mert ész nélkül rajonganak értünk és bálványoznak minket. Az utolsó csoport a mináké, akik tudják rólunk az igazságot, de nem érdekli őket, mert belénk szeretnek.

Angel_Eyes>!

Nagydarabnak mondanám a fickót, de az ő esetében nem ez a megfelelő szó. Nagydarab én vagyok. Ez a benga állat már jó néhány edzéssel ezelőtt elhagyta ezt a méretet, és átsorolt a hegyomlás kategóriájába.

Kapcsolódó szócikkek: benga
Knefkati>!

A másik egyetemista. Róla megfeledkeztem. A falon át próbál menekülni. Odamegyek hozzá. Állcsúcson vágnám, de segítőkészen elájul.

Helena92>!

– A k*va mindenit! Mi a bánatos sz*rt csináltál az arcoddal, haver?
[…]
– Konyhai baleset. Frankón. Bedugtam a fejemet a mikróba, és elaludtam.

Angel_Eyes>!

– Mit gondol, még ma bejutok a találkozóra? Olyan szépen süt a nap, szeretném kiélvezni, mielőtt beborul.

StAngela>!

Egy nap talán összeszedem a bátorságomat, és
mindent elmesélek neki,aztán a szemébe nézek,
megmondom,hogy szeretem, és megkérem,hogy
legyen az enyém. Addig azonban barátok maradunk.

StAngela>!

Nincs veszélyesebb a kölykökre, mint egy fegyverekkel telepakolt lakás.
Kivéve talán a szülőket.

eazyrider>!

Az ember nem dagonyázhat a múltban, Joe, mert annak örök stagnálás lesz a vége.

189. oldal (Ulpius-ház, 2008)

Panda>!

Legtöbbször horrort nézek. Nem mondom, hogy odavagyok értük, de szakmai szempontból érdekesnek tartom őket. Ha kikapcsolódásra vágyom, valószínűleg inkább A Sierra Madre kincsé-t, vagy A halál keresztútján-t választom. Végül mégis a Dr. Phibes mellett döntök, aztán a felénél megunom, és berakom helyette a Martin-t. Már láttam párszor, és eddig még nem találtam ennél hitelesebb filmet a vámpírokról. Megnézem a legjobb jeleneteket. Mivel a legtöbb ember a horrorfilmekből veszi a vámpírokkal meg a természetfölötti világgal kapcsolatos elképzeléseit, nem árt lépést tartani a filmiparral. Minden új horrort megnézek, még a kaszabolós cuccokat is, a klasszikusokat pedig DVD-n gyűjtöm be.